Metallurg Magnitogorsk – Jugra Chanty-Mansijsk 5:4 (po pr.) | Ufa – Omsk 3:2 (kon.) | Čeljabinsk – Jekaterinburg 2:3 (1:2 po s.n.)
Nižnekamsk – Barys 0:1 (kon.) | Viťaz – Novgorod 2:3 (kon.) | D. Moskva – Kazaň 3:0 (kon.)
po s.n. (1:2)
Traktor Čeljabinsk
2:3 (0:0, 1:1, 1:1)
Avtomobilist Jekaterinburg
Štvrtok 05.12.2013, 14:00KHL

V predĺžení sa napokon tešili z výhry hostia, keď sa dvakrát presadil Malychin. Domáci boli úspešní len raz Kontiolom. (16:26:45)

65:00
    V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Avtomobilist Jekaterinburg.
    Gól strelil MALYCHIN.

Aj domáco poslali úspešného Kontiolu, ale tento raz Kovář bol úspešný.

Malychin po druhýkrát je úspešný 1:2.

Rozhodnúť mohol Lazarov. Garnett však puk nepustil do brány. Pokračuje sa ďalej.

Glinkinova strela zápästím nieje presná.

Podobne pochodil aj Demagin.

Kuznecov sa pokúšal trafil nad vyrážačku, ale minul.

Forhend Malychina však prináša vyrovnanie.

Petri Kontiola prekonal blafákom Kovářa 1:0.

Samostatné nájazdy začínajú.

Ani predĺženie gól neprinieslo a tak na rad prídu samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:01
    Hráči majú poslednú minútu predĺženia pred sebou.

62:59
    Traktor sa snaží rozhodnúť, ale prechod modrou čiarou nieje úspešný pre veľmi dobré bránenie hostí.

61:43
    Valejev je na ľade hostia, tak v presilovke nerozhodli.

61:03
    Prvá minúta predĺženia je opatrná.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Aj tretia tretina sa skončila nerozhodne. Domáci sa v úvode dostali po druhý raz do vedenia v 43. min., ale hostia v 49. min. vyrovnali pri hre 4 na 4. V závere sa domáci pokúšali strhnúť vedenie na svoju strane, ale nepodarilo sa im to a tak sa bude musieť rozhodovať v predĺžení.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:43
    Domáci budú dohrávať v oslabení. Valejev nedovolene bránil.

59:43
    V oslabení sa pokúsili o rozhodnutie hostia, ale Garnett nekapituluje.

58:37
    Oslabení hostia puk vyhadzujú.

58:00
    Presne dve minúty pred koncom riadneho hracieho času dostal Jelemejev dve minúty za hru vysokou hokejkou.

56:03
    Ani individuálna akcia Christova na výsledku nič nemení.

54:35
    Garnett zasahuje. Puk spoľahlivo zneškodnil.

53:50
    Domáca presilovka sa skončila do konca zostáva niečo viac ako šesť minút.

53:42
    Súboj Bulis – Kovář vyšiel lepšie pre brankára hostí.

53:01
    Domáci sa znovu dostali do pásma, ale dlho tam neboli.

52:27
    Avtomoblistu sa podarilo oslobodiť.

51:50
    Domáca presilovka potom, čo Trjamkin fauluje (hákovanie).

50:46
    Po vyrovnávajúcom góle sa hostai stiahli a začali myslieť defenzívne.

48:12
    Jekaterinburg dal gól!

Ako nazvať vyrovnávajúci gól. Náhoda? Štastie strelca? Smola brankára? Takto by sa dala opísať situácia pri vyrovnaní. DMITRIJ MEGALINSKIJ vystrelil. Puksa odrazil od mantinelu do betónu Garnetta a od toho sa odrazil do brány.

47:38
    Hostia však v početnej výhode faulujú. Malychin nedovolene bránil a pôjde tak na trestnú lavicu.

46:42
    Jekaterinburg bude mať možnosť na vyrovnanie. Potom, čo Kostitsyn si sadol na trestnú lavicu budú hrať presilovku.

46:25
    Jeden z domácich hráčov vystrelil. Puk však skončil na ochrannej sieti.

