Darmstadt – Stuttgart 1:2 (kon.) | Heidenheim – Leverkusen 1:2 (kon.) | Hoffenheim – Union Berlín 0:1 (kon.)
Mainz – Augsburg 1:0 (kon.) | Wolfsburg – Dortmund 1:1 (kon.) | Lipsko – Mönchengladbach 2:0 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
0:1 (0:0)
1. FC Union Berlín
cz Sobota 17.02.2024, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Nemecká Bundesliga • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Dobrý den. Vítám vás u sledování textového přenosu z duelu 22. kola německé Bundesligy, ve kterém TSG 1899 Hoffenheim od 15:30 přivítá 1. FC Union Berlin. Tak si to nenechte ujít.

Hoffenheimu vidina postupu do evropských pohárů začíná rychle mizet před očima, svěřenci amerického trenéra Pellegrina Matarazza už čekají na výhru dlouhých osm zápasů. Poslední vítězství TSG se datuje do 8. prosince, kdy doma udolali Bochum, od té doby si celek ze Sinsheimu připsal čtyři remízy a čtyři porážky. V tabulce Bundesligy je sice Hoffenheim stále v horní polovině (aktuálně na 8. místě), na šesté místo ale aktuálně ztrácí už pět bodů, na páté dokonce deset.

Union sice v minulém kole doma udolal trápící se Wolfsburg 1:0, čímž si vybudoval pětibodový polštář na barážovou 16. příčku tabulky, tato ligová sezóna je ale pro Ligou mistrů namlsané fanoušky berlínského klubu zklamáním. Ve 21 utkáních Union vstřelil pouhých 20 branek, horší gólovou potenci už mají jen v sestupových vodách namočení Kolín a Mohuč.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Kadeřábek, Kabak, Grillitsch, Nsoki – Stach, Prömel, Tohumcu – Kramarić – Bebou, Beier.
    Náhradníci: Noll – Adams, F. Becker, Bischof, Brooks, Conte, Jurásek, Skov, Weghorst.
    Trenér: P. Matarazzo

1. FC Union Berlín: Rönnow – Doekhi, Vogt, Leite – Trimmel, Laídúní, Khedira, Tousart, Gosens – Volland, Hollerbach.
    Náhradníci: Schwolow – B. Aaronson, Bedia, Haberer, Juranović, Knoche, Král, Roussillon, Vertessen.
    Trenér: N. Bjelica

Rozhodčí: Hartmann – Leicher, Schüler.

1

2
    Andrej Kramarić se hned v úvodu dostal k odraženému míči v pokutovém území, zakončit se mu ale nepodařilo. Poté se balon ale nečekaně dostal k volnému Ihlasi Bebouovi, který napálil tyč!

3
    Hra zůstává přerušena, Rani Khedira se drží za nohu a moc se mu nechce na nohy.

4
    Berlínský středopolař Khedira je opět na zemi, u střídačky Unionu už se začíná rozcvičovat Alex Král.

6
    Nyní ke střídání skutečně dochází, už po pěti minutách hry nastupuje Alex Král místo zraněného Raniho Khediry.

7
    Hra je opět přerušena, tentokrát po faulu domácího Grischy Prömela ve středu hřiště.

8
    Kevin Volland se přes Nsokiho nedostal a nepodařilo se mu odcentrovat, rozehrávat mohou domácí.

9
    Kromě úvodní šance Beboua zatím nesledujeme kdovíjakou podívanou, po dalším faulu TSG ve středu hřiště může rozehrávat Volland.

11
    Vollandův dlouhý nákop do pokutového území jeden z hráčů Unionu tečoval vysoko nad branku, následovat bude odkop od svatyně Olivera Baumanna.

12
    Fotbalisté Unionu byli zatlačeni hluboko na vlastní polovinu, do rozehrávky nyní zapojili i brankáře Frederika Rönnowa.

