Omsk – CSKA Moskva 3:5 (kon.) | Jekaterinburg – Lev 1:3 (kon.) | Barys – Riga 4:5 (4:5 po s.n.)
Jugra Chanty-Mansijsk – HC Slovan 0:1 (0:1 po s.n.) | Novgorod – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (0:2 po s.n.)
D. Moskva – Vladivostok 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | S.Moskva – Nižnekamsk 4:2 (kon.)
Dinamo Minsk – Ufa 1:4 (kon.) | Doneck – Novokuzneck 5:1 (kon.) | Záhreb – Metallurg Magnitogorsk 2:1 (kon.)
KHL Medveščak Záhreb
2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Metallurg Magnitogorsk
Piatok 22.11.2013, 19:30KHL

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:30.

Dobrý deň. Dovoľte mi aby som vás privítal pri dnešnom textovom prenose zápasu KHL medzi KHL Medveščak Záhreb a Metallurg Magnitogorsk. Zápas sa začína o 19:30. Moje meno je Miroslav Revaj a budem vás týmto zápasom sprevádzať.

Oba tímy sa predstavia po dvojdňovej pauze. Ešte pred dvoma zápasmi dozadu sa medzi bou stretli práve tieto dva tímy, úspešnejší boli vtedy hostia a vyhrali 4:0. Pre domácich to bude po 4 zápasovom tripe prvý zápas so série hraných doma a pre hostí sa týmto zápasom začína trip.

KHL MEDVEČŠÁK ZÁHREB :
    Domáci pôsobia v Západnej konferencii a tu momentálne okupujú 7.priečku tabuľky zo ziskom 41 bodov. Nováčik súťaže je zatiaľ veľkým prekvapením. Úvod sezóny mali famózny, ale potom začali upadať. Momentálne striedajú dobré výkony so slabšími a tak bude zaujímavé sledovať ako sa im bude dariť dnes. Ich štatistiku tvoria : 9V, 1VP, 3PP a 9P. Ich najproduktívnejším hráčom je Američan Vesce so štatistikou 9+12.

Posledných 5 zápasov domáceho tímu :
    Čeljabinsk 5:1 Záhreb
    Mettalurg Magnitogorsk 4:0 Záhreb
    Ufa 2 : 3 Záhreb
    Nižnekamsk 3:2pp Záhreb
    Záhreb 4:3sn Novokuzneck.

So štatistiky vyplýva, že v posledných dvoch zápasov utrpeli kruté porážky.

METTALURG MAGNITOGORSK :
    Hostia pôsobia vo Východnej konferencii a tu im momentálne patrí 3.miesto s 3 bodovou stratou na 1 tím tabuľky. Momentálne majú na svojom konte 57 bodov za : 16V, 2VP, 2PP a v 4 zápasoch nebodovali. Zatiaľ sa im v sezóne darí, čoho výsledkom je ich postavenie v tabuľke a aj štatistika. Podávajú stabilne dobré výkony a v posledných 4 zápasoch nenašli premožiteľa. Ich najproduktívnejším hráčom je Rus Mozyakin so štatistikou 18+23.

Posledných 5 zápasov :
    Mettalurg Magnitogorsk 3:2 S.Moskva
    Mettalurg Magnitogorsk 2:1 Doneck
    Mettalurg Magnitogorsk 3:0 Minsk
    Jekaterinburg 5:4 Mettalurg Magnitogorsk.

So štatistiky vyplýva, že sa im v posledných 4 zápasoch podarilo získať plný počet bodov.

KHL Medveščak Záhreb: Brust ( Vasiljevic ) – Martinovic, Carle, Linglet, Thomas, Murley – Švarný, Foster, Cheechoo, Vesce, Ryan – Popovic, Katic, Jessiman, Bjorkstran, Ellison – Sakic, Walker, Glumac, Murray.

Metallurg Magnitogorsk: Koshechkin ( Ustinsky ) – Antipin, Birykov, Mozyakin, Zaripov, Kovář – Lee, Tereshchenko, Shenfeld, Zdunov, Kazionov – Malenkikh, Khabarov, Timkin, Brent, Potehin – Platonov, Kosov, Ibragimov, Grigorenko.

