5:4 (2:3, 1:0, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:0
HC Košice
Piatok 05.04.2024, 18:00Tipos Extraliga play-off • Semifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Druhú semifinálovú dvojicu play-off Tipos Extraligy tvoria Spišská Nová Ves a Košice. Prvý zápas série je na programe dnes od 18:00.

Oba tímy vybavili štvrťfinále najrýchlejším možným spôsobom a svojich súperov zdolali 4:0 na zápasy. Spišiaci si poradili s Banskou Bystricou (3:2pp, 4:2, 4:3pp a 6:3), Košičania vyradili bratislavský Slovan (6:2, 5:4, 5:3 a 4:2).

Obidve mužstvá hrajú ofenzívny hokej, strieľajú veľa gólov, no v ich vzájomnej konfrontácii v tejto sezóne vedľa gólov nepadá.

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Merezhko, Romaňák, Ališauskas, Žiak, Valach, Groch, Zöld, Vaverčák – Burgess, Nellis, Archambault – Bakoš, Kerbashian, Drábek – Rapáč, Bortňák, Majdan – Vandas, Myklukha, Džugan

HC Košice: Riečický (Janus) – Olsson, Lalonde, Ferenc, Breton, Bartoš, Šedivý, Hudec – Bartánus, Berger, Fejes – Jääskeläinen, Pollock, Mikúš – Rogoň, Slovák, Šimun – Jadrný, Havrila, Jokeľ

Rozhodca: Hronský, Klejna – Gegáň, Kacej.

00:01

00:26
    Berger posielal puk za bránku, tam sa ho ale zmocnil Romaňák a presunul hru na druhú stranu.

00:46
    Fejes poriadne zrýchlil popri Ališauskasovi a aj zakončil, Melicherčík sklepol betóny a vyrazil jeho strelu.

01:53
    Spišiaci za bránkou v útočnom pásme, podarilo sa im vytiahnuť hru na modrú na Merezhka, ktorého strela bola tečovaná a Riečický prerušuje hru.

02:56
    Spišiaci zrýchlili hru, dostali sa do pásma a Nellis vystrelil z otočky. Riečický pozorný.

03:56
    Mikúš pozdravil strelou od modrej čiary Melicherčíka, ktorý vyrazil puk do strany.

04:44
    Romaňák nabil na modrú Majdanovi, ten vystrelil z prvej príklepom, Riečický však presvedčivo zasiahol.

06:15
    Už dlhšie sa neprerušuje, čo nahráva tempu hry.

08:39
    Košičania sa usadili v pásme, posúvali si puk popri mantineli, ale bez toho, aby zakončili, boli vyhnaní.

09:57
    Nellis strieľal , ale Ferenc puk tečoval korčuľami vedľa brány.

10:17
    Jääskeläinen vystrelil po buly švihom z osi ihriska, Melicherčíka neprekvapil.

10:33
    Košice dali gól!
    Prvý gól série ide na stranu Košíc! Veľmi veľa roboty odviedol za bránou Mikúš, ktorý vyhral osobný súboj, prestrčil puk Pollockovi, ktorý presne našiel hokejku JOONU JÄÄSKELÄINENA a ten z prvej prestrelil Melicherčíka, mieril ponad jeho lapačku.
    Asistencie: Brett Pollock, Tomáš Mikúš

11:02
    Bartánus si zbiehal na prihrávku Fejesa, nechýbalo veľa, Košice sú ale totálne na koni.

12:42
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Košice si vedenie dlho neužili, prichádza vyrovnávajúci gól ADAMA ŽIAKA. Košický hráč stratil puk v obrannej tretine, Ališauskas adresoval finálnu prihrávku Žiakovi, ktorý zo stredu ľavého kruhu namieril presne k vzdialenejšej žŕdke.
    Asistencie: Nerijus Ališauskas, Michael Vandas

12:48
    Šesť sekúnd po vyhranom buly stačilo Košiciam na strelenie vedúceho gólu. Podnikli priamočiary útok, Jääskeläinen v páde prihral pred bránku k pravej žŕdke, kde TOMÁŠ MIKÚŠ skóroval do odkrytej bránky.
    Asistencie: Joona Jääskeläinen, Brett Pollock

14:14
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves:
    Groch – 2 min., podrazenie.

14:39
    Bortňák zblokoval prihrávku a oslobodil svoj tím.

14:55
    Košice využívajú hneď svoju prvú presilovú hru. Oceliari sa ani nepotrebovali usadiť v útočnom pásme, na seba to vzal BRETT POLLOCK, obišiel hráča, spoza ďalšieho vystrelil a trafil do čierneho.
    Asistencie: Joona Jääskeläinen, Shawn Lalonde

15:55
    Žiak – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou.

Vylúčenie v tíme HC Košice:
    Šedivý – 2 min., držanie hokejky.

