Manchester City
5:0 (1:0)
Blackburn Rovers
cz Streda 15.01.2014, 21:10 • Etihad Stadium, Manchester • FA Cup

Ze třetí kola FA Cupu je to ode mě pro dnešek vše. S konstatováním, že City přejelo na Etihad Stadium hostující Blackburn vysoko 5:0, se s Vámi loučí komentátor Tomáš Reiner. Na shledanou. (23:03:09)

Útočná smršť Manchesteru City přejela na Etihad Stadium v opakovaném zápase FA Cupu Blackburn Rovers, do jehož sítě se trefili dvakrát Alvaro Negredo, Edin Džeko a jednou Sergio Agüero, a postupuje do čtvrtého kola, v němž se Citizens střetnou s Watfordem. Konečný výsledek. Manchester City 5 Blackburn 0.

90+3
    King upadl v šestnáctce, jenže byl odzbrojen čistě.

90+2
    Džeko se snažil uvolnit v šestnáctce obloučkem Agüera, ten se ale k míči nedostal.

90+2
    Místní hlasatel ohlásil nejlepšího hráče Manchesteru City, kterým se stal Edin Džeko.

90+1
    Kolarov předvedl kličkovanou, po které u míč přišel.

90+1
    Nad rámec zápasu byly nastaveny 3 minuty.

90+1
    Mahoney napřáhl ke střele, kterou Lescott srazil na rohový kop.

90
    Kolarov přišel o míč.

89
    Blackburn využil poslední změnu. Ze hřiště odešel Lee Williamson, kterého nahradil Connor Mahoney.

88
    James Milner vypálil z volného přímého kopu a jeho prudká střela těsně minula vzdálenější horní roh Eastwoodovy brány!

87
    Agüero byl faulován těsně v blízkosti šestnáctky a City bude zahrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.

87
    Henley se marně dožaduje odpískání faulu a City může vhazovat.

86
    Rovers operovali před šestnáctkou City, do zakončení se ovšem nedostali.

85
    Sergio Agüero vstřelil v dnešním utkání gól po vystřídání po pouhých 39 sekundách a navíc prvním dotyku s míčem.

85
    Dnešnímu utkání přihlíží na Etihad Stadium 33102 diváků.

84
    City přišlo o míč, znovu se k němu ale bleskově vrátilo.

83
    Citizens dál pokračují v útočení, tentokrát se ale do zakončení nedostali.

82
    Kolarov rozehrál standardní situaci a jeho následný centr či střela skončila těsně mimo!

81
    Samozřejmě to myslím s nadsázkou, protože Barcelona má určitě jiné kvality než Blackburn a City proti ní čeká hodně těžký dvojzápas.

80
    Barcelona se má zřejmě na co těšit...

79
    Manchester City právě vstřelil branku!
    EDIN DŽEKO zvyšuje už na 5:0!! Agüero posunul míč do strany na Navase, který našel na přední tyči opět nabíhajícího Džeka, který jemným dotekem usměrnil míč přesně k pravé tyči. Krásná akce.

78
    Citizens nyní nepřetržitě kombinují.

77
    City využili poslední možnost střídání. Ze hřiště odešel Micah Richards, kterého nahradil další odchovanec a mladíček City Emyr Huws.

76
    ... jeho následný centr byl ale zablokován.

75
    Blackburn může vyrazit dopředu...

74
    Dnes se potvrzují tři věci. Manchester City je na domácím Etihad Stadium k neporažení, zranění se na Sergio Agüerovi zřejmě vůbec nepodepsalo a nákup Alvara Negreda se zdá být skvělým počinem.

73
    SERGIO AGÜERO 4:0!! Clichy našel na přední tyči Džeka, který z otočky našel Agüera, který překonal padajícího Eastwooda po necelé minutě pobytu na hřišti.

72
    Alvaro Negredo, autor dvou dnešních gólů, opouští hřiště, na které místo něj vybíhá po zhruba měsíční odmlce Sergio Agüero.

