Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:4 (po pr.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Nižnekamsk – Barys 0:1 (kon.) | Viťaz – Novgorod 2:3 (kon.) | D. Moskva – Kazaň 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Štvrtok 05.12.2013, 16:30KHL

V 3.tretine padol tiež len jeden gól. Dal ho s nariadeného samostatného nájazdu Pestushko a zariadil tak domácim víťazstvo 3:0. Brankár Yeryomenko udržal čisté konto a stal sa hviezdou zápasu. Videli sme kvalitný hokej.

Pekný zvyšok večera ešte želá Miroslav Revaj. (18:51:02)

60:00

59:30
    Puk v strednom pásme preberajú domáci. Nika sa už nehrnú.

59:01
    Beží posledná minúta 3.tretiny a určite už aj zápasu. Hrá sa už len na čisté konto pre Yeryomenkoa.

59:00
    Od modrej to skúšal Graňák, Barulin jeho pokus vyráža.

58:45
    Domáci pri presilovke moc neútočia. Už len kontrolujú hru.

58:00
    Presilovka pre domácich. Hostia sa už teda ku náporu nedostanú. Vincour sa previnil hákovaním a dostáva 2 minúty.

57:00
    Domáci teraz pritlačili na hostí a sú v útočnom pásme. Hostia, ktorý prehrávajú o 3 góly, pomaly musia skláňať hlavy a zmieriť sa s prehrou. Ostávajú im 3 minúty na 3 góly.

56:35
    Burmistrov dobre zapracoval a vyslal tvrdú strelu na Yeryomenkoa. Puk ho trafil niekde do oblasti hlavy a krku a vypadol mu. Ihneď ho však lapačkou zobral a prerušil tak hru.

56:00
    Hostia sú ešte stále pri puku, ale strela na Yeryomenkoa neprichádza.

54:35
    Hostia pri puku, ale domáci ich do ničoho nepúšťajú. Napádajú ich rozohrávku a po zisku puku si ho len prihrávajú medzi sebou.

53:25
    Domáci sa po brejku dostali pred Barulina, ale strela Volkova skončila len v lapačke brankára hostí.

52:55
    Domáci už moc do útoku nevyrážajú. Hostia však nie sú tiež moc aktívny. Preto sledujeme nudnejšiu pasáž.

51:35
    Petrov sa dobre uvoľnil a aj svoju akciu zakončil strelou. Pozorný Yeryomenko ju však chytá.

51:00
    Stapleton preveril svojou strelou Yeryomenkoa. Hostia začali hrať aktívnejšie.

50:00
    Domáci už vedú o 3 góly. Hostia sa asi už vzdali, lebo teraz hrajú veľmi pasívne. Domáci sa však s pukom nikde nehrnú, kontrolujú stav zápasu.

49:00
    Dinamo Moskva dalo gól!
    A samostatný nájazd MAXIM PESTUSHKO premenil. Krásnym blafákom prekonal Barulina.
    Gól padol z nariadeného trestného strieľania.

48:30
    Trestné strieľanie pre domácich ! Pestushko bol pri ťažení na bránku hostí hákovaní a tak má možnosť so samostatného nájazdu streliť gól.

48:00
    Volkov je dnes pri chuti. V krátkej dobe opäť vysiela strelu na Barulina. Barulin však jeho strelu chytá do svojej lapačky.

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 15. Glazachev (Jalasvaara), 32. Soin (Babenko, Koryagin), 49. Pestushko (trestné strieľanie)

Dynamo Moskva: Yeryomenko ( Barzman ) – Graňák, Vishnevsky, Gorovikov, Pestushko, Komarov – Soin, Babenko, Derlyuk, Glazachev, Koryagin – Kokarev, Pestunov, Jalasvaara, Solovyov, Mosalyov – Barantsev, Volkov, Shafigulin, Karpov.
    Ak Bars Kazaň: Barulin ( Yaroslavlev ) – Nikulin, Korneyev, Tereshchenko, Vincour, Petrov – Stapleton, Pesonen, Heshka, Burmistrov, Medvedev – Zakharchuk, Bodrov, Svitov, Tokranov, Obukhov – Golubev, Svechnikov, Tkachyov, Lukoyanov, Faizullin

Rozhodca: Bulanov, Odins – Balodis, Shelyanin