Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:4 (po pr.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Nižnekamsk – Barys 0:1 (kon.) | Viťaz – Novgorod 2:3 (kon.) | D. Moskva – Kazaň 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Štvrtok 05.12.2013, 16:30KHL

58:00
    Presilovka pre domácich. Hostia sa už teda ku náporu nedostanú. Vincour sa previnil hákovaním a dostáva 2 minúty.

49:00
    Dinamo Moskva dalo gól!
    A samostatný nájazd MAXIM PESTUSHKO premenil. Krásnym blafákom prekonal Barulina.
    Gól padol z nariadeného trestného strieľania.

48:30
    Trestné strieľanie pre domácich ! Pestushko bol pri ťažení na bránku hostí hákovaní a tak má možnosť so samostatného nájazdu streliť gól.

47:15
    Po krásnej akcii domácich sa ku strele dostal úplne voľný Volkov, jeho pokus však opečiatkoval brvno bránky hostí.

44:30
    A presilovku si zahrajú aj domáci. Obukhov je vylúčený na 2 minúty za krošček. Presilovka pre domácich.

41:30
    Koryagin oslabuje domácich. Dostáva 2 minúty za hákovanie. Presilovka pre hostí.

31:53
    Ale ďalšia strela sa už gólom skončila! A je to už 2:0 pre domácich ! Skvelá kombinácia domácich hráčov a pokojné zakončenie v podaní SERGEIA SOINA, ktorý sa prezentoval peknou strelou od modrej znamená druhý gól domácich – 2:0 !
    Asistencia : Babenko, Koryagin.

31:35
    Závar pred bránkou hostí, ale gól z toho nie je. Z boku sa skúsil presadiť Derlyuk, ale jeho kľučka mu na Barulina nevyšla. Následne sa snažili domáci hráči puk pretlačiť za chrbát Barulina, to sa im však nepodarilo.

27:00
    Babenko oslabuje domácich. Za držanie dostáva 2 minúty. Presilovka pre hostí.

24:05
    Obojstrané vylúčenie. Soin a Stapleton dostávajú 2 minúty sa menšiu šarvátku. Uvidíme hru 4 na 4.

23:45
    Komarov sa dostal ku puku a vyslal tvrdú strelu s pravého kruhu. Barulin len s námahou vyráža betónom.

15:05
    Rozhodca videl 6 hráčov na ľade. Týmto priestupkom sa previnili hostia. V krátkej dobe je tu opäť presilovka domácich. Uvidíme či aj v tejto padne gól.

14:05
    A domáci predsa presilovku využili ! Krásnou strelou od modrej sa prezentoval KONSTANTIN GLAZACHEV. Dobre zahratá presilovka domácich im priniesla prvý gól v zápase.
    Asistencia : Jalasvaara.

12:45
    A presilovku si zahrajú aj domáci. Bodrov za podrazenie dostáva 2 minúty. Uvidíme ako s presilovkou naložia domáci.

10:30
    Graňák oslabuje hostí. Previnil sa hákovaním a dostáva 2 minúty. Hostia majú skvele štatistiky pri presilovkách. Uvidíme či to dnes potvrdia.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 15. Glazachev (Jalasvaara), 32. Soin (Babenko, Koryagin), 49. Pestushko (trestné strieľanie)

Dynamo Moskva: Yeryomenko ( Barzman ) – Graňák, Vishnevsky, Gorovikov, Pestushko, Komarov – Soin, Babenko, Derlyuk, Glazachev, Koryagin – Kokarev, Pestunov, Jalasvaara, Solovyov, Mosalyov – Barantsev, Volkov, Shafigulin, Karpov.
    Ak Bars Kazaň: Barulin ( Yaroslavlev ) – Nikulin, Korneyev, Tereshchenko, Vincour, Petrov – Stapleton, Pesonen, Heshka, Burmistrov, Medvedev – Zakharchuk, Bodrov, Svitov, Tokranov, Obukhov – Golubev, Svechnikov, Tkachyov, Lukoyanov, Faizullin

Rozhodca: Bulanov, Odins – Balodis, Shelyanin