NY Rangers – Florida 1:3 (kon.) | Buffalo – Toronto 5:4 (2:1 po s.n.) | NY Islanders – Montreal 2:5 (kon.)
Carolina – NJ Devils 1:4 (kon.) | Ottawa – Boston 1:2 (kon.) | Nashville – Calgary 5:3 (kon.)
Winnipeg – Washington 0:4 (kon.) | Arizona – Vancouver 1:2 (kon.) | LA Kings – Dallas 0:2 (kon.)
Los Angeles Kings
0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Dallas Stars
cz Piatok 22.03.2013, 03:30NHL

Vítězství Dallasu se dnes nerodilo vůbec snadno. Domácí byli v průběhu zápasu o něco aktivnější a potvrzuje to i poměr střel na branku (40:21). Hosté však měli v brance perfektního Lehtonena, který se po právu stal první hvězdou zápasu. Nás může těšit, že rozdílový gól na 0:1 vstřelil český reprezentant Jaromír Jágr.

Tři hvězdy utkání:
    1. Kari Lehtonen (DAL)
    2. Alex Goligoski (DAL)
    3. Jonathan Quick (LOA)

Já se s Vámi pro dnešek loučím a budu se těšit u dalších přenosů z NHL. (06:10:58)

60:00

59:32
    Dallas dostává puk do středního pásma.

59:13
    Vyhozený puk jen těsně minul prázdnou branku, píská se zakázané uvolnění a hra se tak opět stěhuje před Lehtonena.

59:00
    Do konce třetí třetiny zbývá přesně jedna minuta a po zakázaném uvolnění se bude vhazovat v útočném pásmu Kings. Navíc je zde oddechový čas pro domácí tým.

58:51
    Los Angeles to zkouší bez brankáře!

57:56
    Postavení mimo hry a v něm jeden z domácích borců.

56:49
    Carter se snažil dorážet před brankou, ale Lehtonen puk bezpečně schoval pod lapačku.

56:23
    Do konce třetí třetiny zbývá již méně než čtyři minuty a vhazovat se bude ve středním pásmu.

55:26
    Domácí hráči obstřelují Lehtona z každé strany, ale ten je dnes zřejmě nepřekonatelný.

54:49
    Williams vypálil z levého křídla, ale ani on na fantastického Lehtonena nevyzrál.

53:56
    Drew Doughty napřáhl od modré čáry, ale Lehtonen ho opět vychytal.

53:42
    Lehtonen opět pozorný a téměř čtyřicet vteřin z přesilovky je pryč.

53:03
    Eric Nystrom (DAL) je vyloučen na dvě minuty za hákování a to zvedá šance domácích na případné vyrovnání.

52:38
    Kings se ještě snaží dohnat dvoubrankové mnko, ale obrana Stars společně s výborným Lehtonenem pracuje na výbornou.

50:56
    Dallas právě vstřelil branku!

Tak to je další nepříjemná zpráva pro Los Angeles. Domácí propadli v útočné třetině a hosté se dostali do přečíslední tři na dva, které po dvou přihrávkách zakončoval z úhlu RAY WHITNEY, který se však trefil přesně a posílá hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Alex Goligoski, Loui Eriksson

50:31
    Dva domácí hráči se srazili v útočné třetině a tak bylo po akci.

50:13
    Čas plyne rázem pro Kings strašně rychle, do konce třetí třetiny už zbývá méně než deset minut a domácí prohrávají s Dallasem 0:1 po brance Jaromíra Jágra.

47:56
    První branka zápasu může utkání jenom pomoci, domácí byli aktivnějším týmem, ale rázem jsou v situaci, kdy musí dotahovat náskok soupeře.

46:34

Konečně jsme se dočkali první branky zápasu a na radost českých fanoušků ji nevstřelil nikdo jiný než hráč s 68 na drese. JAROMÍR JÁGR si najel do útočné třetiny a zřejmě chtěl přihrávat bekhendem, ale puk se odrazil od nohy protihráče přímo za záda bezmocného Quicka. Asistence: Jamie Benn

46:01
    Kopitar si několikrát prohodil kotouč se spoluhráči, ale k zakončení se nedostal.

