Liége – Charleroi 6:1 (kon.)
Standard Liége
6:1 (5:0)
Sporting Charleroi
cz Piatok 07.12.2012, 20:30 • Stade Maurice Dufrasne, Lutych • Belgická Jupiler Pro League

Já se s vámi loučím, budu se těšit v neděli u přenosu ruské KHL, kdy se na sebe narazí týmy Dinama Minsk a Dinama Riga. (22:34:27)

Druhá půle už tak bohatá na branky sice nebyla, přesto jsem se dočkali ještě dvou branek navrch. Nejprve za Sporting snížil jejich kapitán Rossini, vzápětí ale vrátil domácím pětibrankové vedení Ezekiel, který tak stanovil i konečnou podobu dnešního zápasu. Standard Lutych poráží Sporting Charleroi vysoko 6:1.

92
    Zřejmě v poslední šanci utkání se zjevil domácí Buzaglo, který svým dalekonosným pokusem ale branku Mandandy netrefil.

91
    Ve druhém poločase budou nastaveny dvě minuty.

90
    Roh se však hostům vůbec nepovedl, naopak mohli do protiútoku uhánět domácí, ani oni však nebyli na útočném výletu úspěšní.

89
    Ještě jeden roh pro Sporting.

88
    Ani jeden z týmů už se do ofenzívy zbytečně nehrnou, utkání už se více méně dohrává. O osudu zápasu už přeci jenom bylo rozhodnuto už po prví půli.

87
    Lobovaný pas jen se štěstím nepropadl až za obranu hostujícího celku, kde mohl jít do samostatného úniku Phellype.

86
    Kudemor v tísni Cimana neudržel míč na hrací ploše, míč půjde do hry z kopačky domácího strážce svatyně Eiji Kawashimy.

85
    Ciman nedovoleně atakoval Gnohérého, je odpískán faul. Míč pro Sporting.

83
    Nyní se o rozruch před Mandandou postaral centr z kopačky Goreuxe, který měl přistát na hlavě Van Damma, ještě před ním ale míč do bezbečí odpaluje Satli.

82
    Rychlý kontr v podání domácího družstva s tradičním tahonem po čáře kapitánem Van Dammem, ten se po chvíli rozhodl adresovat míč do pokutového území, našel však pouze gólmana Mandandu.

81
    Fotbalisté Charleroiu se ale na míči neudrželi dlouho a domácí se osvobozují dlouhým nákopem na útočníky.

80
    Sporting bude v těsné blízkosti Kawashimovy branky vhazovat.

79
    Po pár minutách se vydali soupeřovu polovinu hřiště navštívit také domácí, tentokrát se jim ale nic kloudného vyčarovat nepodařilo.

78
    Do šance si nabíhal Gnohéré, ale k tomu, aby míč zasáhnul, mu chybělo asi půl metru.

77
    Fandové Sportingu si asi opravdu nedají říct. Na polovině Chraleroiu se objevila dymovnice, která zahalila několik desítek metrů. Zdá se ale, že rozhodčí tentokrát nechá hru pokračovat bez přerušení.

76
    Charleroi se na delší dobu usadil na půli domácího celku, domácí ale jen posouvají svůj obranný val, a pro Sporting je tak velmi složité propracovat se až ke Kawashimově brance.

75
    Centrovaný míč Luize Phellypeho nikoho v červeném nenašel, míč tak doputoval až k Mandandovi, který rozehrává míč na své spoluhráče.

David Jahoda

Góly: 5. Buyens (pen.), 7. Vainqueur, 32. Buzaglo, 38. Goreux, 40. Miličević (vla.), 65. Ezekiel - 60. Rossini

Karty:   36. M'Poku (STA)   4. Džinić (CHL)

Standard Liége: Kawashima – Van Damme (C), Ciman, Goreux, Kanu – Vainqueur, Buyens, Buzaglo - M'Poku, Batshuayi, Ezekiel.
    Sporting Charleroi: Mandanda – Džinić, N'Ganga, Martos, Satli – Kaya, Miličević, Bopp, Kudemor – Rossini (C), Badibanga.

Rozhodca: Gumienny – Hermans, Leroy