HC Slovan – Skalica 5:3 (kon.) | Zvolen – B. Bystrica 3:2 (po s.n.) | Košice – Lipt. Mikuláš 1:3 (kon.)
Poprad – Spišská N. Ves 2:5 (kon.) | Nitra – Topoľčany 7:2 (kon.) | Trenčín – Žilina 3:1 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:1 (1:1, 0:0, 2:0)
MsHK Žilina
Sobota 23.11.2013, 15:45 • Zimný štadión Pavla Demitru - Trenčín • Extraliga juniorov

Zápas sa nám skončil, Dukla Trenčín sa po zaspatom výkone z prvej tretiny poučila a v ďalších dvoch dominovala.

Najlepšími hráčmi podľa mňa zo Žiliny Patrik Holák, ktorý sa postaral o jediný gól hostí v zápase. Na domácej strane Michal Hlinka za gól a jednu asistenciu.

Ja sa s Vami lúčim, pekný zvyšok večera. (18:05:09)

60:00

59:59
    Trenčín dal gól!
    Sekundu pred koncom tretiny dáva Dukla Trenčín gól do prázdnej brány a spečaťuje víťazstvo! Strelcom gólu LUKÁŠ BERÁK. Bez asistencií.

59:45
    Žilina si pískala faul, neúspešne. Naopak vylučuje Žilinčana Dolinajca za nešportové správanie.

59:30
    Vhadzovanie v strednej tretine.

59:22
    Powerplay hostí!

59:18
    Niník Jakub zo Žiliny vylúčený za seknutie.

59:18
    Novák spravil kľučku na brankára, ani z dorážok gól nepadol.

59:00
    Minúta do konca a Žilina sa stále neodhodláva na powerplay.

58:18
    Dukla sa oslobodzuje za cenu zakázaného uvoľnenia.

56:59
    Dolinajcovi Milanovi skĺzol puk zrovna vtedy, keď sa chystal na strelu.

55:27
    Rastislav Slota si chcel teraz vypýtať faul za podrazenie, rozhodcovia mlčia.

55:08
    Hostia v plnom počte.

54:46
    Domáci Nino Ondris nedovolil dva krát vyhodiť puk z tretiny Žiline.

54:03
    Hlinkovu prihrávku vzduchom Berák spracoval a vystrelil.

53:34
    Hlinka na modrú, odtiaľ Petre puk posúval ďalej.

53:07
    Po zákroku na Michala Hlinku si trest odpyká Juraj Šuda. Podrazenie.

52:07
    Patrik Zicho, podobne ako ďalší hráči v dnešnom stetnutí, z tesnej blízkosti netriafa bránu!

52:00
    Zakázané uvoľnenie, bully pred Kutejom.

51:49
    Oba tímy striedajú.

50:27
    Teraz sa zapotil aj Kutej, niekoľko nebezpečných striel sa mu podarilo zlikvidovať.

50:03
    Michalovi Hlinkovi dnes hokej chutí, je všade, kde sa niečo deje.

49:19
    Novák v akcii nemohol pokračovať pre ofsajd.

48:46
    Dnešné stretnutie sleduje 180 divákov.

47:53
    Trenčín strieľa gól na 2:1! Na modrej čiare sa zrazili dvaja vlastný žilinskí hráči, to využili trenčania na prechod do útočnej tretiny, krásna prihrávka Hlinku na BORISA SÁDECKÉHO a Trenčín vedie. Asistencie: Hlinka Michal, Berák Lukáš

47:24
    Veľký zmätok pred bránou Žiliny, nikto sa z domácich ale nezorientoval na toľko, aby umiestnil puk do brány.

47:09
    Novák našiel bekendovou prihrávkou Pardavého, ktorý z pár centimetrov pred bránkou ani na dva krát neskóroval!

46:14
    Od modrej pálil Ondris a pred bránou bol ešte Gális, ktorý gumový projektil do brány nepretlačil.

45:00
    Berák predviedol skvelé sólo, obohral dvoch protihráčov a prihral spoluhráčovi Šabíkovi, ktorý neskóroval ani do takmer celej odkrytej brány.

