Buffalo – Vancouver 0:3 (kon.) | Toronto – Carolina 2:3 (kon.) | NY Islanders – Edmonton 3:2 (kon.)
Philadelphia – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Montreal – Columbus 5:3 (kon.) | Tampa Bay – Minnesota 3:1 (kon.)
Florida – Boston 2:3 (kon.) | Ottawa – NJ Devils 5:2 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:3 (0:1 po s.n.)
Nashville – LA Kings 1:2 (0:1 po s.n.) | Dallas – San Jose 4:3 (1:0 po s.n.) | Colorado – Detroit 2:4 (kon.)
Buffalo Sabres
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Vancouver Canucks
cz Piatok 18.10.2013, 01:00 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

Ode mne je to vše, přeji vám dobrou noc. (03:38:11)

Tři hvězdy utkání:
    1. Chris Higgins (VAN) 1+0
    2. Ryan Stanton (tým) 1+0
    3. Roberto Luongo (VAN) 25 zák., 0 gólů, 100,0% .

Utkání je za námi, hosté vstřelili v každé třetině jednu branku, což dnes stačilo na výhru proti ne příliš výraznému Buffalu. Výhra Canucks je naprosto zasloužená.

Československá stopa v utkání:

Do utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.

60:00

59:23
    Ještě jeden ofsajd hostujícího mančaftu, zápas už je prakticky u konce.

58:40
    Nahození McCormick z pravého křídla, další zákrok pro Luonga.

58:10
    Vanek střílel z pravého křídla, do rány mu však padl obětavý obránce hostí.

56:48
    Hosté se již nikam neženou a snaží se kombinovat co nejvíce s pukem na svých holích.

56:13
    Kesler operoval za domácí bránou, nakonec se vymotal na levý kruh, ze kterého z otočky vystřelil. Jeho rána byla však domácí obranou sražena do ochranné sítě.

55:10
    Ristolainen pálil dvakrát po sobě, hostující obraně se však podařilo veškeré střely zblokovat. Luongo nemusel ani zasahovat.

54:51
    Zakázané uvolnění hostí. Do konce třetí třetiny zbývá něco málo přes pět minut a na domácích není vidět, že bychom mohli být v zápase ještě svědky nějakého dramatu.

53:08

53:03
    Tak to je i obrovská smůla domácích v koncovce. Foligno využil zaváhání Luonga při rozehrávce za bránou, obral ho o puk a chtěl ho jenom zasunout do prázdné brány. Jenže ejhle, puk poslal pouze do tyčky a z následujících zmatků se již Luongovi podařilo uhasit oheň.

52:29
    Ristolainen od modré orazítkoval jen levý beton Luonga.

52:09
    Hostům se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

51:27
    Obrovské zmatky kolem branky Kosatek. Myers napřáhl na pravém křídle, o dorážku před Luongem se snažil ještě Ennis, hostující brankář však dnes chytá ve velké pohodě a chytne i nemožné.

51:08
    Další přesilová hra pro Sabres. Santorelli je vyloučen za hákování.

50:04
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté přidávají třetí branku a teď už to bude pro domácí velmi obtížné. Puk nebezpečně poskakoval kolem brankoviště domácích, nakonec se ale dostal do mezikruží, kde se do něj opřel RYAL STANTON a přesnou střelou k levé tyči nedal Millerovi šanci. Asistence: Daniel Sedin, Henrik Sedin.

49:26
    Henrik Sedin hledal z levého křídla některého ze svých spoluhráčů před bránou Sabres, nikoho ale nenašel.

49:15

48:38
    Erhoff si sjel od modré čáry na pravý kruh pro vhazování, jeho střela švihem však trefila jen dobře postaveného Luonga.

48:06
    Nevyvedená střela domácích z levého křídla a puk opět opustil útočné pásmo Sabres.

47:40
    Puk znovu putuje do středního pásma.

47:20
    Hosté se ihned po buly osvobozují.

47:14
    Henrik Sedin je vyloučen za podražení, přesilová hra pro domácí.

46:20
    Domácí se sami připravili o útočné pásmo. To jen svědčí o tom, že na tom nejsou Sabres po psychické stránce příliš dobře. Dnes jim navíc ani nepomohla neuznaná trefa ze začátku třetí třetiny.

46:03
    Boothova rána z pravého křídla končí v lapačce připraveného Millera. Následuje komerční přestávka.