45:01
    Aj po piatych minútach poslednej časti sa Garnett stretol s pukom.

42:37
    Traktor Čeljabinsk dal gól!

Valejev za bránou získal puk. Poslal ho pred Kovářa, kde bol pripravený voľný VJAČESLAV OSNOVIN a ten nemal problém skórovať.
    Asistencia: Igor Valejev.

42:01
    Aj hostia však by sa chceli dostať do vedenia.

41:03
    Domáci začali tlakom snažia sa streliť gól.

40:01

Duhá tretina sa skončila. Aj po 40. min. je stav vyrovnaný. Po prvej to bolo 0:0 a teraz je to 1:1. Domáci využili v 25. min presilovku, ale 22 sekúnd pred koncom si nedali pozor a boli potrestaný.

40:00

39:38

Dvadsaťdva sekúnd pred koncom druhej tretiny sa podarilo hosťom vyrovnať, Puk za Garnetta poslal ARŤOM ČERNOV.

39:01
    začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:21
    Oba celky sú komplet.

36:21
    Bude sa hrať 4 na 4. Domáci Popov a hosťujúci Jefimov si odišli sadnúť na trestnú lavicu.

36:23
    Hostí od gólu v sieti zachránil skvelý Kovář.

35:02
    Hra je opäť nasťahovaná pred Kovářom.

34:15
    Strela hostí bola len sporadická.

33:26
    Vychladnutý Garnett, ktorý je takmer bez roboty musel zasahovať. Puk sa však od betónu odrazil na mantinel.

32:05
    Iniciatíva na ľade je na domácej strane. Darí sa im kontrolovať hru, ale nedokážu sa po druhýkrát presadiť.

30:47
    Demagin sa snažil poslať puk pomedzi nohy Garnetta, ale ten puk nepustil do siete.

29:03
    Hosťom sa na pár sekúnd podarilo vymaniť s tlaku domácich.

27:32
    Čeljabinsk sa usadil v útočnej tretine. Kovář je pod paľbou domáceho celku. Postupne však zneškodnil všetky strely domácich.

26:13
    Atramanov len nahodil puk, ktorý Kovář nemá problém.

25:01
    Odpovedať chcel Jefimov, ale Garnett sa nenechal zaskočiť.

24:20

Kontiola našiel voľného ANDREJA KOStICYNA, ktorý prvýkrát v zápase rozvlnil sieť.
    Asistencia: Petri Kontilola.
    Gól padol počas presilovky.

23:43
    Domáci kombinujú pred Kovářom.

22:54
    Ďalším vylúčením hráčom je Trjamkin (podrazenie).

21:36
    Hra sa nie príliš zaujímavá časť.

20:17
    Ani domáci celok nevyužil presilovku.

20:01

Skončila sa prvá tretina. Gól sme v nej nevideli. Domáci celok sa musel pol minútu brániť presilovke hostí 5:3, ale úspešne. V závere sa brániť museli aj hostia a ešte sa budú musieť v úvode druhej tretiny.

20:00

19:32
    Jekaterinburg sa opäť oslobodzuje.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:44
    Traktor stráca útočné pásmo.

18:17
    Aj Avtimibilist sa bude musieť brániť. V závere prvej tretiny si odchádza sadnúť na dve minúty Jemelejev za hákovanie.

16:50
    Hra sa presťahovala do stredného pásma, kde vidíme zaujímavé hokejové momenty.

15:09
    Hostia sa snažili rýchlo rýchlo založiť akciu, ale skončilo sa to zakázaným uvoľnením.

13:50
    Osnovin sa zamotal vo svojich kľučkách a prišiel tak o puk.

13:09
    Chlystov minul bránu Kovářa.

12:03
    Veľká šanca hostí. Černov obkorčuľoval Garnettovú bránu, ale puk do nej nedokázal zasunúť.

11:02
    Traktor sa ubránil aj pri vylúčení Kokujova.

10:17
    Garnett zneškondil strelu a následne dorážku Demagina.

9:47
    Vylúčený Bondarev sa vracia.

9:02
    Domáci celok sa bude musieť brániť v trojici. Kokujov hral vysokou hokejkou.

