Mladá Boleslav – Most 7:2 (kon.) | Motor ČB – Jihlava 1:3 (kon.) | Havlíčkův Brod – Beroun 9:2 (kon.)
Třebíč – Litoměřice 3:2 (kon.) | Ústí n/L – Havířov 7:0 (kon.) | Olomouc – Benátky n/J 4:1 (kon.)
Šumperk – Kadaň 2:1 (2:1 po s.n.)
HC Slovan Ústí nad Labem
7:0 (4:0, 3:0, 0:0)
AZ Havířov
cz Pondelok 16.12.2013, 18:00 • Zlatopramen Arena • 1. liga (ČR)

HC Slovan Ústečtí Lvi se v rámci 33. kola 1. hokejové ligy ČR utká s HC AZ Havířov 2010. Celek ze Slezska se v tabulce nachází na šesté příčce s padesáti body. Havířov dokázal z třiatřiceti zápasů čtrnáct vyhrát a čtrnáct prohrát v základní hrací době, ve čtyřech mačích pak bral po dvou bodech.

Ústečtí Lvi obývají v tabulce desáté místo a na svém kontě mají 38 bodů. V sezoně 2013/2014 si tento tým připsal deset vítězství v základní hrací době a tři v prodloužení. Celkem sedmnáctkrát Slovan prohrál a po jednom bodu pak získal ve dvou kláních.

Zdeněk Orct – 90,45 %

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (J. Dlouhý) – Grin, Z. Sklenička, F. Pavlík, Vobořil, K. Černý, Smetana, Vl. Brož, Vaněk – J. Kloz, Roubík, D. Tůma – Vávra, P. Přeučil, Rod – Baránek, M. Hanzl, Dan. Boháč – Kuchynka, Dostálek, Pořický.
    Trenér: Milan Skrbek.

AZ Havířov: L. Daneček (Matoušek) – Vosátko, Bezuška, Krisl, Punčochář, Koma, Graca, Klimíček, P. Rimmel – M. Sztefek, Hrňa, J. Daneček ml. – Maruna, Šlahař, Jakubek – Klimša, M. Rimmel, Říčka – Škumát, Pechanec, Kanko.
    Trenér: Stanislav Sztefek.

Dnešní utkání budou pískat tito rozhodčí: Zubzanda – Koskuba, Šulo.

Hráči obou celků už mají po rozbruslení.

Sudí krouží po ledové ploše a čeká se na hráče.

Utkání za pár okamžiků začne.

Na led musí ještě rolbař kvůli problému s vodou na ploše, respektive dírou s vodou, která je způsobena nejspíše špatným chlazením.

Hokejisté zatím krouží dokola a čeká se,co se bude dít dál.

Hráči Havířova i Ústí odchází do kabin. Utkání je odloženo o 15 minut kvůli díře v ledu.

Zhruba za šest minut by měl zápas začít.

Žlutomodří už jsou znovu na ledě.

A stejně tak i soupeř.

Za pár vteřin začínáme!

00:01

00:29
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Roubík dostal puk za bránu, adresoval kotouč JANU KLOZOVI, který nadvakrát překonal Danečka. Asistence: Jaroslav Roubík, Zbyněk Sklenička.

01:46
    Baránek zavezl puk do útočné třetiny, poslal puk před celou šířku kluziště DANIELU BOHÁČOVI a ten Danečkovi nedal sebemenší šanci. Asistence: Martin Baránek.

02:21
    Ústí hrálo v šesti. Dvouminutový trest půjde odpykat Dostálek (UNL).

02:42
    Domácí se okamžitě osvobozují.

02:56
    Hra se opět přesouvá k Petráskovi. Ten likviduje střelu svou lapačkou.

03:17
    Slovan opět vyhazuje kotouč mimo nebezpečí.

04:22

04:26
    Za domácí brankou zůstal chvíli ležet Pechanec. Už ale pomalu odjíždí na střídačku.

04:47
    Lvi se dostávají do útočného pásma, kde se snaží navýšit skóre.

05:48
    Puku se ale nyní ujímají hosté a zakládají protiútok.

06:32
    Hraje se v obranném pásmu domácích.

07:24
    Baránek teď nedokázal přes hostujícího obránce přihrát svému spoluhráči v útočné akci.

08:01
    Na puku je Havířov a zaváží ho opět před Petráska.

08:39
    Na trestnou lavici putuje na dvě minuty Pořický (UNL) za sekání.

09:04
    Ale pozor, bude se hrát 4 na 4! K časoměřičům odjíždí i Sztefek (HAV) za hákování.

09:16
    Vobořil naznačil střelu od modré, ale mazaně přihrál TOMÁŠI RODOVI, který si puk potáhl a zavěsil do sítě. Asistence: Milan Vobořil, David Tůma.

09:16
    Daneček po třetím gólu odjíždí na střídačku. V brankovišti ho nahradí Matoušek.

10:09
    Hraje se ve středním pásmu.

10:44

11:08

11:08
    Pavlík (UNL) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

11:35
    Domácí se osvobozují.

12:05
    Obrovská šance Havířova, kterou Petrásek vytěsnil betonem!

12:42
    Lvi opět vyhazují.

13:08

13:25
    Již podruhé hráli domácí v šesti! Dvouminutový trest odpykává Brož (UNL).

14:33
    Havířov se těžko dostává k puku. Žlutomodří se brání, jak jen můžou.

