Prievidza – Spišská N. Ves 0:4 (kon.) | Michalovce – SR 18 7:0 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Senica 2:3 (kon.)
Trnava – Prešov 2:0 (kon.) | Topoľčany – Pov. Bystrica 2:5 (kon.) | Detva – Bardejov 3:4 (kon.)
HC Topoľčany
2:5 (0:1, 2:2, 0:2)
HK 95 Považská Bystrica
Piatok 18.10.2013, 17:30 • Zimný štadión Topoľčany • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR)

Je tu koniec tohto zápasu 1.HL v ktorom boli Bystričania tí ktorí dokázali zlomiť sériu prehier a Topoľćany zdolali na domácom ľade po nervóznom zápase 2:5. (19:41:48)

60:00

58:57
    Považská Bystrica dala gól!

Potvrdila svoje dnešné víťazstvo gólom do prázdnej brány. Gól vstrelil MARIÁN KOLEDA. Asistencie: Ivan Slávik, Jaroslav Filo.

58:49
    Domáci hrajú bez brankára.

58:49
    Domáci si berú oddychový čas. Skúsia ešte niečo vymyslieť?

56:28
    Z hľadiska sa ozývajú nespokojný diváci.

54:16
    Zbytočné vyhodenie puku v podaní Olivera Vokuliča a Považská Bystrica už hrá so 4 hráčmi.

52:15
    Nervy na ľade sú citeľné hráči tvrdo dohrávajú všetky súboje.

51:24
    Po góle brankár neudržal nervy a zbytočným faulom oslabil svoj tím 2 minútovi trest za sekanie zaňho odsedí Denis Šimurka.

51:24

Adrián Palák využil svoju aktivitu a pekne prihral osamotenému JAKUBOVI ŠIMÍČEKOVI ktorý zakončil Hippíkovi medzi betóny.
    Asistencie: Adrián Palák, Peter Bustin

50:29
    Zakázané uvoľnenie aj na druhej strane Topoľčany sa môžu dať dokopy a nasadiť tam celú prvú formáciu.

49:11
    Domáce mužstvo cíti tlak na svojich pleciach a vôbec sa im nedarí rozohrávka opakovane spravili zakázané uvoľnenie.

Domáci v plnom počte. Bystričanom sa nepodarilo využiť presilovú hru a poistiť si náskok a tak sa domáci teraz môžu znova vrhnúť do útoku a pokúsiť sa zvrátiť zápas v ich prospech.

47:41
    Bustin šikovne zakončoval spoza brány ale Hippík aj na dva krát zasiahol.

46:24
    Potom čo Andrej Drahovský tvrdo narazil na mantinel Kostelanského si posedí dve minúty za vrazenie na mantinel.

45:29
    Hričina opäť dokazuje, že formu nechal v šatni ďalší ľahký puk mu vypadol z lapačky.

44:01
    Ľahká strela od mantinela v podaní Káčera takmer zaskočila Hričinu ktorý si už nie je tak istý ako na začiatku zápasu.

43:21
    Domáci po tom čo dostali gól do šatne sú na začiatku poslednej tretiny ako obliaty studenou vodou.

43:14
    Neustále sa bojuje v strednom pásme o puk Považania práve spravili ofsajd.

41:38
    Hostia v plnom počte.

40:59
    Domácim sa nedarí udržať sa v pásme zatiaľ to vyzerá tak, že ani túto presilovku nevyužijú.

40:01
    Začala tretia tretina.

Čoskoro sa začne posledná tretina podarí sa domácim zvrátiť nepriaznivé skóre, alebo Bystrica udrží jednogólový nádskok? Využijú už koneČne domáci presilovú hru s ktorou otvoria aj túto tretinu ?

Je tu koniec druhej tretiny ktorá skončila nerozhodne 2:2 výsledok je možno nespravodlivý ale domáci znova nevyužili množstvo šancí a hostia ich za to potrestali gólom do šatne.

40:00
    Druhá tretina skončila.

39:37
    Šimurka sa tlačil do šance a hosťujúci obranca Silvester Prášek ho zastavil iba za cenu faulu odpálenim puku na tribúnu a posedí si dve minúty..

38:32

Krásna spolupráca hostí po 3 prihrávkach sa pred bránou ocitol sám OLIVER VOKULIČ ktorý zakončil blafákom. Asistencie: Patrik Ligas, Marián Koleda.

37:39
    Opakované šance domácich ale tým sa zdá sa na túto tretinu už minul pušný prach.

36:25
    Štadión ožil a domáci hráči spolu s ním nedávajú Bystrici dýchať.

35:34
    Strela Bystričanov skončila po zblokovaní na tribúne diváci sa bijú o puk.

35:17
    Topoľčany naďalej tlačia na súpera , Vargov postranný únik končí na Hričinovej maske ktorý si nie je aź tak istý po tom čo inkasoval.

34:13
    Bomba Klačanského omráčila Hričinu.

