Mladá Boleslav – Most 7:2 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Beroun 9:2 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 3:2 (kon.) | Ústí n/L – Havířov 7:0 (kon.) | Olomouc – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Šumperk – Kadaň 2:1 (2:1 po s.n.)
BK Mladá Boleslav
7:2 (1:0, 3:1, 3:1)
HC Most
cz Pondelok 16.12.2013, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • 1. liga (ČR)

Most se sice držel statečně, nakonec se ale ukazuje propastný rozdíl mezi oběma týmy a to nejen v tabulce. Aniž bychom chtěli Severočechy jakkoliv shazovat, dnešní vítězství prostě bylo pro Mladou Boleslav povinností, kterou lze považovat za splněnou.

Přejeme příjemný zbytek večera a těšíme se zase příště! (19:51:23)

60:00

59:46
    Demel netrefuje úplně prázdnou bránu!

58:30
    Pojkarova dělovka orazítkovala mantinel.

57:43
    Most nepřestává minimálně štěkat, když ne kousat. Před dojíždějícím Homérem Will raději přikrývá kotouč lapačkou.

56:11
    Most právě vstřelil branku!
    A má slova se jen potvrzují! PAVEL SMOLKA před Willem tak nějak podřepl a pak prostě zakončil. Asistence: Kryštof Kafan.

55:48
    Severočeši rozhodně nepůsobí odevzdaným dojmem, což je velmi sympatické.

54:39
    Přihrávka rukou, následuje vhazování po pravici mosteckého brankáře.

52:27
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Vrbata nejdřív vypadal, že neví, co s pukem, nakonec se to ale ukazuje být dobře promyšleným tahem. Přihrávka na TOMÁŠE DEMELA totiž byla naprosto přesně a poté i následné zvednutí puku před Hanuljakovo rameno. Asistence: David Vrbata, David Pojkar.

51:49
    Klimenta občas prostě nejde chytit dovoleným způsobem. Palaščák (MST) – 2 minuty, sekání.

50:47
    Nouza posunul puk na Němečka, přihrávka šla ale na brusle boleslavského obránce.

49:56
    Rozjetý Musil obdržel přihrávku do jízdy, následně byl ale vytlačen ze střelecké pozice.

47:51
    MICHAL BROŠ se nerozpakoval a parádním golfákem a následným přesným zásahem podél tyčky zvyšuje na 6:1. Asistence: Tomáš Klimenta.

47:08
    Nouza s Pabiškou přejeli v souhře přes modrou, stopku jim ale také vystavuje modrá – ta na mosteckých dresech.

44:45
    Parádní akce, kterou svým důrazem vytvořil na brankovišti Broš a TOMÁŠ KLIMENTA to celé přijel s grácií uzavřít, vyúsťuje v pátou branku Bruslařského klubu. Asistence: Michal Broš.

43:47
    Motanici kolem Hanuljaka ukončuje sám mostecký brankář – schovává puk v lapačce.

42:55
    Most se snaží o rozehrávku, ale obávám se, že už teď začíná být jasné, že žádné zvraty Mladá Boleslav neplánuje dovolit.

41:12
    Klimenta měl na zádech Pavelku, i tak se ale pokusil o zakončení.

40:01

V první polovině druhé třetiny si rozhodně lépe počínal Most, zatímco Boleslavští dělali poměrně velké chyby, což se jim také vymstilo. Pak se ale všechno úplně otočilo a Středočeši se "hecli". Skóre utkání tak po druhé třetině hovoří jednoznačně v jejich prospěch.

Další třetina začne přibližně v 19:18.

40:00

38:52
    TOMÁŠ NOUZA znovu prokazuje neuvěřitelnou lehkost a hlavě suverenitu. Po křídle a z velkého oblouku si sjel před branku, kde puk zasunul pravděpodobně mezi Hanuljakovy betony. Asistence: Lukáš Pabiška.

38:27
    Vhazování po levici Hanuljaka se už podruhé opakuje.

37:23
    Musil objel branku a snažil se zakončit přes ležícího Hanuljaka.

36:03

35:21
    Přílišné tempo přesilovka domácích neměla, CTIRAD OVČAČÍK ale u modré čáry prokázal přesnou mušku a prostřelil vše v cestě. Asistence: David Vrbata, David Výborný.

34:54
    Výborného žabičku zkusil sklepnout Pabiška. Netrefil.

34:32
    Broš mezi kruhy trefil beton brankáře Mostu.

34:03
    A Boleslav čeká 89 sekund dlouhá dvojnásobná přesilovka. Slavíček (MST) dostává 2 minuty za podražení.

33:32
    Broš se snažil celou situaci možná až moc vyšperkovat a poslal před prázdnou brankou puk ještě na Mikulíka. Neobešlo se to ale bez faulu, Písařík (MST) fasuje 2 minuty za sekání.