44:18
    Na druhé straně zahrozili v oslabení i domácí, ale žádná výraznější šance z toho nebyla.

44:07
    Jednoduše nádhera! Trevor Dalye dostal dobrou přihrávku od Jaromíra Jágra a z mezikruží Dalye okamžitě pálil, jenže Quick máchl ve vzduchu lapačkou a puk skončil přesně v ní.

43:43
    Kopitar vyvezl kotouč ve vlastním oslabení a pokusil se i o zakončení, to mu už dovoleno nebylo.

42:36
    Na dvě minuty je vyloučen Drew Doughty (LOA), který se provinil nedovoleným bráněním.

42:04
    Dobrý forčekink domácích nadělal Dallasu problémy v rozehrávce, ale hosté nakonec získali ztracený puk rychle zpět.

40:38
    Drew Doughty napřáhl od modré čáry a rána obránce Kings měla velmi dobré parametry, ale brankoou neskončila.

40:01

Ani ve druhé dvacetiminutovce branka nepadla a tak jdou týmy do šaten opět za stavu 0:0. Téměř celou druhou třetinu měli více ze hry domácí, ale v závěru třetiny se začal hrát pořádné ofenzivní hokej a to pomohlo Dallasu dostat se také do hry. Celkově už jsme viděli 45 střel na bránu, domácí v této disciplíně vedou 30:15.

Třetí třetina jistě nabídne dramatické vyvrcholení tohoto zápasu, ve kterém zatím není vůbec nic jasného.

40:00

39:31
    Chybnou rozehrávku předvedli i na druhé straně domácí, ale ani Dallas nedokázal zavahání v obraně soupeře využít.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:33
    Po chybné rozehrávce v obranném pásmu se ke střele dostal jeden z domácích hráčů, ale Lehtonen si dal pozor a i tentokrát slavil úspěch on.

37:59
    Quick se roztáhl na brankové čáře a nedovolil Morrowi otevřít skóre zápasu. Takovýto hokej se musí divákům líbit, poslední čtyři minuty se hraje prakticky bez obran.

37:27
    Nyní se hra stěhuje z jedné strany na druhou a ústředními postavami těchto minut jsou oba brankáři.

36:18
    Útok s Jaromírem Jágrem v akci i podruhé, tentokrát byla 68 v roli nahrávače, ale ani jeho spoluhráč Eakin na Quicka nevyzrál.

35:51
    Po delší odlmce se dostali do útočné třetiny i hosté a konkrétně to byl český reprezentant Jaromír Jágr, který však minul bránu soupeře.

33:54
    Lehtonen opět čaruje ve svém brankovišti a pomalu přivádí střele Kings k zoufalství. Nyní si na něm vylámali zuby hned dva z nich.

32:04
    Doughty pálil okamžitě po buly, ale Lehtonen byl opět připraven.

31:59
    Další těžká pozice pro Lehtonena, který však zvládá i tuto situaci, kdy se hned dvojice soupeřů snažila dorazit kotouč za jeho záda.

31:20
    Brown se dostal do výborné pozice, ale puk se od lapačky Lehtonena odrazil těsně vedle tyče brány Stars.

31:11
    Máme za sebou již více než polovinu zápasu a stál čekáme na první branku zápasu. Kings jsou mnohem aktivnější a to i střelecky, na střely vedou už 20:8.

29:41
    Trojice domácích hokejistů se tlačila před bránu Lehtonena, ale ten opět předvedl velmi kvalitní zákrok, kterým drží Dallas nad vodou.

28:07
    Hosté si to hezky rozehráli v útočném pásmu, stačily dvě rychlé přihrávky a hned měl jeden z hostů více času na střelu a toho okamžitě využil a tvrdě vypálil. Quick však na střelu dobře viděl a tak ji neměl problém zachytit.