8:14
    Traktor vyhodil puk až ku Kovářovi. Jekaterinburg, tak musí začať až od svojej brány.

7:47
    Prvý, kto si sadne na lavicu hanbi je domáci Bondarev za hákovanie.

6:30
    Domáci musia za pukom do vlastnej tretiny. Spoza Garnetta zakladajú akciu.

5:20
    Prvý puk na Kovářa vyslal Kartinčev a ten skončil v lapačke brankára hostí.

4:35
    Hra sa presťahovala prd Kovářa, ale ku jeho ohrozeniu nedošlo.

3:40
    Traktor posiela puk z vlastnej tretine a skoro skončil za plexisklo, čo znamenalo dve minúty.

2:37
    Hostia sa usadili pred Garnettom a domácim sa nedarí vyslobodiť spod tlaku.

1:57
    Ako prvý zasahu Garnett po stretle Lewandowskiho.

1:01
    Máme za sebou úvodnú minútu zápasu. Traktor má puk na svojich hokejkách, ale na vlastnej polovici.

00:01

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Danilišin) – Rjabikin, Vasilčenko, Bondarev, Kondraťjev, Katičev, Borodkin, Artamonov, Chlystov – Dugin, Kontiola, Kosticyn – Chistov, Bulis, Kuznecov – Popov, Glinkin, Kokujov – Osnovin, Mokin, Valejev.

Avtomobilist Jekaterinburg: Kovář (Fomin) – Gusev, Trjamkin, Jegin, Lepistö, Megalinskij, Antonov, Žuravljov, Rybnitskij – Lewandowski, Deveaux, Jefimov – Lazarev, Černov, Malychin – Demagin, Simakov, Jemelejev – Arkalov, Strelcov, Golyšev

Rozhodca: Kadyrov, Karabanov – Petrov, Fatejev..

Príjemné štvrtkové popoludnie so stretnutia KHL medzi Traktorom Čeljaninsk a Automobilom Jekaterinburg Vám praje Marek Antalík, ktorý prinesie všetko to najdôležitejšie.

Ide o stretnutie mužstiev Charlamovej divízie. Traktor hrá týmto stretnutím tretí domáci zápas v rade a Avtomobilist naopak tretí na ľade súperov. Minulom ročníku súperi spolu stretli spolu dvakrát. Oba zápasy vyhral Čeljabinsk. Na tomto ľade to bolo 0:3 a na domácom 3:1. Prvý vzájomný súboj tejto sezóny doma zvládol lepšie Avtomobilist, keď vyhral 2:0.

TRAKTOR ČELJABINSK

Čeljabinsk je momentálne vo východnej konferencii na ôsmej priečke. Tím vedie Valerij Belousov má na konte 32 zápasov (11V 5VP, 1PP, 15P), skóre 74:59, 28 bodov. V posledných troch stretnutiach nezískali hráči Traktoru ani bod. V predchádzajúcom stretnutí prehrali na domácom ľade Barysom Astana 0:4. V káder je zložený z hráčov Ruska a štyroch cudzincov, ktorí sú z Česka, Lotyšska, Kanady a Bieloruska.

AUTOMOBIL JEKATERINBURG

Automobil je vo východnej konferencii na siedmej priečke. Na konte majú zverenci Anatolija Jemelina 35 zápasov (12V, 5VP, 3PP, 15P), skóre 83:89 a 49 bodov. V posledných troch zápasoch sa im darí veľmi dobre z 9 možných bodov získali plní počet. Naposledy zdolali Nižnekamsk 3:2 na jeho ľade a prehrávali už 0:2. Káder je zložený z hráčov prevažne Ruska, ktorých dopĺňajú piati legionári. Dva z Kanady a po jednom z Česka, Fínska, Švédska.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Marek Antalík

Góly a asistencie: 25. Andrej Kosticyn (Petri Kontilola), 43. Vjačeslav Osnovin (Igor Valejev) – 40. Arťom Černov, 49. Dmitrij Megalinskij, rozh. náj. Malychin

Rozhodca: Kadyrov, Karabanov – Petrov, Fatejev.