Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:4 (po pr.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Nižnekamsk – Barys 0:1 (kon.) | Viťaz – Novgorod 2:3 (kon.) | D. Moskva – Kazaň 3:0 (kon.)
po s.n. (1:2)
Traktor Čeljabinsk
2:3 (0:0, 1:1, 1:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
Štvrtok 05.12.2013, 14:00KHL

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Avtomobilist Jekaterinburg.
    Gól strelil MALYCHIN.

Malychin po druhýkrát je úspešný 1:2.

Forhend Malychina však prináša vyrovnanie.

Petri Kontiola prekonal blafákom Kovářa 1:0.

59:43
    Domáci budú dohrávať v oslabení. Valejev nedovolene bránil.

58:00
    Presne dve minúty pred koncom riadneho hracieho času dostal Jelemejev dve minúty za hru vysokou hokejkou.

51:50
    Domáca presilovka potom, čo Trjamkin fauluje (hákovanie).

48:12
    Jekaterinburg dal gól!

Ako nazvať vyrovnávajúci gól. Náhoda? Štastie strelca? Smola brankára? Takto by sa dala opísať situácia pri vyrovnaní. DMITRIJ MEGALINSKIJ vystrelil. Puksa odrazil od mantinelu do betónu Garnetta a od toho sa odrazil do brány.

47:38
    Hostia však v početnej výhode faulujú. Malychin nedovolene bránil a pôjde tak na trestnú lavicu.

46:42
    Jekaterinburg bude mať možnosť na vyrovnanie. Potom, čo Kostitsyn si sadol na trestnú lavicu budú hrať presilovku.

42:37
    Traktor Čeljabinsk dal gól!

Valejev za bránou získal puk. Poslal ho pred Kovářa, kde bol pripravený voľný VJAČESLAV OSNOVIN a ten nemal problém skórovať.
    Asistencia: Igor Valejev.

39:38

Dvadsaťdva sekúnd pred koncom druhej tretiny sa podarilo hosťom vyrovnať, Puk za Garnetta poslal ARŤOM ČERNOV.

36:21
    Bude sa hrať 4 na 4. Domáci Popov a hosťujúci Jefimov si odišli sadnúť na trestnú lavicu.

36:23
    Hostí od gólu v sieti zachránil skvelý Kovář.

33:26
    Vychladnutý Garnett, ktorý je takmer bez roboty musel zasahovať. Puk sa však od betónu odrazil na mantinel.

24:20

Kontiola našiel voľného ANDREJA KOStICYNA, ktorý prvýkrát v zápase rozvlnil sieť.
    Asistencia: Petri Kontilola.
    Gól padol počas presilovky.

22:54
    Ďalším vylúčením hráčom je Trjamkin (podrazenie).

12:03
    Veľká šanca hostí. Černov obkorčuľoval Garnettovú bránu, ale puk do nej nedokázal zasunúť.

9:02
    Domáci celok sa bude musieť brániť v trojici. Kokujov hral vysokou hokejkou.

7:47
    Prvý, kto si sadne na lavicu hanbi je domáci Bondarev za hákovanie.

Marek Antalík

Góly a asistencie: 25. Andrej Kosticyn (Petri Kontilola), 43. Vjačeslav Osnovin (Igor Valejev) – 40. Arťom Černov, 49. Dmitrij Megalinskij, rozh. náj. Malychin

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin) – Rjabikin, Vasilčenko, Bondarev, Kondraťjev, Katičev, Borodkin, Artamonov, Chlystov – Dugin, Kontiola, Kosticyn – Chistov, Bulis, Kuznecov – Popov, Glinkin, Kokujov – Osnovin, Mokin, Valejev.
    Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Fomin) – Gusev, Trjamkin, Jegin, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Žuravljov, Rybnitskij – Lewandowski, Deveaux, Jefimov – Lazarev, Černov, Malychin – Demagin, Simakov, Jemelejev – Arkalov, Strelcov, Golyšev

Rozhodca: Kadyrov, Karabanov – Petrov, Fatejev.