14
    Benedict Hollerbach pouze prodloužil Vogtův nákop směrem k Baumannovi, rozehrávat může pro změnu brankář Hoffenheimu.

15
    Po dalším dlouhém odkopu Frederika Rönnowa se míče ujali domácí obránci.

16
    Maximilian Beier uvízl v ofsajdovém postavení, rozehrávat bude opět Frederik Rönnow.

18
    Kevin Volland vybídl ke skórování Benedicta Hollerbacha, útočník Unionu ale tváří v tvář Baumannovi napálil tyč!

19
    Protiútok domácích skončil zajímavým centrem Antona Stacha z pravé strany, který Frederik Rönnow jen tak tak vyrazil před dotírajícím Bebouem.

20
    Hráči TSG se usadili na útočné polovině, do kombinace se nyní zapojuje i Pavel Kadeřábek.

21
    Florian Grillitsch hledal dlouhou kolmicí Maximiliana Beiera, Frederik Rönnow ale včas vyběhl a zakopl míč do bezpečí.

23
    Umut Tohumcu ztratil míč ve středu hřiště, načež hosté založili rychlý protiútok, Kevin Volland ale na Hollerbachův dlouhý pas nedosáhl.

24
    Napadající Stanley Nsoki fauloval Vollanda, Union si bude moci rozehrávku v klidu zopakovat.

25
    Grischa Prömel zůstává ležet v bolestech na trávníku, hra zůstává přerušena.

26
    Pro bývalého středopolaře Unionu zápas proti bývalému zaměstnavateli zřejmě skončil, Grischa Prömel odchází do útrob stadionu.

28
    Hosté už se radovali z gólu, Robin Gosens ale po přihrávce z pravé strany zakončoval z ofsajdového postavení!

29
    Střídání v týmu TSG 1899 Hoffenheim:
    ze hřiště odchází Grischa Prömel, přichází Wout Weghorst.

30
    Ozan Kabak zapojuje do rozehrávky Baumanna, po dvou velkých šancích Unionu se hra opět uklidnila.

31
    Míč je po nepřesnosti v rozehrávce TSG v autu a vhazovat může Kevin Vogt.

32
    Kevin Volland pouze prodloužil centr z levé strany směrem k Baumannovi.

33
    Andrej Kramarić už mohl zakončovat, místo toho ale ještě hledal Beboua, jenž na míč nedosáhl a ten skončil v zámezí.

35
    Hostující příznivci nyní zasypali část hřiště tenisovými míčky, sudí Hartmann tak musí přerušit hru.

36
    Toho oba celky využívají k doplnění tekutin u svých střídaček.

38
    Pořadatelům se podařilo hřiště uklidit, hra tak může pokračovat.

39
    Jenže pozor, zástupci části populace s nižším IQ v kotli Unionu opět zasypala hřiště odpadky a dalšími předměty, rozhodčí je tak nucen přerušit zápas!

41
    Hráči zatím zůstávají na hrací ploše a vyčkávají, co bude dál. Vypadá to ale na předčasný konec prvního poločasu.

42
    Je to jasné, hlavní arbitr svolává hráče obou týmů do kabin!

43
    Po zhruba desetiminutovém přerušení hráči vycházejí zpět na hřiště, první poločas se tak – doufejme – bude moci konečně dohrát.

44
    Balon je v autu, vhazovat bude z vlastní poloviny hostující kapitán Christopher Trimmel.

45
    Stanley Nsoki ve středu hřiště fauloval Vollanda. Oba se následně pustili do strkanice a vidí žluté karty.

45
    Nsoki a Volland se do sebe opět pustili, oba kohouti si koledují o vyloučení...

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 12 minut!

45+3
    Stanley Nsoki u postranní čáry stáhl k zemi – hádejte, koho – Kevina Vollanda a tentokrát už sudí Hartmann vytahuje druhou žlutou kartu. Pro Nsokiho zápas předčasně skončil!

45+4
    Domácí s rozehrávkou nikam nespěchají, čtyři minuty nastaveného času jsou už minulostí.

