Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:4 (po pr.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Nižnekamsk – Barys 0:1 (kon.) | Viťaz – Novgorod 2:3 (kon.) | D. Moskva – Kazaň 3:0 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk
5:4 (0:3, 1:1,3:0)
Jugra Chanty-Mansijsk
Štvrtok 05.12.2013, 14:00KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom ľadového hokeja. Aj dnes Vám prinášam slušnú porciu prenosov z Kontinentálnej hokejovej ligy. Moje meno je Martin Platko a ja Vás budem sprevádzať zápasom medzi domácim Metallurgom Magnitogorsk a Jugrou Chanty-Mansijsk. Začiatok zápasu je naplánovaný na 14:00 SEČ a domáci sú považovaní za jasného favorita duelu. Pred začiatkom si poďme predstaviť oba tímy a ich postavenie v tabuľke konferencie.

Domácim sa v posledných zápasoch nedarí podľa predstáv, napriek tomu im stále patrí v tabuľke Východnej konferencie 3.miesto so ziskom 59 bodov pri skóre 93:74. Celkovo vyhrala Magnetka 18 zápasov, ale až 14 prehrala. Z posledných piatich zápasov získali domáci prekvapujúco len dva body za prehry po nájazdoch. V poslednom zápase doma nestačili na Omsk a prehrali 2:3 po samostatných nájazdoch. Zápas predtým si dva body z ľadu Metallurgu odviezla Astana po víťazstve 4:3 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je Sergej Mozjakin, ktorý doposiaľ nazbieral 46 kanadských bodov za 21 gólov a 25 asistencií. Podarí sa domácim konečne prelomiť sériu piatich prehier v rade a naplno bodovať?

Hostia sa potácajú na opačnom póle tabuľky. Jugre patrí v tabuľke Východnej konferencie 12.miesto so ziskom 33 bodov pri skóre 72:104. Na svojom konte majú 9 víťazstiev a 24 prehier. Z posledných piatich zápasov získali taktiež len dva body za prehry po predĺženiach. V poslednom zápase prehrala na ľade Ufy 2:3 po predĺžení. Najproduktívnejším hráčom tímu je švédsky útočník Videll, ktorý nazbieral 18 kanadských bodov za 6 gólov a 12 asistencií.

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin – Antipin, Birjukov J., Lee, Těreščenko, Maleňkich, Chabarov, Ibragimov – Mozjakin, Zaripov, Kovář – Zdunov, Kosov, Kameněv – Timkin, Brent, Potěchin – Grigorenko, Platonov, Malinovskij – Šenfeld.

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov M. – Šefer, Chrostov, Ďjakov, Starosta, Trončínský, Sokolov, Tjuljapkin, Šviděnko – Buljanskij, Sitnikov, Magogin – Dixon, Savilainen, Smoleňák – Chlyncev, Jakubov, Knjazev – Gusev, Žukov, Jacenko.

Rozhodca: Beljajev, Sergejev – Michel, Šichanov.

00:01

00:30
    Domáci sú pri puku ale zatiaľ sa márne snažia prejsť cez modrú čiaru.

01:01
    Po neúspešnej snahe domácich to teraz skúsia hostia.

01:15
    Strela Kosova z ľavej strany končí až v ochrannej sieti za bránkou Jugry.

01:42
    Kosov bol pri ďalšej akcii domácich, na modrej ale nespracoval prudkú prihrávku a nasledovalo zakázané uvoľnenie.

02:43
    Oba tímy začali skutočne opatrne.

03:16
    Birjukov si pripisuje prvý zásah.

03:45
    Mozjakin obišiel troch protihráčov, pred Birjukova sa ale nedostal.

04:02
    Zaripov hľadal pred bránkou Mozjakina, ten sa ale k strele nedostal, ale Birjukov bol na mieste.

04:53
    Jugra sa do útoku zatiaľ dostáva len sporadicky, hrajú predovšetkým domáci hráči.

05:02
    Ďalší odrazený puk radšej prikryl brankár Birjukov pod svoju výstroj.

05:16
    Pekná kombinácia domácej elitnej formácie, Kovář však pred bránkou neprevzal finálnu prihrávku Zaripova.

05:46
    Mozjakin strieľal z medzikružia tesne vedľa pravej tyče hosťujúcej brány.

06:58
    Z pravej strany strieľal jeden z hráčov hostí, Košečkin mal s jeho pokusom veľké problémy a len vyrazil pred seba.

07:55
    Hostia obliehajú útočné pásmo, ale zatiaľ si nedokážu vytvoriť vyloženú šancu.

08:38
    Bude sa vylučovať, Košečkin je na striedačke, domáci majú výhodu.

08:57
    Zaripov sa pokúšal predrať puk z ľavej strany do bránky, Birjukov túto situáciu vyriešil.

08:58
    Radek Smoleňák je vylúčený za podrazenie.

