Linz – Znojmo 3:1 (kon.)
Steinbach Black Wings Linz
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
HC LERAM Orli Znojmo
cz Utorok 17.12.2013, 19:15 • Keine Sorgen Eisarena Linz. • bet-at-home ICE Hockey League

Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Další zápas čeká na Orly ze Znojma v pátek, kdy na svém ledě hostí tým Dornbirnu. Do té doby se mějte fajn. (21:48:35)

Ovšem dnešní den byl ve znamení překvapivých výsledků, např. Lublaň vyhrála na ledě mistra z Klagenfurtu 4:3 po samostatných nájezdech, ačkoliv hrála v prodloužení dvakrát v oslabení, Féhervár zvítězil ve Villachu 6:3 a také Bolzano se doma trápí s Dornbirnem.

Dvě klíčové situace rozhodly o osudu tohoto střetnutí. Tou první byly určitě dva rychlé góly Lince v první třetině, kdy se domácí dostali během 22 vteřin do vedení 2:0. Tou druhou pak třetí inkasovaná branka Znojma 83 vteřin před koncem druhé třetiny, po které se rakouský tým dostal opět do dvougólového vedení. To si následně pohlídal až do závěrečného hvizdu. Nesmíme zapomenout ani na velkou marodku Znojma a absenci klíčových hráčů Štacha, Lattnera nebo Fialy.

60:00

58:54
    Linz drží Znojmo v obranném pásmu, takže Jiří Režnar k power play zatím sáhnout nemohl.

58:03
    Už běží poslední dvě minuty třetí třetiny.

55:02
    Začíná posledních pět minut třetí části, hra se přelévá ze strany na stranu, ale žádný z brankářů zatím nekapituloval.

51:57
    Oba celky předvádí výbornou hru, Linz sice vede o dvě branky, ale také se nebojí zaútočit. Orli stále nemohou najít recept na domácího brankáře.

50:31
    Domácí tentokrát početní převahu nevyužili, nedostali se ani ke střele, ale mrzet je to vůbec nemusí.

48:31
    Orli špatně střídali a jsou potrestáni. Trest si odpyká Havlík (ZNO).

45:51
    Orli stále nebezpečně útočí, ale veškerá snaha je zatím marná. Domácí se brání velkému náporu.

44:35
    Orli střílejí na Ouzase ze všech pozic, ale puk stále trefuje domácího brankáře.

41:45
    Znojmo vlétlo do třetí části velice aktivně, Ouzas ale zatím odolává.

40:01

V prostřední dvacetiminutovce se podařilo nejprve Orlům snížit na rozdíl jediné branky. Když to už vypadalo, že stav 2:1 vydrží až do třetí třetiny, dostal Linec šanci zahrát si dlouhou přesilovku pět na tři, kterou sice nevyužil, ale v té klasické už udeřil. Před závěrečnou částí tak disponuje slušným náskokem.

40:00

38:37
    Linz právě vstřelil branku!
    Avšak domácí v klasické přesilovce přidávají svůj třetí gól v zápase. BRIAN LEBLER dostal přihrávku a z dobré střelecké pozice poslal puk až za Hoviho.
    Asistence: Curtis Murphy a Robert Lukas.

38:27
    Sova je zpátky na ledě.

37:29
    Která však bude velice zvýhodněna. Za sekání je z ledu vykázán na dvě minuty Müller (ZNO), 58 vteřin přesilovky 5 na 3 pro Linz. Předtím mohli domácí ve výhodě potřetí udeřit, ale Hovi dnes už poněkolikáté podržel svůj tým.

36:36
    Domácí jsou kompletní a začíná jejich zkrácená přesilovka.

Petr Frömel

Góly a asistencie: 12. MacDonald (Moran, Hedlund), 12. Leahy (Murphy, Hisey), 39. Lebler (Murphy, Lukas R.) – 26. Kolarz (Beránek)

Steinbach Black Wings Linz: Ouzas (Hirn) – Lukas R., Murphy, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Iberer, Oberkofler, Baumgartner – Scholz, Lukas P., Spannring.
    HC LERAM Orli Znojmo: Hovi (Landsman) – Müller, Thomas, Pavlikovský, Kolarz, Sova, Bořuta, Magovac – Procházka, Blatný, Jarůšek – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Beránek – Bartoš, Finsterle.

Rozhodca: Peter Gebei, Gergely Kincses – Oskar Johnston, Daniel Sooß.

Diváci: 3 850.