45+5
    V posledních minutách se na hřišti dějí věci. Kevin Volland naprosto zbytečně srazil k zemi Kramariće a také on se po druhé žluté kartě pakuje do kabin!

45+7
    Benedict Hollerbach se po pravém křídle neprotlačil přes Stacha, hosté však budou alespoň vhazovat.

45+8
    Ajsa Laídúní po centru z pravé strany jen odevzdal balon do Baumannovy náruče.

45+9
    Ozan Kabak nepřesnou rozehrávkou nabídl míč Hollerbachovi, který utekl po levém křídle, ale nakonec o balon přišel.

45+9
    Danilho Doekhi za faul na Stacha u postranní čáry vidí žlutou kartu.

45+11
    Hosté se usadili na útočné polovině a nakonec z toho byl centr Krále z pravé strany, kterému ovšem předcházel ofsajd českého reprezentanta.

45+12
    Lucas Tousart hledal chytrou kolmicí rozběhnutého Benedicta Hollerbacha, domácí obrana si ale poradila.

45+12

První poločas je s velkou prodlevou u konce. Zápas byl na dlouhou dobu přerušen kvůli části hostujících fanoušků, kteří zasypali hrací plochu tenisovými míčky a dalšími předměty. Na góly je to po první půli 0:0, na velké šance 1:1 – Ihlas Bebou i Benedict Hollerbach pálili do tyče.

Druhý poločas začne přibližně v 16:55.

46

46
    ze hřiště odchází Umut Tohumcu, přichází Robert Skov.

48
    Po nepovedené akci Hoffenheimu je míč u Frederika Rönnowa, který s rozehrávkou příliš nespěchá.

49
    Pavel Kadeřábek a Ozan Kabak si vyměňují balon na vlastní polovině a pomalu postupují kupředu.

50
    Po přenesení hry na levou stranu ale domácí o balon přišli a vhazovat bude Union.

52
    Anton Stach to zkusil zpoza hranice pokutového území, jeho střelu ale Frederik Rönnow konečky prstů vyrazil!

53
    Po následném rohovém kopu se dostal k míči Wout Weghorst, ke střele se ale nedostal.

54
    Střídající Robert Skov vybojoval vhazování poblíž rohového praporku.

55
    Chvíli nato se ke střele znovu odhodlal Anton Stach, jehož pokus byl sražen do zámezí – další roh pro Hoffenheim.

57
    Hráči v modrých dresech se v posledních minutách usadili na útočné polovině, nyní ale Wout Weghorst o míč ve střelecké pozici přišel.

58
    Na opačné straně hřiště to z velké dálky zkusil Lucas Tousart, jeho pokus ale postrádal přesnost i razanci.

60
    Robert Skov o sobě dal znovu vědět, jeho střílený pas do předbrankového prostoru ale uzmul Frederik Rönnow.

61
    Benedict Hollerbach neprošel přes Kabaka a domácí založili rychlou protiakci, na jejímž konci stál Ihlas Bebou, který ale zakončil přímo do Rönnowa.

62
    Diogo Leite pod tlakem jen odkopl míč k půlící čáře, domácí jsou v posledních minutách jasně lepší.

64
    Andrej Kramarić posadil míč přímo na hlavu Weghorsta, zkušený snajpr ale zcela minul.

65
    Střídající Robert Skov roozehrál následný rohový kop nakrátko, nakonec z toho žádné nebezpečí pro Union nepramenilo.

66
    Střídání v týmu 1. FC Union Berlín:
    ze hřiště odchází Ajsa Laídúní, přichází Brenden Aaronson.

66
    ze hřiště odchází Benedict Hollerbach, přichází Yorbe Vertessen.

68
    Maximilian Beier to zkusil ze střední vzdálenosti, jeho pokus ale postrádal přesnost a Frederik Rönnow mohl zůstat v klidu.

