Omsk – HC Slovan 4:2 (kon.) | Jugra Chanty-Mansijsk – CSKA Moskva 3:4 (kon.) | Jekaterinburg – Riga 3:1 (kon.)
Barys – Lev 2:3 (kon.) | Kazaň – Novokuzneck 4:5 (0:1 po s.n.) | Viťaz – Chabarovsk 2:1 (2:1 po s.n.)
Novgorod – Vladivostok 2:1 (kon.) | S.Moskva – Ufa 2:3 (kon.) | Dinamo Minsk – Čeljabinsk 4:2 (kon.)
Doneck – Nižnekamsk 2:1 (3:2 po s.n.) | Záhreb – Novosibirsk 6:1 (kon.)
po s.n. (0:1)
Ak Bars Kazaň
4:5 (2:1, 1:3, 1:0)
Metallurg Novokuzneck
Štvrtok 28.11.2013, 16:00KHL

To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na ďalší prenos z KHL. (18:38:32)

Dnes sme videli zápas bohatý na góly ktorý pre seba rozhodol outsider v nájazdovom rozstrele.
    Metallurg teda v posledných dvoch zápasoch získal 5 bodov na ľade veľkých favoritov. Naopak Kazaň prehrala dva posledné zápasy, proti dvom najhorším tímom východnej konferencie.

V samostatných nájazdoch zvíťazil tím Metallurg Novokuzneck.
    Posledný nájazd domácich išiel KURTIS MCLEAN a ten ako jediný prekonal brankára.

McLean rozhoduje strelou medzi Barulinove betóny.

Sorokin vyšiel vysoko proti Stapletonovi, puk však nezasiahol a Američan asi z dvoch metrov netrafil plne odkrytu bránu.

Novokuznecki hráč opäť volí blafák, Barulin sa proti Lapenkovi vyznamenal.

Tereschenko išiel na svoj nájazd vo veľkej rychlosti, ako Vincour zvolil strelu no netrefil bránu.

Pekný nájazd Chernova, ani neviem ako dokízal tento blafák nepretaviť do gólu.

Tomáš Vincour strelou trafil iba Sorokinove betóny.

Ako prvý pôjde Tomáš Vincour.

Samostatné nájazdy začínajú.

Sú za nami tri tretiny hry a aj predĺženie, o všetkom rozhodnú samostatné nájazdy.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

64:52
    Teraz Stapleton strielal od modrej k dorážke sa dostal Medvedev a jeho pokusu nechýbalo príliš vela.

64:20
    Stapleton po lavej strane potiahol puk pred bránu Sorokina v poslednej chvíli mu ušiel, ani Burmistrov nedokázal dorážať.

63:30
    Petrov vystrelil z poza hráča následne sa sám dostal k dorážke a v páde netrafil takmer prázdnu bránu.

63:00
    Pesonen si nabiehal pred bránu, puk však nedostal.

62:31
    Svitov vo svojom pásme prihral priamo na Zhafyarova, s jeho backhandovou strelou si Barulin poradil.

62:00
    Hrá sa zo strany na stranu, bez striel.

60:50
    Medvedev sa preklučkoval od svojej modrej až k zakončeniu, bol podrazený a jeho strele v páde chýbala razancia. Faul sa nepíska.

60:23
    Martynov strielal neprijemný projektil z ľavého kruhu, Barulin ramenom vyrazil.

59:59
    Petrov aj Heshka sa ešte dostali k dobrým strelám, ani jedna však nebola úspešná.

59:12
    Sorokinovi vypadla strela od modrej, našťastie pre neho sa k puku dostali jeho spoluhráči.

58:53
    Mnoho fanúšikov si už zakričalo gól, Varnakov potiahol puk po pravej strane, pred bránou mu nabiehal Burmistrov, Varnakov však ukázal svoj prehlad a prihral do druhej vlny na Medvedeva, Sorokin so štastím jeho strelu chytil.

58:36
    Burmistrov prihral cez celé pásmo na obráncu, ani on ani Pesonen z dorážky Sorokina neprekonali.

58:02
    Na druhej strane mal Barulin plné ruky práce.

57:50
    Svitov sa pekne predral cez troch hráčov, nakoniec však stroskotal na Girouxovi.

56:40
    Medvedev trafil proti hráča do nohy, ten ledva stojí no dokrýval aspoň pred bránu a bude sa snažiť blokovať ďalšie strely.

55:00
    Rozhodcovia na konci zápasu pustili hru a snažia sa do zápasu nezasahovať.