09:22
    Hostia vo veľkej šanci, keď sa útočili proti jednému domácemu hráčovi, strela však letela len nad bránku.

10:07
    Domáci postupne zavreli hostí do pásma, na konic ich snahy bola strela Antipina z pravého kruhu, Birjukov včas zasiahol.

10:37
    Jugra dal gól!
    MICHAIL JAKUBOV vystihol rozohrávku domácich na útočnej modrej čiare a rútil sa sám na Košečkina, ten bol proti jeho bekhendovému blafáku bezmocný. Bez asistencie.

10:59
    Hostia v plnom počte.

11:26
    Hostia sú v plnom počte, ale domáci sa aj naďalej tlačia do útoku.

12:46
    Antipin si nakorčuľoval medzi kruhy a dostal presnú prihrávku, strelu však včas zablokovali hostia.

13:15
    Aj hostia si zahrajú prvú presilovku. Za zdržovanie hry je vylúčený Zaripov.

13:36
    Magogin strieľa z medzikružia, Košečkin kryje jeho pokus.

14:01
    Hostia využívajú presilovú hru a vedú o dva góly! Presadil sa ANDREJ ŠEFER. Asistencia: Michail Tjuljapkin.

14:01
    Domáci striedajú brankára, Košečkina strieda Pečurskij.

15:24
    Metallurg tento druhý gól poriadne zaskočil a momentálne sú hostia na koni. Domáci sa absolútne do ničoho nedostávajú.

16:14
    Jugra sa usadili v útočnom pásme a kontroluje svoje dvojgólové vedenie.

17:17
    Tak toto je už pre domácich veľmi studená sprcha. Magnetka po tretí krát inkasuje, keď sa trafil VELLI-MATTI SAVINAINEN.

17:17
    Domáci opäť menia brankára, Košečkin sa vracia do brány.

18:27
    Tribúny pískajú, na takéto výkony svojho tímu nie sú fanúšikovia zvyknutí.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:52
    Posledné prerušenie hry. Hostia sa už nikam neženú, hru majú pod kontrolou.

20:00

Je za nami prekvapujúca prvé tretina. Hostia domácich zaskočili troma gólmi, keď sa presadili najprv v oslabení, potom v početnej výhode a nakoniec aj v rovnovážnom stave. Ďalšia tretina začne o 14:47.

20:01

20:21
    Potechin poslal puk cez bránkovisko a našiel voľného Zaripova, pred ktorým výborne zasiahol Birjukov.

21:17
    Na druhej strane zasahuje po strele Chlynceva domáci Košečkin.

22:40
    Domáci sa sanžia čo najskôr niečo vymyslieť a znížiť, ale zatiaľ sa im nedarí.

23:30
    Hostia zachytili puk a do šance sa dostal Magogin, jeho strela bola pre Košečkina veľmi nepríjemná.

24:25
    Jugra stále kontroluje priebeh a Metallurg drží na dištanc. Podarí sa hosťom pridať ďalší gól?

25:21
    Demolácia domáceho tímu pokračuje. Štvrtý gól pridal IVAN CHLYNCEV a s domácim to teraz vyzerá už veľmi zle. Asistencie: Marek Trončinský, Kirill Knjazev.

26:44
    A s domácimi to môže byť ešte horšie. Jan Kovář je vylúčený za hákovanie. Druhá presilovka pre hostí.

27:31
    Buljanskij nedokázal z dobrej pozície trafiť domácu bránku.

28:30
    Magogin strieľa z uhla priamo do lapačky Košečkina.

28:44
    Domáci v plnom počte.

28:56
    Chlyncev nahodil puk od mantinelu smerom k domácej bránke, Košečkin radšej prerušil hru.

29:31
    Hrá sa prevažne v obrannom pásme Metallurgu, hostia majú všetko pod kontrolou.

29:46
    Po dlhšej dobe zaútočili aj domáci, Platonov vystrelil tesne nad ľadom, Birjukov ale dobre vyrazil do bezpečia.

30:29
    Pri puku stále domáci. Hostia však vedia pokryť nebezpečný priestor.

31:17
    Jan Kovář dostáva dve minúty za hákovanie.

32:55
    Chlyncev sa pokúšal presadiť z otočky, jeho dobre mierená strela, ale narazila na pripraveného Košečkina.

33:17

33:42
    Domáci zatlačili hostí v obrannej tretine, ale Birjukov zatiaľ odolal a drží čisté konto. Zaripov s Mozjakinom vyšli naprázdno.

35:11
    Žukov poslal od mantinelu presný pas na Jacenka, Košečkin skvele zasiahol.

35:27
    Ďalšia šanca pre hostí. Timkin dostáva dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

36:16
    Domáci sa v tomto oslabení zatiaľ dobre bránia a puk vyhadzujú cez všetky čiary.

37:10
    Trončinský si pri strele od modrej čiary zlomil hokejku.

37:27
    Magnitogorsk hrá v plnom počte.