44:44

43:40
    Znova, teraz len do stredného pásma. Trenčínu sa nedarí.

43:21
    A znova.

43:07
    Žilina vyhadzuje.

42:45
    Na hosťujúcej strane vylúčený kapitán Čičala za podrazenie.

42:23
    Rogoňovu skackavú strelu Kutej prikryl lapačkou.

41:37
    Žilina v prečíslení 3 na 2, Zicho sa s pukom ale zbytočne nahnal do rohu klziska a puk stratil.

41:12
    Výborne Berák na modrej zapracoval a odovzdal Hlinkovi.

40:29
    Pardavý sa rútil na brankára, na zakončenie už bol ale moc blízko a tak tá strela nebola ona.

40:01

V druhej tretine sa nám výrazne zmenil obraz hry. V prvej tretine to boli hostia, ktorí diktovali tempo a mali väčší tlak. V tejto tretine túto iniciatívu prebrali domáci a privádzali Žilinu do rozpakov, hlavne obrovským niekoľkominútovým tlakom. Uvidíme, čo nám prinesie tretia tretina.

Tá začína približne o 17:30.

40:00

39:58
    Dve sekundy pred koncom vystrelil Petre od modrej, Buliš chytil, no okamžite ľahol na ľad. Teraz je pri ňom lekárka, Buliš to totiž schytal do miesta na stehne, ktoré nie je veľmi chránené.

39:55
    Hlinka v obrovskej šanci! Jeho brejk ale nepremenil, nič extra ani nevymýšľal, jednoducho vystrelil.

39:36
    Zicho sa snažil pretlačiť cez Petreho, podarilo sa mu to, ale bez puku.

39:00
    Minúta do konca druhej tretiny.

37:35
    Niníkovú šancu teraz zlikvidoval Peter Kutej, ktorý sa už v bráne musel aj nudiť.

37:03
    Žilinčania na útočnom výlete, v druhej tretine veľmi nezvyčajný jav.

36:00
    Pardavý z tesnej blízkosti netriafa žilinskú bránu!

35:20
    Ďalšie zakázané uvoľnenie Žiliny, táto tretina jasne patrí domácim, ktorý už niekoľko minút doslova drtia súpera.

34:52
    Plško to teraz v obrane neurobil vôbec dobre, Kutej ho ale v bránke podržal.

34:02
    Hlinkova delovka mimo!

33:44
    Hlinka spoza brány prihral pred ňu Denisovi Gálisovi, jeho strela zblokovaná do ochrannej siete.

33:22
    Po súboji v rohoch od modrej švihom strieľal Hatala. Len do dobre pripraveného Buliša.

32:52
    Tak ako mala v prvej tretine dlhodobý tlak Žilina, teraz je to presne opačne.

32:20
    Gális strieľal, Buliš puk do lapačky neschoval, iba ho ňou vyrazil za svoju bránu.

31:58
    Žilinčania v prečíslení 2 na 1, Zicho to vzal na seba, strelou ale neuspel.

31:21
    Patrik Holák teraz vo veľkej šanci, pár decimetrov od Kutej mieril len do jeho hrude!

30:57

29:53
    Tomáš Hrehuš posielal nepresnú prihrávku, zbytočne vytlačil svoj tím z pásma.

29:26
    Zakázané uvoľnenie domácich, hra sa tak vráti pre Kuteja.

29:03
    Už je Dukla v plnom počte.

28:57
    Len štyri sekundy sa bude hrať 4 na 4, potom začne skrátená presilovka Dukly. Výlučený je teraz Ligas.

27:57
    Dukla Trenčín vyhadzuje, hostia začínajú spoza vlastného brankára.

27:01
    Trenčín – Markovič, nedovolené bránenie

26:15
    Šabík prihral v strednom pásme Gálisovi, ten jeho ťažkú prihrávku nespracoval.

25:47
    Hostia sa ubránili početnej nevýhode dlhých 5 minút! Teraz už sú v plnom počte.

25:05
    Miestami to skutočne vyzerá, akoby hrali presilovku hostia.

