NJ Devils – Montreal 3:4 (1:2 po s.n.) | Detroit – Philadelphia 3:6 (kon.) | Calgary – Arizona 4:1 (kon.)
Calgary Flames
4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Arizona Coyotes
cz Štvrtok 05.12.2013, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (06:44:52)

Československá stopa v utkání:

Radim VRBATA (PHX) 0+0, 2 střely, čas na ledě 16:57
    Martin HANZAL (PHX) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:39

Ladislav ŠMÍD (CGY) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:04
    Jiří HUDLER (CGY) 0+2, 1 střela, čas na ledě 15:58

Hvězdy utkání:
    1. Karri RÄMÖ (CGY) 29 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,7%

Nejvíce času na ledě: T. J. Brodie 26:58 – Oliver Ekman-Larsson 26:50

Branky a nahrávky: 20. Brodie (Stajan, Hudler), 26. Backlund (Hudler, Butler), 32. Giordano (Brodie, Colborne), 43. Stempniak (Stajan, Giordano) – 5. Yandle (Doan, Vermette). Po třetinách: 1:1, 2:0, 1:0. Rozhodčí: Kowal, St. Laurent – Barton, Devorski. Diváci: 19289.

Dnešní zápas se zcela jednoznačně vyvíjel ve prospěch Plamenů z Calgary. Ačkoliv samý začátek měli lepší hosté, kteří snad byli rozehraní ještě ze včerejšího utkání na ledě Edmontonu Oilers, poté ale Kojotům docházely síly.

Skóre otevřel v 5. minutě hostující obránce Keith Yandle, poté už stříleli góly pouze domácí hráči. Pouhých sedm vteřin před koncem první třetiny srovnal stav zápasu T. J. Brodie.

Ve druhé třetině přišel rozhodující nástup Plamenů, ve 26. minutě se po přihrávce Hudlera prosadil Michael Backlund, jehož trefa se nakonec ukázala být vítězná. Ve 32. minutě pak přidal další branku po nešťastně teči Vermetta kapitán Flames Mark Giordano.

Na začátku třetí třetiny ještě přidal další branku Lee Stempniak, který tak dokonal dnešní zkázu Coyotes. V dalším průběhu zápasu se nestalo nic podstatného, a tak si Flames připisují dva body za vítězství.

60:00

59:46
    Baertschi ještě málem přidal pátý zářez do Greissovy pažby, německý brankář ale dobře zasáhl.

58:15
    V posledních minutách už není k vidění ani žádná střelba, čeká se na závěrečnou sirénu.

56:30
    Zápas už se pouze dohrává, ani jeden z týmů už se nikam bezhlavě nežene.

55:44
    Mimo tři tyče končí také pokus Radima Vrbaty.

54:33
    Jordan Szwarz dnes touží po góle, jeho další střela končí mimo branku.

53:00
    Čas plyne hodně rychle, troufnu si říci, že o vítězi dnešního zápasu je rozhodnuto, Kojoti totiž nekladou proti tříbrankovému manko nikterak velký odpor.

51:24
    Mikkel Boedker nezamířil přesně, po něm se Mike Ribeiro k zakončení vůbec nedostal.

50:15
    Hosté usazeni v útočném pásmu, Rämö zatím bez práce.

49:23
    Greiss likviduje střela dnes hodně aktivního Joa Colborneho.

48:35
    Na hostech je vidět značná únava ze včerejšího zápasu na ledě Edmontonu.

46:59
    Rána Keitha Yandlea od modré čáry sražena do ochranné sítě.

46:28
    Oba týmy už hrají v plném počtu, Vrbata se snažil vytočit zpoza branky a něco vymyslet, to se mu ale nepodařilo.

45:20
    Hra 4 na 4 zatím více vyhovuje domácím, Matt Stajan se dostal k ohrožení Greisse, nic vážného z toho ale nebylo.

44:19
    Síly na ledě se vyrovnají, menší trest za nedovolené bránění dostává domácí brankář Karri Ramö, trest míří odsedět David Jones.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 20. Brodie (Stajan, Hudler), 26. Backlund (Hudler, Butler), 32. Giordano (Brodie, Colborne), 43. Stempniak (Stajan, Giordano) – 5. Yandle (Doan, Vermette)

Calgary Flames: Rämö (Berra) – Butler, Giordano, Brodie, Russell, O'Brien, Šmíd – Stempniak, Stajan, Cammalleri – D. Jones, Backlund, Hudler – B. Jones, Colborne, Baertschi – McGrattan, Byron, Bouma
    Arizona Coyotes: Greiss (Smith) – Ekman-Larsson, Stone, Murphy, Yandle, Schlemko, Morris – Boedker, Ribeiro, Doan – Vrbata, Hanzal, Kennedy – Moss, Vermette, Klinkhammer – Szwarz, Halpern, Chipchura

Rozhodca: Kowal, St. Laurent – Barton, Devorski

Diváci: 19289