Carolina – Boston 1:4 (kon.) | Columbus – NY Islanders 2:4 (kon.) | Montreal – Tampa Bay 4:7 (kon.)
Ottawa – Florida 0:6 (kon.) | Washington – Pittsburgh 1:4 (kon.) | Minnesota – Colorado 2:5 (kon.)
Nashville – St. Louis 6:3 (kon.) | Winnipeg – Calgary 5:2 (kon.) | San Jose – LA Kings 1:2 (kon.)

Střely na bránu: 46 – 35 | Přesilová hra: 1/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Hokejisté Colorada vítězí na ledě Minnesoty výsledkem 5:2! Velký podíl na tom má také brankář Justus Annunen, který předvedl hned 44 úspěšných zákroků a své spoluhráče mnohokrát podržel.

Domácí dokázali v průběhu utkání dvakrát snížit na rozdíl jediného zásahu. Za stavu 2:3 vyvinuli velkou snahu o vyrovnání, ovšem góly pak ve třetí třetině padaly už jen do jejich branky. Ve 47. minutě se Laviny dostaly do přečíslení 2 na 1 a po nahrávce Drouina mazácky zakončil Nathan MacKinnon. V závěru pak ještě při domácí hře bez brankáře skóroval Mikko Rantanen.

59:48
    Ještě zákrok Gustavssona po střele z levé strany. Už se spíše dohrává.

59:03
    Probíhá už poslední minuta třetí třetiny.
    58:32 Mikko RANTANEN - 2:5

58:32
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto! Puk přeskočil hokejku Zuccarella a toho využil MIKKO RANTANEN. Ten podél pravého mantinelu dojel k útočné modré a pohodlně trefil opuštěnou klec Minnesoty – 2:5. Bez asistence.

58:17
    Mats Zuccarello od modré čáry minul hostující branku.

57:50
    Rantanen se nedostal ke střele na prázdnou branku. Alespoň získal pro laviny nějaký čas.

57:08
    Domácí to už zkoušejí bez brankáře!

56:52
    Parise vyhodil tak, že puk jen pomalu doklouzal do obranného pásma domácích. Ti tak museli hrát.

55:43
    Hned po vhazování pálil od modré Jonas Brodin. Branku netrefil.

55:38
    Po buly se dostal k puku Kirill Kaprizov. Ten se zbavil Toewse, otočil se a z mezikruží vypálil. Annunen tečovaný pokus vyrazil a hosté pak zahráli na icing.

55:13
    Declan Chisholm měl před sebou dost prostoru na ose. Annunen měl však zároveň volný výhled a pro švih domácího obránce si sáhl lapačkou. Poslední reklamní přestávka v tomto duelu.

54:28
    Rantanenova křížná přihrávka na MacKinnona neprošla. Zablokoval ji Boldy.

53:53
    Hosté si pomohli vyhozením na zakázané uvolnění.

53:23
    Z levé strany vypálil Artturi Lehkonen a hru přerušil zákrokem lapačkou Gustavsson.

52:49
    Střely na branku – 41:31

52:14
    Střelu Johanssona tečoval Matthew Boldy. Annunen proti puku natáhl pravý beton. Hostující brankář chytá velmi dobrý zápas.

51:35
    Od modré čáry střílel Jacob Middleton. Annunen puk dobře viděl a přerušil hru. Reklamní pauza.

51:06
    Jon Merrill se z pravé strany dostal do slušné pozice. Jeho střelu vykopl pravým betonem Justus Annunen.

50:24
    Annunen pokryl pokusy Marata Chusnutdinova a Matthewa Boldyho. Oba byly mířeny z ostrých úhlů.

50:02
    Do konce třetí třetiny chybí deset minut a domácí ztrácejí dva góly.

48:59
    Střelu Chisholma tečoval Marco Rossi vedle hostující branky.

48:16
    Po buly se do sebe zaklesly Ross Colton a Marco Rossi. Colton pak po domácím centroval vystartoval, ovšem rozhodčí situaci uklidnili dříve, než dostali důvod vylučovat.