Rozhodca: Gusev – Deyev, Lazarev, Putilin.

Ešte raz vás vítam pri tomto zápase. Zápas sa približne o 5 minút začne. Za domácich sa dnes predstaví Slovák Ivan Švarný a za hostí nastúpi Ján Kovář. Uvidíme ako sa im bude dariť.

00:01

00:01
    Zápas sa nám začal. Vhadzovanie vyhrali domáci.

01:15
    Švarný teraz preveril Koschechkina. Ten však ukryl puk vo svojej lapačke.

01:35
    Rýchly protiútok hostí sa gólom neskončil. Potehin sa dostal z uhla a tak len nepresne zakončil.

02:00
    Hostia nasťahovaný v obrannom pásme domácich.

02:15
    Domáci Walker si posedí dve minúty za hákovanie.

02:35
    Hostia rozbehli svoj presilovkový kolotoč.

02:55
    Hostia dobre kombinujú ale chýba tomu presná strela.

03:10
    Až teraz preveril Brusta Mozyakin, ale neúspešne.

04:15
    Hostia nehrali presilovku zle ale chýbalo tomu viacej striel na Brusta.

05:00
    Teraz sa dostali do útočného pásma domáci a snažia sa o ohrozenie bránky hostí. Obrana hostí však dobre funguje a do ničoho vážneho ich nechce pustiť.

05:45
    Koshechkin poľahky chytá strelu Popoviča.

06:37
    Kovář vysunul Mozyakina, ale ten zakončil nepresne a Brust zasahovať nemusel.

07:00
    Žiaľ teraz hru zdobí veľa nepresností a hra začína strácať na vysokom tempe.

08:10
    Jessiman sa otočil okolo bránky, ale Koshechkina to neprekvapilo a puk betónom vyrazil preč.

08:45
    Teraz dostali domáci hostí pod tlak.

08:55
    Chýba tomu však strela.

09:15
    Tlak domácich naďalej pokračuje. Obrana hostí sa aj s dávkou šťastia zatiaľ dobre bráni.

09:25
    Z hrou svojich miláčikov sú spokojný aj diváci a spievajú chorále aby pomohli svojim hráčom.

09:45
    Strelu Ryana chytá Koshechkin do svojej lapačky.

10:55
    Teraz sa tlak domácich skončil a momentálne sa nič zaujímavého nedeje.

11:35
    Po dlhšej dobe sa ukázali aj hostia. Strela Kovářa však gól nepriniesla, pretože Brust jeho strelu chytil.

12:35
    Obrovská šanca pre hostí na strelenie vedúceho gólu ! Tú však žalostne Kazionov zahodil. Brust najskôr puk len po strele Kosova vyrazil pred seba, ostal ležať na zemi a do poloodkrytej bránky puk neposlal Kazionov, ktorý šokujúco bránku prestrelil.

13:15
    Domáci opäť usadený v útočnom pásme.

14:00
    Mozyakin sa dostal do rýchleho brejku ale pri snahe o vysunutie Zaripova ho zastavil ofsajd.

15:37
    Lee oslabuje hostí a posedí si 2 minúty za hákovanie.

16:18
    Domáci točia a točia, ale nedarí sa im vystreliť na bránku.

16:40
    Hostia sa oslobodzujú.

17:15
    Koshechkin teraz podržal svojich. Dva krát skvelo zasiahol pri strelách domácich hráčov.

17:37
    Hostia v plnom počte.

18:15
    Cheechoo preveril teraz Koshechkin, ale ten je zatiaľ nepriestrelný.

18:51
    Teraz si zachytal Brust, ktorý zlikvidoval strelu Potehina.

19:00
    Beží posledná minúta 1.tretiny.

19:25
    Nič zaujímavé sa nedeje. Hráči asi už len čakajú na koniec 1.tretiny.

20:00

V prvej tretine sme gól nevideli a tak je stav 0:0. Lepší sú zatiaľ domáci, ktorý už niekoľkokrát nebezpečne ohrozili Koshechkina, ale bez úspechu. Uvidíme čo nám prinesie 2.tretina.

20:01

20:01
    Druhá tretina sa nám začala. Vhadzovanie vyhrali domáci.

