HC Slovan – Skalica 5:3 (kon.) | Zvolen – B. Bystrica 3:2 (po s.n.) | Košice – Lipt. Mikuláš 1:3 (kon.)
Poprad – Spišská N. Ves 2:5 (kon.) | Nitra – Topoľčany 7:2 (kon.) | Trenčín – Žilina 3:1 (kon.)

Liptovský Mikuláš dal gól!
    Definitívne rozhoduje o výsledku zápasu strelou do prázdnej brány FILIP DANKO. Bez asistencie.

59:25
    Vhadzovanie pred Pútecom. Šiesti Košičania proti štyrom Liptákom.

59:21
    Domáci v plnom počte.

59:08
    Vylúčenie na oboch stranách. 2 minúty za hrubosť Zikmund a Janči. Košičania hrajú bez brankára.

58:47
    Hostia so štyrmi hráčmi.

58:23
    Lenďák vystrelil od modrej, puk už padal do brány, ale Pútec ho na poslednú chvíľu skryl do lapačky.

58:10
    Vylúčenie LM. 2 minúty Kučera. Presilovka 4 na 3 pre domácich.

58:00
    Košičanom sa nedá uprieť snaha, ale dnes im to jednoducho nejde.

57:21
    Borecký najskôr nedorazil strelu Lenďáka do odkrytej brány a potom zbytočne fauloval. 2 minúty hákovanie.

56:47
    Vylúčenie LM. 2 minúty Janči.

56:47
    Výborná kombinácia Košíc. Borecký našiel pred bránou voľného Lenďáka, no ten ešte zbytočne hľadal Markuša. Vybojoval aspoň presilovku.

55:46
    Liptáci dobre strážia stredné pásmo a približujú sa trom bodom.

55:00
    Na ľade ploche sa viac bojuje ako tvorí. Ostáva 5 minút do konca tretej tretiny.

53:58
    Zikmund neprekonal z uhla už ležiaceho brankára.

53:10
    Stále rovnaký obraz hry. Košice síce chcú útočiť, no viazne im prihrávka, a tak sa len občas dostávajú k ohrozeniu brány.

52:15

51:45
    Liptáci ďaleko od brány súpera.

50:44
    Filip Danko urobil chybu v rozohrávke, no Borecký vystrelil do Púteca.

50:15
    Vylúčenie Košice. 2 minúty Buraľ.

48:40
    Po chybe domácej obrany pálil z prvej Števuliak. Rusňák drží Košice v hre.

48:20
    Hostia hrajú maximálne jednoducho, puky sa snažia rýchlo dostať ďaleko od vlastnej brány.

47:27
    Stupeň sa ocitol sám medzi kruhmi, ale jeden z obrancov zdvihol jeho strelu na ochrannú sieť.

47:00
    Oceliari sa trápia s rozohrávkou, hostia naopak vysoko napádajú a vychádza im to.

46:08
    Hostia v plnom počte.

45:10
    Košice sa trápia, už prišli o minútu početnej výhody.

44:20
    Briják zbytočne stratil puk.

44:08
    Vylúčenie LM. 2 minúty Samuel Danko.

43:30
    Markušovu strelu sa snažil doraziť do brány Zikmund, no inkasoval akurát pár úderov od obrancov hostí.

43:03
    Košičania začínajú byť nervózni. Liptácia naopak pozorne bránia a držia vedenie.

42:15
    Rusňák mal teraz veľa práce, no aj bez hokejky dokázal vychytať Brezniak s Furdekom.

42:09

41:33
    Aj napriek presilovke zatiaľ nevidíme zaujímavé momenty.

38:34
    Števuliak priťukol Lištiakovi a ten dnes už druhýkrát trafil do tyče.

37:50
    Števuliak tesne minul bránu, domáci mali aj kúsok šťastia.

37:31
    Vylúčenie Košice. 2 minúty.

37:24
    Florek vystrelil z diaľky na Rusňáka, vhadzuje sa po jeho pravici.

36:45
    Košičania sa držia už dlho v pásmo, no bez nápadu i strely na bránu.

35:41
    Vhadzovanie pred Pútecom.