16:53
    Archambault dostal dlhú prihrávku, potiahol hru do útočného pásma, prihral doľava ANTHONYMU NELLISOVI, ktorý si potiahol puk na os a bekhendovým blafákom po ľade zasunul puk za bránovú čiaru.
    Asistencie: Olivier Archambault, Nerijus Ališauskas

18:33
    Archambaultovi vletel do útočného pásma Burgess, píska sa ofsajd S. N. Vsi.

19:09
    Mikúš mal otvorený priestor pred sebou, no rozvlnil iba bočnú sieť.

20:00

Slušná porcia gólov na prvú tretinu, Košice po nej vyhrávajú nad Spišiakmi 3:2.
    Druhá tretina sa začne o 18:57.

20:01

20:44
    Archambault nespracoval puk, Košičania sa ho ujímajú za svojou bránkou.

21:08
    Kerbashian mal pred sebou dosť priestoru, aby si pripravil strelu, zvnútra pravého kruhu mieril presne do pripravenej lapačky Riečického.

22:21
    Slovák to skúsil švihom, jeho pokus bol tečovaný, Melicherčík sa zapotil.

23:01
    Merezhko na útočnom výlete, obkrúžil bránu a zasúval puk po ľade k pravej žŕdke, Riečický sa stihol včas premiestniť.

24:06
    Burgess strieľal po prihrávke z prvej z osi klziska, Riečický vyrážal. Je sa na čo pozerať.

25:43
    Slovák to skúšal z veľkého uhla na bránku, Melicherčík ale pri žŕdke nenechal žiaden priestor.

26:21
    Spišiaci v dvoch veľkých príležitostiach, obe zneškodnil fantastický Riečický. Najmä šanca Vandasa z bezprostrednej blízkosti si pýtala gól.

26:34
    Vandas – 2 min., hrubosť.

Ferenc – 2 min., hrubosť.

28:34
    Je to boj o každý kúsok ľadu, hrá sa rýchlo zo strany na stranu.

29:25
    Myklukha to vyskúšal krížnou strelou, Melicherčík puk vytesnil vyrážačkou.

29:37
    Spišiaci poriadne dobýjali košickú bránku a sú odmenení. Riečický najprv zasahoval, potom sa puk odrazil od zadného mantinelu, ďalšie zakončenie Riečický vytesnil ľavým betónom, v skrumáži sa potom zorientoval MICHAEL DRÁBEK a dostal puk medzi betóny domáceho gólmana.
    Asistencie: Oleksiy Myklukha, Róbert Džugan

29:53
    S. N. Ves mohla aj vyhrávať, no nestalo sa. Archambault korčuľoval sám na bránu, strieľal, ale Riečický gól nepripustil.

31:32
    Riečický je pod paľbou, zneškodnil ďalšiu strelu Valacha príklepom.

32:15
    Romaňák sa pošmykol pri zadnom mantineli, Šimun padol na neho a pritlačil ho, obaja hráči sú poriadne otrasení.

32:58
    Ferenc strieľal, Melicherčík na strelu videl a ukryl puk v lapačke.

34:21
    Ališauskas zaváhal v rohu, puk putoval medzi kruhy k Jääskeläinenovi, ktorého pohotovú strelu zastavila žŕdka!

35:28
    Košický hráč sa z rohu prepracoval až pred bránku do zakončenia, Melicherčík puk vyrazil pred seba.

35:52
    Rapáč išiel dopredu, prihral pred bránu, Riečický zneškodnil slušnú šancu Žiaka.

38:21
    Olsson dostal prihrávku na modrú, ale dostal sa s pukom do stredného pásma, musel zacúvať.

38:53
    Bartoš bol v dobrej streleckej pozícii v kruhu, no trafil brániaceho Merezhka.

39:12
    Icing S. N. Ves, pokus o vysunutie Vandasa nevyšiel domácim podľa predstáv.

39:50
    Breton pálil z prvej, trafil Vandasa pred sebou, ktorý vyrazil dopredu.

40:00

V druhej tretine skóroval iba domáci Drábek, čím vyrovnal priebežné skóre na 3:3.
    Tretia tretina sa začne o 19:49.

40:01

40:17
    Spišiaci si sami zavarili, ale Melicherčík dokázal odolať pološanci Košíc.

41:35
    Drábek strieľal z veľkého uhla, Riečický zasahovať nemusel.

41:54
    Bortňákov individuálny prienik končí zrazenou strelou na ochrannú sieť.

43:13
    S. N. Ves predviedla rotáciu v útočnom pásme, poriadne potom napriahol Ališauskas, no puk z jeho hokejky skončil na Riečickom.

44:01
    Výborná akcia domácich, Archambault individuálne prenikol aj zakončil, Riečický ho vychytal a zneškodnil aj šancu Merezhka.