45:48
    Střela ze středního pásma nenadělala Luongovi mnoho starostí. V poklidu krotí puk mezi svými betony.

44:53
    Stafford zkoušel rychlou střelou zaskočit hostujícího Luonga, tento pokus mu ale vůbec nesedl.

44:05
    Domácí se snaží projít do útočného pásma, hosté však velmi bedlivě střeží to střední.

43:00
    Booth napřáhl na levém křídle, jeho pokus vyráží Miller pohotově mimo.

42:40
    Hostům se nevydařila rozehrávka, icing vrátí hru zpět před Luonga.

42:15
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ke střele se ale nemohou zatím dostat.

41:25
    Tvrdé dilema pro domácí, kteří se radovali předčasně. I přesto se však domácí snaží hrát stále aktivněji a vytvořit si brzy další velkou šanci ke skórování.

40:10
    Tak ne. Vanek sice překonal hostujícího brankáře, puk však za brankovou čárou po odrazu od břevna nebyl. Byť se to tak mohlo zpočátku zdát.

40:10
    Domácí dosáhli branky po střele Vaneka, rozhodčí si však celý okamžik musí ještě prohlédnout na videu.

40:01

Střely na bránu ve druhé třetině: 7 – 9 (celkově: 14 – 28).

Druhá třetina je u konce, viděli jsme v ní opět jednu branku, o kterou se postaraly hostující Kosatky. Ty tak do poslední třetiny vstoupí s dvoubrankovým náskokem, který ale ještě nemusí znamenat nic velkého.

Další třetina začne přibližně v 02:57.

40:00

39:20
    Vanek se z levého křídla natlačil až před Luonga, puk se mu ještě podařilo prostrčit ke druhé tyči na osamoceného Hodgsona. Na něj sice zívala prázdná část brány a puk téměř na holi, hostující Luongo však fantastickým zákrokem dokázal domácího útočníka vychytat. Ano, i tohle se dá nedát.

38:32
    Oddechový čas pro domácí.

38:32
    Hosté pod mírným tlakem vyhazují puk raději přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

37:54
    Ofsajd zastavuje další rozjetý útok hostí.

36:15
    Vanek v mlýnici před Luongem. Z jeho asi čtyř pokusů se mu však nepodařilo puk procpat do hostující brány. Luongův beton byl proti.

35:54
    Ehrhoff střílel od modré, i následná dorážka domácího útočníka si cestu do hostující brány nenašla.

35:10
    Ristolainen poslal jednoho z hostujících útočníků hitem na domácí střídačku. Fanoušci ho za tento počin odměnili hlasitým potleskem.

34:27
    Stafford pálí z levého kruhu pro vhazování, pozorný Luongo vyráží mimo.

33:59
    Kesler hledal Daniela Sedina v mezikruží, ten však dostal přihrávku jen na paty a nemohl vhodně vystřelit.

33:17
    Střela švihem v podání Hansena od pravého mantinelu, Miller je připraven.

32:40
    Flynn měl na levém křídle poměrně hodně prostoru, nevystřelil ovšem. Domácí si v koncovce příliš nevěří a proto se do ní ani tolik nepouští. Což je ovšem jasná chyba.

31:18

31:05
    Hosté skórují ve vlastním oslabení a navyšují své vedení již na dvě branky. Kosatkám se podařilo prchnout ve třech proti dvěma, BRAD RICHARDSON tečoval nahození z levého křídla od Garrisona přesně za záda bezmocného Millera. Domácím se tahle přesilová hra ale vůbec nevydařila. Asistence: Jason Garrison, Mike Santorelli.

30:42
    Hosté se znovu osvobozují.

30:17
    Po Erhoffově ráně od modré, která byla velmi nepřesná, putuje puk z útočného pásma domácích pryč.

29:18
    Přesilová hra pro domácí. Hamhuis je vyloučen za držení.

28:55
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ke střele se ale nemohou dostat.

27:27
    Miller raději přeruší hru poté co mu puk poskakoval nebezpečně v okolí brány.

26:45
    Pokus Myerse od modré byl zblokován hostující obranou mimo.

25:22
    Hansen ujel celé domácí obraně, v samostatném nájezdu však neuspěl. Domácí brankář ho dokázal vybruslit a zcela znemožnit zakončení.

25:06
    Richardson promáchl v mezikruží po zajímavém pasu od levého mantinelu.

