Espanyol – Alcorcon 4:2 (kon.) | Bilbao – Real Betis 2:0 (kon.) | Levante – Rayo Vallecano 1:0 (kon.)
Osasuna – Real Madrid 0:2 (kon.)
Levante UD
1:0 (1:0)
Rayo Vallecano
cz Streda 15.01.2014, 21:30 • Estadi Ciutat de València • Španielsky pohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Dobrý den, ještě jednou vás vítám u dnešního zápasu. Dnes se mez sebou v rámci osmifinále španělského poháru střetnou Levante UD a Rayo Vallecano.

První zápas tohoto osmifinále se odehrál na půdě Raya Vallecana. Tento zápas skončil 0:0, a tak je v dnešním zápase vše otevřené.

Zápas se odehraje na Estadi Ciutat de València, které má kapacitu 25 354 diváků.

Hlavní rozhodčí dnešního zápasu je D. Fernández. Jeho asistenty jsou J. Fernández a Canelo.

Čeká nás jistě velmi napínavý a vyrovnaný zápas, přenos nám začne ve 21:30.

Levante UD: Jiménez – Karabelas, Vyntra, Nagore, El Adoua – Pinto, El Zhar, Ríos, Camarasa – Ángel, Barral.
    Náhradníci: Navas, Gomis, Nong, Juanfran, Pallardó, Xumetra, Traver

Rayo Vallecano: Cobaño – Galeano, Martínez, Gálvez, Gómez – Adrián, Baena, Saúl, Embarba – Castillo, Falqué.
    Náhradníci: Tito, Trashorras, Larrivey, Bueno, Cueva, Gil, Ramiro

Rozhodčí: D. Fernández – J. Fernández, Canelo.

1

1
    Právě nám začalo dnešní utkání. Úvodní rozehrávky se ujali domácí, kteří nastoupili v modrých dresech. Hosté nastoupili v dresech bílých.

2
    A hned v úvodu zápasu si domácí vypracovali rohový kop. Ten se jim však vůbec nevydařil a u míče jsou tedy hosté.

3
    Zatím mají ze hry více domácí hráči, kteří se tlačí do útoku. Hostující obrana je zatím pozorná a k ničemu je nepouští.

5
    Tak nyní byli u míče hosté a kombinovali ve středu hřiště. Vše skončilo na nepřesné přihrávce Baena.

6
    K vidění byla první střela zápasu, teda jestli se tomu dá vůbec říct střela. Zhruba ze třiceti metrů vypálil Martinéz. Jeho střela mířila totálně mimo branku.

8
    Castillo se dostal do slibné šance. Byl mu však odpískán ofsajd. Ten byl snad milimetrový.

10
    Hosté budou zahrávat volný přímý kop zhruba ze třiceti metrů. K míči se staví Falqué.

10
    Falqué vyslal centr do vápna, tam ho odhlavičkoval jeden z domácích obránců do bezpečí.

11
    Saúl se dostal ke střele zhruba ze dvaceti metrů. Ta byla velmi dobře umístěná a nakonec trefila levou tyč!

12
    Barral vyfasoval žlutou kartu za zdržování hry.

13
    Domácí hráči jsou stále u míče. Nyní kombinují na vlastní polovině a snaží se něco vymyslet.

14
    Barral se šikovně probil do vápna a svou přihrávkou hledal někoho před brankou. Naše však pouze jednoho z hostujících obránců, který míč odkopl.

16
    K odraženému míči z rohového kopu se dostal Gómez. Jeho dělovka zhruba ze dvaceti metrů branku minula.

18
    Embarba se ocitl ve vápně a byl sám před brankou. Rozhodčí však píská kvůli údajnému ofsajdu. Ten podle opakovaného záznamu nebyl.

20
    A další ofsajd. V něm se nyní ocitl Castillo.

21
    Velká šance hostů. Ti šli dva na dva. Falquého přihrávka před odkrytou branku byla nakonec zblokována jedním z obránců.

23
    Domácí se dožadují odpískání pokutového kopu. Ángel byl ve vápně přidržen za dres a zlobí se po právu. Hlavní rozhodčí se však odmítá bavit a pokutový kop se nepíská.

24
    Ještě předtím měli domácí velkou šanci. Barralova střela trefila pouze levou tyč. Na tyče je to dnes tedy 1:1.

27
    Hráči Levante jsou stále u míče a kombinují ve středu hřiště. Uvidíme, jestli se jim podaří něco vymyslet.

29
    Útočným faulem se provinil Barral. Ten může být jenom rád, že za něho nevyfasoval kartu.

31
    Tak máme za sebou zhruba půl hodinu hry a skóre je zatím 0:0. Na obou stranách jsme viděli jednu velkou šanci, ty však skončily na tyči.

