Pittsburgh – Toronto 3:1 (kon.) | Columbus – Winnipeg 2:3 (kon.) | Ottawa – St. Louis 3:2 (po pr.)
Colorado – Dallas 6:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Toronto Maple Leafs
cz Utorok 17.12.2013, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Ode mne je to vše, loučím se s vámi a přeji vám dobrou noc. (03:56:03)

Československá stopa v utkání:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Tři hvězdy utkání:
    1. Sidney Crosby (PIT) 1+0
    2. Dion Phaneuf (TOR) 0+0
    3. Matt Niskanen (PIT) 0+0

Zápas je u konce. Čekání na rozhodující branku ukončili šest minut před koncem domácí, kteří díky přesné trefě kapitána Crosbyho odskočili Torontu a svůj těsný náskok si pohlídali i v přes minutu trvající power-play hostí. Viděli jsme tak dnes vyrovnané utkání, ze kterého jako úspěšnější tým odchází domácí hokejisté – lídři Východní konference.

60:00

59:57
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto. Hosté se sice napotřetí dokázali usadit v útočném pásmu, na modré čáře ale o puk zabojoval BRANDON SUTTER, obral o něj hostujícího kapitána a následně ze středního pásma se do prázdné brány nemýlil. Bez asistence.

59:23
    Puk je znovu ve středním pásmu.

59:08
    Domácí se osvobozují.

58:55
    Poslední minuta třetí třetiny je před námi, hosté hrají v šesti proti čtyřem. Jdeme na to!

58:55
    Oddechový čas pro hosty.

58:55
    Komplikace pro domácí Pittsburgh. Kunitz (PIT) je vyloučen za podražení.

58:45
    Bernier míří ven z brány, hosté to zkusí v šesti.

58:34
    Adams vyvezl puk do středního pásma a nahodil ho do útočného pásma. To domácím stačí.

57:54
    Puk je ve středním pásmu, domácí se spíše již jen brání.

57:23
    Oddechový čas pro domácí.

57:18
    A klidně mohlo být srovnáno! Kapitán hostí Phaneuf zavezl po levém křídle puk do útočného pásma, nahodil ho před bránu, kde ho Kulemin tečoval jen do levé tyče domácí brány.

56:51
    Pens vyhazují puk jen na zakázané uvolnění. Hosté se ovšem zatím nemohou dostat do nějakého drtivého náporu.

55:38
    Kobasew se od pravého mantinelu chtěl dostat také do střelecké příležitosti, nedokázal ale obejít posledního obránce Toronta.

54:53
    Další ránu vyslal domácí Maatta od pravého mantinelu, ta však byla zblokována mimo.

53:57
    Velké šance hostí využity nebyly, o slovo se tak přihlásili domácí! Po vyhraném buly v útočném pásmu se ke střele z mezikruží dostal domácí kapitán SIDNEY CROSBY a přesně umístěnou střelou posílá domácí šest minut před koncem do vedení! Povede tahle důležitá branka Pens k vítězství domácího mančaftu? Asistence: Pascal Dupuis, Robert Bortuzzo.

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 1. Conner (Dumoulin, Vitale), 54. Crosby (Dupuis, Bortuzzo), 60. Sutter – 27. Rielly (Franson, Bernier)

Pittsburgh Penguins: Fleury – Maatta, Niskanen, Dumoulin, Bortuzzo, Samuelsson, Despres – Kunitz, Crosby, Dupuis – Zolnierczyk, Jokinen, Megna – Conner, Sutter, Vitale – Adams, Sill, Kobasew.
    Toronto Maple Leafs: Bernier – Gunnarsson, Phaneuf, Franson, Gardiner, Rielly, Liles – Riemsdyk, Kadri, Kessel – Raymond, Holland, Lupul – D’Amigo, McClement, Kulemin – McLaren, Smith, Bodie.

Rozhodca: Leggo, Luxmore – Barton, Murray