Prievidza – Spišská N. Ves 0:4 (kon.) | Michalovce – SR 18 7:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Senica 2:3 (kon.)
Trnava – Prešov 2:0 (kon.) | Topoľčany – Pov. Bystrica 2:5 (kon.) | Detva – Bardejov 3:4 (kon.)
HC Topoľčany
2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
HK 95 Považská Bystrica
Piatok 18.10.2013, 17:30 • Zimný štadión Topoľčany • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.

Vitajte priaznivci slovenského hokeja. Dnes sa pozrieme spoločne na zápas 12. kola 1.HL medzi dvoma celkami z dna tabuľky. HC Topoľčany a HK 95 Považská Bystrica. Tieto družstvá sa už v tejto sezóne stretli a to hneď v prvom kole víťazne z tohto duelu vyšli Bystričania. Oba tímy držia nelichotivú sériu prehier pričom naposledy vyhrali ešte v Septembri. Dnes však jedno z mužstiev túto sériu pretrhne ktoré to bude ?

Domáce HC Topoľčany sa momentálne nachádzajú na 10. mieste s 11 bodmi. Túto pozíciu Topoľčian má na svedomí hlavne fakt, že vonku ešte ani raz nevyhrali. To je zapríčinené hlavne tým, že časť tímu sú skôr poloprofesionály ako len hokejisti a pokiaľ Topoľčany hrajú vonku cez týždeň tak niektorí hráči nemôžu vycestovať z pracovných dôvodov a miesto nich nastupujú juniori ktorí ich bohužiaľ dostatočne nenahradzujú. "Žochári" majú najhoršiu defezívu v lige keď inkasovali najviac gólov a to presne 47 za 11 zápasov. To však určite nie je chyba brankára Branislava Hippíka ktorý pochytal najviac striel z celej ligy a má úspešnosť zákrokov slušných 91,34%. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Libor Káčer s 11 bodmi za 4 góly a 7 assistencií. Nasledovaný je Branislavom Vargom s 10 bodmi a Petrom Hurtajom s 9 bodmi ktorý nastúpil iba k 5 duelom a ďalšie už asi ani nepridá pretože klub s ním podľa mojich informácií rozviazal zmluvu.

Hosťujúca HK 95 Považská Bystrica je na úplnom dne tabuľky s 9 bodmi. Trápia sa v podstate už od tretieho kola odkedy vyhrali iba jeden zápas. Ofenzíva hostí je najslabšou v lige keď tento tím strelil iba 16 gólov čo je v priemere menej ako dva góly na zápas, uvidíme ako sa im bude dariť proti deravej obrane domácich. Na čele týchto chudobných štatistík je Marián Koleda s 6 bodmi za 3 góly a 3 asistencie ktorého však väčšina tímu v ofenzíve moc nepodporuje. Bystričania v bráne nemajú stabilného brankára avšak najviac zápasov má odchytaných presnejśie 4 Maroš Mikoláš s úspešnosťou zákrokov 93,33%. Takisto si za hostí zachytal už aj mladý Adam Nagy ktorý chytal tento rok na MS do 20 rokov a za 3 zápasy mal úspešnosť 91,3%.

HC Topoľčany: Hippík – Niník, Drahovský("C"), Kasana, Gál, Bystričan, Guričan, Kutňanský, Behan – Káčer("A"), Šimurka, Klačanský("A"), Gráčik, Varga, Košecký, Tvrdík, Barčák, Dobrý, Mihalik.

HK 95 Považská Bystrica: Hričina – Dubeň, Prášek, Šuda, Balušík, Filo("A"), – Kršjak, Kostelanský, Palák, Bustin, Vokulič, Koleda("C"), Šimíček, Kudlej, Slávik("A"), Ligas.

Rozhodca: V.Fridrich – Kovalík, Návratek.

Hráči majú za sebou rozcvičky a zápas sa čoskoro začne.

Obe mužstvá sú už na ľade a doplnili ich aj rozhodcovia o chvíľu sa zápas začne.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

01:30
    Úvodné buly máme za sebou avšak zatiaľ hráči ešte nezapli na plné obrátky a len nahadzujú puky z čoho nič zatiaľ nevzniklo.

02:15
    Klačanský strieľa ale Hričika dobre zasiahol.

02:55
    Máme tu aj prvý zákrok domáceho brankára potom čo Prášek vystrelil z kruhov.

03:18
    Balušík nahadzoval na bránu ale Koleda nedorazil puk do brány.

04:44
    Topoľčany zavreli súpera v tretine ale zatiaľ sa k šanci nedostali.

05:53
    Ligas pekne prihral Kudlejovi ale jeho strela bola zblokovaná na sito.

06:15
    Dnešný oslávenec Lukáš Tvrdík vo veľkej šanci ale hričika pohotovo zasiahol betónom.

07:01
    Ďalšia strela hostí ale opäť bola zblokovaná.