32
    Falqué mířil sám na brankáře, již neměl ale dost síly, a tak jeho střela byla taková propagační.

34
    Domácí jsou u míče a opět kombinují. Nyní se nacházejí na útočné polovině.

36
    Celou akci zakončil centr přímo do rukou Cobaña.

37
    Máme zde druhou žlutou kartu dnešního zápasu. Tu vyfasoval Galeano za svůj faul.

39
    Domácí hráči rozehrávali rohový kop. Ten se jim však vůbec nevydařil.

40
    Závěr zápasu je poněkud pomalý a hodně přerušovaný.

43
    Levante právě vstřelilo branku!
    Tak máme zde první branku. Ángel našel před brankou osamoceného DAVIDA BARALLA, a ten svou střelou skóruje!

45
    Tak v závěru zápasu se přeci jen domácí hráči dočkali branky. Uvidíme, jestli na to hosté dokáží odpovědět.

45

Máme za sebou první poločas dnešního zápasu. Po něm zatím vedou domácí borci, když se podařilo v 43. minutě Barralovi vstřelit branku. Uvidíme, co nám ještě dnešní zápas přinese. Druhý poločas nám zhruba začne ve 22:30.

46

46
    Právě nám začal druhý poločas dnešního zápasu. U míče jsou hráči Levante.

46
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Castillo, přichází Larrivey.

47
    Hosté se snaží hned v úvodu druhého poločasu vyrovnat, kombinují na útočné polovině.

50
    Tak úvod druhého poločasu je nakonec celkem opatrný, domácí hráči nyní kombinují na vlastní polovině a vůbec nikam nespěchají.

51
    Pinto se nyní ve vápně dostal k míči a vypálil na branku. Jeho střelu vyrazil skvělým zákrokem Cobaño!

53
    Domácí opět koušou. Nyní se ke střele dostal Barral. Jeho střela měla malou razanci, a tak jí Cobaño v pohodě chytil.

55
    Falqué vyfasoval žlutou kartu.

55
    Domácí jsou zatím lepším týmem, nyní kombinují na útočné polovině a snaží se něco vymyslet.

57
    El Zhar se dostal ke střele. Tu vyrazil Cobaño s velkými obtížemi na rohový kop!

59
    Hostující obrana teď s obtížemi odolává tlaku Levante.

60
    Gálvez vyfasoval žlutou kartu.

62
    Hráči Levante jsou u míče a kombinují na útočné polovině. Myslím, že je jen otázka času, kdy vstřelí druhou branku.

63
    Domácí stále u míče, hosté se snaží presovat, ale zatím marně.

65
    Ozývají se i domácí fanoušci, kteří dnes fandí na hodně slušné úrovni.

66
    Poslední minuty se na hřišti neděje moc zajímavého. Hra je často přerušována a je vidět dost nepřesností od obou týmů.

69
    Hraje se stále na hostující obranné polovině. Domácí kombinují a snaží se něco vymyslet.

71
    Tak po dlouhé době jsou u míče i hostující hráči. Ti zatím kombinují ve středu hřiště a pomalu se dostávají k vápnu domácích.

72
    Z předchozí akce nic většího nevzniklo, a tak jsou u míče opět domácí hráči.

75
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Galeano, přichází Bueno.

76
    Tak hosté se snaží dát vše do útočné síly, podaří se jim vstřelit tolik potřebnou branku?

76
    Cobaño teď předvedl fantastický zákrok proti hlavičce Barrala!

77
    Levante bude zahrávat volný přímý kop zhruba z osmnácti metrů.

78
    K volnému přímému kopu se postavil El Zhar. Jeho střela mířila pouze do zdi.

80
    A domácí samozřejmě již polehávají. Tohle k fotbalu již poslední dobou patří bohužel.

82
    Střídající Bueno se dostal do zakončení. Jeho střela jen těsně minula levou tyč Jiménezovy branky.

81
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Karabelas, přichází Juanfran.

82
    Nagore vyfasoval žlutou kartu.

82
    Střídání v týmu Rayo Vallecano: ze hřiště odchází Falqué, přichází Ramiro.

84
    Tak máme před sebou posledních zhruba sedm minut. Podaří se hostům vstřelit postupová branka?

86
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází Rios, přichází Xumetra.

87
    Taktický faul El Zhara byl oceněn žlutou kartou. Gómez "letěl" podobně jako létával Pavel Nedvěd za svých časů.

89
    A hosté se chystají k závěrečnému tlaku.

90
    Střídání v týmu Levante UD: ze hřiště odchází El Zhar, přichází Nong.

90+1
    Závěrečný tlak v podání hostů.

90+2
    Hlavní rozhodčí nastavuje pět minut nad rámec hracího času.

90+3
    Volný přímý kop zhruba ze dvaceti metrů pro Levante.

90+4
    Střela z volného přímého kopu byla zblokována na rohový kop.

90+4
    Ángel se ocitl sám před Cobañem. Ten ho však vychytal!

90+5
    Nejspíše poslední šance dnešního zápasu. Rohový kop domácích.

Máme za sebou dnešní zápas. Ten ovládli domácí hráči, a tak zaslouženě vyhrávají dnešní zápas. Hosté dnes nebyli o moc horším týmem, nepodařilo se jim však vstřelit branku, což bylo osudným. To je dnes ode mne vše, přeji Vám příjemný zbytek večera.

Do čtvrtfinále španělského poháru postupuje Levante UD! (23:22:15)