48:16
    Annunen přerušuje hru a tak je tu čas na reklamní přestávku.

47:50
    Gól Colorada snahu domácích prozatím utlumil. Ještě je ale dost času na to, aby se Wild pokusili utkání zdramatizovat.
    46:32 Nathan MACKINNON - 2:4

46:32
    Hostům vyšel rychlý protiútok a odskakují na rozdíl dvou branek! V přečíslení 2 na 1 adresoval Jonathan Drouin nahrávku NATHANOVI MACKINNONOVI. Ten si před přesouvajícím se Gustavssonem kotouč zpracoval a pak ho poslal do protipohybu gólmana Wild – 2:4. Asistence: Jonathan Drouin.

45:55
    Marcus Johansson najížděl z pravé strany směrem k brance. Jeho střelu pokryl Annunen, zatímco do jeho svatyně tvrdě narazil Matthew Boldy, jehož rozhodil vracející se Rantanen.

45:44
    Miles Wood si najel za obranu domácích a směřoval sám na Gustavssona. Toho si chtěl vymíchat stažením do bekhendu, ovšem gólman Minnesoty natáhl levý beton až k tyčce a zabránil gólu!

44:18
    Mats Zuccarello dostal přihrávku do jízdy na levé křídlo. Jeho rána skončila v lapačce Annunena.

44:06
    Kirill Kaprizov zakončoval z ostrého úhlu do Annunena.

43:57
    Domácí chtějí diktovat tempo hry a tlačí se za vyrovnáním.

43:29
    Od modré čáry střílel Brock Faber. Kotouč minul hostující branku.

42:11
    Adam Beckman vypálil z mezikruží a Annunen si musel připsat dobrý zákrok.

41:32
    Annunen vyrazil za branku, ale byl tam později než Matthew Boldy, který puk posunul před odkrytou branku. Tam byl Joel Eriksson Ek, jemuž však přizvedl hokejku Jonathan Drouin! Ten tak zabránil vyrovnání.

40:53
    Pobyt druhé hostující lajny v útočném pásmu nepřinesl nic nebezpečného pro branku Minnesoty.

40:01

Třetí třetina začne přibližně ve 4:08.

Statistika
    Střely na bránu: 29 – 26 | Přesilová hra: 1/4 – 1/2 | Trestné minuty: 4 – 8

Také po druhé třetině prohrává Minnesota s Coloradem o jediný gól – tentokrát 2:3! Hosté měli skvělý nástup do této dvacetiminutovky a už po 43 sekundách se prosadil tečí Jonathan Drouin, který skóroval podruhé v zápase. Divočáci odpověděli ve 31. minutě přesilovkovou ranou Declana Chisholma. Poté si domácí dokázali vytvořit velký tlak, ovšem Laviny s přispěním brankáře Annunena zatím těsné vedení hájí.

40:00

39:47
    Hosté se vymanili a naopak hrozí jejich první lajna. Cale Makar měl před sebou dost prostoru a tak si vylepšil pozici. Mířil nad beton, ale Gustavsson zasáhl vyrážečkou.

39:08
    Nápor Wild alespoň dočasně přerušila střela Jonase Brodina od modré čáry, kterou chytá Annunen do lapačky.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny. Domácí se snaží vyrovnat.

38:43
    Rána Kirilla Kaprizova orazítkovala pravou Annunenovu tyčku!

38:28
    Hosté v plném počtu, ale stále jsou pod tlakem.

38:16
    Nahození Matse Zuccarella tečoval Eriksson Ek, který pak i dorážel. Annunen opět uhájil brankovou čáru!

37:34
    Boldyho nástřel prošel až před branku, kde byl Joel Eriksson Ek. Ten nedokázal protlačit puk pes Annunena!

37:04
    Další hostující vyhození.

36:44
    Chris Wagner zabojoval u mantinelu a dokázal vyhodit.

36:26
    Hostující Sean Walker dostává dvě minuty za přidržení Zuccarella a Wild budou hrát přesilovku.

