Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:4 (po pr.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Nižnekamsk – Barys 0:1 (kon.) | Viťaz – Novgorod 2:3 (kon.) | D. Moskva – Kazaň 3:0 (kon.)
Dynamo Moskva
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Ak Bars Kazaň
Štvrtok 05.12.2013, 16:30KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.

Dobrý deň vážení športový priatelia. Dovoľte mi aby som vás privítal pri dnešnom textovom prenose zápasu KHL. V tomto prenose sa sústredíme na zápas Dinamo Moskva vs. AK Bars Kazaň. Úvodné buly je naplánované na 16:30. Moje meno je Miroslav Revaj a budem vás z komentátorskej lavičky zápasom sprevádzať.

Dnes nás čaká naozaj lahôdkovo dobrý zápas, však sa v ňom stretnú dva tímy, ktoré patria v tejto sezóne medzi to najlepšie a sú veľkými favoritmi na zisk Gagarinovho pohára.

Domáci tím, ktorým dnes bude DINAMO MOSKVA sa nachádza na 2.mieste v Západnej konferencii. Toto miesto si vybojovali za 68 získaných bodov. Ich štatistika je naozaj vynikajúca, majú 21 výhier a jasne dominujú v tejto štatistike, 1 výhru po predĺžení, 0 výhier po predĺžení a len 8 prehier. Patria aj ku tím, ktorý často skórujú : dokázali streliť 103 gólov a inkasovali ich 70. Minuloročný víťaz tejto súťaže aj v tomto roku patrí medzi favoritov na zisk trofeje . Stabilne podávajú dobré výkony a o ich účasti v play-off nikto nepochybuje. Stále však majú o čo hrať – o 1.miesto v tejto konferencii. Na prvý SKA Petrohrad strácajú len 6 bodov a dne budú chcieť doma určite bodovať aby náskok súpera znížili. V tomto tíme nastupuje náš slovenský obranca Dominik Graňák a aj on má zásluhu na tom že sa domácim tak darí. Ich najproduktívnejším hráčom je Komarov, ktorého štatistiku tvorí 9 gólov a 17 asistencii.

Hostia, ktorými dnes bude tím AK BARS KAZAŇ sa nachádza na najlepšom možnom mieste vo Východnej konferencii1.miesto. Toto miesto si vybojovali za presne rovnaký počet bodov ako má ich dnešný súper – 68. Aj oni majú skvelú štatistiku : 18V, 3VP, 1PP a len 6 prehier. Tak sito radi často skórujú : streli 93 gólov a inkasovali ich 61. Hostia sú tradičným účastníkom play-off, ale v tomto roku podávajú najlepšie výkony. Ich 1.miesto je trošku prekvapením, ale sú na ňom oprávnene. Majú náskok len 1 bodu a preto dnes určite prišli bodovať aby si upevnili túto pozíciu. Ich najproduktívnejším hráčom je Američan Bochenski, ktorého štatistiku tvorí až 17 gólov a rovnaký má aj počet asistencii.

Súboj prvého s druhým dnes nemá jasného favorita. Oba tímy podávajú stabilne dobré výkony a v poslednom čas majú aj rovnakú bilanciu posledných zápasov. Preto jasného favorita nájsť nemôžeme. Čaká nás určite skvelý zápas, na ktorých vás všetkých srdečne pozývam.

Dinamo Moskva: Yeryomenko ( Barzman ) – Graňák, Vishnevsky, Gorovikov, Pestushko, Komarov – Soin, Babenko, Derlyuk, Glazachev, Koryagin – Kokarev, Pestunov, Jalasvaara, Solovyov, Mosalyov – Barantsev, Volkov, Shafigulin, Karpov.

AK Bars Kazaň: Barulin ( Yaroslavlev ) – Nikulin, Korneyev, Tereshchenko, Vincour, Petrov – Stapleton, Pesonen, Heshka, Burmistrov, Medvedev – Zakharchuk, Bodrov, Svitov, Tokranov, Obukhov – Golubev, Svechnikov, Tkachyov, Lukoyanov, Faizullin.

Rozhodca: Bulanov, Odins – Balodis, Shelyanin.

