Buffalo – Vancouver 0:3 (kon.) | Toronto – Carolina 2:3 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 3:2 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Montreal – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa Bay – Minnesota 3:1 (kon.)
Florida – Boston 2:3 (kon.) | Ottawa – NJ Devils 5:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.)
Nashville – LA Kings 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – San Jose 4:3 (1:0 po s.n.) | Colorado – Detroit 2:4 (kon.)
Buffalo Sabres
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Vancouver Canucks
cz Piatok 18.10.2013, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Ode mne je to vše, přeji vám dobrou noc. (03:38:11)

Tři hvězdy utkání:
    1. Chris Higgins (VAN) 1+0
    2. Ryan Stanton (tým) 1+0
    3. Roberto Luongo (VAN) 25 zák., 0 gólů, 100,0% .

Utkání je za námi, hosté vstřelili v každé třetině jednu branku, což dnes stačilo na výhru proti ne příliš výraznému Buffalu. Výhra Canucks je naprosto zasloužená.

Československá stopa v utkání:

Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.

60:00

59:23
    Ještě jeden ofsajd hostujícího mančaftu, zápas už je prakticky u konce.

58:40
    Nahození McCormick z pravého křídla, další zákrok pro Luonga.

58:10
    Vanek střílel z pravého křídla, do rány mu však padl obětavý obránce hostí.

56:48
    Hosté se již nikam neženou a snaží se kombinovat co nejvíce s pukem na svých holích.

56:13
    Kesler operoval za domácí bránou, nakonec se vymotal na levý kruh, ze kterého z otočky vystřelil. Jeho rána byla však domácí obranou sražena do ochranné sítě.

55:10
    Ristolainen pálil dvakrát po sobě, hostující obraně se však podařilo veškeré střely zblokovat. Luongo nemusel ani zasahovat.

54:51
    Zakázané uvolnění hostí. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes pět minut a na domácích není vidět, že bychom mohli být v zápase ještě svědky nějakého dramatu.

53:08

53:03
    Tak to je i obrovská smůla domácích v koncovce. Foligno využil zaváhání Luonga při rozehrávce za bránou, obral ho o puk a chtěl ho jenom zasunout do prázdné brány. Jenže ejhle, puk poslal pouze do tyčky a z následujících zmatků se již Luongovi podařilo uhasit oheň.

52:29
    Ristolainen od modré orazítkoval jen levý beton Luonga.

52:09
    Hostům se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

51:27
    Obrovské zmatky kolem branky Kosatek. Myers napřáhl na pravém křídle, o dorážku před Luongem se snažil ještě Ennis, hostující brankář však dnes chytá ve velké pohodě a chytne i nemožné.

51:08
    Další přesilová hra pro Sabres. Santorelli je vyloučen za hákování.

50:04
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté přidávají třetí branku a teď už to bude pro domácí velmi obtížné. Puk nebezpečně poskakoval kolem brankoviště domácích, nakonec se ale dostal do mezikruží, kde se do něj opřel RYAL STANTON a přesnou střelou k levé tyči nedal Millerovi šanci. Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.

49:26
    Henrik Sedin hledal z levého křídla některého ze svých spoluhráčů před bránou Sabres, nikoho ale nenašel.

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 15. Higgins (Santorelli), 32. Richardson (Garrison, Santorelli), 51. Stanton (Sedin D., Sedin H.)

Buffalo Sabres: Miller – Pysyk, Ehrhoff, Myers, Tallinder, Ristolainen, Weber – Ott, Hodgson, Vanek – Stafford, Ennis, Folingo – Flynn, Larsson, Porter – McCormick, Grigorenko, Scott.
    Vancouver Canucks: Luongo – Bieksa, Garrison, Tanev, Hamhuis, Weber, Stanton – Santorelli, Sedin H., Sedin D. – Hansen, Kesler, Higgins – Kassian, Schroeder, Booth – Weise, Richardson, Sestito.