Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:4 (po pr.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Nižnekamsk – Barys 0:1 (kon.) | Viťaz – Novgorod 2:3 (kon.) | D. Moskva – Kazaň 3:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:4 (0:3, 1:1,3:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Štvrtok 05.12.2013, 14:00KHL

Je koniec. Hosťom nakoniec nestačilo ani štvorgólové vedenie. Magnetka v poslednej tretine naplno zabrala a skóre dorovnala. V predĺžení o dvoch bodoch potom rozhodol Platonov, ktorý dnes rovnako ako Kovář dvakrát skóroval. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:22:16)

62:04
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Domácim sa predsa len podarilo veľmi skoro rozhodnúť, keď sa po vysunutí Potechina presadil DENIS PLATONOV a prelamuje tak sériu prehier Magnitogorsku. Asistencia: Bogdan Potechin.

60:41
    Chvostov strieľal mimo domácu bránku.

60:28
    Jugra sa hneď ponáhľa do útočného pásma.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Domácim sa predsa len podarilo vyrovnať a tak sa rozohdne až v predĺžení alebo samostatných nájazdoch.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:11
    Na druhej strane mohol rozhodnúť Chlyncev, ale Košečkin si poradil.

58:16
    Brent to skúšal spoza bránky, Birjukov si poradil.

58:01
    Posledné dva minúty tretej tretiny.

56:29
    Neuveriteľné! Domáci dokázali behom dvadsiatich minút vyrovnať štvorgólové manko a je vyrovnané! Autorom štvrtého gólu je JAN KOVÁŘ. Asistencie: Sergej Mozjakin, Jaroslav Chabarov.

55:55
    Domáci to skúšajú so šiestimi hráčmi v poli bez brankára.

55:06
    Hostia si berú oddychový čas.

55:06
    Dráme je na svete! Necelých päť minút pred koncom znižujú domáci na rozdiel jedného gólu zásluhou DENISA PLATONOVA.

53:36
    Kovářovu strelu od mantinelu zblokoval hosťujúci obranca.

53:12
    Domáci v plnom počte.

52:11
    Sitnikov trafil tyč domácej brány!

Martin Platko

Góly a asistencie: 40. Chabarov (Brent), 48. Kovář (Lee, Mozjakin), 56. Platonov, 57. Kovář (Mozjakin, Chabarov), 63. Platonov (Potechin) – 11. Jakubov, 15. Šefer (Tjuljapkin), 18. Savinainen, 26. Chlyncev (Trončinský, Knjazev)

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, Birjukov J., Lee, Těreščenko, Maleňkich, Chabarov, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Zdunov, Kosov, Kameněv – Timkin, Brent, Potěchin – Grigorenko, Platonov, Malinovskij – Šenfeld.
    Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov M. – Šefer, Chrostov, Ďjakov, Starosta, Trončínský, Sokolov, Tjuljapkin, Šviděnko – Buljanskij, Sitnikov, Magogin – Dixon, Savilainen, Smoleňák – Chlyncev, Jakubov, Knjazev – Gusev, Žukov, Jacenko.

Rozhodca: Beljajev, Sergejev – Michel, Šichanov