Ešte raz vás všetkých vítam a želám vám pekný podvečer. Za pár minút sa začne tento veľký zápas. Dnes sa za domácich predstaví v 1.formácii náš slovenský obranca Dominik Graňák. Uvidíme ako sa mu bude dariť.

00:01

00:01
    Zápas sa nám začal. Vhadzovanie vyhrali domáci.

00:25
    Domácim ich snaha o ohrozenie Barulina nevyšla, ale hostia len puk odstrelili cez všetky čiary a tak domáci ostávajú pri puku.

01:15
    Dosť dlho sa držali domáci v útočnom pásme, ale nevyslal žiadnu strelu. Puk majú teraz hostia a snažia sa o prechod do útočného pásma.

01:35
    Až teraz sa domáci podarilo vyslať strelu. Po peknej kombinácii však puk končí v lapačke Barulina.

02:00
    Ani Burmistrov nedokázal presne zakončiť. Vyslal len strelu, ktorá skončila na zadnom mantineli.

02:40
    Komarov sa snažil pretlačiť puk za chrbát Barulina, ale brankár hostí si svoje miesto obhájil.

03:35
    Nahodenie Kokarev skončilo v lapačke Barulina.

04:35
    Graňák sa ocitol pred bránkou hostí a snažil sa pretlačiť puk do bránky. Puk však trafil zle a brankár Barulin zasahovať nemusel.

05:50
    Barulin skvelo zasiahol svojou vyrážačkou a odvrátil tak smer strely, pekným pokusom od modrej sa prezentoval Derlyuk.

06:35
    Domáci sa snažili o rýchle prechod do útočného pásma, ale obrana hostí včas zasiahla.

07:00
    Volkov získal puk a tlačil sa do zakončenia. Obrana hosti ho však dobre vytlačila s palebnej pozície a zakončil tak len veľmi slabo.

07:55
    Až teraz hostia poriadne pritlačili na domácich. Udržali sa dosť dlho v útočnom pásme, ale 1.formácia tohto tímu však strelu nevyslala.

08:35
    Domáci sa opäť usadili v útočnom pásme. Domáci ale len točia puk okolo bránky, strela zatiaľ neprichádza.

08:55
    Domáci pokazili prihrávku a do brejku sa dostali hostia. Gól však z toho nevyťažili.

09:35
    Teraz sa prelieva hra zo strany na stranu. Dlhšiu dobu sme strelu nevideli.

10:25
    Vincour dobre zapracoval a získal puk. Pokazil však prihrávku a tak sa šanca pre hostí nezrodila.

10:30
    Graňák oslabuje hostí. Previnil sa hákovaním a dostáva 2 minúty. Hostia majú skvele štatistiky pri presilovkách. Uvidíme či to dnes potvrdia.

10:40
    Hostia na nič a hneď sa natlačili pred Yeryomenkoa. Brankár domácich však včas zasiahol.

10:55
    Yeryomenko dobre vyrazil svojim betónom puk pri pravej tyčke a zabránil tak gólu.

11:15
    Domáci sa oslobodzujú.

11:45
    Hostia nehrajú presilovku zle, ale domáci sa dobre bránia.

12:00
    Vincour pálil z prvej, ale puk vyrazil pozorný Yeryomenko.

12:25
    Domáci sú pri puku. V tejto presilovke už gól nepadne.

12:30
    Domáci v plnom počte. Hostia presilovku nevyužili.

12:45
    A presilovku si zahrajú aj domáci. Bodrov za podrazenie dostáva 2 minúty. Uvidíme ako s presilovkou naložia domáci.

13:05
    Domáci sú už natlačený pred Barulinom, ale ten si zatiaľ s pokusmi domácich poradil.

13:20
    Hostia sa oslobodzujú.

13:45
    Minúta presilovka je za nami. Zatiaľ sú to len nepresné strely domácich.

14:05
    Dinamo Moskva dalo gól!
    A domáci predsa presilovku využili ! Krásnou strelou od modrej sa prezentoval KONSTANTIN GLAZACHEV. Dobre zahratá presilovka domácich im priniesla prvý gól v zápase.
    Asistencia : Jalasvaara.