35:12
    Ďalší brejk hostí. Janček neuspel blafákom

34:32
    Lištiak dostal prihrávku zabičkou cez celé klzisko, ale v úniku netrafil bránu.

33:46
    Vidíme teraz veľa nepresností. Icing Liptovského Mikuláša.

32:44

32:11
    Buraľ vyslal propagačnú strelu na bránu.

31:32
    Rýchla kombinácia Košíc. Stupeň našiel voľného Fedorka, ale Pútec bol na mieste.

31:15
    Domáci chcú rýchlo vyrovnať, no zatiaľ pôsobia na ľade dosť chaoticky.

30:44

30:24
    Brezniak trafil spred brány do masky Rusňáka.

29:45

28:49
    Briják vyrobil obrovskú chybu v rozohrávke, čo využil ANDREJ LACO a v oslabení poslal Liptákov do vedenia.

28:34
    Briják švihom nastrelil puk na bránu a ten sa od brvna odrazil len do bránkoviska.

28:13
    Pavúk vystrelil od modrej čiary, oceliari získali pásmo.

27:45
    Vylúčenie LM. 2 minúty Lištiak.

27:03
    Kaszonyi prevetral lapačku Púteca, ten nemal problémy.

26:00
    Schnelly dostal k dorážke Buraľovej strely. Jeho pokus ale zastavila korčuľa jedného z obrancov.

25:54
    Zakázané uvoľnenie hostí.

25:12
    Lištiak sa dostával do úniku, vystrelil však mimo brány.

24:24
    Varga tvrdo narazil Števuliaka, ktorý si pýtal faul. Rozhodca ostal pokojný.

23:30
    Domáci v tejto fáze dominujú, ale zatiaľ čakajú na druhý presný zásah.

22:41
    Kaszonyi to skúšal spoza brány. Brankár Liptákov nevedel presne, kde je puk, no gól z toho nebol.

22:21
    Mikula konečne preveril Púteca, ten nemal problém.

22:00
    Opatrný úvod druhej tretiny, stále čakáme na strelu.

21:02
    Prvý útok domácich sa usadil v útočnom pásme.

20:01

20:00

19:30
    Hostia rozbiehajú útočnú akciu za bránou.

18:34
    Hrá sa teraz bez striel na bránu, vidíme veľa nepresných prihrávok.

17:20
    Lištiak po nedorozumení košickej obrany trafil len tyč.

16:38
    Števuliak spoza brány neprekvapil brankára.

16:30
    Po dlhom čase sa dostali do útočného pásma hostia. Potockého pokus však skončil na ochrannej sieti.

15:40

15:23
    Liptáci sa oslobodili spod tlaku domácich hokejistov.

14:35
    Košičania za vlastnou bránou.

14:00
    Markuš vypálil z medzikružia, Pútec puk nepokryl a Boreckého dorážke chýbali centimetre.

13:40
    Vylúčenie LM. 2 minúty Kučera.

12:36

12:10
    Furdek dostal prihrávku pred bránu. Jeho strelu však Rusňák s námahou dokázal vytesniť mimo priestor troch tyčí.

12:01
    Samuel Danko vypálil príklepom. Domáci gólman mal lapačku na mieste.

11:25
    Liptáci roztočili presilovkový kolotoč. Po prihrávke Baču pálil Lištiak, no Rusňák puk vyrazil nad bránu.

10:36
    Vylúčenie Košice. 2 minúty Kaszonyi.

10:12
    Opäť Stupeň v dobrej šanci, Zbavil sa obrancu, hodil si puk na os ihriska, no vychytal ho Pútec.

09:43
    Stupeň vystrelil spoza obrancu, puk len tesne minul bránu.

09:00
    Liptáci v útoku neuspeli, následne ich aktivitu zastavila prihrávka rukou.

08:13
    Rozháraná hra v podaní oboch tímov. Hráči korčuľujú hore-dole, ale chýba im nápad.

07:02
    Mikula sa preštrikoval do zakončenia. Jeho strela však mierila mimo brány.

06:44

06:10
    Domáci opäť v tlaku.