44:40
    Bakoš neprešiel pomedzi dvoch hráčov, z druhej vlny strieľal Kerbashian, trafil hráča pred bránou.

46:21
    Rogoň vybojoval útočné pásmo, no Havrila bol na zadnom mantineli proti dvojici protihráčov, ktorí mu puk vzali.

47:17
    Žiak – 2 min., podrazenie.

47:48
    Jääskeläinen rozdáva prihrávky aj strieľa, no táto jeho strela bola zblokovaná, navyše pri nej zlomil hokejku.

48:33
    Lalonde triafa z pravej strany Merezhka, Ališauskas oslobodzuje svoj tím.

49:07
    Po Slovákovej prihrávke zakončoval z medzikružia Berger, skóre zostáva nezmenené.

50:06
    Havrila – 2 min., nedovolené bránenie.

50:29
    Kerbashian medzi kruhmi tečoval prudkú strieľanú prihrávku zo strany, mieril vedľa.

51:04
    Spišiaci si vymenili puk, Burgess to vyskúšal, no mieril priamo do Riečického.

51:28
    Merezhkovu strelu tečoval pred bránkou Nellis. Veľký tlak domácich, no Košice odolávajú.

52:37
    Žiakova strela od mantinelu najprv Riečickému vypadla, no hneď svoju chybičku napravil, nedovolil Majdanovi dorážať.

54:09
    Merezhko to vyskúšal individuálnou akciou, cez hráča si potiahol puk na os a vystrelil, Riečický nemal problém zasiahnuť.

54:25
    Ališauskas strieľal z prvej, Archambault sa snažil puk tečovať, opäť je prerušená hra po úspešnom Riečického zákroku.

55:02
    Domáci idú päť minút pred koncom tretej tretiny do vedenia! DALIBOR BORTŇÁK si prikopol puk korčuľou a potom strieľal z kruhu, Riečickému puk prepadol pod rukou.
    Asistencie: Juraj Majdan, Šimon Groch

56:25
    Opäť veľmi rýchla košická odpoveď! Pollockova prihrávka spoza brány sa od korčúľ brániaceho hráča odrazila k JOONOVI JÄÄSKELÄINENOVI, ktorý nezaváhal a ihneď trafil odkrytú ľavú časť Melicherčíkovej brány.
    Asistencia: Brett Pollock

57:10
    Drábek mal pred bránkou spoluhráča, chcel mu prihrať, no košickí obrancovia prihrávku zblokovali.

58:29
    Riečický má kopec roboty, teraz sa obzeral za seba po Ďalšej strele, puk ale mal napokon pod kontrolou.

59:16
    Bakoš naservíroval puk k žŕdke, Kerbashian mal ale zlý prvý dotyk a nepodarilo sa mu zakončiť.

59:39
    Ališauskasovu delovku Riečický vyrazil, domáci nedorazili puk za bránkovú čiaru.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Po tretej tretine je stav nerozhodný 4:4. Po prestávke pokračuje od 20:43 predĺženie.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

61:13
    Vysoký tečovaný puk padal do bránky Melicherčíka, ten predviedol pohotový zákrok.

61:46
    Žiak naberal rýchlosť, puk ale zabudol za sebou a píska sa aj ofsajd.

62:24
    Riečický vyrážal puk pred seba, mimo dosah číhajúceho Rapáča, o puk sa postaral Olsson.

62:53
    Na štadióne vypukla obrovská radosť, Spišiaci si poposúvali puk v útočnom pásme, Myklukha prihral na modrú DÁVIDOVI ROMAŇÁKOVI, ktorý čistým priestrelom prekonal bezmocného Riečického. Tomu výborne zaclonil Kerbashian, v poslednej chvíli sa akrobatickým spôsobom vyhol letiacemu puku.
    Asistencie: Oleksiy Myklukha, Igor Merezhko

Po necelých troch minútach predĺženia sme spoznali víťaza prvého duelu, ktorým sa stala Spišská Nová Ves, tá dnes vo výbornom zápase zdolala Košičanov 5:4 a v sérii sa ujala vedenia 1:0. Ďalší zápas sa hrá zajtra o 18:00. (20:51:49)

Daniela Mesíková

Hľadáme spravodajcu pre tím HK Spišská Nová Ves. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 13. Žiak (Ališauskas, Vandas), 17. Nellis (Archambault, Ališauskas), 30. Drábek (Myklukha, Džugan), 56. Bortňák (Majdan, Groch), 63. Romaňák (Myklukha, Merezhko) – 11. Jääskeläinen (Pollock, Mikúš), 13. Mikúš (Jääskeläinen, Pollock), 15. Pollock (Jääskeläinen, Lalonde), 57. Jääskeläinen (Pollock)

Rozhodca: Hronský, Klejna – Gegáň, Kacej