15:00
    Hra začína mať vysoké tempo. Hra sa teraz prelieva zo strany na stranu.

15:05
    Rozhodca videl 6 hráčov na ľade. Týmto priestupkom sa previnili hostia. V krátkej dobe je tu opäť presilovka domácich. Uvidíme či aj v tejto padne gól.

16:00
    Hostia sa zatiaľ dobre bránia a do ničoho domácich nepúšťajú.

16:15
    Graňák to skúšal od modrej, ale brankár Barulin bol na mieste.

17:05
    Hostia v plnom počte. Domáci teda presilovku nevyužili.

17:15
    Hostia mali teraz šťastie. Jeden z ich hráčov vyhodil puk preč z hracej plochy, ale niekto to tečoval a tak sa vylučovať na strane hostí nebude.

18:00
    Hra sa začína opäť vyrovnávať. Dlhšiu dobu však nevidíme strelu na bránku.

18:20
    Burmistrov dobre nahodil puk pred Yeryomenkoa, ale nikto z hráčov hostí ho nedokázal tečovať a poslať do bránky.

18:45
    Jalasvaara dobre vypálil od modrej, ale jeho strelu tečoval Pestunov len do brankára Barulina, ktorý hru prerušuje.

19:00
    Beží posledná minúta 1.tretiny.

19:30
    Ku koncu tretiny sa hrá opatrný hokej. Nič zaujímavého sa nedeje.

20:00

Po prvej tretine je stav zápasu 1:0 ! Domácim sa podarilo využiť presilovku a sú po 1.tretine vo vedení zásluhou Glazacheva. Hrá sa vyrovnaný hokej a tak bude zaujímavé sledovať 2.tretinu. Uvidíme aké bude mať tempo a aká bude hra.

Oba tímu sú už na ľadovej ploche. Druhá tretina sa nám za chvíľu začne.

20:01

20:01
    Druhá tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali domáci.

20:30
    Domáci sa točili s pukom pred bránkou hostí, ale strela neprišla. Puk pre hostí.

21:20
    Domáci opäť v útočnom pásme a tlačia na hosti. Tí skúšali brejk, ale ten im nevyšiel a hostia sú nútení opäť sa brániť.

22:00
    Domáci tlak na hostí sa stupňuje. Hostia sa len ťažko bránia.

22:20
    Zatiaľ hrajú hostia veľmi pasívne. Avšak získali puk a môžu sa pokúsiť o ohrozenie domáceho brankára.

23:00
    Hostia sa však dlho v útočnom pásme neohriali. Puk opäť na hokejkách domácich.

23:45
    Komarov sa dostal ku puku a vyslal tvrdú strelu s pravého kruhu. Barulin len s námahou vyráža betónom.

24:00
    Domáci sa stále častejšie tlačia do útočného pásma a hra sa odohráva pred Barulinom. Hostia sa však dobre bránia.

24:05
    Obojstrané vylúčenie. Soin a Stapleton dostávajú 2 minúty sa menšiu šarvátku. Uvidíme hru 4 na 4.

24:45
    Hra 4 na 4 moc zaujímavá zatiaľ nie je. Oba tímy sa chcú vyvarovať chybám a radšej hrajú opatrnejšie.

26:05
    Oba tímy v plnom počte. Nič zaujímavého hra 4 na 4 nepriniesla.

27:00
    Babenko oslabuje domácich. Za držanie dostáva 2 minúty. Presilovka pre hostí.

27:15
    Domáci však hneď puk vyhadzujú cez všetky čiary preč.

28:00
    Domáci sa naďalej dobre bránia. Hostia sa nemôžu ani dostať do útočného pásma na dlhší čas.

28:30
    Domáci sa opäť oslobodzujú.

29:00
    Domáci v plnom počte.Hostia presilovku nevyužili, zle zahratá presilovka zo strany hostí.

29:30
    Babenko sa vrátil z trestnej lavice a hneď svojou strelou preveril Barulina. Ten je však pozorný a puk schoval vo svojej lapačke.

31:00
    Teraz sa hrá nudnejší hokej. Nič zaujímavého sa nedeje. Domáci pôsobia lepším dojmom, ale druhý gól nemôžu pridať.