27:02
    Jágr vyvezl kotouč z obranné třetiny až do té útočné, ale tam si nerozuměl se spoluhráčem, který mu nepřesně přihrál a tak museli hosté zakládat útok opět z vlastní třetiny. To se však nepovedlo kvůli další nepřesné přihrávce a tak se píská zakázané uvolnění.

26:48
    Střela jednoho z domácích byla tečována do ochranné sítě.

25:51
    Zřejmě největší příležitost Los Angeles v zápase! Po levém křídle se do útočné třetiny dostal Lewis, který okamžitě posílal přihrávku na Kinga, který operoval na brankovišti. King se dostal k zakončení, ale Lehtonen se dokázal rychle přesunout a tutovou šanci Kings zneškodnit. Aby toho neměl Lehtonen málo, tak i po tomto bravúrním zákroku musel zneškodnit další minimálně dvě dorážky.

25:12
    Podél levého mantinelu se do útočné třetiny prodral jeden z domácích hokejistů a dostal se až ke střele, tu však zachytila lapačka Lehtonena.

24:27
    Dallas se už už dostával do dobré pozice v útočné třetině, ale jedna velmi nepřesná přihrávka vše pokazila.

23:33
    Zasahovat musel i na druhé straně Quick, kterého prověřil Larsen.

22:48
    Domácí zatlačili Dallas do vlastní třetiny a Penner byl velmi blízko skórování, ale jeho střelu dokázal Lehtonen vyškrábnout.

21:52
    Jaromír Jágr se dostal ke střele, ale branku minul.

20:20
    Brown hned v úvodu druhé třetiny vypálil, ale Lehtonen se roztáhl ve svém brankovišti a jeho dělovku vyrazil betonem.

20:01

V první dvacetiminutovce jsme branku neviděli, ale rozhodně blíže k ní měli hráči Los Angeles Kings. O jejich aktivitě vypovídá i počet střel (12:5). Důležité je však skóre a to je zatím nerozhodné.

Před druhou třetinou tak není nic ani zdaleka rozhodnuto a my se můžeme těšit na jistě zajímavou podívanou.

20:00

19:58
    Jaromír Jágr poté ztratil v souboji u mantinelu puk a Clifford se tak dostal do velmi nadějné pozice, když ujel celé obraně Dallasu. Přece jenom byl stíhán jedním soupeřem a tak jeho zakončení bylo o to složitější, i tak však musel Lehtonen vytáhnout důležitý zákrok v závěru třetiny.

19:40
    Jágr dostal kotouč na své typické místo u kruhu pro vhazování, ale chtěl celou akci vyšperkovat přihrávkou a ta byla nepřesná.

19:09
    Po nepřesné přihrávce se hosté sami vytlačili z útočné třetiny.

18:07
    Brown je za předchozí faul na Lehtonena přece jenom vyloučen a přesilovku si tak v závěru první třetiny zahraje Dallas.

17:56
    Střelu Williamse ze střední vzdálenosti Lehtonen vyrazil, větší problém mu pak nadělal tvrdý náraz od soupeře, který brankáře Dallasu poslal k ledu.

17:08
    Lehtonen si našel puk a ze vzduchu ho stáhl lapačkou a přerušil hru.

16:36
    Přesilová hra Los Angeles zůstává opět nevyužita, ale domácí se opět dostali do několika velmi zajímavých příležitostí.

15:58
    Domácí zvládli přechod přes modrou čáru jen tak tak, ale nakonec Stoll do třetiny vlétnou mohl a sám i zakončil. Jeho pokus kryje lapačka Lehtonena.

14:49
    Muzzin napřáhl na modré čáře a na tribunách to jenom zahučelo, když se jeho dělovka odrazila od zadního mantinelu. Chybělo pár centimetrů, aby puk letěl na bránu a poté by měl Lehtonen velké problémy.