23:58
    Kesler se poměrně z ničeho nic dostal z pravého křídla do střely ze zajímavé situace, domácí brankář však udržel tělo u své tyče a ucpal veškerý prostor.

22:58
    Booth se dostal ke střele z mezikruží, puk však nasměroval přímo do středu brány, kde číhal brankář.

22:30

22:16
    Santorelli zavezl puk do útočného pásma, rychle ale o něj byl však odzbrojen.

21:37
    Domácí se zatím dobře brání, další puk putuje pryč z jejich obranného pásma.

21:00
    Hosté kombinují v útočném pásmu, jejich pokusy jsou ale zatím spíše neúspěšné.

20:30
    Bude se ale vylučovat. Domácí Hodgson se během toho všeho provinil nedovoleným bráněním.

20:30
    Obrovská šance domácího Otta hned z úvodu třetiny. Ten si nabruslil do mezikruží, zbavil se svého strážce a nikým neatakovaný vystřelil. Trefil však jen clonícího spoluhráče před Luongem, který vůbec nevěděl, která bije.

20:01

Střely na bránu v první třetině: 7 – 19.

První třetina je za námi, viděli jsme v ní jednu branku. O tu se postarali hostující hráči, kteří také v první části byli aktivnějším týmem. Přesto i domácí měli nějaké zajímavé šance, rozhodně si počkejme na další průběh, který nám nabídne druhá třetina.

Další třetina začne přibližně v 02:02.

20:00

19:42
    Garrison po delší kombinaci v útočném pásmu napřáhl na modré čáře, puk však udržel ve své lapačce domácí gólman.

18:48
    Nepříjemný odraz puku od zadního mantinelu pro hostujícího brankáře Luonga. Ten naštěstí pro něj nakonec našel puk pod svým betonem, nechybělo mnoho a hosté mohli inkasovat v oslabení.

18:32
    Henrika Sedina brzdí při přechodu do útočného pásma ofsajd.

18:08
    Přesilová hra pro Vancouver. Za hákování je vyloučen domácí Tallinder.

17:21
    Stafford si z pravého křídla nabruslil do zajímavé příležitosti, jeho pokus ale minul vzdálenější tyč hostující brány.

16:32
    Santorelli střílel z levého křídla, jeho pokus byl ale o kapánek nepřesný.

16:20
    Flynn vyzkoušel z pravého křídla pozornost hostujícího brankáře. I když byl domácí útočník ve velmi ostrém úhlu, Luongo měl s jeho pokusem co dělat. Svoji bližší tyčku si ale uhlídat dokázal.

15:52
    Hosté pokračují v okupaci domácího obranného pásma, branka jim vlila novou krev do žil.

14:54
    Hosté ovšem otevírají brankový účet utkání. CHRIS HIGGINS dostal přesný pas na pravý kruh pro vhazování, odkud z první prostřelil přesně k tyči domácího brankáře Millera. Asistence: Mike Santorelli.

14:35
    Tlak hostí lehce ochabl a do hry se začínají více dostávat domácí hokejisté.

14:04
    Obrovská šance domácího celku na první branku v zápase. Ehrhoff napřáhl na modré čáře a puk poskakoval po brankovišti. Zároveň se na něj tak vrhli domácí útočník a hostující brankář Luongo, v brankovišti tak vznikla velká mela, ze které se ovšem radoval hostující brankář. Puk před brankovou čárou s vypětím všech sil udržel.

13:04
    Kassian dostal pěknou nabídku mezi kruhy, nabruslil si blíže k domácí bráně, prudkou dělovkou však jen o kousek minul tyčku Millerovy brány.

12:00
    Hraje se spíše na domácí bránu, domácí hrozí jen z ojedinělých brejků. Jinak jsou to hosté, kdo se snaží diktovat tempo hry.

11:03
    Stanton nahazoval od modré čáře, jeho pokus byl před Millerem ještě tečován, cestu mezi tři tyče si ale nenašel.

09:52
    Hodgson se z rychlého protiútoku ocitl mezi kruhy s pukem na holi, jeho bekhend byl ale velmi nepřesný.

09:18
    Higgins a jeho pokus z levého křídla, Miller však i na tuhle střelu dobře viděl a v pohodě zasahuje.

08:45
    Hosté kombinují v útočném pásmu, moc se ale do zakončení nemohou dostat.

07:46
    Nepřesná rána Keslera z pravého křídla. Miller tentokrát nemusel ani zasahovat.

06:05
    Ihned po buly se o dorážku snažil Hansen, puk však kolem tyče do brány neprocedil.