05:23
    Lištiak vypichol puk, dostal sa do útočného pásma, ale Rusňáka neprekvapil.

Košice dali gól!
    Rýchla odpoveď oceliarov. Liptáci zaváhali v obrane, čo využil Markuš, ktorý prihral MAREKOVI BORECKÉMU a ten nezaváhal. Asistencie: Denis Markuš, Ladislav Zikmund.

03:15
    Rusňák z druhej strely na bránu inkasuje. PATRIK ŠTEVULIAK bol na kruhoch osamotený, skúsil strelu príklepom a otvoril skóre. Asistencia: Jakub Sukeľ.

02:00
    Nepresné finálne prihrávky na oboch stranách. Brankári nemali prácu.

01:21
    Hostia v útočnej snahe neuspeli, no skúšajú to opäť spoza vlastnej brány.

00:28
    Prvá strela zápasu v podaní Buraľa skončila po zákroku Púteca nad bránou.

00:01

HC Košice: Rusňák – Briják, Buraľ, Varga, Pavúk, Pribula, Lenďák – Markuš, Zikmund, Borecký – Stupeň, Schnelly, Fedorko – Kaszonyi, Hrivňák, Mikula – Dimun, Socha, Drábik

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Pútec – Bača, F. Danko, S. Danko, Mezovský, Pida, Kučera, Škandera – Števuliak, Janček, Lištiak – J. Sukeľ, Brezniak, Furdek – Laco, Kabáč, Potocký.

Rozhodca: P. Korba – Hric, Riš.

23. kolo juniorskej extraligy prinesie zápas Košíc s Liptovským Mikulášom. Pôjde o súboj druhého s tretím, a tak ťažko hľadať favorita. Domáci patria medzi tímy, v zápasoch ktorých padá najviac gólov. Naopak Liptáci sa spoliehajú na kvalitnú obranu.

Košičania boli donedávna lídrami súťaže, keď neprehrali trinásť zápasov v rade. Po reprezentačnej prestávke sa však rozbehnutý stroj zasekol. Oceliarov čakali štyri zápasy vonku a v nich dokázal iba raz bodovať. Doma si tak budú chcieť napraviť chuť. Východniari sa stále môžu opierať o veľmi produktívny prvý útok, kde hrajú prím Denis Markuš a Marek Borecký. Výbornú bilanciu si drží aj obranca Ondrej Briják s 25 bodmi v 20 stretnutiach. Horšie je to s brankárskym postom. Dávid Rusňák síce odchytal najviac minút spomedzi všetkých gólmanov, no úspešnosť zákrokov tesne nad 88% určite nezodpovedá jeho predstavám.

Liptovský Mikuláš dokráčal počas minulej sezóny k striebornej medaily v dorasteneckej súťaži. Z výborného ročníka tak teraz čiastočne ťaží aj juniorka. Tradičná liaheň slovenských hokejových talentov sa drží na popredných priečkach tabuľky. Za dobrými výsledkami stojí najmä pozorná obrana, ktorá inkasovala iba 52 gólov v 22 dueloch, čo je druhý najlepší výsledok v lige. V strieľaní gólov vyniká Andrej Lištiak s 15 zásahmi v 18 zápasoch. Najlepším nahrávačom je Patrik Števuliak so 17 prihrávkami. Kvalitné výkony v bráne odvádza Peter Pútec, ktorý je jasnou jednotkou.

V tejto sezóne pôjde o prvý vzájomný duel, no odveta je na programe hneď v nedeľu. Počas minulého ročníka sa títo dvaja súpera stretli štyrikrát a až v troch prípadoch boli úspešnejší Košičania.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 14:00.
    Michigan Pre-Draft Showcase, Detroit, USA: 2. - 5. mája. Jedinečná príležitosť pre hráčov ročníkov 1994 - 1999. Viac ako 50 skautov z USHL, OHL, NAHL a ďalších súťaží. Viac informácií na michiganpredraft@seznam.cz a na webe

Tomáš Lengyel

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 4. Borecký (Markuš, Zikmund) – 4. Števuliak (J. Sukeľ), 29. Laco, 60. F. Danko

Rozhodca: P. Korba – Hric, Riš