14:36
    Morrov (DAL) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

13:54
    Quick vyrazil střelu těsně před sebe a měl štěstí, že první kdo se k puku dostal byl jeho spoluhráč, který puk uklidil do bezpečí.

13:41
    Lehtonen raději schoval kotouč pod lapačku, tlak soupeře už začínal být velmi nepříjemný.

12:51
    Naopak na druhé straně to zahráli domácí strašně jednoduše. Nolan najel do pásma, vypálil a moc nechybělo a překonal by Lehtonena.

12:25
    Hosté se okamžitě po získání puku v obranné třetině vydali na steč do útočného pásma, ale tam o puk okamžitě přišli.

11:18
    Anze Kopitar si najel do útočného pásma a rychlou střelou švihem přes obránce mířil přesně do levého horního růžku branky Dallasu. V té však stál připravený Lehtonen, který puk ramenem dokázal vytlačit.

10:28
    Hosté nepřešli správně přes modrou čáru a tak se píská postavení mimo hry.

09:19
    Benn to zkusil střelecky, ale Quick jeho pokus kryje.

07:27
    Los Angeles opět nepříjemně motalo přihrávkami v útočném pásmu hlavu jak brankáři Lehtonenovi tak celé obraně Dallasu, ale chybělo tomu jediné a to přesné zakončení.

05:12
    V první přesilové hře zápasu si Kings vypracovali jednu výraznější šanci, ale od této chvíle se k ničemu dalšímu nedostali a tak jsou hosté kompletní.

04:17
    Domácí přesilovku velmi dobře rozehráli a k závěrečné střele z mezikruží se dostal Muzzin, ten však nechal vyniknout Lehtonena.

03:12
    Prvním vyloučeným hráčem tohoto zápasu je Robidas (DAL), který dostává menší trest za držení.

02:56
    Whitney si najel do útočného pásma a dostal výbornou přihrávku, hostující hráč vystřelil z první a jeho tvrdou ránu musel vyrážet Quick.

02:07
    Benn vypálil, ale kotouč schoval připravený Quick.

00:27
    Lehtonen si vyjel hodně z brány, ale byl u puku včas a pomohl tak svému týmu s rozehrávkou.

00:01

Los Angeles Kings: Quick (Bernier) - Muzzin, Doughty, Scuderi, Voynov, Martinez, Ellerby - Williams, Kopitar, Brown - Penner, Richards, Carter - Lewis, Stoll, King - Nolan, Fraser Clifford

Dallas Stars: Lehtonen (Campbell) - Robidas, Dillon, Daley, Goligoski, Larsen, Benn - Eriksson, Benn, Whitney - Cole, Roy, Morrow - Jágr, Eakin, Smith - Roussel, Fiddler, Nystrom

Rozhodčí: Kimmerly, Pollock - Gibbs, Heyer.

Trefí se proti Kings opět Jaromír Jágr nebo si dnes domácí vítězství pohlídají a slavnou 68 k ničemu nepustí? To i všechno ostatní ze zápasu se dozvíme po půl čtvrté ráno, kdy se začne naplňovat scénař tohoto zápasu.

Oba týmy bojují o postup do play-off v Západní konferenci. Domácí Kings jsou průběžně na čtvrtém místě se ziskem 36 bodů, to Dallas je na tom podstatně hůře. Hosté získali zatím bodů jen 29 a to stačí na průběžnou jedenátou příčku. Hlavně Dallas tak nyní potřebuje každý bod v souboji o vytouženou osmičku.

Noční program zápasů z NHL pokračuje utkáním Los Angels Kings a Dallas Stars. Pro oba celky se jedná o druhé vzájemné měření sil v letošní zkrácené sezóně.

8. března se v Los Angeles odehrálo první vzájemné utkání a z vítězství 2:5 se téhdy radovali hráči Dallasu. K vítězství téhdy přispěl dvěma góly i český hokejista Jaromír Jágr.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.