06:01
    Daniel Sedin se snažil před Millerem tečovat nahozený puk od levého mantinelu, domácí brankář si však všechny možné mezery pohlídal a rázně je ucpal.

05:00
    Prvních pět minut je za námi a diváci se zatím rozhodně nemohou nudit. Šance jsou na obou stranách.

04:45
    Domácí Flynn vyzkoušel z pravého křídla pozornost Luonga. Ten puk vyrazil sice jen před sebe, nakonec se z prostoru před bránou ale nepodařilo nikomu z jeho spoluhráčů dopravit touš do brány.

04:15
    Hosté vyhazují puk z pásma přes všechny čáry.

04:05
    Rána Ehrhoffa od modré, hostující brankář na puk moc dobře neviděl, ten však nakonec minul jeho bránu.

03:36
    Kessler pálí z pravého křídla, netrefil však ideální vzdálenější tyč.

03:00
    První tři minuty se domácí brankář rozhodně nenudil, hosté nastoupili do utkání pěkně zostra, napomohla jim v tom i rychlá početní výhoda. Skóre se však stále zatím bez branek.

02:46
    Hamhuis pálí od modré čáry, Miller si připisuje další zákrok.

02:37

02:01
    Hodgson zachytil laxní rozehrávku hostí a ve vlastním oslabení prověřil z mezikruží Luongovu pozornost. Velká šance domácích.

01:54
    Domácím se poprvé podařilo vyhodit puk z pásma.

01:45
    Daniel Sedin střílel z levého kruhu pro vhazování, Miller nakonec puk našel ve své výstroji a může konečně přerušit hru. Hosté hrají přesilovku velmi dobře, Miller se má co ohánět.

01:24
    Bratři Sedinové operují kolem domácího brankáře, ten však udržel beton u své levé tyče.

00:37
    Neobešlo se to ale bez vyloučení, za krosček si jde na trestnou lavici sednout Folingo.

00:37
    Hosté začali enormním tlakem na domácí bránu, brankář Miller se měl hned první vteřiny co ohánět.

00:01

Americká hymna dozněla, vše je připraveno k úvodnímu buly.

Domácí nastoupí v tmavě modrých dresech, na hosty z Vancouveru čekají barvy bílé.

Buffalo Sabres: Miller – Pysyk, Ehrhoff, Myers, Tallinder, Ristolainen, Weber – Ott, Hodgson, Vanek – Stafford, Ennis, Folingo – Flynn, Larsson, Porter – McCormick, Grigorenko, Scott.

Vancouver Canucks: Luongo – Bieksa, Garrison, Tanev, Hamhuis, Weber, Stanton – Santorelli, Sedin H., Sedin D. – Hansen, Kesler, Higgins – Kassian, Schroeder, Booth – Weise, Richardson, Sestito..

Češi a Slováci na ledě

Do utkání nezasáhne žádný český ani slovenský hokejista.

Domácím Buffalu zatím vstup do nového ročníku příliš nevychází, z osmi duelů dokázali vyhrát pouze jediný a s třemi body na kontě se tak nachází na čtrnácté příčce v tabulce Východní konference NHL, dvě příčky od samého dna. Ofenzivu Sabres zatím táhnou Hodgson a Vanek, kteří nasbírali 6 (1+5), respektive 5 (3+2) kanadských bodů.

Kosatky zatím v letošní sezóně střídají dobré zápasy s tmě horšími. Po sedmi odehraných duelech mají na svém kontě zatím čtyři výhry a tři prohry, v tabulce západní konference NHL jim tak s osmi body náleží osmá příčka. Poslední zápasy však nemluví v prospěch Vancouveru, Kosatky prohrály dva z posledních tří duelů. Přesto v posledním zápase dokázali přetlačit Flyers poměrem 3:2 a odstartovali tak úspěšně svoji sedmizápasovou venkovní šňůru. Ta pokračuje již dnes na ledě Buffala.

Pěkný den u sledování online přenosu z utkání kanadsko-americké NHL. V námi sledovaném duelu budeme svědky měření sil mezi domácím Buffalem Sabres a hosty z Vancouver Canucks. Úvodní buly je na plánu chvilku po 01:00 v noci.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Pavel Kuba

Góly a asistencie: 15. Higgins (Santorelli), 32. Richardson (Garrison, Santorelli), 51. Stanton (Sedin D., Sedin H.)