54:45
    Nahodenie z poza modrej chytá Sorokin.

53:34
    Nikulin ďelovkou trafil tyč!

52:25
    Galimov strielal z ľavéhop kruhu, avšak iba do hrude Barulina.

51:22
    Obukhov mal za bránou puk na hokejke strašne dlho, až po niakej dobe nahral na Svitov, ten však trafil tyčku alebo bočnú sieťku.

50:40
    Svitov sa dostal do pásma a strielal z poza hráča, avšak nepresne.

49:09
    Korneyev strielal od modrej len do Sorokinovej lapačky.

48:23
    Petrov v obrovskej príležitosti, dostal dobrú prihrávku cez bránkovisko, Sorokin ležal na zemi no backhandom bránu prestrelil.

47:52
    Hostia vyhrali buly a s okamžitou bombou od modrej si Barulin poradil.

47:48
    Akhmetov tentoraz nahodil do pásma. Vhadzovať sa bude pred Barulinom.

46:53
    Burmistrov nahodil puk do pásma, ktorý chcel sám došprintovať. Sorokin ho radšej skryl do lapačky.

46:12
    Tereschenko dobre potiahol puk hlboko do pásma, prihral na obráncu no Sorokin si s ňou poradil.

45:52
    Domáci sa snažili založiť útok, zblokovaný puk však skončil mimo ľadovej plochy.

44:45
    Hostia točili puk za bránou súpera, Osipov šiel do hráča nevyberavím spôsobom, faul si však nevyslúžil.

43:59
    Bars Kazaň dala gól!
    Druhý gól TIMA STAPLETONA. Burmistrov naznačil prihrávku na obráncu sám však z kruhu vystrelil, Sorokin vyrazil puk priamo pred STAPLETONA a ten sa strelou priklepom nemýlil. Asistencie: Burmistrov, Heshka

43:15
    Strela Korneyeva bola zblokovaná a hostia sa opäť oslobodzujú.

42:50
    Hrá sa mimo pásma hostí.

42:16
    Domáci majú teraz možnosť presilovej hry za sekanie si na dve minúty sadne Valuisky

41:02
    Burmistrov asi dva metre od mantinelu poslal k zemi Mantylu a ten veľmi nepríjemne narazil do mantinelu, hráč vstáva a hrá sa ďalej.

40:30
    Tereschenko sa pekne uvolnil s pukom vystrelil z pravého kruhu, od Sorokina sa odrazil puk k Petrovovi, ten sa obtočil okolo brány no úspešne zakončiť nedokázal.

40:10
    Hneď v úvode ofsajd domácich.

40:01

V druhej tretine prekvapivo tromi gólmi do 32 minúty strhli výsledok na svoju stranu hráči hostí. Postupne sa presadili Kartayev, Galimov a Aksyonenko.
    Tesne pred koncom to bol kapitán Kazane, Petrov, kto vrátil svoj tím do hry. Stav po dvoch tretinách je 3:4

Strely na bránu: 20 : 15

Tretia tretina začne približne v 17:40.

40:00

39:30
    Barulin teraz chyboval za svojou bránou na jeho štastie k puku sa medzi kruhmi dostal jeho spoluhráč.

18:29
    KIRILL PETROV vyšiel z poza brány do rohu, otočkou sa krásne zbavil obráncu, zamieril priamo k bráne a puk pretlačil za Sorokina. Asistencie: Alexander Osipov

37:50
    Domáci v plnom počte.

37:30
    Teraz sa dostali k niekoľkým strelám, ani jedna však nebezpečenstvo neznamenala.

37:08
    Už asi pól minúty hraju hostia len na svojej polovici.

36:00
    Domáci sa okamžite oslobodzujú.

35:50
    Navyše teraz budú mať hostia možnosť presilovej hry, menší trest pre Osipova.

34:56
    Po zaváhaní domácej obrany sa dostal Velichkin k strele z medzikružia, Barulina však neprekvapil.

33:44
    Hosťom sa nedarí založiť útok.

32:47
    Závar pred bránou hostí skončil po tom, čo si Sorokin nechal puk v lapačke pre seba.

31:08
    Metallurg Novokuzneck dal gól!
    Prichádza ďalší gól hosti, ALEXANDER AKSYONENKO dostal puk medzi kruhy a presnou strelou švihom prestrelil Barulina. Asistencie: Evgeni Lapenkov

30:45
    Svitov pekne našiel spoluhráča, ten sa však úplne zbytočne snažil o prihrávku cez celé pásmo.

29:55
    Snaženie hostí zastavil ofsajd, ktorý bol posúdený ako úmyselný, vhadzuje sa pred Sorokinom.

29:33
    Po strele Varnakova sa bude vhadzovať pred Sorokinom.

29:21
    Burmistrov v rýchlosti potiahol do pásma, jeho strela však smerovala nad bránu súpera.

29:01
    Strela Tkachyova z poza obráncu nesmerovala medzi tri žrde.

28:34
    Na druhej strane Barulin zastavil strelu hostí.

28:30
    Petrov prihrával pred bránu, no jeho prihrávka našla len proti hráča.

28:03
    Obukhov dostal pekný puk od Svitova z poza brány, trafil len dobre stojacého Sorokina, následne sa Pesonenovi nepodarilo dostať k dorážke.

27:14
    Hostia v plnom počte.

27:02
    Burmistrov pekne našiel spoluhráča medzi kruhmi, strela z prvej však bránke neskončila.

25:37
    Hostia vyviezli puk, Galimov s pukom v pásme Kazane nevystrelil no získal sekundy.

25:14
    Presilová hra pre domácich na trestnú si sadá Lapenkov

23:32
    Rýchly obrat Novokuznecku v druhej tretine, Martynov potiahol z ľavého rohu po čiare puk a následne ho dostal pred bránu chtiac-nechtiac na ANSELA GALIMOVA, ktorý z poza obráncu prekvapil Barulina. Asistencie: Jegor Martynov, Kurtis McLean

22:49
    Okamžite po buly práca pre Barulina ten vyráža puk.

22:47
    Posunutá brána Kazane, vhadzovať sa bude pred Barulinom.

22:26
    Obukhov sa snažil nájsť pred bránou Svitova, ten však puk nezachytil.

20:58
    Mettalurg vstúpil do druhej tretine ďaleko aktívnejšie ako domáci. Kosourov strielal z ľavého kruhu, Barulin vyrazil puk priamo pred seba, Vladislav KARTAYEV bol tiesnený obráncom no efektne sa otočil a backhandom poslal puk Barulinovi medzi nohy. Asistencie: Alexei Kosourovm, Zakhar Arzamastsev

20:20
    Hostia sa ako prvý dostali do pásma súpera, domáci už poslali puk za modrú čiaru.

20:01

Videli sme prvú tretinu v ktorej mali prevahu hráči domácej Kazane, ktorý po góloch Nikulina a Stapletona zaslúžene vedú. Hostia dokázali odpovedať len jedním gólom Lapenkova a stav je teda 2:1

Strely na bránu: 13 : 8

Druhá tretina začne približne v 16:51.

20:00

19:38
    Ešte hostia sa dostali do útoku, strela Valuiskyho až k bráne neprešla.

18:57
    Obukhov sa dostal s pukom do pásma, tam oň prišiel.

17:45

17:36
    na druhej strane kontra domácich, ktorú prečítal Sorokin.

17:24
    Galimov sa dostal k strele z velkého uhlu, neuspel

16:30
    Bodorov potiahol puk do pásma hostí a získal cenné sekundy.

16:10
    Hostia usadený v pásme.

15:45
    Prvú presilovú hru si zahrajú aj hostia, Obukhov za bránou hákoval proti hráča a odsedí si menší trest.

14:12
    Varnakov za bránou vybojoval puk, poslal puk na Burmistrova, táto dvojica pekne zakombinovala a nakoniec to bol TIM STAPLETON kto do odkrytej brány poslal puk. Asistencie: Mikhail Varnakov, Alexander Burmistrov

13:30
    Nádherná kombinácia prvého útoku na konci ktorej stál Tomáš Vincour, ten však nedokázal puk dostať do takmer prázdnej brány.

13:20
    Gru teraz zastavil ofsajd hostí.

12:33
    Nikulin neudržal puk v pásme a Garayev sa snažil zaútočiť no k strele sa nedostal.

12:22
    K Lukojanovi sa odrazil puk, ktorý stál sám pred Sorokinom, jeho pozícia nebola však úplne ideálna a trafil do brankárovich betónov.

10:39

10:35
    Ďalšia neúspešná strela Medvedeva ukončuje presilovú hru domácich.

10:11
    Drugý útok Kazane dobre kombinuje, k strele sa dostal obránca Medvedev, lapačka Sorokina bola rýchlejšia.

08:39
    Ďalšia možnosť presilovej hry pre domácich, Garayev si odsedí dve minúty za podrazenie.

