Pov. Bystrica – Prešov 4:5 (po pr.)
HK 95 Považská Bystrica
4:5 (3:1, 0:1, 1:2 - 0:1) Stav série: 1:3
HC Prešov
Piatok 05.04.2024, 18:00 • Zimný štadión Považská Bystrica • TIPOS Slovenská hokejová liga play-off • Semifinále

Prešovčania sa v sérii ujímajú vedenia 3:1 na zápasy. V Považskej Bystrici totiž zvládli dnešné dramatické divadlo – po prvej tretine viedli domáci 3:1, hosťom sa postupne podarilo zmazať toto manko, no Považanom vrátil 3 minúty pred koncom vedenie Ďurkech. Keď to už vyzeralo na domácu výhru a vyrovnanie stavu série, 42 sekúnd pred koncom využil hru bez brankára na vyrovnávajúci gól Hrabčák, a tak sa šlo do predĺženia. To netrvalo dlho, už v jeho prvej minúte rozhodol o prešovskom víťazstve Vrábeľ, a tak budú mať hokejisti zo Šariša v nedeľu domáci mečbal.
    To je od nás všetko, ďakujeme za pozornosť a prajeme pekný zvyšok dňa. (20:30:16)

60:46

60:46
    Tím Prešov práve strelil gól!
    FILIP VRÁBEĽ je dnes prešovským hrdinom. Na pravej strane sa otočil s pukom a následnou prekvapivou strelou z mierneho uhla prekonal Maťovčíka – 4:5.

60:01
    Predĺženie sa hrá vo formáte troch proti trom.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa v Považskej Bystrici diali veci, v 51. minúte vyrovnal na 3:3 Leščenko a vzápätí prevzali iniciatívu domáci, ktorých poslal do vedenia v 57. minúte Ďurkech. To však nebolo všetko, Prešovčania sa vyše 2 minúty pred koncom odhodlali k vabanku bez brankára, pričom 42 sekúnd pred skončením základnej hracej doby vyrovnal skóre Hrabčák. Pokračovať budeme 10-minútovým predĺžením.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:18
    Hra bez brankára prináša hosťom ovocie v podobe gólu na 4:4. Jerofejevs manévroval s pukom v pravom kruhu, odkiaľ poslal finálnu prihrávku pred bránku a SAMUEL HRABČÁK dokázal zblízka usmerniť puk za chrbát Maťovčíka – 4:4.
    Asistencia: Aleksandrs Jerofejevs

58:57
    Sigarev vystrelil spoza pravého kruhu, jeho pokus zneškodnil Maťovčík vyrážačkou.

58:40
    Vorona chcel streliť piaty domáci gól, ale jeho vyhodenie puku skončilo mimo, to znamená, že nasledovať bude vhadzovanie pred Maťovčíkom.

57:41
    Napriek vzájomnému vylúčeniu sa pokračuje v plnom počte, Prešovčania ďalej hrajú powerplay.

57:41
    Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica:
    Nahálka – 2 min., údery.

Vylúčenie v tíme HC Prešov:
    Leščenko – 2 min., údery.

57:16
    Prešovčania sú na ľade v šestici, takmer 3 minúty pred koncom skúšajú "koňare" powerplay.

57:15
    Oddychový čas hostí z Prešova. Chystá tréner Tartaľ skorú hru bez brankára?

56:20
    Považská Bystrica dala gól!
    Do odrazeného puku sa oprel od pravého mantinelu LUKÁŠ ĎURKECH a delovkou prakticky od modrej čiary prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane gólmana Ovečku – 4:3.
    Asistencie: Lukáš Urbánek, Marek Scheuer

55:58
    Chalupa vypálil spoza ľavého kruhu, Maťovčík vykopol puk betónom.

54:56
    Domáci teraz prebrali iniciatívu, Voronovu strelu smerujúcu od pravého mantinelu ale zneškodnil Ovečka.

53:24
    Lušňák spoza bránky našiel Cígera, ktorý mieril k bližšej žŕdke, no tú si Ovečka pokryl.

51:34
    Mihálik sa chcel oprieť do puku od ľavého mantinelu, no jeho strela bola zblokovaná.

Samuel Brecko

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 95 Považská Bystrica. Viac informácií tu.

Hľadáme spravodajcu pre tím HC Prešov. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 15. Meszároš (Sádecký, Zemko), 15. Ligas (Vorona, Omelka), 20. Ligas (Ďurkech, Scheuer), 57. Ďurkech (Urbánek, Scheuer) – 16. Ščurko (Jendroľ, Jerofejevs), 32. Jerofejevs (Leščenko, Sigarev), 51. Leščenko (Jerofejevs, Kohút), 60. Hrabčák (Jerofejevs), 61. Vrábeľ

HK 95 Považská Bystrica: Maťovčík (Tomek) – Omelka, Zaťko, Hlinka, Nahálka, L. Ďurkech, Scheuer, Meszároš, A. Zlocha – Vorona, Ligas, Tománek – Cíger, Rufati (C), Lušnák – Urbánek, J. Zlocha, Jakubec – Zemko, Sádecký, Ščasník
    Tréner: Jakub Ručkay

HC Prešov: Ovečka (Hollý) – Jerofejevs, Semaňák, Glazkov, Mihálik (C), Nemec, Knižka, Pulščák, K. Jendroľ – Leščenko, Kohút, Hrabčák – Ďaloga, Vrábeľ, Sigarev – Chalupa, Toma, Lačný – Klíma, Ščurko, Poliaček
    Tréner: Tibor Tartaľ

Rozhodca: Bachúrik, Kalina – Junek, Janiga