Liverpool – Arsenal 5:1 (kon.) | Aston Villa – West Ham 0:2 (kon.) | Crystal Palace – West Bromwich 3:1 (kon.)
Chelsea – Newcastle 3:0 (kon.) | Norwich – Manchester City 0:0 (kon.) | Southampton – Stoke City 2:2 (kon.)
Sunderland – Hull City 0:2 (kon.) | Swansea – Cardiff 3:0 (kon.)
Aston Villa FC
0:2 (0:0)
West Ham United
Sobota 08.02.2014, 16:00Anglická Premier League

Stretnutie medzi Aston Villou a West Hamom United je za nami. Hosťom sa podarilo hneď v úvode druhého polčasu skórovať a to hneď dvakrát tomu istému hráčovi a to Nolanovi. Zvyšok zápasu sa odohrával na kopačkách hráčov Aston Villy no žiaľ séria tyčiek neviedla ku gólu a tak sa stretnutie skončilo prekvapivo v prospech West Hamu 2:0.

Štatistiky:
    Držanie lopty:68%-32%
    Strely celkom:15-10
    Strely na bránku:1-2

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (17:56:16)

90+4
    Hostia už len zbierajú sekundy. Vyzerá to tak, že gól už dnes nepadne.

90+4
    A Downing sa nikam neponáhľal. Počkal si na spoluhráčov a až potom centroval. West Hamu sa podarilo vybojovať rohový kop.

90+3
    Ale pozor. Na opačnej strane sa črtá brejk hostí.

90+1
    Nádherná séria nahrávok v podaní Delpha a Westwooda nekončí gólom. Druhý menovaný nedokázal zakončiť tiesnený Tomkinsnom.

90
    Beží posledná minúta riadnej hracej doby. Hlavný rozhodca nadstavuje +4 minúty.

88
    A ďalšia strela domácich. Ani Albringhton nedokázal prekonať dnes čistého Adriana.

87
    Ďalšou strelou na strane Villy sa prezentoval Baker. Jeho pokus však neboj presný a Adrian zasahovať nemusel.

86
    Na zemi ostáva ležať Bacuna po strete s Noblem.

84
    Z rohového kopu nepadol gól ani na tejto strane.

83
    Po dlhej dobe sa do šance dostali aj hostia. Taylorovi sa však nepodarilo včas umiestniť loptu do poloprázdnej bránky. O šancu skórovať ho pripravil Clark.

82
    Ďalší rohový kop a opať Bentekeho hlavička. Ani tentokrát nenasmerovala medzi tri tyče.

81
    Benteke sa snažil zakončiť akrobaticky. Jeho "nožničky" len preleteli nad brvno Adrianovej bránky.

80
    Ďalší rohový kop domácich.

79
    Center bol síce zakrútený na hlavu Bentekeho, no ten loptu netrafil najideálnejšie.

79
    Albringhtonov center skĺzol Holtovi po kopačke. Domáci ale ostanú pri lopte a zahrajú rohový kop.

78
    A je tu priamy kop pre domácich zo sľubnej vzdialenosti.

77
    Po dlhej dobre pri lopte Guzan, ktorý zahráva ďaleko na polovičku West Hamu.

76
    Domácim pomaly ale isto ubúda čas. Celý druhý polčas okrem gólov West Hamu sú hráči Villy pri lopte a pred Adrianom, no gól nie a nie padnúť.

75
    Holtov center odvracia hlavičkou do autu Collins.

74
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Jarvis, prichádza Reid.

73
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Bertrand, prichádza Bennett.

72
    Ale toto už je nemožné. Albringhtonov center našiel vo vápne hlavičku Bentekeho, ktorému sa podarilo trafiť len spojnicu. Dnes sa drží na hráčoch Villy veľká smola.

71
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Weimann, prichádza Holt.

70
    Do konca stretnutia je niečo okolo 20 minút. Domáci si vytvárajú potrebný nátlak, no gól nie a nie prísť.

69
    Boj o loptu pri rohovej zástavke vyhral Bacuna čo znamená odkop od Guzanovej bránky.

68
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Nolan, prichádza Nocerino.