07:43
    Bystričan prihral od modrej Barčákovi medzi kruhy ale ten šancu nevyužil, následne na to sa dostal k ďalšej šanci ale trafil iba tyč.

09:22
    Káčer prihrával pred bránu ale jeho ponuky sa nikto neujal.

10:48
    Domáci tlačia na súpera. Dva super zákroky Hrčinu stále držia skóre vyrovnané.

12:21
    Po pár minútach pod tlakom sa k strele dostali aj hostia ale Hippík s ňou nemal problémy.

12:32
    Zbytočný útočný faul hosťujúceho Jána Dubeňa ktorý si pôjde sadnúť na 4 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

13:28
    Topoľčany majú pred sebou ešte 3 minúty presilovky podarí sa im ju využiť ?

13:49
    Domáci sa konećne usadili v tretine a prihrávajú si.

14:29
    Konečne strela ale Bystričan minul bránku.

15:40
    Topoľčany zatočili súpera ale s dvoma strelami za 3 minúty sa presilovka využíva ťažko.

16:21
    Hostia zaútočili aj v olabení no strela Koledu sa neujala.

16:37
    Topoľčany nevyužili ani 4 minúty presilovky a skóre je stále vyrovnané.

17:18
    Hrčina opäť čaruje tento krát vychytal Vargu.

17:28
    Máme tu ďalší faul na 4 minúty tento krát si ich odsedí Peter Bustin taktiež za hru so zdvihnutou hokejkou.

17:47
    Kutňanský strieľa od modrej ale Hrčina stále drží svoj tým. Podarí sa dať domácim ešte gól do šatne ?

18:39
    Barčák znova sám pred brankárom ale opäť nevyužil dnes mu šťastena akosi nepraje.

19:44
    Veľká chyba domácej striedačky pri striedaní. 2 minúty za príliš veľký počet hráčov na ľade odsedí si ich Denis šimurka.

19:47
    Považská Bystrica dala gól!

Bystričania okamžite po vhodenom buly využívajú presilovú hru strelou od modrej sa presadil IVAN SLÁVIK. Asistencie : Patrik Ligas.

20:00
    Prvá tretina skončila.

Prvú tretinu máme za sebou v ktorej viac z hry mali Topoľčany ktoré nevyužili mnoho šancí a za to ich na konci tretiny Hostia potrestali gólom do šatne ktorý ešte Topoľčany môže myslieť lebo potom čo sa dobre rozbehli bola toto pre nich ako studená sprcha.

Dočkáme sa konečne už prekonanie Hričinu alebo si udrží svoju nepriestrelnosť aj pri veľkom množstve šancí ? Budú Topoľčany pokračovať vo vysokom tempe alebo ich gól do šatnee položí a začnú tlačit Bystričania ? Odpovede sa dozvieme už čoskoro.

Hráči sú späť na ľade a druhá tretina sa môže začať.

20:01
    Začala druhá tretina.

20:57
    Rozhodca zbrklo odpískal po zákroku Hričinu a domácim nedal šancu na dorazenie.

21:32
    Hostia v plnom počte.

21:59
    Kudlej krásne prihral pred bránu ale Vokulič strelou z prvej Hippíka neprekonal.

23:22
    Koleda dostal prihrávku do brejku ale hlúpo dostal sám seba do ofsajdu.

23:58
    Máme tu ofsajd aj na strane Topoľčian a na ľad prichádzajú druhé formácie oboch tímov.

24:21
    Kutňanský sa pokúsil vysunúť Vargu ale bolo z toho iba zakázané uvoľnenie.

24:25

JURAJ ŠUDA nahadzoval puk na bránu a domáci obrancovia si ju sami stečovali do brány. Asistencie : Jakub Šimíček, Peter Bustin.

26:35
    Topoľčany opakovane kazia rozohrávku hostí ale šanca z toho nevznikla.

27:11
    Guričanova strela od červenej čiary trafila iba ochranné sito.

27:44
    Bustin strelou z kruhov neprekvapil pozorného Hippíka.

28:01
    Po dobrej kombinácii Klačanského s Tvrdíkom za bránou hostí šancu nevyužil Košecký.

28:01

29:21
    Koleda sa ocitol sám pred bránkou ale neprestrelil betóny brankára domácich.

29:50
    Prečíslenie troch na jedného zakončil sám Mihalik a po tom čo Hričina zasiahol puk tesne minul bránu.

30:12
    Káčerovu strelu z kruhov zastavil Hričinov semafor.

31:01
    Ďalšia šanca Topoľčian znova nevyužitá. Domáci hráČi brnkajú divákom na nervy.

31:47
    Topoľčany dali gól!

Po krásnej súhre Lukáša Tvrdíka a MAREKA KLAČANSKÉHO druhý menovaný zakončil do vynkla. Asistencie: Lukáš Tvrdík

32:05

LIBOR KÁČER zakončil svoj postranný únik delovkou ku tyčke.
    Asistencie: Denis Šimurka, Jaroslav Niník.