20:35
    Cheechoo hneď v úvode preveril Koshechkin, ale zakončoval z uhla a jeho strela brankárovi hostí problémy nenarobila.

21:00
    Na druhej strane zasahoval Brust po strele Kosova.

21:35
    Hostia usadený v útočnom pásme.

21:45
    Dlho sa tam však neohriali a musia sa rýchlo vrátiť späť.

22:10
    Cheechoo to opäť vyskúšal z podobnej pozície, ale opäť neuspel.

22:45
    Rýchly brejk hostí zakončil peknou strelou Vesce, ale Koshechkin včas zasiahol.

23:15
    Kovář sa predieral do zakončenia, ale z uhla sa mu zakončiť nepodarilo.

23:35
    Domáci Glumac si odpyká dvoj minútový trest za podrazenie.

24:00
    Hostia sa však do útočného pásma dostať nemôžu. Domáci sa skvelo bránia.

24:15
    Zaripov len zľahka nahodil puk na Brusta. Ten radšej hru prerušil.

24:35

25:00
    Hostia sa nie a nie dostať pred brankára Brusta.

25:35
    Domáci v plnom počte. Zle zahratá presilovka zo strany hostí.

26:15
    Až po presilovke sa hosťom podarilo usadiť sa v útočnom pásme. Strela však zatiaľ neprišla.

26:50
    Puk sa ocitol na striedačke domácich. Vhadzovanie bude v strednom pásme.

26:55
    Vhadzovanie vyhrali domáci.

27:05
    Ihneď sa nasťahovali do útočného pásma.

27:34
    Metljuk putuje na 2 minúty na tresnú lavicu za podrazenie.

28:00
    Domáci boli vytlačení z útočného pásma.

28:25
    Zaripov sa ocitol sám pred brankárom Koshechkin a vyskúšal to ťahanou strelou. Koshechkin ho však nádherne vychytal.

28:53
    Presilovka 5 na 3. Tereshchenko bol vylúčený za zdržovanie hry. Veľká šanca pre domácich na strelenie gólu.

29:20
    Cheechoova strela trafila len vyrážačku Koshechkina.

29:45
    Domáci kombinujú ale strela neprichádza.

Murley si krásne nabehol ale zakončil veľmi zle.

31:00
    Metallurg Magnitogorsk dal gól!
    A menej aktívnejší hostia streiaľajú gól na 1:0 !
    Tak ten gól doslova svojím zlým rozohratím puku daroval brankár Brust. Ten puk zle vyhodil, ten padol na hokejku SESERGEJA MOZYAKINA a ten strelou do šibenice strieľa prvý gól zápasu.
    Bez asistencie.

32:12
    Martinovič vylúčení za podrazenie. Presilovka pre hostí.

32:45
    Hosťom sa však prechod do útočného pásma nedarí.

33:15
    Až teraz sa tam dostali, ale strela Kovářa bola nepresná.

33:40
    Hostia sú naďalej v útočnom pásme.

34:12
    Presilovka hostí sa skončila. Domáci v plnom počte.

35:00
    Aj po presilovke sú ešte hostia v útočnom pásme.

35:25
    Domáci sa oslobodili z tlaku a teraz sa pokúšajú o založenie útoku.

35:35
    Ten im však obrana hostí prekazila.

36:35
    Momentálne prebieha nudnejšia pasáž zápasu. Oba tímy kazia svoje kombinácie.

38:00
    Teraz sa domáci usadili v útočnom pásme.

38:07
    Presilovka pre domácich. Kovář za hákovanie ide na tresnú lavicu a pobudne si tam 2 minúty.

38:45
    Foster sa pekne uvoľnil, ale zakončil nepresne.

39:00
    Beží posledná minúta 2.tretiny.

39:30

40:00

V 2.tretine sme sa dočkali prvého gólu. Ten strelili hostia v 31.minúte z hokejky Mozyakina. Hra bola v tejto tretine vyrovnaná a hral sa pekný hokej.

Uvidíme či v 3.tretine sa podarí hosťom vyrovnať alebo sa z víťazstva budú tešiť hostia.

40:01

40:01
    Tretia tretina sa nám začala. Aj do tretice vyhrali buly domáci.

40:25
    Domáci začali aktívnejšie ale do útočného pásma sa im nedarí dostať.