67
    Neuveriteľná smola na strane nielen Albringhtona, ale aj celej Aston Villy. Strela z dobrých 30 metrov v podaní spomínaného hráča najprv opečiatkovala tyčku a následne sa odrazila od päty Adriana veľmi tesne nad brvno.

66
    Žltú kartu vidí Taylor za tvrdý faul na Delpha.

65
    A blízko kontaktného gólu bol Benteke. Jeho hlavičkový pokus smerujúci k ľavej tyčke, ale zlikvidoval pohotovým zákrokom Adrian.

64
    A tentokrát sa n a ľavom krídle ocitol Albringhton. Ani jeho center sa neujal, ale vybojoval aspoň rohový kop.

63
    Bacunov center neprešiel cez Demela. Je to len vhadzovanie domácich.

63
    Hosťujúca obrana funguje zatiaľ na 100%. Darí sa im odvraciať center za centrom.

62
    Hra sa presúva na polku domácich, ktorí sú stále pri lopte a do kombinácie zapájajú aj Guzana

60
    Hodina hry je za nami. Villa má pred sebou ťažkú úlohu po dvoch góloch Nolana.

59
    Domáci sú síce na ihrisku viditeľnejší, no nedarí sa nájsť recept na strelenie gólu.

58
    A ani Westwoodov center sa vo vápne West Hamu neujal.

57
    Bentekemu chýbali milimetre na Albringhtonov center. Bohužiaľ neprišiel kontaktný gól a domáci sa budú ešte trápiť.

57
    Striedanie v tíme Aston Villa FC: z ihriska odchádza Lowton, prichádza Albrighton.

56
    Weimannov center nenašiel adresáta pred Adrianom.

55
    Domáci by neradi inkasovali ďalší gól. Momentálne to skúšajú nahrávkami nakrátko a k lopte za žiadnu cenu nepúšťajú protivníka.

54
    Bentekeho faul pred vápnom West Hamu nebol sprevádzaný písknutím do píšťaľky a tak sa v hre pokračuje.

53
    Po pravom krídle ťahá útok Villy Benteke. Žiaľ vo vápne nenachádza žiadneho zo spoluhráčov.

51
    Hosťom ešte nestačilo. Silou mocou sa tlačia pred Guzana. Domáci si už dávajú pozor a zatiaľ odolávajú.

50
    Ale do hry sa snaží dostať aj Villa. Weimannov pokus žiaľ končí mimo troch tyčiek.

48
    West Ham United dal gól!
    Trestuhodná chyba v obrane Villy, konkrétne Delph loptu neodpratal pred KEVINOM NOLANOM, ktorý v priebehu 2 minút skóroval dvakrát a dostáva tak West Ham na koňa.

47
    Striedanie v tíme West Ham United: z ihriska odchádza Cole, prichádza Borriello.

46
    Neuveriteľný vstup hostí do zápasu. Hralo sa iba 18 sekúnd a hostia sa chopili vedenia. Downing nádherným spôsobom prepravil loptu do vápna a následne prihral KEVINOVI NOLANOVI, ktorý briliantnou pätičkou prekonal Guzana.

Druhý polčas zahájili rozohrávkou hráči West Hamu.

46

West Ham chystá do druhého polčasu zmenu.

Je za nami prvý bezgólový polčas. Nedá sa povedať, že by bl jeden z celkov lepší alebo horší. Vstup do zápasu patril jednoznačne domácim no rýchle brejky sa snaží využiť West Ham. Je len otázkou času kedy padne prvý gól, ktorý už visí na vlásku.

Štatistiky:
    Držanie lopty:58%-42&
    Strely celkom:5-7
    Strely na bránku:0-0

45+1

45+1
    Cole sa výborne zorientoval vo vápne pred Guzanom, keď hľadal na vzdialenejšej tyčke Downinga. Toho však výborne na poslednú chvíľu odzbrojil Clark a skóre sa teda nemení.

45
    Nadstavuje sa +1 minúta.

44
    Menšia mela pred Guzanom. K priamemu ohrozeniu domáceho gólmana však neprišlo. Všetky strely úspešne zlikvidovali domáci obrancovia.