24:13
    Do konca presilovky zostáva niečo vyše minúty. Dukla mala zatiaľ len 3 alebo 4 strely.

23:01
    Dolinajec Milan za bránou nazbieral sekundy. Pol minúty určite.

22:52
    Plško od modrej nepresne.

22:05
    Hlinka vysunul nádherne do útoku svojho spoluhráča Gálisa, ktorý zakončil medzi betóny brankára, príliš istý zákrok to ale nebol.

20:54
    Pri prihrávke medzi domácimi hráčmi vzniklo nedorozumenie a Žilinčania to okamžite využili na vyhodenie.

20:47
    Zranený hráč už sedí na striedačke, asistuje mu spomínaná lekárka.

20:47
    Vylúčený Lukáš Dubeň – 5+DKZ. Vyzeralo to skutočne škaredo.

20:47
    Dnes sa lekárka skutočne zapotí. Hráč domácej Dukly po strete zostáva ležať a drží sa za koleno.

20:35

20:11
    Žilina vo štvorici.

20:01

Ďalšia tretina sa začne približne o 16:33.

20:00

19:23
    Puk zatiahol do útoku Ján Pardavý, bol ale zrazený na ľad a svoj úmysel tak nemohol dokončiť.

19:03
    Hlinka vystrelil od modrej, ale na nešťastie pre Trenčín trafil svojho tieniaceho spoluhráča. Následne puk zakryl Buliš.

18:36
    Ďalšie vylúčenie, tentokrát fauloval hákovaním Slota Rastislav. Trenčín má presilovku 5 na 3.

18:11
    Bol to Michal Solar, ktorému bol udelený trest za seknutie.

18:11
    Lukáš Berák sa dostával do veľkej šance, keď prešprintoval obrancu, v poslednej chvíli bol faulovaný a vinník už sedí na trestnej lavici.

17:43
    Žilina rotuje s pukom v útočnom pásme.

16:57
    Pardavý strieľal, Buliš vyráža do rohu, kde nastáva bitka o puk.

16:46
    Domáci v plnom počte.

15:56
    Presilovka sa blíži ku koncu a Žilina sa až teraz po prvý krát usadil v pásme.

15:23
    Pre Duklu získal teraz cenné sekundu Sádecký.

14:45
    Prvé vylúčenie v zápase. Michal Hlinka za hákovanie.

13:54
    V hre sa už pokračuje.

13:53
    Lekárka opäť zasahuje, tentokrát po narazení do bránkovej konštrukcie súpera ostal ležať na ľade jeden z hostí.

13:38
    Hatalovu strelu tečoval mimo brány Hlinka.

12:57
    Žilina dala gól!
    Lacný gól inkasujú aj trenčania. Z medzi kruhov napriahol Patrik Holák, strela síce bola prudká, ale chytiť sa určite dala. Kutej si na ňu dokonca aj siahol, lapačkou si ju ale usmernil do brány. Bez asistencií.

12:46
    Lekárka v akcii, po jednom zo stretov ostal ležať po odpískaní na ľade domáci Novák, vyzerá už ale v poriadku.

12:33
    Závar pred Kutejom, puk nemal do siete kto poslať.

10:17
    Žilina inkasuje veľmi lacný gól! Jeden z domácich hráčov nahodil puk na Buliša, strela sa ku nemu nedostala, pretože bola zblokovaná. Zdalo sa mi, že nakoniec puk dotlačil do bránky hosťujúci hráč, gól ale pripísaný MICHALOVI HLINKOVI. Bez asistencií.

09:44
    Domáci Hlinka teraz rozdal dva čisté a zároveň veľmi pekné hity.

09:35
    Zakázané uvoľnenie hostí, vhadzuje sa po pravici Buliša.

09:15

08:49
    Strela Lukáš Dubeňa Kuteja neprekvapila, ľahko ju skryl v lapačke.

07:56
    Opäť Žilina v dlhšom štádiu, kedy vytvára na domácich tlak. Zatiaľ sú dnes lepším mužstvom.