08:32
    Tkachyov sa snažil individuálne presadiť, prvá kľučka mu vyšla, neskôr o puk prišiel.

07:26
    Burmistrov dostal perfektnú prihrávku z poza brány od Varnakova, sám zoči-voči Sorokinovi trafil len do jeho lapačky.

07:14

06:44
    Korneyev a následne aj Petrov sa dostali k strele, ani jedna sa však neujala a hostia sa oslobodzujú.

05:17
    Domáci si zahrajú presilovku, Turukin zo štvrtého útoku si sadne na dve minúty.

05:07
    Hostia veľmi rýchlo odpovedajú, EVGENI LAPENKOV dostal puk do pásma a betónom do proti pohybu brankára presne zakončil. Asistencie: Semyon Valuisky

03:45
    Vincour teraz dostal peknú prihrávku z rohu pred bránku, Sorokin strelu po zemi zneškodnil betónom.

03:32
    Vincoura v útočnom snažení zastavil ofsajd.

03:16
    Kazaň sa okamžite dostáva do vedenie. ILJA NIKULIN dostal puk od Petrova na modrú čiaru, pár metrov potiahol puk a zavesil presne pod šibenicu. Asistencie: Kirill Petrov

01:45
    Lapenkov sa krásne individuálne presadil cez obráncu, Barulin jeho strelu ramenom vyrazil.

01:24
    Domáci majú puk na svojích hokejkách za svojou bránou.

00:37
    Hostia vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.

00:34
    McLean sa snažil z boku natlačiť pred bránu, bol však dobre tiesnený a posunul bránu.

00:01

Všetko je pripravené pre úvodné búly, zápas začne o pár sekúnd.

AK Bars Kazaň: Barulin – Nikulin, Korneyev, Medvedev, Heshka, Zakharchuk, Osipov – Tereschenko, Petrov, Vincour – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Pesonen, Obukhov – Bodrov, Svechnikov, Tkachyov

Metallurg Novokuzneck: Sorokin – Martynov, Arzamastsev, Mantyla, Kuklev, Giroux, Chernov, Aksyonenko, Kanarsky – Zhafyarov, Galimov, McLean – Kartayev, Gareyev, Kosourov – Lapenkov, Yemelin, Valuisky – Akhmetov, Velichkin, Turukin

Rozhodca: Beljajev, Soin – Zacharenkov, Pavlov.

Dnes nás čaká opäť veľmi bohatý program. Ja vás od 16:00 hodiny budem sprevádzať zápasom s jasným favoritom, keď domáci AK Bars Kazaň budú hostiť Mettalurg Novokuzneck

AK Bars Kazaň

Domáci su presne v opačnej pozícií ako ich dnešný súper. Z 31 zápasov sa až 22 krát radovali z víťazstva a so ziskom 65 sa držia na čele východnej konferencie.
    V poslednom zápase Kazane sa zrodilo veľké prekvapenie, keď doma prehrali s predposledním Chabarovskom. Jediný gól za domácich strelil Tereschenko.

Tieto dva tímy, teda Kazaň a Novokuzneck sa spolu stretli aj minulý týždeň. Vtedy sa podla predpokladov z víťazstva 0:2 na súperovom ľade tešila Kazaň.

Mettalurg Novokuzneck

Hostia z Novokuznecku sa momentálne nachádzajú v beznádejnej situácií, V 30 doterajčích zápasoch dokázali získať iba 21 bodov a inkasovali už presných 100 gólov. Na predposledný tím východnej konferencie Chabarovsk, strácaju 8 bodov a na play-off priepastných 19.
    Po 11 prehrách v rade, v poslednom zápase však Mettalurg veľmi prekvapivo vyhral na ľade Dynama Moskva 3:4. Podarí sa im aj dnes potrápiť favorita alebo bol posledný zápas iba náhodou?

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Miroslav Šimurka

Góly a asistencie: 4. Nikulin (Petrov), 15. Stapleton (Burmistrov, Varnakov), 19. Petrov (Osipov), 44. Stapleton (Burmistrov, Heshka) – 6. Lapenkov (Valuisky), 21. Kartayev (Kosourov), 24. Galimov (Martynov, Armazastsev), 32. Aksyonenko (Lapenkov), rozh. náj. McLean

Ak Bars Kazaň: Barulin – Nikulin, Korneyev, Medvedev, Heshka, Zakharchuk, Osipov – Tereschenko, Petrov, Vincour – Stapleton, Varnakov, Burmistrov – Svitov, Pesonen, Obukhov – Bodrov, Svechnikov, Tkachyov