36:07
    Kaprizov našel Matse Zuccarella, jehož volej od modré čáry vyráží Annunen.

35:49
    Zakázané uvolnění Colorada. Hra se vrací před Annunenovu branku.

35:31
    Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Následuje reklamní přestávka.

34:57
    Hosté se usadili v útočném pásmu. Nahození Jacka Johnsona bylo sraženo do rohu.

33:54
    Z pravé strany pálil Matthew Boldy. Annunen si připisuje další úspěšný zákrok.

33:17
    Adam Beckman se otočkou zbavil bránícího Toewse a z levého kruhu nahodil puk na branku. Před ní přišla teč Marata Chusnutdinova, ovšem Annunen stačil adekvátně zareagovat.

31:58
    Kaprizov udržel zajímavými manévry útočné pásmo. Pak puk předal Jonovi Merrillovi, jehož střela minula branku.

30:56
    Joel Eriksson Ek se vydal dopředu na levé straně. Jeho střelu zastavil a podržel Annunen.

30:45
    Střela Calea Makara skončila ve výstroji brankáře Johanssona.
    30:10 Declan CHISHOLM - 2:3

30:10
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Domácí skórují v již klasické početní výhodě! Hosté byli staženi v boxu před svou brankou. Kirill Kaprizov vytáhl hru na osu pro DECLANA CHISHOLMA, který využil clony Erikssona Eka a jeho rána zapadla do levého horního rohu z pohledu Annunena. Ten nic neviděl a šel do univerzálního rozkleku, kterým pokryl jen dolní polovinu své klece – 2:3. Asistence: Kirill Kaprizov a Mats Zuccarello.

29:45
    Hosté jsou ve čtyřech!

29:28
    Joel Eriksson Ek nebezpečně vypálil. Po Annunenově zákroku dorážel Mats Zuccarello, ovšem neprocpal puk za záda gólmana hostí, který se v brankovišti roztáhl.

29:05
    Samuel Girard podrazil Zuccarella a domácí budou hrát přesilovku 5 na 3!

28:23
    Domácí v plném počtu a budou hrát zkrácenou přesilovku.

27:44
    Mikko Rantanen je vyloučen za sekání Joela Erikssona Eka, byť to mohlo být posouzeno i obráceně.

27:24
    Domácí vyhazují a půlku oslabení mají za sebou.

26:22
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Matthew Boldy – 2 min., podrážení.

26:15
    Po ráně Jonase Brodina byl puk sražen do ochranné sítě za brankou. Následuje reklamní přestávka.

25:55

25:32
    Kaprizov rozdával přihrávky. Jedna z nich prošla brankovištěm, aniž by ji někdo zasáhl. Další našla Matthewa Boldyho na slotu, ovšem Annunen proti němu povyjel a Boldy zamířil přesně do finského brankáře!

24:57
    Faber fotbalovým zákrokem bruslí udržel pro domácí útočné pásmo a tlak Wild tak může pokračovat.

24:19
    Mats Zuccarello sklepl puk doleva pro Kirilla Kaprizova. Annunen byl u tyčky připraven.

23:53
    Dvě minuty za hákování dostává Jonathan Drouin. Přesilovka pro Minnesotu.

23:05
    Ránu Alexe Goligoskiho do modré čáry vyrazil pravým betonem Annunen.

21:19
    Střela Jakea Middletona byla zastavena bránícím hráčem. Puk ale zůstal u brankoviště, kde tam mohl dorážet Marcus Johansson. Ten však neprocpal kotouč za Annunena.
    20:43 Jonathan DROUIN - 1:3

20:43
    Skvělý nástup Lavin do druhé třetiny! Domácí si nepohlídali první formaci Colorada. Devon Toews předal kotouč na osu modré čáry pro Nathana MacKinnona. Ten vystřelil a kotouč, který by jinak směřoval vedle branky, usměrnil za záda Gustavssona pohotový JONATHAN DROUIN – 1:3. Asistence: Nathan MacKinnon a Devon Toews.

20:01

Další třetina začne přibližně ve 3:10.