41:00
    Puku sa zmocnili hostia a snažia sa o rýchly prechod.

41:15
    Svižný úvod 3.tretiny ale chýba tomu strela na jednej aj druhej strane.

41:35
    Strela Grigorenka bola zblokovaná.

41:55
    Opäť sa o slovo prihlásil Grigorenko, opäť však neuspel.

42:35
    Hra má rýchle tempo. Hra sa presúva so strany na stranu a nie je skoro žiadne prerušenie. Stále však tomu chýba presnejšia strela.

43:00
    Teraz to je ako na hojdačke. Každý má na určitú dobu puk, ale to je tak akurát všetko.

44:00
    Puk bol zrazený na domácu striedačku. Vhadzovanie v strednom pásme.

44:15
    Vhadzovanie vyhrali domáci a hneď aj ohrozili brankára Koshechkina. Ten však strelu Walkera v pohode chytil.

45:00
    Rýchly brejk hostí nepresnou strelou zakončil Lee.

46:05
    Vhadzovanie po ľavej strane brankára Koshechkina, po zrazenej strele.

46:45
    Glumac zakončil len do stredu bránky kde bol postavený Koshechkin.

47:05
    Hostia v útočnom pásme.

48:00
    Teraz prebrali puk domáci a snažia sa streliť gól. Obrana hostí ich však do šance pustiť nechce.

48:50
    Domácich zastavil ofsajd.

50:00
    Medveščak Záhreb dal gól!
    Tak predsa len sa domácim podarilo vyrovnať ! Zatlačili na hostí a vyťažili z toho gól !
    BILL THOMAS si nabehol z pravej strany a dostal sa až ku bránke hostí a krásnou strelou prekonal bezmocného Koshechkina.
    Asistencia : Murley, Švarný.

51:10
    Hra pokračuje vo vysokom tempe.

51:20
    Zaripov sa nedokázal presadiť cez obranu domácich.

52:15
    Domácich ten gól veľmi nabudil a neustále ohrozujú hostí.

52:43
    Murley si dobre nabehol a skoro sa dostal do šance, ale zastavil ho v tom brankár Koshechkin len za cenu podrazenia. Trest si ide odsedieť Kovář.

54:13
    A domáci presilovku využili !
    Výborne zahratá presilovka zo strany domácich. Zatlačili hostí, nenechali ich vydýchnuť a KURTIS FOSTER nahodeným pukom za pomocí teču pravej tyčky otáča skóre na 2:1 !
    Asistencia : Cheechoo, Popovic

54:50
    Koshechkin dobre zasiahol pri strele Katica.

55:45
    Cheechoo sa dostal ku puku a aj zakončil. Mieril však medzi nohy brankára Koshechkina a ten túto strelu očakával a včas nohy spojil a zabránil tak gólu.

57:00
    Domáci teraz hrajú skvelo a hosťom nechcú puk vôbec požičať. Hostia sa musia či najrýchlejšie dostať ku puku aby mohli vyrovnať.

58:00
    Až teraz získali puk hostia ale nepresnou kombináciu sa oň pripravili.

59:00
    Beží posledná minúta 3.tretiny.

59:30
    Hostia odvolali brankára !

59:55
    Cheechoo mohol pridať gól do prázdnej bránky, ale Antipin zastúpil brankára Koshechkina.

60:00

V 3.tretine sa podarilo domácim streliť dva góly a otočiť tak stav zápasu na 2:1 ! Domáci sa teda stávajú víťazom tohto zápasu a pripisujú si 3 body do tabuľky. Pekný zvyšok večera želá Miroslav Revaj. (21:43:18)

Miroslav Revaj

Góly a asistencie: 50. Thomas (Murley, Švarný), 55. Foster (Cheechoo, Popovic) – 31. Mozyakin (bez asistencie)

KHL Medveščak Záhreb: Brust ( Vasiljevic )- Martinovic, Carle, Linglet, Thomas, Murley – Švarný, Foster, Cheechoo, Vesce, Ryan – Popovic, Katic, Jessiman, Bjorkstran, Ellison – Sakic, Walker, Glumac, Murray.

Rozhodca: Gusev – Deyev, Lazarev, Putilin