15:15
    Rod zůstává ležet u modré čáry. Přichází pro něj lékař a odvádí ho na střídačku.

15:33

15:40
    Ofsajd Havířova.

16:13
    Slovan zavezl puk do útočného pásma, kde ho odevzdal protihráčům.

16:48
    V rohu kluziště leží opět domácí hráč. Tentokrát Kloz, který vypadá opravdu špatně. Protihráč mu při pádu zalehl pravděpodobně koleno.

16:48
    Kloze odnesli na nosítkách do kabiny.

16:56
    Petrásek přikrývá kotouč po střele z dálky lapačkou.

17:35
    Ústí zakládá útočnou akci od vlastní branky.

17:57
    Hra se přesouvá do středního pásma.

18:37
    Po buly před Petráskem odpískáno pro hru vysokou holí.

18:52
    Přečíslení dva na jednoho vyřešil DAVID TŮMA přesnou střelou mezi betony Matouška. Asistence: Jaroslav Roubík, Jakub Pořický.

20:00

První třetina byla především v režii domácích, kteří v úvodu vstřelili hned dvě branky a další dvě přidali o něco později. Dvakrát ale Lvi chybovali ve střídání, díky čemuž pak byli dvakrát na trestné lavici. Havířov měl několik málo šancí, ale gólman Petrásek je zatím bezchybný. Další třetina začne přibližně v 18:10.

20:17
    Havířov nahazuje do útočného pásma, ale hra se okamžitě přesouvá na druhou stranu ledové plochy.

21:09
    Vhazování před Petráskem vyhráli domácí.

21:26
    Matoušek rozehrává zpoza brány.

21:50
    Hanzl na druhé straně přestřeluje bránu.

22:12
    Lvi vybojovali puk ve středním pásmu, Dostálek objel hostující branku a přihrál přímo před Matouška ŠTĚPÁNU KUCHYNKOVI, který se nemýlil a zvyšuje na 5:0. Asistence: Vlastimil Dostálek.

23:35
    Maruna (HAV) vyloučen na dvě minuty za sekání.

25:28

25:44
    Rod vypálil z dálky na Matouška, který chytá do lapačky.

27:02
    Domácí zakládají akci zpoza brány a míří do útočného pásma.

27:55
    Hosté si berou kotouč a zkouší protiútok.

28:27
    Havířov se drží před Petráskem. To ale netrvá dlouho, protože puk míří zase na druhou stranu plochy.

29:16
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Žlutomodří teď hrají spíše na krásu.

30:38
    V situaci tři na jednoho nemusel Petrásek vůbec zasahovat!

31:48

32:27
    Na ledě nejsou k vidění téměř žádné gólovky.

33:08
    Boj o puk v rohu kluziště sice vyhráli domácí, ale odevzdali ho znovu soupeři. Už se hraje šest minut bez přerušení.

34:17
    Zakázané uvolnění domácích.

34:30
    Lvi nahazují kotouč před Marušáka, kde ho přebírají hosté. Situace se opakuje i na druhé straně.

35:29
    Rod zavezl kotouč do útočného pásma, z otočky přihrál rozjetému MARTINU HANZLOVI, který se proháčkoval havířovskou defenzivou a z úhlu svou střelou vymetl růžek hostující brány. Asistence: Tomáš Rod, Kamil Černý.

36:46
    Akce dva na jednoho! Roubík přihrál do jizdy Tůmovi, který ale bránu přestřelil!

37:22
    Od rozhodčího teď vyfasoval za podražení dvě minuty Krisl (HAV).

38:03
    Využitá přesilovka! Vobořil pálil od modré čáry, puk se odrazil od Matouškových betonů do skrumáže před brankou, kde se nejrychleji zorientoval TOMÁŠ VÁVRA a poslal puk do sítě. Asistence: Milan Vobořil, Petr Přeučil.

39:14
    Třetina se dohrává v obranné třetině domácích.

40:00

Ve Zlatopramen Areně je k vidění exibice! Ústečtí Lvi rozjeli hotový gólostroj. Tři branky ve druhé třetině přidali tři mladíci – konkrétně Vávra, Hanzl, Kuchynka. Havířov se snaží alespoň nějak snížit, ale žádné vyložené tutovky nemá. Další třetina začne přibližně v 19:56.

40:01

40:12
    Po buly se Lvi vrhli do útoku. Matoušek ukryl puk pod lapačku.

40:31
    Šance při situaci dva na jednoho na druhé straně! Petrásek ale chybu nepřipustil.

41:12
    Pokud o akci Havířova zmařil Pavlík.

41:52
    Špatná rozehrávka domácích! Ke střele se dostal Škumát, který ale pálil těsně nad svatyni.

42:39
    Žlutomodří se teď nemohou dostat z vlastní obranné třetiny a pomáhají si faulem.

43:02
    Na tresnou lavici putuje na dvě minuty Dostálek (UNL) za hákování.

43:25
    Lvi se osvobozují. Havířov i Ústí střídají.

45:01

45:25
    Znovu se vylučuje na straně domácíh. Tentokrát se provinil Smetana (UNL) krosčekem, a odsedí si tak dvě minuty.

45:53
    Na puku sou domácí a zavážejí ho do středního pásma.

46:30
    Klimíčkovu střelu od modré si domácí gólman pohlídal-.