33:25
    Domáci konečne využili svoje šance a publikum ožilo.

32:05
    Topoľčany dali gól!

LIBOR KÁČER zakončil svoj postranný únik delovkou ku tyčke.
    Asistencie: Denis Šimurka, Jaroslav Niník.

31:47

Po krásnej súhre Lukáša Tvrdíka a MAREKA KLAČANSKÉHO druhý menovaný zakončil do vynkla. Asistencie: Lukáš Tvrdík

31:01
    Ďalšia šanca Topoľčian znova nevyužitá. Domáci hráČi brnkajú divákom na nervy.

30:12
    Káčerovu strelu z kruhov zastavil Hričinov semafor.

29:50
    Prečíslenie troch na jedného zakončil sám Mihalik a po tom čo Hričina zasiahol puk tesne minul bránu.

29:21
    Koleda sa ocitol sám pred bránkou ale neprestrelil betóny brankára domácich.

28:01
    Po dobrej kombinácii Klačanského s Tvrdíkom za bránou hostí šancu nevyužil Košecký.

28:01

27:44
    Bustin strelou z kruhov neprekvapil pozorného Hippíka.

27:11
    Guričanova strela od červenej čiary trafila iba ochranné sito.

26:35
    Topoľčany opakovane kazia rozohrávku hostí ale šanca z toho nevznikla.

24:25

JURAJ ŠUDA nahadzoval puk na bránu a domáci obrancovia si ju sami stečovali do brány. Asistencie : Jakub Šimíček, Peter Bustin.

24:21
    Kutňanský sa pokúsil vysunúť Vargu ale bolo z toho iba zakázané uvoľnenie.

23:58
    Máme tu ofsajd aj na strane Topoľčian a na ľad prichádzajú druhé formácie oboch tímov.

23:22
    Koleda dostal prihrávku do brejku ale hlúpo dostal sám seba do ofsajdu.

21:59
    Kudlej krásne prihral pred bránu ale Vokulič strelou z prvej Hippíka neprekonal.

21:32

20:57
    Rozhodca zbrklo odpískal po zákroku Hričinu a domácim nedal šancu na dorazenie.

20:01
    Začala druhá tretina.

Hráči sú späť na ľade a druhá tretina sa môže začať.

Dočkáme sa konečne už prekonanie Hričinu alebo si udrží svoju nepriestrelnosť aj pri veľkom množstve šancí ? Budú Topoľčany pokračovať vo vysokom tempe alebo ich gól do šatnee položí a začnú tlačit Bystričania ? Odpovede sa dozvieme už čoskoro.

Prvú tretinu máme za sebou v ktorej viac z hry mali Topoľčany ktoré nevyužili mnoho šancí a za to ich na konci tretiny Hostia potrestali gólom do šatne ktorý ešte Topoľčany môže myslieť lebo potom čo sa dobre rozbehli bola toto pre nich ako studená sprcha.

20:00
    Prvá tretina skončila.

19:47

Bystričania okamžite po vhodenom buly využívajú presilovú hru strelou od modrej sa presadil IVAN SLÁVIK. Asistencie : Patrik Ligas.

19:44
    Veľká chyba domácej striedačky pri striedaní. 2 minúty za príliš veľký počet hráčov na ľade odsedí si ich Denis šimurka.

18:39
    Barčák znova sám pred brankárom ale opäť nevyužil dnes mu šťastena akosi nepraje.

17:47
    Kutňanský strieľa od modrej ale Hrčina stále drží svoj tým. Podarí sa dať domácim ešte gól do šatne ?

17:28
    Máme tu ďalší faul na 4 minúty tento krát si ich odsedí Peter Bustin taktiež za hru so zdvihnutou hokejkou.

17:18
    Hrčina opäť čaruje tento krát vychytal Vargu.

16:37
    Topoľčany nevyužili ani 4 minúty presilovky a skóre je stále vyrovnané.

16:21
    Hostia zaútočili aj v olabení no strela Koledu sa neujala.

15:40
    Topoľčany zatočili súpera ale s dvoma strelami za 3 minúty sa presilovka využíva ťažko.

14:29
    Konečne strela ale Bystričan minul bránku.

13:49
    Domáci sa konećne usadili v tretine a prihrávajú si.

13:28
    Topoľčany majú pred sebou ešte 3 minúty presilovky podarí sa im ju využiť ?

12:32
    Zbytočný útočný faul hosťujúceho Jána Dubeňa ktorý si pôjde sadnúť na 4 minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

12:21
    Po pár minútach pod tlakom sa k strele dostali aj hostia ale Hippík s ňou nemal problémy.

10:48
    Domáci tlačia na súpera. Dva super zákroky Hrčinu stále držia skóre vyrovnané.

09:22
    Káčer prihrával pred bránu ale jeho ponuky sa nikto neujal.

07:43
    Bystričan prihral od modrej Barčákovi medzi kruhy ale ten šancu nevyužil, následne na to sa dostal k ďalšej šanci ale trafil iba tyč.