33:25
    Domáci konečne využili svoje šance a publikum ožilo.

34:13
    Bomba Klačanského omráčila Hričinu.

35:17
    Topoľčany naďalej tlačia na súpera , Vargov postranný únik končí na Hričinovej maske ktorý si nie je aź tak istý po tom čo inkasoval.

35:34
    Strela Bystričanov skončila po zblokovaní na tribúne diváci sa bijú o puk.

36:25
    Štadión ožil a domáci hráči spolu s ním nedávajú Bystrici dýchať.

37:39
    Opakované šance domácich ale tým sa zdá sa na túto tretinu už minul pušný prach.

38:32

Krásna spolupráca hostí po 3 prihrávkach sa pred bránou ocitol sám OLIVER VOKULIČ ktorý zakončil blafákom. Asistencie: Patrik Ligas, Marián Koleda.

39:37
    Šimurka sa tlačil do šance a hosťujúci obranca Silvester Prášek ho zastavil iba za cenu faulu odpálenim puku na tribúnu a posedí si dve minúty..

40:00
    Druhá tretina skončila.

Je tu koniec druhej tretiny ktorá skončila nerozhodne 2:2 výsledok je možno nespravodlivý ale domáci znova nevyužili množstvo šancí a hostia ich za to potrestali gólom do šatne.

Čoskoro sa začne posledná tretina podarí sa domácim zvrátiť nepriaznivé skóre, alebo Bystrica udrží jednogólový nádskok? Využijú už koneČne domáci presilovú hru s ktorou otvoria aj túto tretinu ?

40:01
    Začala tretia tretina.

40:59
    Domácim sa nedarí udržať sa v pásme zatiaľ to vyzerá tak, že ani túto presilovku nevyužijú.

41:38

43:14
    Neustále sa bojuje v strednom pásme o puk Považania práve spravili ofsajd.

43:21
    Domáci po tom čo dostali gól do šatne sú na začiatku poslednej tretiny ako obliaty studenou vodou.

44:01
    Ľahká strela od mantinela v podaní Káčera takmer zaskočila Hričinu ktorý si už nie je tak istý ako na začiatku zápasu.

45:29
    Hričina opäť dokazuje, že formu nechal v šatni ďalší ľahký puk mu vypadol z lapačky.

46:24
    Potom čo Andrej Drahovský tvrdo narazil na mantinel Kostelanského si posedí dve minúty za vrazenie na mantinel.

47:41
    Bustin šikovne zakončoval spoza brány ale Hippík aj na dva krát zasiahol.

Domáci v plnom počte. Bystričanom sa nepodarilo využiť presilovú hru a poistiť si náskok a tak sa domáci teraz môžu znova vrhnúť do útoku a pokúsiť sa zvrátiť zápas v ich prospech.

49:11
    Domáce mužstvo cíti tlak na svojich pleciach a vôbec sa im nedarí rozohrávka opakovane spravili zakázané uvoľnenie.

50:29
    Zakázané uvoľnenie aj na druhej strane Topoľčany sa môžu dať dokopy a nasadiť tam celú prvú formáciu.

51:24

Adrián Palák využil svoju aktivitu a pekne prihral osamotenému JAKUBOVI ŠIMÍČEKOVI ktorý zakončil Hippíkovi medzi betóny.
    Asistencie: Adrián Palák, Peter Bustin

51:24
    Po góle brankár neudržal nervy a zbytočným faulom oslabil svoj tím 2 minútovi trest za sekanie zaňho odsedí Denis Šimurka.

52:15
    Nervy na ľade sú citeľné hráči tvrdo dohrávajú všetky súboje.

54:16
    Zbytočné vyhodenie puku v podaní Olivera Vokuliča a Považská Bystrica už hrá so 4 hráčmi.

56:28
    Z hľadiska sa ozývajú nespokojný diváci.

58:49
    Domáci si berú oddychový čas. Skúsia ešte niečo vymyslieť?

58:49
    Domáci hrajú bez brankára.

58:57

Potvrdila svoje dnešné víťazstvo gólom do prázdnej brány. Gól vstrelil MARIÁN KOLEDA. Asistencie: Ivan Slávik, Jaroslav Filo.

60:00

Je tu koniec tohto zápasu 1.HL v ktorom boli Bystričania tí ktorí dokázali zlomiť sériu prehier a Topoľćany zdolali na domácom ľade po nervóznom zápase 2:5. (19:41:48)
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Danny

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 95 Považská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 32. Klačanský (Tvrdík), 33. Káčer (Šimurka, Niník) – 20. Slávik (Ligas), 25. Šuda (Šimíček, Bustin), 39. Vokulič (Ligas, Koleda), 52. Šimíček (Palák, Bustin), 59. Koleda (Slávik, Filo)