72
    ... do zakončení se ale domácí nedostali.

71
    City operuje před šestnáctkou soupeře...

70
    ROHOVÉ KOPY: Manchester City 3 Blackburn 4

69
    Marshall rozehrál rohový kop na zadní tyč, kde se k hlavičce dostal Kilgallon a City zachraňoval u tyče jeden z obránců!

69
    Lowe mohl snížit, jenže šanci mu sebral z kopačky skvělým obranným zákrokem Nastasic.

68
    Rovers u míče.

67
    EDIN DŽEKO se prosazuje a zdá se, že o osudu utkání je rozhodnuto!! Navas dokázal v pádu odcentrovat a na přední tyči našel přihrávkou nabíhajícího Džeka, který zamířil přesně do bližšího horního rohu. Eastwood byl proti jeho střele bezmocný.

66
    Jason Lowe napřáhl zpoza šestnáctky k nebezpečné střele, která byla navíc ještě tečována a skončila těsně vedle levé tyče!

65
    Aleksandar Kolarov fauloval ve středu hřiště a dodatečně uviděl žlutou kartu.

64
    Joshua King v další šanci! King se tentokrát dostal v pokutovém území ke střele z mírného úhlu, kterou Pantilimon dokázal na přední tyči skvělým zákrokem vyrazit!

63
    Rovers rozehráli standardní situaci nakrátko a Joshua King mohl po centru Marshalla z levé strany hlavičkou na přední tyči vyrovnat, jeho hlavička ale skončila nad!

63
    Milner fauloval ve středu hřiště a uviděl žlutou kartu.

62
    Manchester City drží otěže zápasu pevně v rukou a nad Blackburnem vede na Etihad Stadium po hodině hry 2:0.

61
    City u míče.

60
    Negredo se málem dostal po další skvělé přihrávce za obranu do velké šance, k zakončení mu ale scházely dva kroky.

59
    Rovers sáhli ke druhé změně. Joshua King nahradil DJ Campbella.

59
    Navas se dostal do úniku po pravém křídle a poté před šestnáctkou našel volného Kolarova, jehož následná střela zamířila vysoko nad.

58
    Rovers u míče. Ovšem jen na chvíli.

57
    Následný centr z rohového kopu našel pouze rukavice připraveného Pantilimona.

57
    DJ Campbell se ocital ve velmi slibné šanci, tu mu ale sebral skvělým defenzivním zákrokem Nastasic!

56
    ... Navasův centr byl na přední tyči odvrácen.

56
    Kolarov sice nepřešel přes Henleyho, ale vybojoval rohový kop...

55
    Citizens drží míč a kombinují na vlastní polovině.

54
    Jesus Navas pokulhává a vypadá to, že má nějaký zdravotní problém. Manuel Pellegrini jistě doufá, že ne velký.

54
    Přihrávka na Negreda ale vzápětí neprošla.

53
    Citizens předvedli vysoký pressing a vybojovali míč.

52
    Kolarov se pokusil vstřelit třetí gól, jeho pokus ale zamířil mimo.

51
    Rovers směrem dopředu nic nevymysleli a u míče jsou znovu domácí.

50
    Clichy fauloval ve středu hřiště Cairneyho.

49
    Negredo se snažil vstřelit hattrick, do zakončení se ale nedostal.

48
    City nechce dopustit vyrovnání jako v prvním zápase a nyní už to budou mít Rovers těžké.

47
    ALVARO NEGREDO se prosazuje také krátce po přestávce a zvyšuje na 2:0!! Španělský útočník se ocitl sám před brankářem Eastwoodem a poté ho překonal krásným lobem. Parádní trefa a přihrávka, kterou se prezentoval Kolarov.