43
    No Villa pokračuje v nátlaku. Agbonlahor center z pravého krídla nenašiel adresáta.

42
    Nádhernou strelou sa prezentoval Westwood. Jeho projektil žiaľ o meter minul Adrianovu bránku.

40
    Collins vidí prvú žltú kartu stretnutia po faule na Bentekeho.

39
    Pridlhá lopta na Jarvisa znamená loptu pre Villu, ktorá sa takýmto spôsobom môže oslobodiť.

38
    No hostia sa nevzdávajú a ostávajú v kombinácií pred Guzanom.

37
    Hostia začínajú stupňovať nátlak na Guzana. Tomu sa teraz podarilo zlikvidovať center McCartneyho.

36
    Po nepresnej nahrávke Nobleho štartuje dopredu Benteke. Pozorný Adrian musel ísť na výlet von z vápna a odzbrojiť tohto útočníka.

35
    Vhadzovať na polke Villy bude McCartney.

33
    K strele zo strednej vzdialenosti sa odhodlal Dlph. jeho strelu mierne tečoval Collins, no podľa hlavného rozhodcu to bude len odkop od bránky čo sa samozrejme nepáči divákom a hráčom Aston Villy.

32
    Pri lopte hráči Villy, ktorý zatiaľ kombinujú na vlastnej polke.

31
    Ani z tohto rohového kopu neprišla radosť na strane hostí.

30
    Rohový kop pre West Ham. Pred Downingom likvidoval Clark.

29
    A opäť West Ham blízko úvodného gólu. Nolanov únik a následná strela končí len na pravej tyčke Guzanovej bránky. Navyše si hosťujúci hráč pýta penaltu po súboji s Clarkom. Tá však nepríde.

28
    To netrvá dlho a v úniku sa ocitá Jarvis. Tento hráč sa napokon dostal aj ku koncovke no z ostrého uhla za pomoci Clarka triafa len bočnú sieť.

27
    Hra sa na malý moment ukľudnila a presunula na stred ihriska, kde kombinujú domáci hráči.

26
    Tentokrát skúšal ohroziť Guzana Taylor. Jeho pokus však domáci gólman čítal a loptu chytá v rukaviciach.

25
    Navyše ostáva Downing ležať na trávniku po strete s Clarkom.

24
    A veľká šanca pre West Ham. Na ľavom krídle sa uvolnil Nolan, ktorému sa podarilo poslať prízemný center do vápna na zbiehajúceho Downinga. Tomu lopta prešla pomedzi nohy a Downing tak nedokázal zakončiť do poloprázdnej bránky.

23
    Westwoodov pokus o pas zo stredu ihriska končí len v rukaviciach Adriana.

21
    Momentálne sa hrá zo strany na stranu. Nebezpečnú strelu nesledujeme ani na jednej zo strán.

20
    Na opačnej strane si Benteke nedokázal loptu pripraviť na strelu. V poslednej chvíli bol odzbrojený Tomkinsom.

19
    A do tretice všetko dobré. Ale ani toto heslo sa neujalo po Jarvisovom ďalšom centri. Tentokrát loptu chytá Guzan.

18
    Opäť končí lopta len na hlave jedného z domácich, ktorý ihneď loptu odvracia do bezpečia.

18
    A ďalší rohový kop. Tentokrát ho zahrá Jarvis.

17
    Downing zakrútil loptu na vzdialenejšiu tyč, kde ju hlavu odvracia Delph.

17
    Podarilo sa mu vyťažiť len rohový kop.

17
    Lopta zahraná na krátko. Jarvis postupuje s loptou po krídle a chystá sa k centru.

16
    Priamy kop pre West Ham z poliacej čiary.

15
    Hostia sa pomaly prebúdzajú k životu a začínajú byť nebezpečnejší.

14
    Prvú nebezpečnejšiu strelu zápasu vyslal Downing po tom čo sa zbavil Clarka a loptu potiahol na hranicu 16-tky. Guzan ostal aj v tomto prípade bez zákroku, lebo projektil letel meter nad.