Statistika
    Střely na bránu: 11 – 18 | Přesilová hra: 0/0 – 1/1 | Trestné minuty: 2 – 0

První třetina nabídla rušný hokej s poměrně velkým množstvím šancí. Lépe z toho vyšlo Colorado, které vede 2:1. Hosty poslal do vedení v 5. minutě Artturi Lehkonen. Na jeho trefu odpověděla čtvrtá lajna Divočáků. Shaw dobruslil nahozený puk a po jeho nahrávce střílel přesně Vinni Lettieri. Lavinám vrátil náskok ve 13. minutě Jonathan Drouin, jenž pohotovou dorážkou zužitkoval za pouhých 8 sekund přesilovku.

20:00

19:50
    Po buly se ocitl na ledě Johansson, kterého krosčekoval Jack Johnson. Rozhodčí tenhle zákrok pustili.

19:47
    Marco Rossi hledal před branku najíždějícího Marcuse Johanssona. Ten puk posunul jen k Annunenovi, který ho přikryl.

19:02
    Poslední minuta první třetiny.

18:53
    Mikko Rantanen našel v přečíslení 2 na 1 nalevo najíždějícího Jonathana Drouina, jehož ránu vyráží Gustavsson!

18:31
    Na střelu Brocka Fabera měl Annunen dobrý výhled a schoval ji do lapačky.

17:55
    Obrana Minnesoty se stáhla k jedné straně a MacKinnon našel krosem napravo volného Calea Makara. Ten dojel až před branku, ale Gustavsson dobře ucpal mezery! Poté ještě přišla střela MacKinnona, po níž gólman Wild přerušil hru.

17:29
    Drouin našel Davona Toewse, který pálil z levé strany. Chisholm jeho ránu srazil do rohu.

17:13
    Zakázané uvolnění domácích.

16:43
    Josh Manson si vybruslil s pukem do dobré pozice. Střelu vyrazil pravým ramenem Gustavsson.

15:48
    Střely na branku – 9:13

14:55
    Kirill Kaprizov se uvolnil šikovným manévrem na levém kruhu, odkud vystřelil. Annunen zasáhl ramenem a baseballová dorážka Matthewa Boldyho skončila nad brankou.

14:22
    Po střele Brandona Duhaima byl puk sražen mimo hrací plochu. Je tu poslední reklamní přestávka v první třetině.

14:10
    Od modré vypálil Josh Manson. Domácí brankář zasáhl vyrážečkou.

13:29
    Střelu Matse Zuccarella od pravého mantinelu vyrazil Annunen před sebe. Dorážka Marca Rossiho pak neprošla za jeho záda.

13:16
    Adam Beckman zkusil štěstí z pravé strany. Puk má Annunen.
    12:28 Jonathan DROUIN - 1:2

12:28
    Hosté využívají přesilovku po 8 sekundách! Cale Makar vystřelil švihem z osy hřiště. Gustavsson puk vyrazil tak, že ten přes něho obloučkem přepadl a pohotový JONATHAN DROUIN ho ze vzduchu doťukl za záda gólmana Minnesoty – 1:2. Asistence: Cale Makar a Nathan MacKinnon.

12:20
    Dvě minuty za podrážení schytal Kirill Kaprizov. Přesilovka pro Colorado.

11:40
    Brock Faber se dostal k puku na pravé straně útočného pásma. Po jeho ráně zaduněly betony brankáře Annunena.

11:21
    Mikko Rantanen sebral puk Brodinovi a posunul ho do slotu Nathanovi MacKinnonovi. Ten trefil v dobré pozici jen Gustavssona!

11:13
    Avs jsou zatím aktivnější! Po závaru před domácí brankou puk skončil pod brankářem Gustavssonem. Reklamní přestávka.

10:22
    Brandon Duhaime zůstal chvíli volný mezi kruhy, odkud minul domácí branku.

09:39
    Kaprizov se snažil najít Joela Erikssona Eka, ale kotouč srazil bránící hráč. Ke štěstí Lavin vedle branky. Následně ujel do další příležitosti Mikko Rantanen, jehož střelu přizvedl Gostavsson ramenem do ochranné sítě.