31:35
    Závar pred bránkou hostí, ale gól z toho nie je. Z boku sa skúsil presadiť Derlyuk, ale jeho kľučka mu na Barulina nevyšla. Následne sa snažili domáci hráči puk pretlačiť za chrbát Barulina, to sa im však nepodarilo.

31:53
    Ale ďalšia strela sa už gólom skončila! A je to už 2:0 pre domácich ! Skvelá kombinácia domácich hráčov a pokojné zakončenie v podaní SERGEIA SOINA, ktorý sa prezentoval peknou strelou od modrej znamená druhý gól domácich – 2:0 !
    Asistencia : Babenko, Koryagin.

33:25
    Šokovaní hostia sa v týchto chvíľach na nič nezmôžu a puk je na hokejkách domácich. Tlačia na hostí a tí sa musia len brániť.

35:00
    Naďalej pretrváva tlak domácich, ale domácim chýba väčšia agresivita a presné zakončenie. Hostia sa spoliehajú na brejky, ale tie im gól zatiaľ nepriniesli.

36:00
    Hostia opäť vyrazili do brejku a teraz narobili problémy domácim. Petrovu strelu niekto tečoval, ale Yeryomenkovi pomohla obrana a tak hostia stav stretnutia neznížili.

37:00
    Nezvyčajný obraz v tejto tretine. Hostia pritlačili na domácich. Ale Yeryomenko dobre zasiahol vo všetkých prípadoch. Avšak na tom, že momentálne prebieha nudnejší hokej to ešte nič nemení.

38:00
    Domáci strávili dlhší čas v útočnej tretine, ale ich nepresné strely im úspech nepriniesli. Hostia potom vyrazili opäť do brejku, Yeryomenko bol však úspešný.

39:00
    Beží posledná minúta 2.tretiny.

39:30
    Domáci sú ešte v útočnej tretine, ale strela neprichádza.

40:00

V druhej tretine sme videli len 1 gól a tak je stav zápasu 2:0. Hra bola nudnejšia v tejto tretine, v 1.tretine sme videli živší hokej než sa hral v 2.tretine. Domáci pôsobili však lepším dojmom a zaslúžene pridali druhý gól, postaral sa oň Soin v 32.minúte.

Uvidíme či hra trochu ožije v 3.tretine, či si domáci postrážia víťazstvo, alebo im to hostia ešte skomplikujú.

Oba tímu sú už na ľadovej ploche. Tretia tretina sa nám za chvíľu začne.

40:01

40:01
    Tretia tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali hostia.

40:25
    Hosťom prechod do útočného pásma nevyšiel, pri puku však ostávajú.

41:00
    Tereshchenko vyslal tvrdú strelu na Yeryomenkoa, ale brankár domácich je úspešný.

41:30
    Koryagin oslabuje domácich. Dostáva 2 minúty za hákovanie. Presilovka pre hostí.

41:55
    Domáci sa však dobre bránia a hostí nepúšťajú do zakončenia.

42:15
    Domáci sa naďalej dobre bránia. Dokonca vyrazili aj do brejku, ale ten včas zastavila obrana hostí.

42:40
    Vincour dostal skvelú prihrávku, ale svoju šancu gólom nepremenil. puk trafil veľmi zle.

43:15
    Nikulin to skúsil tvrdou strelou od modrej, ale neuspel. Yeryomenko jeho pokus chytá.

43:30
    Domáci v plnom počte. Hostia teda presilovku nevyužili.

44:00
    Hostia sa nadychujú k náporu. Uvidíme ako dlho im to vydrží.

44:30
    A presilovku si zahrajú aj domáci. Obukhov je vylúčený na 2 minúty za krošček. Presilovka pre domácich.

44:35
    Hostia budú teda musieť z tlaku ustúpiť a začať sa pri početnej nevýhode brániť.

45:00
    Hostia sa dobre bránia a domácich do ničoho nepúšťajú.

45:50
    Gorovikov to skúšal tvrdou strelou, gól mu to však neprinieslo. Dobre zasiahol brankár Barulin.