32:50
    Čtvrté formaci Bruslařů vyšlo to, na co to celou dobu zkoušela – rychlost, přesnost a hlavně moment překvapení. Musilova přihrávka na RADANA LENCE totiž byla velmi rychlá a poměrně nečekaná. Hanuljak snad ani neměl šanci to stihnout. Asistence: Pavel Musil, Jan Starý.

32:15
    Ovčačík se snažil Hanuljaka oblafnout, ale kotouč prošel vedle tyčky! Boleslav teď hodně tlačí, ale Most je poctivý a taky má štěstí.

31:38
    Slavíček je, zdá se, v pořádku. Je na ledě a teď se snažil tečovat puk přes Willa.

30:55
    Mikulík před sebou měl odkrytou branku, ale Tauš jej dokázal odtlačit!

30:48
    Dnes je to hřiště nějaké malé. Puk je zase venku, tentokrát na trestných lavicích.

30:17
    Protivného teč posílá puk mezi diváky. Boleslavský obránce se publiku omlouvá.

29:22
    Střela Lence se odrazila na Musila – bohužel pro domácí na jeho paty.

29:01
    Boleslav v pěti.

28:45
    Vrbatova střela z dálky končí na Hanuljakově betonu.

28:21
    Nouza zachytil přihrávku ve středním pásmu a sbírá cenné vteřinky.

27:46
    Velmi dobrá kombinace Severočechů vyvrcholila střelou Písaříka, Will sklapl včas betony!

27:01
    Ovčačík (MBL) dostává 2 minuty za sekání.

26:55
    Broš nastřelil tyčku!

25:38
    Domácí v posledních několika minutách dělali v obraně chyby a hostům se jednu z nich nyní daří potrestat. JAN BOJER projel jako nůž máslem až k Willovi a kličkou zakončil. Asistence: Zdeněk Tauš, Václav Čížek.

25:29
    Střela Vrbaty Hanuljakovi propadla a brankář Severočechů se rychle klátil na led, aby kotouč zastavil.

24:47
    Trojici Mosteckých se podařilo otočit hru proti dvěma Boleslavským, celou akci ale zastavuje ofsajd.

24:21
    Nouza zkusil protečovat nahození Pabišky, Hanuljak v plné polní připraven!

23:43

23:26
    Slavíček se po srážce mu mantinelu jen velmi těžko zvedá z ledu, na střídačku mu musí pomoci dvojice spoluhráčů...

23:00
    Slavíček zůstal opomenut před Willem, střela z otočky mu ale nevyšla podle představ.

22:33
    Pojkar se snažil srazit k zemi střelu letící na branku z rohu a málem tak nemile zaskočil samotného Willa!

21:43
    Mikulík (MBL) vyloučen na 2 minuty za podražení.

21:29
    Kafan si vytáhl Willa z branky, zakončit ale nedokázal.

20:31
    Druhá třetina začíná nejistě, je tu zakázané uvolnění Mostu.

20:01

První třetina přinesla poměrně vyrovnaný hokej. Most z pochopitelných důvodů staví na obraně a zatím se mu v tom poměrně daří. Jeho první a momentálně taky jediné pochybení přišlo v 16. minutě, kdy se v přesilovce trefil Nouza.

Další třetina začne přibližně v 18:23.

20:00

18:42
    Střela Písaříka končí na hrudi boleslavského brankáře.

18:00
    Nahození Němečka od modré skončilo na tyčce!

17:15
    Hanuljakovi stínil Demel, puk ale šel příliš rychle na to, aby ho dokázal tečovat.

15:36
    Bruslaři přeci jen ukazují, že přesilovku hrát umí! TOMÁŠ NOUZA zamířil přesně a trefil místečko mezi Hanuljakem a jeho levou tyčkou! Asistence: Lukáš Pabiška, David Vrbata.

14:57
    Velká šance Zavřela, který nejprve prostřelil Vrbatu a poté si ještě dobruslil pro druhou šanci, poněvadž Will nějakou dobu nevěděl, kde má puk.

14:46
    Nedrda (MST) dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

14:23
    Přihrávka Lence na Starého byla bezchybná, selhala ale koncovka a zapracoval také soupeř, který Starého odstrčil.

13:35
    Ovčačík mohl dorazit puk do prázdné, ale Hora jej včas odtlačil!

13:14
    Vrbata je na ledě.

13:01
    Severočechům se tentokrát nedaří ani usadit v útočném pásmu, natož aby vystřelili.

12:01
    Zavřel měl velký manipulační prostor na kruhu, trefil ale Willa.

11:14
    Další vyloučení a to samé, jako na druhé straně – příliš hráčů na ladě. Trest odpykává Vrbata (MBL). Bojer je na ledě, takže přesilovka pro hosty.