69
    Střídající Brenden Aaronson se dral do zakončení, Florian Grillitsch se ale poctivě vrátil a čistým způsobem jej připravil o míč.

70
    Po spolupráci Beboua s Kadeřábkem budou domácí vhazovat nedaleko rohového praporku.

71
    Stachův centr z pravé strany adresovaný Andrejovi Kramarićovi odhlavičkoval Danilho Doekhi do autu.

72
    Ozan Kabak to vzal na sebe z velké dálky, jeho pokus ale proletěl zhruba metr nad břevnem.

73
    V další šanci Hoffenheimu se objevil Maximilian Beier, který z levé strany pokutového území těsně minul bližší tyč!

75
    Další akci TSG zakládá u půlící čáry Anton Stach, hosté se v posledních zhruba dvaceti minutách pouze brání.

76
    Andrej Kramarić na Skovův centr z pravé strany nedosáhl a fotbalisté Unionu poté zakopli balon do bezpečí.

77
    Maximilian Beier vypálil z velké vzdálenosti, tady neměl Frederik Rönnow sebemenší problém zasáhnout.

78
    Pavel Kadeřábek spadl u půlící čáry po souboji s Aaronsonem, domácí si tak budou moci rozehrávku v klidu zopakovat.

79
    Po zblokované střele Kramariće budou domácí zahrávat další rohový kop.

80
    Kevin Vogt ale centr z levé strany hlavou odvrátil do bezpečí.

81
    Florian Grillitsch hledal na hranici pokutového území Pavla Kadeřábka, nepříliš přesný pas si ale český legionář nedokázal zpracovat.

81
    ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Jérôme Roussillon.

81
    ze hřiště odchází Christopher Trimmel, přichází Josip Juranović.

81
    ze hřiště odchází Ihlas Bebou, přichází Bambase Conte.

83
    Kadeřábkův centr z pravé strany ještě Weghorst sklepával pro Andreje Kramariće, který ale na míč už nedosáhl.

84
    Union Berlin právě vstřelil branku!
    To jsou věci! Ve druhém poločase byl Hoffenheim jasně lepší, necelých deset minut před koncem jde ale do vedení Union! Yorbe Vertessen prchl po levém křídle a poté našel v pokutovém území BRENDENA AARONSONA, který se tváří v tvář Baumannovi nemýlil.

86
    Pavel Kadeřábek zatáhl za záchrannou brzdu a za faul na unikajícího Roussillona dostal žlutou kartu.

87
    K exekuci přímého kopu se chystají Josip Juranović a Brenden Aaronson.

88
    Nakonec to vzal na sebe Josip Juranović, jehož utěšenou střelu Oliver Baumann se štěstím vyškrábl na tyč!

89
    Yorbe Vertessen se dostal k zakončení z hranice pokutového území, trefil ale jen Baumanna.

89
    Diogo Leite se dotkl míče rukou a vidí za to žlutou kartu.

90
    K odraženému míči se za hranicí pokutového území dostal Robert Skov, jehož rána ale byla zblokována.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 4 minuty.

90+1
    ze hřiště odchází Pavel Kadeřábek, přichází David Jurásek.

90+2
    Kramarićův centr z pravé strany Vogt odhlavičkoval do bezpečí.

90+3
    Lucas Tousart zůstal po souboji s Contem ležet na hrací ploše, hra je přerušena a Union s rozehrávkou pochopitelně nespěchá.

90+4
    Balon je v zámezí a Frederik Rönnow si jej velmi pomalu chystá k odkopu.

90+5

Je dobojováno! Ve druhém poločase byl Hoffenheim jednoznačně aktivnější a vypracoval si několik gólovek, série TSG bez vítězství se ale prodlužuje na dlouhých osm zápasů. Všechny tři body putují do Berlína, o výhře Unionu v 84. minutě rozhodl střídající Brenden Aaronson.

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 12:7. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:3. Fauly: 10:7.

Já vám tímto děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou. (17:48:00)