37:46
    Pekná akcia domácich. Zaripov si nakorčuľoval až na zadnú tyč, prihral Kovářovi, ten však trafil len Birjukova.

38:21
    Mozjakin vystrelil na bránu hostí, Chrostov ale dokázal puk vytesniť mimo a Birjukov bol bez práce.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:11
    Chabarov vystrelil od modrej, Birjukov len vyrazil, ale Platonov z následnej dorážky neskóroval.

39:59
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    Presne sekundu pred koncom druhej tretiny sa domáci predsa len presadili, keď sa dokázal presadiť JAROSLAV CHABAROV a vykresal tak ešte akú takú nádej pre domácich. Asistencia: Tim Brent.

40:00

Domáci v druhej tretine ešte raz inkasovali, ale v poslednej sekunde dokázali Birjukova prvý krát prekonať a tak vykresali iskierku nádeje. Podarí sa im v tretej tretine zápas zdramatizovať?

40:01

40:52
    Lee nebezpečne nahodil puk od modrej čiary, lenže Birjukov vyráža.

41:16
    Po tom čo Gusev puk doslova zaloboval smerom k bránke, končí o kúsok mimo.

42:31
    Kovářovu strelu z ostrého uhlu chytá Birjukov do svojej výstroje.

43:11
    Brent vystrelil nepríjemnú strelu spoza obrancu, Birjukov sa na druhýkrát s pukom poradil.

44:09
    Domáci sú aktívnejší, ďalšiu strelu na Birjukova vyslal Potechin.

44:26
    Domáci obranca Birjukov vystrelil od modrej na Birjukova.

45:48
    Za vzájomnú potyčku je vylúčený Savinainen a domáci Timkin. Obaja dostávajú tresty za hrubosť.

46:16
    Hra sa priostrila, Antipin teraz tvrdo zostrelil Smoleňáka.

46:54
    Tjuljapkin vylúčený za hákovanie. Domáci majú presilovku 4 na 3.

47:11
    Lee strieľa od modrej mimo bránku.

47:26
    Mozjakin taktiež zakončoval mimo.

47:47

47:51
    Domáci v dohrávanej presilovke 5 na 4 znižujú na rozdiel dvoch gólov, keď sa trafil JAN KOVÁŘ. Asistencie: Chris Lee, Sergej Mozjakin.

48:46
    Domáci naďalej pokračujú vo svojej aktivite.

50:21
    Strelu Žukova dokázal vyraziť Košečkin mimo bránku.

51:12
    Maleňkich je vylúčený na dve minúty za držanie protihráča.

51:30
    Starostovu strelu od modrej vyrazil Košečkin.

52:11
    Sitnikov trafil tyč domácej brány!

53:12

53:36
    Kovářovu strelu od mantinelu zblokoval hosťujúci obranca.

55:06
    Dráme je na svete! Necelých päť minút pred koncom znižujú domáci na rozdiel jedného gólu zásluhou DENISA PLATONOVA.

55:06
    Hostia si berú oddychový čas.

55:55
    Domáci to skúšajú so šiestimi hráčmi v poli bez brankára.

56:29
    Neuveriteľné! Domáci dokázali behom dvadsiatich minút vyrovnať štvorgólové manko a je vyrovnané! Autorom štvrtého gólu je JAN KOVÁŘ. Asistencie: Sergej Mozjakin, Jaroslav Chabarov.

58:01
    Posledné dva minúty tretej tretiny.

58:16
    Brent to skúšal spoza bránky, Birjukov si poradil.

59:11
    Na druhej strane mohol rozhodnúť Chlyncev, ale Košečkin si poradil.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Domácim sa predsa len podarilo vyrovnať a tak sa rozohdne až v predĺžení alebo samostatných nájazdoch.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:28
    Jugra sa hneď ponáhľa do útočného pásma.

60:41
    Chvostov strieľal mimo domácu bránku.

62:04
    Domácim sa predsa len podarilo veľmi skoro rozhodnúť, keď sa po vysunutí Potechina presadil DENIS PLATONOV a prelamuje tak sériu prehier Magnitogorsku. Asistencia: Bogdan Potechin.

Je koniec. Hosťom nakoniec nestačilo ani štvorgólové vedenie. Magnetka v poslednej tretine naplno zabrala a skóre dorovnala. V predĺžení o dvoch bodoch potom rozhodol Platonov, ktorý dnes rovnako ako Kovář dvakrát skóroval. To je už odo mňa všetko. Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa. (16:22:16)

Martin Platko

Góly a asistencie: 40. Chabarov (Brent), 48. Kovář (Lee, Mozjakin), 56. Platonov, 57. Kovář (Mozjakin, Chabarov), 63. Platonov (Potechin) – 11. Jakubov, 15. Šefer (Tjuljapkin), 18. Savinainen, 26. Chlyncev (Trončinský, Knjazev)

Rozhodca: Beljajev, Sergejev – Michel, Šichanov