47
    Taylor se k míči nedostal poté, co ho u postranní čáry ustrážil Richards.

46
    Eastwood poprvé v permanenci po centru City.

46
    Druhý poločas rozehráli hráči Manchesteru City.

46
    Oba týmy sáhly před výkopem druhého poločasu k jedné změně. Eastwood nahradil v bráně Blackburnu Robinsona a na straně City nastoupil do druhého poločasu Kolarov na místo Fernandinha.

46

Vracíme se zpět na Etihad Stadium, kde za pár okamžiků začne druhý poločas odvetného utkání FA Cupu mezi Manchesterem City a Blackburnem Rovers. Citizens vedou po prvním poločase 1:0 a ve druhé půli budou hájit jednobrankové vedení. Zda-li se jim to podaří napoví následujících 45 minut.

První poločas odvetného zápasu FA Cupu mezi Manchesterem City a Blackburnem Rovers nabídl krátce před přestávkou gól, stejně jako první vzájemné střetnutí a navíc se prosadil stejný střelec Alvaro Negredo, díky němuž odcházejí Citizens do šaten spokojenější. Skóre po prvním poločase. Manchester City 1 Blackburn 0.

45+1

45+1
    ALVARO NEGREDO posílá City krátce před přestávkou do vedení!! Citizens rozehráli po odvrácení standardní situace rychlý protiútok, po kterém Fernandinho načechral přesný centr na hlavu Negreda, jenž přesnou hlavičkou na zadní tyči uklidil míč do sítě.

45+1
    Nad rámec prvního poločasu byla nastavena 1 minuta.

45
    Cairney založil protiútok Blackburnu a vynutil si faul.

44
    Obrana Rovers se ocitla v nedbalkách a jejich chybu mohl potrestat na zadní tyči úplně volný Micah Richards! Anglický reprezentant se ale do zakončení nedostal.

44
    Citizens rozehráli rohový kop nakrátko a Navas vypálil zpoza šestnáctky, jeho střela ale našla pouze dobře postaveného Marshalla.

43
    Negredo se do zakončení sice nedostal, ale vybojoval rohový kop.

42
    Milner fauloval Cairneyho.

41
    Henley si pomohl před Negredem zpětnou přihrávkou na Robinsona, který míč odpálil daleko od své brány.

40
    Taylor mohl přihrát Marshallovi, nakonec však vypálil sám. Jeho pokus ale postrádal přesnost.

39
    Javi Garcia předvedl hroznou přihrávku a poté se svým spoluhráčům gestem omluvil.

38
    Taylor se snažil vysunout kolmou přihrávkou Campbella, toho ale v pohodě pohlídal Nastasic.

38
    Henley zpomalil útok City a odvrátil míč za postranní čáru.

37
    Další útočná snaha City ztroskotala a Rovers se ubránili.

36
    Fernandinho a Negredo se ocitli na druhé straně ve velmi slibné šanci, ani jeden z nich ale míč nedokázal zasáhnout! Navasův střílený centr byl hodně nebezpečný, bohužel pro City prolétl malým pokutovým územím naprázdno.

36
    Pantilimon si snadno poradil s pokusem Taylora a rychle rozehrál.

35
    Útok Manchesteru City tentokrát zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

34
    Fernandinho našel na přední tyči Džeka, útočník City se ale do zakončení nedostal.

33
    Milner byl u postranní čáry faulován a City bude zahrávat standardní situaci.

32
    Džekův pokus byl velmi nepřesný a bosenský útočník jen bezmocné zakroutil hlavou a utřel si orosený nos.

32
    ... hosté ale vzápětí o míč přišli.

31
    Navasův pas byl nepřesný a Rovers mohli přejít do protiútoku...

31
    Rohový kop rozehrál sám Navas, který našel přesným centrem hlavu Richardse, jeho hlavička ale byla nepřesná a míč dokonce zůstal ve hře.

30
    Navas nevypustil souboj se Spurrem a vybojoval první rohový kop City v zápase.

29
    ... Cairneyho centr byl nepřesný a ve vzduchu dokonce opustil hrací plochu.

