Třinec – Sparta Praha 2:1 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
2:1 (0:0, 0:0, 1:1 - 1:0) Stav série: 3:3
HC Sparta Praha
cz Štvrtok 11.04.2024, 17:00 • Werk arena, Třinec • Tipsport extraliga (ČR) • Semifinále
    69:21 David CIENCIALA - 2:1

69:21
    Třinec právě vstřelil branku!
    Domácí mohou objednat dopravu do Prahy. Adámek nahodil od modré puk na sparťanskou branku, před Kovářem udělal zásadní práci DAVID CIENCIALA, který tečoval puk mimo dosah sparťanského brankáře. Dnešní utkání je po necelých deseti minutách prodloužení rozhodnuto! Asistence: Marian Adámek, Libor Hudáček. Konečný stav utkání 2:1.

64:46
    Domácí se ubránili a zaútočili na druhé straně. Hrehorčák s Čachem předali puk Voženílkovi, jehož schovanou střelu vyrazil Kovář s velkým štěstím.
    59:59 Daniel VOŽENÍLEK - 1:1

59:59
    Neuvěřitelné! Puk skutečně prošel do branky za čárou ještě před uplynutím normální hrací doby a gól je uznán. Kotouč zpoza branky odrazem o Kováře za brankovou čáru dostal DANIEL VOŽENÍLEK. Asistence: David Cienciala, Andrej Nestrašil. Stav utkání 1:1.

59:59
    Puk je v síti. Zpoza branky jej tam Třinečtí při power play dostali. Na časomíře ale svítí nuly. Rozhodčí situaci určitě půjdou prozkoumat. Uvidíme, zda to bylo v čase...

58:24
    Třinečtí si vzali třicet sekund na poradu a do útočného pásma míří na vhazování v šesti mužích a bez brankáře.

51:35
    Hrabík v obrovské šanci na brankovišti, ale netrefil branku. Divíme se všichni včetně něho, jak je to možné.

49:40
    Prvním vyloučeným hráčem utkání je až téměř po padesáti minutách hry Libor Hudáček (TRI) za podrážení. Hosté mají šanci pojistit si vedení nebo minimálně ušetřit dvě minuty času.

48:09
    Závar kolem Kacetlovy branky, Horák v brankovišti, snažil se dorážet. Třinecký brankář přikryl kotouč, který před tím zahrál o brankovou konstrukci.
    41:00 Ondřej NAJMAN - 0:1

41:00
    Sparta právě vstřelila branku!
    Oceláři zaváhali ve vlastním pásmu při rozehrávce, vznikla situace dva na jednoho, kotouč šel na osu na ONDŘEJE NAJMANA, který z ideální pozice na slotu trefil horní patra Kacetlovy branky. Asistence: Pavel Kousal. Stav utkání 0:1.

40:23
    Roman dostal puk ve střední třetině, dostal do hostujících hráčů prostor a z pravého křídla si najel k zakončení na vrchol levého kruhu. Odtud jeho svižnou střelu schoval do lapačky Kovář.

39:48
    Kovář zaváhal za brankou, když se zdálo, že rozehraje dopředu, ale poslal puk dozadu. Tam byl pouze Hrehorčák, který se snažil hned za tyč zakončit, ale tam natáhl hokejku vracející se Kovář.

28:45
    Hodně komplikovaná akce domácích, ale nakonec z toho byla velká šance! Voženílek posunul po pravé straně puk Vránovi, který si najel na střed a těsně minul Kovářovu branku.

22:28
    Moravčík opět nahazuje. Kotouč se odrazil od zadního hrazení, Kacetl jej nepohlídal a vyplaval před brankovištěm. Odtud zakončoval Buchtele, ale Kacetl byl na místě. Dobrá šance hostů!

16:20
    Vránova formace trochu komplikovaně ale dostala se do pásma. Následně z pravého kruhu poslal těžký projektil na Kováře Dravecký. Hostující brankář měl co dělat, aby kotouč vyrazil do strany.

14:55
    Krátká mezihra domácích a hosté opět rychle zavezli hru do útočného pásma. Dobrá práce hostů na levém kruhu vyrezultovala v šanci Kousala. Ten měl puk před brankovištěm, ale na bekhendem. Míjí Kacetlovu branku.

13:28
    Nestrašil dostal puk do jízdy na pravém křídle, po vstupu do útočného pásma využil clony a poslal na Kováře svižný puk z vrcholu pravého kruhu. Sparťanský brankář kotouč lapačkou ztečoval mimo.

12:52
    Chlapíkova svižná nahazovaná střela od modré, kterou poslal na třineckou branku poté, co Forman vyhrál souboj s Nedomlelem v rohu třineckého pásma. Kotouč tečován těsně nad.

Michal Samiec

Góly a asistencie: 60. Voženílek (Cienciala, Nestrašil), 70. Cienciala (Mar. Adámek, L. Hudáček) – 41. O. Najman (P. Kousal)

HC Oceláři Třinec: Kacetl (Mazanec) – Marinčin, Smith, Kundrátek, Nedomlel, Mar. Adámek, Šenkeřík, Polášek – Hrehorčák, Čacho, Nestrašil – L. Hudáček, Cienciala, Daňo – M. Růžička (A), Helewka, Voženílek – Dravecký (A), Vrána (C), M. Roman.
    Tréner: Zdeněk Moták

HC Sparta Praha: J. Kovář (Kořenář) – Mozík, Kempný (A), Mikliš, Krejčík, Irving, Němeček, Moravčík – Forman (A), Sobotka (C), Buchtele – Chlapík, Horák, D. Vitouch – Harper, Lajunen, Konečný – P. Kousal, O. Najman, Hrabík.
    Tréner: Pavel Gross

Rozhodca: A. Jeřábek, L. Květoň – Špůr, Zíka

Diváci: 5 400 (vyprodáno)