07:01
    Ďalšia strela hostí ale opäť bola zblokovaná.

06:15
    Dnešný oslávenec Lukáš Tvrdík vo veľkej šanci ale hričika pohotovo zasiahol betónom.

05:53
    Ligas pekne prihral Kudlejovi ale jeho strela bola zblokovaná na sito.

04:44
    Topoľčany zavreli súpera v tretine ale zatiaľ sa k šanci nedostali.

03:18
    Balušík nahadzoval na bránu ale Koleda nedorazil puk do brány.

02:55
    Máme tu aj prvý zákrok domáceho brankára potom čo Prášek vystrelil z kruhov.

02:15
    Klačanský strieľa ale Hričika dobre zasiahol.

01:30
    Úvodné buly máme za sebou avšak zatiaľ hráči ešte nezapli na plné obrátky a len nahadzujú puky z čoho nič zatiaľ nevzniklo.

00:01
    Stretnutie práve začalo.

Obe mužstvá sú už na ľade a doplnili ich aj rozhodcovia o chvíľu sa zápas začne.

Hráči majú za sebou rozcvičky a zápas sa čoskoro začne.

HC Topoľčany: Hippík – Niník, Drahovský("C"), Kasana, Gál, Bystričan, Guričan, Kutňanský, Behan – Káčer("A"), Šimurka, Klačanský("A"), Gráčik, Varga, Košecký, Tvrdík, Barčák, Dobrý, Mihalik.

HK 95 Považská Bystrica: Hričina – Dubeň, Prášek, Šuda, Balušík, Filo("A"), – Kršjak, Kostelanský, Palák, Bustin, Vokulič, Koleda("C"), Šimíček, Kudlej, Slávik("A"), Ligas.

Rozhodca: V.Fridrich – Kovalík, Návratek.

Vitajte priaznivci slovenského hokeja. Dnes sa pozrieme spoločne na zápas 12. kola 1.HL medzi dvoma celkami z dna tabuľky. HC Topoľčany a HK 95 Považská Bystrica. Tieto družstvá sa už v tejto sezóne stretli a to hneď v prvom kole víťazne z tohto duelu vyšli Bystričania. Oba tímy držia nelichotivú sériu prehier pričom naposledy vyhrali ešte v Septembri. Dnes však jedno z mužstiev túto sériu pretrhne ktoré to bude ?

Domáce HC Topoľčany sa momentálne nachádzajú na 10. mieste s 11 bodmi. Túto pozíciu Topoľčian má na svedomí hlavne fakt, že vonku ešte ani raz nevyhrali. To je zapríčinené hlavne tým, že časť tímu sú skôr poloprofesionály ako len hokejisti a pokiaľ Topoľčany hrajú vonku cez týždeň tak niektorí hráči nemôžu vycestovať z pracovných dôvodov a miesto nich nastupujú juniori ktorí ich bohužiaľ dostatočne nenahradzujú. "Žochári" majú najhoršiu defezívu v lige keď inkasovali najviac gólov a to presne 47 za 11 zápasov. To však určite nie je chyba brankára Branislava Hippíka ktorý pochytal najviac striel z celej ligy a má úspešnosť zákrokov slušných 91,34%. Najproduktívnejším hráčom mužstva je Libor Káčer s 11 bodmi za 4 góly a 7 assistencií. Nasledovaný je Branislavom Vargom s 10 bodmi a Petrom Hurtajom s 9 bodmi ktorý nastúpil iba k 5 duelom a ďalšie už asi ani nepridá pretože klub s ním podľa mojich informácií rozviazal zmluvu.

Hosťujúca HK 95 Považská Bystrica je na úplnom dne tabuľky s 9 bodmi. Trápia sa v podstate už od tretieho kola odkedy vyhrali iba jeden zápas. Ofenzíva hostí je najslabšou v lige keď tento tím strelil iba 16 gólov čo je v priemere menej ako dva góly na zápas, uvidíme ako sa im bude dariť proti deravej obrane domácich. Na čele týchto chudobných štatistík je Marián Koleda s 6 bodmi za 3 góly a 3 asistencie ktorého však väčšina tímu v ofenzíve moc nepodporuje. Bystričania v bráne nemajú stabilného brankára avšak najviac zápasov má odchytaných presnejśie 4 Maroš Mikoláš s úspešnosťou zákrokov 93,33%. Takisto si za hostí zachytal už aj mladý Adam Nagy ktorý chytal tento rok na MS do 20 rokov a za 3 zápasy mal úspešnosť 91,3%.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 17:30.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Danny

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Topoľčany. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 95 Považská Bystrica. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 32. Klačanský (Tvrdík), 33. Káčer (Šimurka, Niník) – 20. Slávik (Ligas), 25. Šuda (Šimíček, Bustin), 39. Vokulič (Ligas, Koleda), 52. Šimíček (Palák, Bustin), 59. Koleda (Slávik, Filo)