28
    Marshallům centr srazil Richards na rohový kop...

27
    Edin Džeko napřáhl po Navasově centru ze standardní situace k pohotovému voleji, ten ovšem zamířil vysoko nad.

26
    DJ Campbell uviděl žlutou kartu a stal se prvním potrestaným hráčem zápasu.

26
    Javi Garcia napřáhl k nebezpečné přízemní střele, kterou Robinson dokázal skvělým zákrokem vyrazit!

26
    Citizens obléhají šestnáctku Rovers...

25
    Williamsonova noha byla hodně vysoko a City nyní zřejmě bylo ochuzeno o pokutový kop.

24
    Richards byl v šestnáctce zasažen do horní části těla Williamsonem, penalta se ale nepískala.

23
    Marshall rozehrál volný přímý kop a trefil se mezi tři tyče, jenže Pantilimon byl připravený a s jeho střelou si poradil.

22
    Cairney rozjel rychlý protiútok Blackburnu a v blízkosti šestnáctky si vykoledoval faul. Rovers budou zahrávat volný přímý kop z výhodné pozice.

22
    Negredo se ocitl v ofsajdu, ale protože nehrál, tak se ve hře pokračovalo bez přerušení dál.

21
    Citizens posílali před bránu Rovers další centr, ten ale opět našel pouze připraveného Robinsona.

20
    Fernandinho se snažil roztáhnout hru doleva na Clichyho, jeho přihrávka ale byla nepřesná a skončila v zámezí.

20
    Citizens ale okamžitě vysunuli pressing a míč rychle získali zpět na svou stranu.

19
    Džeko se ocitl po Milnerově přihrávce v obležení hned trojice protihráčů a o míč přišel.

19
    Robinson v pohodě stáhl Milnerův centr ze vzduchu.

18
    Navasova střela našla pouze dobře postaveného Henleyho.

17
    Pantilimon si připsal první úspěšný zákrok a Rovers poté vybojovali rohový kop. Po jeho rozehrání se snažil prodrat do zakončení DJ Campbell, obrana City ale byla pozorná a míč odvrátila do bezpečí.

16
    Henley hledal vpředu dlouhým pasem DJ Campbella, jenže našel pouze připraveného Lescotta.

16
    Paul Robinson poté mohl v klidu vykopávat.

15
    ... Richards ale proti Marshallovi neuspěl.

15
    City u míče...

14
    Milner poslal před Blackburnu z levé strany centr, který na přední tyči odvracel pozorný Henley.

13
    Milner se snažil vysunout kolmou přihrávkou Fernandinha. Míč ale skončil pouze u připraveného Robinsona.

13
    Clichy posílal před bránu dobrý centr, bohužel pro Citizens tam ale nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

12
    Clichy hledal Milnera, který sice míč nezpracoval, ale vybojoval alespoň autové vhazování.

11
    Nastasic poslal riskantní malou domů, Pantilimon to ale zvládl vyřešit.

10
    Džeko v šanci! Fernandinho našel skvělým pasem Negreda, který sklepl míč do druhé vlny na nabíhajícího Džeka. Bosenský útočník si poté míč zpracoval a vypálil. Jeho pokus ale skončil nad.

9
    Hosté ale vzápětí směrem dopředu nic nevymysleli a o míč přišli.

9
    Jesus Navas se ocitl s míčem v zámezí a Rovers mohli vhazovat.

8
    Taylor roztáhl hru na Henleyho, toho ale skvěle zakřižoval Clichy.

7
    Negredo se vrátil na vlastní polovinu a pomohl svým spoluhráčům vybojovat míč.

6
    Taylor se ocitl pod tlakem a přišel o míč, jenže Javi Garcia si pomohl při snaze získat míč faulem.

5
    Marshall se snažil po levém křídle prosadit, jenže Richards ho dobře odstavil tělem a poté vybojoval pro svůj tým autové vhazování.