10:56
    Most má celkem solidně pokrytý předbrankový prostor, Výborný nemá komu přihrát.

09:52
    Boleslav hraje přesilovku.

09:52
    Slavíček teď přesprintoval Ovčačíka a vypálil. Will připraven!

09:26
    Karta se obrací, Bojer (MST) fasuje 2 minuty za celý tým, protože hosté hráli v šesti.

09:11
    Starému se podařilo zachytit přihrávku a vyhazuje.

08:46
    Most drží domácí v jejich pásmu, ale nedokáže vystřelit.

08:12
    Hosté dokázali vystřelit až s návratem Lence, Hora to zkusil bezúspěšně od modré.

07:51
    Další faul domácích, tentokrát je to Jindra (MBL) – 2 minuty, zdržování hry.

06:54
    Nouzovi se ve středním pásmu podařilo otočit hru, v útoku se ale tak ocitl sám. Než mu přijel na pomoc Mikulík, byli už hosté sešikovaní.

06:08
    Máme tu první vyloučení, Lenc (MBL) dostává 2 minuty za podražení.

06:01
    Starý byl dostatečně rychlý, ale přes beton mosteckého brankáře puk dostat nedokázal.

05:47
    Hora využil zaváhání boleslavské obrany, Will si ale s jeho jedovatou střelou poradil a posílá puk pryč.

05:04
    Jindrova střela zpoza hráče byla dost nepříjemná, Hanuljak zasahuje ramenem.

04:40
    Broš pálil z voleje – těsně vedle!

04:25
    Nedrdovu střelu Will srazil do ochranné sítě.

03:55
    Pabiškova teč rozvlnila boční síť.

03:34
    Nahození Bojera z dálky nemělo šanci uspět.

02:50
    Další skvělý zákrok Hanuljaka proti rozjetému Demelovi!

02:15
    Jurčík se postaral o první zaměstnání Willa, nebylo to ale nic zásadního.

01:58
    Broš dostal slibnou přihrávku zpoza branky, Hanuljak puk vykopává betonem!

01:37
    Střelu Klimenty zblokoval Smolka.

01:21
    Mostečtí se snaží o rozehrávku, ale dost jim to vázne.

00:42
    Boleslavští okupují útočné pásmo, ale střílí zatím spíš jen z dálky.

00:10
    Nouzovu střelu vyráží Hanuljak do rohu.

00:01

BK Mladá Boleslav: Will (Valent) – Němeček, Protivný, Ovčačík, Kurka, Pojkar, Jindra – Nouza, Výborný, Pabiška – Mikulík, Broš, Klimenta – Kubica, Vrbata, Demel – Lenc, Musil, Starý – Jiránek

HC Most: Hanuljak (Horák) – Hora, Tůma, Písařík, Pavelka, Kasal, Šimon, Čížek – Homér, Szabo, Palaščák – Bojer, Slavíček, Zavřel – Kafan, Tauš, Nedrda – Smolka, Jurčík

Rozhodčí: Hejduk – Guth, Rittich.

V letošních vzájemných zápasech vedou 2:0 Mladoboleslavští. Svého dnešního soupeře porazili 8:3 a 5:2.

Bruslaři momentálně žádnou novou posilu nehlásí, ani oni ale na zatím poslední zápas nebudou vzpomínat v úplně dobrém. Stejně jako Most hráli derby, v Benátkách nad Jizerou ale celý zápas ztráceli a i když vše dotáhli až do nájezdů, nakonec padli v nich.

Svěřenci trenéra Gudase by měli do města automobilů přijet posílení o brankáře Hanuljaka, jehož z postu jedničky v (nelze si to odpustit) posledním Chomutově vystrnadil Martin Růžička. Na první zápas za modrobílé ale v dobrém vzpomínat nebude – Most podlehl Ústí 2:6.

Zápasy mezi Mladou Boleslaví a Mostem – to je souboj prvního s posledním. Zatímco hráči Bruslařského klubu jsou s devítibodovým náskokem v čele a ať se děje, co se děje, už teď mají jistotu, že do nového roku vkročí z vedoucí příčky, Severočeši mají naopak jisté, že do něj půjdou z místa čtrnáctého. Na předposlední Kadaň totiž ztrácí rovnou desítku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jitka Čechová

Góly a asistencie: 16. Nouza (Pabiška, Vrbata), 33. Lenc (Musil, Starý), 36. Ovčačík (Vrbata, Výborný), 39. Nouza (Pabiška), 45. Klimenta (Broš), 48. Broš (Klimenta), 53. Demel (Vrbata, Pojkar) – 26. Bojer (Tauš, Čížek), 57. Smolka (Kafan)

Rozhodca: Hejduk – Guth, Rittich