Litvínov – Pardubice 5:6 (kon.)
HC VERVA Litvínov
5:6 (3:1, 0:4, 2:1) Stav série: 0:4
HC Dynamo Pardubice
cz Piatok 05.04.2024, 19:00 • Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov • Tipsport extraliga (ČR) • Semifinále

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (21:47:51)

Je dobojováno. Domácí ve třetí třetině prohrávali už 3:6, dvěma góly se ale dostali zpět do zápasu a v závěru měli velký tlak před Pavlátem. Hosté to ale ustáli a už neinkasovali. Po výhře 6:5 tak vyhrávají tenhle zápas a také celou sérii. Tu ovládli 4:0 na zápasy a do finále postupují v nejkratším možném termínu. Je třeba pogratulovat soupeři, který bude hrát o Masarykův pohár a smeknout před domácími, kteří do toho dali vše, ale vyrovnat se jim už nepovedlo.

59:45
    Domácí mají velkou snahu srovnat a vynutit si prodloužení, ale hosté se znovu ubránili a dostávají puk ven z obranného pásma.

59:07
    Zakázané uvolnění Pardubic, které vyhodily puk ven při tlaku domácího celku. Litvínovští tak mají stále útočnou třetinu k dispozici.

58:33
    Od modré čáry pálil tvrdě Kristaps Zile a jeho ránu kryje pozorný Dominik Pavlát. Ten pak nechává hru zastavit a bude se vhazovat před jeho brankou.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:38
    Stále je klec Litvínova prázdná.

57:38
    Oddechový čas pro tým HC VERVA Litvínov.

57:20
    Litvínovští vrhají všechny poslední síly do útoku, opět jsou bez brankáře a v šesti.

56:37
    Nicolas Hlava si nabruslil do dobré střelecké pozice, ale jeho švih kryje Dominik Pavlát. Následně pak ještě pálil Janis Jaks, i jeho pokus má ve své moci Pavlát.

55:11
    Chemici podrželi puk a pak se s ním dostali do útočného pásma, ale Davidu Kašemu utekl kotouč a nemohl tak dobře vystřelit.

54:34
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Domácí možná utíkají hrobníkovi z lopaty. Ve skrumáži před hostující brankou se nejlépe zorientoval PETR KOBLASA a doklepl touš do odkryté sítě – 5:6. Domácí se tak vrací ještě zpět. Asistence: Patrik Demel a Liam Kirk.

54:07
    Richard Pánik unikl soupeři a chtěl zakončit před Zajíčkem, ale nakonec jeho akce úspěch neslavila. Nicméně hosté stále operují před Zajíčkovou klecí.

52:50
    Tenhle tah opět domácím jako včera vyšel a ti snižují na rozdíl dvou branek. Od modré čáry střílel KRISTAPS ZILE a umístil puk k bližší tyči – 4:6. Ještě tak vykřesal jiskru naděje pro svůj tým. Bez asistence.

52:20
    Branka Litvínova je prázdná, domácí to zkoušejí se šesti bruslaři v poli.

Vendula Zdražilová

Góly a asistencie: 2. D. Kaše (O. Kaše), 16. D. Kaše (Jaks, O. Kaše), 20. Kirk (D. Kaše), 53. Zile, 55. Koblasa (Demel, Kirk) – 8. Mandát (Vála), 23. Košťálek (T. Dvořák, A. Musil), 26. Čerešňák (Vondráček), 33. Sedlák (Hyka), 34. Poulíček (Vondráček), 51. Pánik (Hyka)

HC VERVA Litvínov: M. Tomek (34. Zajíček) – Demel, Baránek, Jaks, Zile, D. Zeman, Czuczman, Šalda – Koblasa, Sukeľ (C), Kirk – O. Kaše (A), D. Kaše (A), Hlava – Abdul, Jícha, Kudrna – Havelka, Jurčík, Zygmunt.
    Tréner: Karel Mlejnek

HC Dynamo Pardubice: Will (21. Pavlát) – Čerešňák, D. Musil, Košťálek, T. Dvořák, Hájek, Vála, M. Houdek – Hyka, Sedlák (C), Pánik – Radil, Zohorna (A), R. Kousal – Kaut, A. Musil, Paulovič – Vondráček, Poulíček (A), Mandát.
    Tréner: Marek Zadina

Rozhodca: Šír, Ondráček – Špůr, Thuma