4
    Milner předvedl nepřesnou přihrávku a míče se ujal Wlliamson.

4
    Lescott byl u míče jako první a poté si vypomohl zpětnou přihrávkou na Pantilimona.

3
    Na Etihad Stadium mírně sněží.

2
    Milner poslal do šestnáctky pěkný centr, po kterém se dostal k hlavičce Edin Džeko. Jeho pokus ale zamířil nad.

2
    Fernandinho předvedl nepřesnou přihrávku, poté se zabojoval a přiťukl míč na kopačku Richardse.

1
    Citizens nastoupili do dnešního zápasu v tradiční blankytně modré kombinaci. Rovers hrají v červené sadě dresů.

1
    Hlavní rozhodčí Craig Pawson dal pokyn k zahájení zápasu, jehož výkop obstarali hráči hostujícího Blackburnu Rovers.

1

Hráči obou týmů už jsou připraveni na hřišti a zápas bude moci za pár okamžiků začít.

Vítejte na Etihad Stadium, kde už jsou aktéři dnešního zápasu připraveni v tunelu a za malou chvíli vyjdou na hrací plochu, na kterou je přivede hlavní rozhodčí Craig Pawson, kterému budou asistovat pánové Beck a Lennard.

Těsně před výkopem

V základní sestavě Blackburnu Rovers chybí kvůli zranění Scott Dunn, který zařídil vyrovnávací gól v Ewood Parku a poslal zápas do oprav. Na lavičce hostů je naopak připravený nejlepší střelec týmu Ruben Rochina.

Manchester City dnes postrádá Yaya Toureho, který se zranil v zápase proti Newcastlu. Naopak na lavičce je připravený Sergio Agüero, který se možná po zranění zapojí zpět do hry. Volno dostali Vincent Kompany a David Silva.

Týmové novinky

Manchester City: Pantilimon – Richards, Nastasic, Lescott, Clichy – Jesus Navas, Fernandinho, Javi Garcia, Milner – Negredo, Džeko.
    Náhradníci: Hart, Zabaleta, Kolarov, Agüero, Demichelis, Huws, Lopes.
    Manažer: Manuel Pellegrini.

Blackburn Rovers: Robinson – Henley, Kilgallon, Hanley, Spurr – Cairney, Taylor, Lowe, Williamson, Marshall – Campbell.
    Náhradníci: Gestede, King, Dunn, Eastwood, Olsson, Rochina, Mahoney.
    Manažer: Gary Bowyer.

Rozhodčí: Craig Pawson. Asistenti: S. Beck, H. Lennard. Čtvrtý rozhodčí: L. Probert.

Sestavy

První duel v Ewood Parku rozhodly dvě standardní situace, konkrétně rohové kopy. Citizens se ujali krátce před přestávkou vedení zásluhou Alvara Negreda, jenže v úvodu druhé půle dokázal na jeho gól odpovědět Scott Dann.

První vzájemné střetnutí

Manchester City čeká ve středu večer opakovaný zápas FA Cupu, v němž se s Blackburnem Rovers tentokrát střetne na domácím Etihad Stadium. Duelem Vás bude provázet, stejně jako prvním vzájemným střetnutím Tomáš Reiner.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:10.

Tomáš Reiner

Góly: 45+1. Negredo, 47. Negredo, 67. Džeko, 73. Agüero, 79. Džeko

Karty:   63. Milner (MAC), 65. Kolarov (MAC) – 26. Campbell (BLC)

Manchester City: Pantilimon – Richards (77. Huws), Nastasic, Lescott, Clichy – Jesus Navas, Fernandinho (46. Kolarov), Javi Garcia, Milner (C) – Negredo (72. Agüero), Džeko.

Blackburn Rovers: Robinson (46. Eastwood) – Henley, Kilgallon, Hanley (C), Spurr – Cairney, Taylor, Lowe, Williamson (89. Mahoney), Marshall – Campbell (59. King).

Rozhodca: Craig Pawson. Asistenti: S. Beck, H. Lennard. Čtvrtý rozhodčí: L. Probert

Diváci: 33102