46:30

47:15
    Po krásnej akcii domácich sa ku strele dostal úplne voľný Volkov, jeho pokus však opečiatkoval brvno bránky hostí.

48:00
    Volkov je dnes pri chuti. V krátkej dobe opäť vysiela strelu na Barulina. Barulin však jeho strelu chytá do svojej lapačky.

48:30
    Trestné strieľanie pre domácich ! Pestushko bol pri ťažení na bránku hostí hákovaní a tak má možnosť so samostatného nájazdu streliť gól.

49:00
    A samostatný nájazd MAXIM PESTUSHKO premenil. Krásnym blafákom prekonal Barulina.
    Gól padol z nariadeného trestného strieľania.

50:00
    Domáci už vedú o 3 góly. Hostia sa asi už vzdali, lebo teraz hrajú veľmi pasívne. Domáci sa však s pukom nikde nehrnú, kontrolujú stav zápasu.

51:00
    Stapleton preveril svojou strelou Yeryomenkoa. Hostia začali hrať aktívnejšie.

51:35
    Petrov sa dobre uvoľnil a aj svoju akciu zakončil strelou. Pozorný Yeryomenko ju však chytá.

52:55
    Domáci už moc do útoku nevyrážajú. Hostia však nie sú tiež moc aktívny. Preto sledujeme nudnejšiu pasáž.

53:25
    Domáci sa po brejku dostali pred Barulina, ale strela Volkova skončila len v lapačke brankára hostí.

54:35
    Hostia pri puku, ale domáci ich do ničoho nepúšťajú. Napádajú ich rozohrávku a po zisku puku si ho len prihrávajú medzi sebou.

56:00
    Hostia sú ešte stále pri puku, ale strela na Yeryomenkoa neprichádza.

56:35
    Burmistrov dobre zapracoval a vyslal tvrdú strelu na Yeryomenkoa. Puk ho trafil niekde do oblasti hlavy a krku a vypadol mu. Ihneď ho však lapačkou zobral a prerušil tak hru.

57:00
    Domáci teraz pritlačili na hostí a sú v útočnom pásme. Hostia, ktorý prehrávajú o 3 góly, pomaly musia skláňať hlavy a zmieriť sa s prehrou. Ostávajú im 3 minúty na 3 góly.

58:00
    Presilovka pre domácich. Hostia sa už teda ku náporu nedostanú. Vincour sa previnil hákovaním a dostáva 2 minúty.

58:45
    Domáci pri presilovke moc neútočia. Už len kontrolujú hru.

59:00
    Od modrej to skúšal Graňák, Barulin jeho pokus vyráža.

59:01
    Beží posledná minúta 3.tretiny a určite už aj zápasu. Hrá sa už len na čisté konto pre Yeryomenkoa.

59:30
    Puk v strednom pásme preberajú domáci. Nika sa už nehrnú.

60:00

V 3.tretine padol tiež len jeden gól. Dal ho s nariadeného samostatného nájazdu Pestushko a zariadil tak domácim víťazstvo 3:0. Brankár Yeryomenko udržal čisté konto a stal sa hviezdou zápasu. Videli sme kvalitný hokej.

Pekný zvyšok večera ešte želá Miroslav Revaj. (18:51:02)

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 15. Glazachev (Jalasvaara), 32. Soin (Babenko, Koryagin), 49. Pestushko (trestné strieľanie)

Dynamo Moskva: Yeryomenko ( Barzman ) – Graňák, Vishnevsky, Gorovikov, Pestushko, Komarov – Soin, Babenko, Derlyuk, Glazachev, Koryagin – Kokarev, Pestunov, Jalasvaara, Solovyov, Mosalyov – Barantsev, Volkov, Shafigulin, Karpov.
    Ak Bars Kazaň: Barulin ( Yaroslavlev ) – Nikulin, Korneyev, Tereshchenko, Vincour, Petrov – Stapleton, Pesonen, Heshka, Burmistrov, Medvedev – Zakharchuk, Bodrov, Svitov, Tokranov, Obukhov – Golubev, Svechnikov, Tkachyov, Lukoyanov, Faizullin

Rozhodca: Bulanov, Odins – Balodis, Shelyanin