06:40
    Po ľavej strane zatiahol puk do útoku Dominik Novák, pred bránou hľadal Jána Pardavého, toho ale výborne pokryl obranca.

06:10
    Zatiaľ hokej rýchlosť má, vidíme však aj veľa nepresností.

05:22
    Teraz domáci zatlačení vo vlastnej tretine.

04:09
    Domáci hráč Holenda dostal prihrávku na útočnú modrú, mal to nastrelu, ale potiahol si puk ešte bližšie k bráne, ale tam už jeho strela bola zblokovaná obrancom.

03:36
    Zatiaľ svižný, útočný hokej z oboch strán.

02:50
    Strela Pardavého skončila vyrazením ramenom brankára Buliša.

02:12
    Denis Gális sa presadil v súboji 1 na 1, pred bránou svojou prihrávkou spoluhráča nenašiel.

01:36
    Teraz našliapol hosťujúci Teubner, z posledných síl už len nahodil na bránku Dukly.

00:58
    Sádecký vyrobil zbytočnú chybu v obrane, Žilina ju nepotrestala.

00:10
    Prvý pokus o útok mal Čičala, odstavil ho Markovič.

00:01

Rozhodcovia práve vykorčuľovali na ľadovú plochu. O tom, že zachvíľu sa začína, svedčí aj časomerač, na ktorom svietia štyri minúty do začiatku.

Dukla Trenčín: Kutej – Kočiš Marek, Hrehuš Tomáš, Hlinka Michal, Matejka Richard, Šabík Juraj (C), Gális Denis, Novák Dominik, Hatala Andrej, Berák Lukáš, Petre Ondrej, Markovič Luka, Plško Lukáš (A), Ondris Nino, Sádecký Boris, Holenda Matúš, Švec Jozef, Pardavý Ján (A)

MsHK DOXXbet Žilina: Buliš – Solar Michal, Dubeň Lukáš, Niník Jakub (A), Kubala Juraj, Slota Rastislav (A), Gálik Matúš, Dolinajec Milan, Šuda Juraj, Ligas Patrik, Janák Marek, Buliš Peter, Rogoň Patrik, Dolinajec Lukáš, Teubner Jakub, Holák Patrik, Čičala Tomáš (C), Zicho Patrik.

Vítame Vás pri on-line prenose zo zápasu juniorskej extraligy, kde proti sebe v jednom zo zápasov nastúpia Dukla Trenčín a MsHK DOXXbet Žilina. Pred samotným zápasom si povedzme ešte pár štatistík.

Začnime domácou Duklou Trenčín. Tá je momentálne v tabuľke na štvrtom mieste s 38 bodmi. Jednou z vecí, na ktoré si budú musieť hostia dávať pozor, je veľké množstvo striel domácich hokejistov. Tí sú totižto na druhej priečke, za Košicami, čo sa týka početnosti streľby. Doteraz ich na súperových brankárov vyslali až 835, zatiaľ čo Žilinčania 672. Najproduktívnejším hráčom domáceho mužstva už dlhodobo a suverénne Dominik Novák. V bráne sa od začiatku zápasu pravdepodobne objaví Erik Kompas (perc. úsp. 87,38%).

Hostia z neďalekej Žiliny okupujú ôsme miesto s 28 bodmi. Trenčiansku nebezpečnú stránku sme už spomínali, u Žilinčanov sme ju našli tiež. Najviac gólov v oslabeniach. Žilinčanom sa v doterajšom priebehu sezóny podarilo streliť päť gólov vo vlastných oslabeniach, pričom ich mali 83. O prvenstvo v tejto kategórií sa v lige delia spolu s Popradom. Hráčom s najviac kanadskými bodmi je Patrik Holák, brankár s najlepšími číslami Maroš Mikoláš (89,73%).

Pozrime sa ešte na formu v posledných zápasoch oboch tímov:
    (zoradené od najnovších po najstaršie)

Dukla Trenčín – V V V P P
    MsHK Žilina – V V P V P

Z predzápasovej analýzy je to všetko, až samotný zápas nám už prezradí viac. Prihlásime sa pár minút pred úvodným bully.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 15:45.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe