Juventus – Neapol 1:0 (kon.)
Juventus Turín
1:0 (0:0)
SSC Neapol
cz Piatok 08.12.2023, 20:45 • Allianz Stadium, Turín • Talianska Seria A • 15. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

V rámci šlágru 15. kola italské Serie A se mezi sebou utkají týmy Juventus FC a SSC Neapol.

Domácí Juventus FC, hrající své domácí utkání na Allianz Stadium v Turíně, vstoupil do letošního ročníku dobře, když za 14 odehraných kol stihli domácí nasbírat 33 bodů za 10 výher, 3 remízy a jedinou porážku s aktivním skóre 22:9. Nachází se tak na skvělém 2. místě jen 2 body za prvním Interem Milán.
    V minulém kole si poradili na hřišti v Monze a vyhráli 1:2.

To hostující SSC Neapol po 14. odehraném kole je spíše za očekáváním, když stihli nasbírat pouhých 24 bodů za 7 výher, 3 remízy a 4 porážky s aktivním skóre 26:17. Hosté se tak nacházejí až na 5. místě ligové tabulky. V minulém kole utrpěl loňský mistr debakl na domácím hřišti, když padl s Interem Milán 0:3.

Juventus FC: Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo (C) – Cambiaso, McKennie, Locatelli, Rabiot, Kostić – F. Chiesa, Vlahović.
    Náhradníci: Pinsoglio, Perin – Sandro, Huijsen, Iling, Kean, Milik, Miretti, Caviglia, Nonge, Rugani, Yildiz.
    Trenér: Massimiliano Allegri

SSC Neapol: Meret – Di Lorenzo (C), Rrahmani, Jesus, Natan – Anguissa, Lobotka, Zieliński – Politano, Osimhen, Kvaracchelija.
    Náhradníci: Contini, Gollini – Cajuste, Demme, Elmas, Gaetano, Lindström, Østigård, Raspadori, Simeone, Zanoli, Zerbin.
    Trenér: Walter Mazzarri

Rozhodčí: Orsato – Giorgio, Giuseppe.

Zdravím všechny fanoušky dobrého fotbalu a vítám Vás u šlágru 15. kola italské Serie A, ve kterém domácí Juventus FC hostí SSC Neapol. Přeji Vám příjemnou zábavu.

Hlavní rozhodčí přivádí aktéry dnešního utkání na hrací plochu.

1

1
    Hned z úvodu budou mít hosté k dispozici velmi dobrou standardní situaci v podobě volného přímého kopu.

2
    Obrovskou šanci měli hosté, když si na skvělý přímý kop naskočil Danilo. Jeho hlavičku fantasticky vyrazil Wojciech Szczęsny na roh.

3
    Piotr Zieliński si naběhl na centr, ale těsně před ním zasáhla skvěle obrana domácích.

4
    Po individuální akci Andrého Anguissi budou hosté zahrávat rohový kop.

5
    Hrubě nepřesnou rozehrávku rohového kopu předvedl Amir Rrahmani.

6
    Skvělou prací udržel Neapol na útočné polovině Stanislav Lobotka.

7
    Po rychlém protiútoku se k míči dostal Andrea Cambiaso, který se uvolnil a nebezpečně vypálil. Míč jen velmi těsně minul bránu.

8
    Giovanni Di Lorenzo možná nechtěně, ale vyslal nebezpečnou střelu z velmi velkého úhlu, kterou nikdo nečekal. Brankář Wojciech Szczęsny míč lapil na brankové čáře.

9
    Matteo Politano si navedl míč na střed a vypálil. Míč byl velmi nebezpečný a olízl vnější stranu tyče domácí brány. Brankář domácích se jen ohlédl.

10
    Útočným faulem se provinili hostující hráči.

11
    Andrea Cambiaso centroval na Filipa Kostiće. Tomu k zakončení chyběl půlkrok, a proto míč proletěl až do zámezí.

12
    Autové vhazování z dobré pozice budou mít k dispozici hosté z jihu Itálie.

13
    Danilo se snažil vyslat průnikovou přihrávku za obranu hostů, ale jeho přetažený míč shrábl brankář Alex Meret.

15
    Hostující hráči klidní hru a kombinují s míčem na vlastní polovině.

16
    Velmi špatné zpracování předvedl Victor Osimhen, který jen odevzdal míč soupeři.

17
    Andrea Cambiaso předvedl nepěkný útočný faul. Hosté budou zahrávat volný přímý kop.

18
    Útočným faulem se provinil Amir Rrahmani.

19
    Obrovský závar měli domácí. Dušan Vlahović si převzal míč a na úrovni penalty napálil jediného hráče v cestě. Odražený míč si zpracoval Weston McKennie, který se pokusil o nůžky. Fantastický zákrok předvedl Meret, který podržel svůj tým.

20
    Po akci Federica Chiesi budou domácí zahrávat rohový kop.

21
    K odraženému míči se dostal Federico Chiesa, který svým pokusem spíše ohrozil diváky na tribuně.

22
    Velmi nepřesnou rozehrávku předvedli hráči Neapole, kteří zadarmo přepustili míč soupeři.

23
    Útočný faul si na svou osobu vybojoval Chviča Kvaracchelija.

24
    Hrubě nepřesnou rozehrávku předvedl Chviča Kvaracchelija.

26
    Domácí hráči budou čelit dalšímu náporu Neapole.

27
    Střela Dušana Vlahoviće byla spíše propagační. Brankář Meret s ní neměl potíže.

28
    To snad není možné!
    Victor Osimhen předvedl skvělou akci a poslal míč na úplně volného Chviča Kvaraccheliju, který sám před brankářem, který vyběhl na hranici vápna, překopl míč vysoko nad. Toto byla tutová šance, která může hosty mrzet.
    28. Velká šance hostů.

31
    Velmi nepřesnou rozehrárvku předvedl hostující hráči, kteří již po několikáté darovali míč soupeři.

33
    Hráči Neapole kombinují s míčem a vyčkávají na chybu v obraně domácích.

34
    Chviča Kvaracchelija se snažil zachytit pas z hloubi pole, ale míč byl delší než by potřeboval a míče se zmocnili domácí hráči.

36
    Rohový kop budou zahrávat hosté.

37
    Hráči Neapole kombinují s míčem a vypadají, že neví, co s míčem dělat.

39
    Velkou šanci měli hosté, když se k šanci dostal Giovanni Di Lorenzo, který napálil tyč. Štěstí zatím hostům v dnešním zápase chybí.

41
    Domácí budou vhazovat poblíž šestnáctky hostů.

43
    Hráči Neapole hrají opatrně a vyčkávají. Nechtějí hlavně dostat gól do šatny.

45
    Ani Juventus se již někam nežene. Vypadá to, že oba týmy už poločas dohrávají a čekají na 2. poločas.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 1 minutu.

45+1
    Chviča Kvaracchelija obdržel žlutou kartu za nesportovní chování.

45+2

Máme za sebou 1. poločas, po kterém je stav 0:0.
    Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří si připsali několik šancí. Ty si vypracovali i domácí, ale oba týmy je nedali. Tu největší šanci si vypracoval Chviča Kvaracchelija, který po skvělé přihrávce sám před gólmanem nepochopitelně střílel vysoko nad.
    Poločas tak skočil 0:0.

46

47
    Piotr Zieliński napřáhl ke střele, nicméně jeho střela byla nepřesná.

48
    Piotr Zieliński se snažil průnikovou přihrávkou najít jednoho ze svých spoluhráčů, ale jeho pas byl nepřesný.

49
    Obrovskou šanci měl Dušan Vlahović, který z hranice vápna napálil tyč. Mrzet ho to však nemusí, neboť si nepohlídal ofsajd.

51
    Juventus právě vstřelil branku!
    Autorem branky je FEDERICO GATTI, asistoval mu ANDREA CAMBIASO!!!
    Po skvělé akci se k centru dostal Andrea Cambiaso, který skvěle našel hlavu FEDERICA GATTIHO, který bezpečně zavěsil.
    51. Federico GATTI - 1:0

53
    Střela Stanislava Lobotky byla nepřesná.

55
    Hráči Neapole kombinují s míčem a snaží se s výsledkem zápasu něco udělat.

57
    Dušan Vlahović se snažil, aby byl odpískán faul na jeho osobu, ale na to mu sudí neskočil.

58
    Danilo obdržel žlutou kartu za faul loktem na Osimhena.

60
    Domácí hráči budou zahrávat rohový kop.

61
    S rohovým kopem si obrana hostů poradila.

63
    Jesus za svůj faul obdržel žlutou kartu.

64
    Domácí se dožadují penalty po údajné ruce. VAR vše prověřuje.

65
    Střídání v týmu SSC Neapol:
    ze hřiště odchází Piotr Zieliński, přichází Eljif Elmas.

66
    VAR prokázal, že míč trefil rameno, takže se ruka nepíská.

67
    Federico Chiesa vyslal zajímavý pokus, který jen těsně minul horní tyč.

69
    Vlahovič spadl ve vápně, ale sám ukazuje, že se o faul nejednalo. Skvělé gesto od útočníka domácích.

70
    Střídání v týmu Juventus FC:
    ze hřiště odchází Dušan Vlahović, přichází Arkadiusz Milik.

71
    Wojciech Szczęsny předvedl strašnou rozehrávku, která se dostala k Victoru Osimhenovi, který vstřelil branku. Asistent prokázal, že stál v době přihrávky v ofsajdu.
    Teď domácí utekli hrobníkovi z lopaty.

73
    ze hřiště odchází Natan, přichází Alessandro Zanoli,
    ze hřiště odchází Matteo Politano, přichází Giacomo Raspadori.

75
    Hráči Neapole kombinují s míčem a chtějí výsledek minimálně dorovnat.

77

79
    Juan Jesus předvedl skvělý zákrok proti unikajícímu Federicu Chiesovi.

81
    Hráči Neapole mají na sobě deku a moc neví, co s míčem a tak jej ťukají ze strany na stranu.

83
    ze hřiště odchází Federico Chiesa, přichází Moise Kean,
    ze hřiště odchází Filip Kostić, přichází Aléx Sandro.

84
    Hlavička Jesuse byla velmi nepřesná.

85
    Následovat bude rohový kop Neapole.

86
    Elmas obdržel žlutou kartu za své protesty.

87
    ze hřiště odchází Stanislav Lobotka, přichází Jens Cajuste,
    ze hřiště odchází Chviča Kvaracchelija, přichází Giovanni Simeone.

88
    Útočným faulem se provinili hráči Neapole.

90
    Hosté se snaží závěrečným tlakem s výsledkem něco udělat.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 5 minut.

90+2
    ze hřiště odchází Weston McKennie, přichází Samuel Iling,
    ze hřiště odchází Andrea Cambiaso, přichází Daniele Rugani.

90+5
    Zbývá poslední minuta a vypadá to, že si hosté připíšou 1. venkovní prohru v sezóně.

90+5
    Tito hráči v závěru obdrželi žlutou kartu.

90+6

Máme za sebou utkání 15. kola Serie A, ve kterém domácí Juventus porazil Neapol 1:0.
    V prvním poločase měl v 28. minutě obrovskou šanci Chviča Kvaracchelija, který sám před bránou vysoko přestřelil.
    Ve 2. poločase se v 51. minutě prosadil Gatti po volném přímém kopu a zařídil jediný gól utkání. Hosté se zmohli jen na jedinou střelu na bránu, a proto prohráli 1:0.

Držení míče: 34 % : 66 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:9. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:12.

Tohle již bude ode mě vše. Já Vám děkuji za pozornost a budu se na Vás těšit zase u dalšího Onlajnu. (22:44:45)