Buffalo – Vancouver 0:3 (kon.) | Toronto – Carolina 2:3 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 3:2 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Montreal – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa Bay – Minnesota 3:1 (kon.)
Florida – Boston 2:3 (kon.) | Ottawa – NJ Devils 5:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.)
Nashville – LA Kings 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – San Jose 4:3 (1:0 po s.n.) | Colorado – Detroit 2:4 (kon.)
po s.n. (0:1)
Chicago Blackhawks
2:3 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)
St. Louis Blues
cz Piatok 18.10.2013, 02:00 • United Center, Chicago • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů na počtenou! (05:03:21)

Československá stopa v utkání:
    Marián HOSSA (CHI) 1+1, 5 střel, čas na ledě 20:59
    Michal HANDZUŠ (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:27
    Michal ROZSÍVAL (CHI) nenastoupil
    Roman POLÁK (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 15:47
    Vladimír SOBOTKA (STL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:43
    Jaroslav HALÁK (STL) 27 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zákroků 93,1%, tři chycené samostatné nájezdy

Nejvíce času na ledě: Duncan Keith 29:13 – Alex Pietrangelo 30:45

Branky a nahrávky: 8. Pirri (Hossa), 38. Hossa (Hjalmarsson) – 11. Bouwmeester (Pietrangelo, Backes), 39. Steen (Bouwmeester, Oshie), rozh. náj. Oshie. Po třetinách: 1:1, 1:1, 0:0 – 0:0. Rozhodčí: Martell, Meier – McElman, Murchison. Diváci: 21169.

Už před utkáním se od souboje dvou velkých divizních rivalů čekal tuhý a vyrovnaný boj. Že to bude ale až natolik vyrovnaný zápas, nečekal nikdo. Všechny třetiny včetně prodloužení skončily nerozhodně, na střely nakonec vyhráli Blackhawks 29:28.

Skóre zápasu otevřel v 7. minutě svou premiérovou trefou v kariéře v NHL Brandon Pirri, krátce poté ale v přesilové hře srovnal David Backes.

Po jedné brance vstřelily oba týmy rovněž ve druhé třetině. V 38. minutě využil špatného střídání hostů Marián Hossa, ani ne minutu poté opět srovnal úspěšnou tečí Alexander Steen.

Třetí třetina, ani prodloužení o vítězi nerozhodla, na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem T. J. Oshie, který tak rozhodl o výhře St. Louis Blues!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým St. Louis Blues.
    Autorem branky je T. J. OSHIE.

Halák si Sharpovu střelu pohlídal a St. Louis tak bere bonusový bod za vítězství po samostatných nájezdech!

Patrick Sharp už musí dát.

Crawford Steenovu střelu chytá.

Alexander Steen už může rozhodnout.

Halák zasahuje betonem.

Co Jonathan Toews?

Parádní kličkou do forhendu nedal Crawfordovi vůbec žádnou šanci!

Za Blues T. J. Oshie.

Kane svou typicky pomalou jízdu sice rozhýbal Haláka, poté ale vystřelil mimo tři tyče.

Nájezdy začne Patrick Kane.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení o vítězi nerozhodlo, po krátké přestávce tak začnou samostatné nájezdy. V nastavení měl nejdříve velkou šanci na rozhodnuto Brandon Saad, jehož ale vychytal bravurním zákrokem Jaroslav Halák. Na druhé straně za Crawfordem zvonila tyč po střele Barreta Jackmana.

Adam Lacek

Góly a asistencie: 8. Pirri (Hossa), 38. Hossa (Hjalmarsson) – 11. Backes (Bouwmeester, Pietrangelo), 39. Steen (Bouwmeester, Oshie), rozh. náj. Oshie

Chicago Blackhawks: Crawford (Chabibulin) – Seabrook, Keith, Hjalmarsson, Oduya, Brookbank, Leddy – Kane, Toews, Bickell – Hossa, Handzuš, Sharp – Nordstrom, Shaw, Saad – Kruger, Pirri, Bollig
    St. Louis Blues: Halák (Elliot) – Pietrangelo, Bouwmeester, Shattenkirk, Leopold, Polák, Jackman – Oshie, Backes, Steen – Tarasenko, Berglund, Schwartz – Stewart, Roy, Morrow – Reaves, Sobotka, Paajarvi

Rozhodca: Martell, Meier – McElman, Murchison

Diváci: 21169