09:16
    Makar poslal do šance Mikka Rantanena. Ten byl rozjetý na pravé straně, ale svou střelou přestřelil bližší horní růžek!

08:51
    Střelu Calea Makara podržel ve výstroji Gustavsson. Následuje reklamní pauza.
    08:05 Vinni LETTIERI - 1:1

08:05
    Je srovnáno! Mason Shaw dobruslil za brankou nahození Alexe Goligoskiho. Následně poslal kotouč na pravý kruh, kde byl VINNI LETTIERI a ten z první zamířil ke vzdálenější tyčce Annunenovy svatyně – 1:1. Asistence: Mason Shaw a Alex Goligoski.

06:59
    Střely na branku – 4:10

05:53
    Gustavsson vyrazil také bekhendovou střelu Milese Wooda.

05:38
    Šance hostí! Po ráně Devona Toewse přišly ještě dorážky! Ani dlouholetý hráč Wild Zach Parise kotouč bekhendem nedostal za záda Gustavssona.

05:06
    Na levé straně byl rozjetý Marco Rossi. Střílel na bližší tyčku, ovšem pravý beton Annunena byl připraven.
    04:34 Artturi LEHKONEN - 0:1

04:34
    Lavina se poměrně rychle ujímá vedení! Casey Mittelstadt vyhrál buly na Jacka Johnsona. Jeho ránu Gustavsson vyrazil lapačkou jen před sebe. Tam se ke kotouči dostal ARTTURI LEHKONEN, jemuž napoprvé nevyšel pokus o bekhendovou dorážkou, ale puk se k němu odrazil znovu a tentokrát forhendový pokus prošel až do branky. Asistence: Jack Johnson a Casey Mittelstadt.

04:28
    Nahození ze středního pásma pokryl Gustavsson, který pak kotouč raději podržel.

03:39
    Jonathan Drouin převzal puk mezi kruhy. Ten mu vypíchl jeden z obránců Minnesoty.

02:33
    Nyní střílel z pravé strany Devon Toews. Gustavsson si připisuje další úspěšný zákrok.

02:24
    Jake Middleton vystřelil od modré čáry. Annunen přerušil hru.

01:31
    Docela ostrý začátek duelu. Hra se přelévá ze strany na stranu.

00:54
    Od modré čáry vypálil Josh Manson a Gustavsson puk vykopl.

00:40
    Na druhé straně tečoval Kaprizovovo nahození z rohu Joele Eriksson Ek a zasahovat musel také Justus Annunen.

00:27
    První zákrok si připsal domácí brankář Filip Gustavsson po zakončení Jonathana Drouina.

00:01

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Faber, Middleton, Chisholm, Brodin (C), Goligoski, Merrill – Boldy, Eriksson Ek (A), Kaprizov (A) – Zuccarello, Rossi, M. Johansson – F. Gaudreau, Chusnutdinov, Beckman – Lettieri, Lucchini, M. Shaw.
    Trenér: John Hynes

Colorado Avalanche: Annunen (Georgijev) – Makar (A), Toews, Manson, Girard, Se. Walker, J. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Drouin – Lehkonen, Mittelstadt, Duhaime – Parise, Colton, Wood – Kiviranta, C. Wagner, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: Schlenker, Nicholson – McNamara, Brisebois.

Minnesota Wild:
    Minnesota má odehráno 74 zápasů. Získala 81 bodů a na Západě je až desátá. Na poslední divokou kartu do play-off, kterou nyní drží Los Angeles, ztrácí 8 bodů. Tohle manko se už bude dohánět dosti složitě. V posledních čtyřech duelech Wild bodovali. z toho dvakrát zvítězili. Naposledy doma zdolali 3:2 Ottawu. Divočáci mají ze hry obránce Jareda Spurgeona a útočníky Marcuse Foligna s Ryanem Hartmanem. Toho vyřadil ze hry disciplinární trest.