14
    Lowtonom center sa neujal a končí za bránkou Adriana.

13
    Po rohovom kope následuje opäť okupácia 16-tky West Hamu.

12
    No pozor na Colea. Útočník hostí predviedol na ľavom krídle nádherný únik, ktorý končí rohovým kopom. Obranným zákrokom sa vyznamenal Clark.

12
    Baker s Bacunom kombinujú na svojej polovičke a pomaly posúvajú loptu pred Adriana.

11
    Hráčom West Hamu sa na malý moment podarilo oslobodiť, ale en za cenu vhadzovania.

10
    Vhadzovanie Villy pri rohovej zástavke.

9
    Za to domáci sa presúvajú pred Adriana. Zatiaľ však bez strely kombinujú pred vápnom.

8
    Hostia využívajú v úvodných minútach na prechod do útoku najmä krídla. V úvodných minútach si dosť nabehal Downing, ktorému sa ale teraz loptu nepodarilo dobehnúť

7
    Clark kontroloval loptu pred napádajúcim Coleom. Lopty sa zmocní Guzan, ktorý ani v tomto prípade nemusel zasahovať.

6
    Chvíľu to vyzeralo že Clark sa ku koncovke dostane, no podľa hlavného arbitra si domáci hráč pomohol faulom.

5
    Westwood dostane ešte jednu šancu na reparát.

5
    Rohový kop aj pre domácich. Loptu si už stavia Westwood.

4
    Na opačnej strane si pozorne postrážil Coleho Bacuna. Domáci obranca Coleho nepustil k strele.

4
    Delphova kolmica za obranu smerujúca na Agbonlahor bola príliš silná a domáci sa teda môžu stiahnúť na svoju polovičku.

4
    Na opačnej strane zakladá domácu akciu Bacuna.

3
    Hlavičkový súboj síce vyhral Tomkins, no nanešťastie hostí lopta nesmerovala medzi tri tyče.

2
    A bude tu zároveň aj prvý rohový kop stretnutia. Ten zahrajú hostia po Downingovom zblokovanom centri.

2
    Prvý ofsajd na strane West Hamu. Zastavený bol Dawning.

1
    A od Adriana smeruje lopta aj k domácemu gólmanovi Guzanovi.

1
    Dlhý pas smerujúci na Bentekeho končí v rukaviciach Adriana.

1
    Úvodný výkop mali na starosti domáci hráči.

1

Hráči oboch celkov sú pripravení v útrobách štadióna na dnešné stretnutie, ktoré začne o necelých 5 minút.

Aston Villa FC: Guzan – Lowton, Clark, Baker, Bertrand – Bacuna, A. Westwood, Delph – Weimann, Benteke, Agbonlahor.
    Náhradníci: Steer – Bennett, El Ahmadi, Albrighton, Sylla, Helenius, Holt.

West Ham United: San Miguel – Demel, Collins, Tomkins, McCartney – Jarvis, Noble – Nolan, Taylor, Downing – Cole.
    Náhradníci: Jääskeläinen – Reid, Johnson, Collison, Nocerino, Armero, Borriello.

Rozhodca: Dean ─ Collin, Brooks.

Vážení priaznivci futbalu, vitajte pri 25. kole anglickej Premier League pre sezónu 2013/2014. V dnešnom kole si zmerajú sily Aston Villa FC a West Ham United.

Aston Villa FC sa momentálne nachádza na 10. priečke s 27 bodmi a so skóre 27:34. V poslednom kole Villa podľahla Evertonu 2:1. Úvodný gól zápasu strelil Bacuna čo bol zároveň aj jediný gól Aston Villy. Najlepším strelcom domácich je Benteke so 7 ligovými gólmi.
    Forma: P V R P V

West Ham United momentálne okupuje 18. priečku s 22 bodmi a so skóre 24:33. West Ham v 24. kole zdolal Swansea po dvoch góloch Nolana. Na oba asistoval Carroll, ktorý v 59. minúte videl červenú kartu. Doposiaľ je najlepším strelcom Cole s 5 ligovými gólmi.
    Forma: V R P V P