Lotyšsko – Arménsko 2:0 (kon.) | Cyprus – Nórsko 0:4 (kon.) | Španielsko – Škótsko 2:0 (kon.)
Chorvátsko – Turecko 0:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Poľsko 0:2 (kon.) | Albánsko – Česko 3:0 (kon.)
Bielorusko – Rumunsko 0:0 (kon.) | Andorra – Kosovo 0:3 (kon.)
Faerské ostrovy
0:2 (0:1)
Poľsko
cz Štvrtok 12.10.2023, 20:45 • Tórsvøllur, Tórshavn • Kvalifikácia ME • Skupina E

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 0:4. Střely mimo: 3:2. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 13:10. (22:48:10)

Nový polský trenér Michał Probierz se může radovat z úspěšného startu ve funkci. Poláci si pod jeho vedením připsali první venkovní výhru v kvalifikaci a v tabulce skupiny se posunuli na postupové druhé místo, na němž vystřídali český výběr.

Hosté měli skvělý start do zápasu. Už ve 4. minutě je poslal do vedení přesnou zpoza šestnáctky Sebastian Szymański. Faeřané pak odehráli ve zbytku první půle se soupeřem vcelku vyrovnanou partii, ale větší šanci si nevytvořili. Druhá půle pak začala pro domácí velmi špatně. Obránce Hördur Askham totiž fauloval unikajícího Milika a byť z toho po zásahu VAR nakonec nebyla penalta, protože k zákroku došlo ještě před hranicí šestnáctky, byl domácí stoper vyloučen. O deseti hrající Faeřané už pak nedokázali Polákům cestu za výhrou výrazněji zkomplikovat a v 65. minutě naopak pojistil cestu favorita za třemi body střídající Adam Buksa. Zbytek duelu se pak už dohrál spíše v poklidném tempu.

90+7

90+7
    Ještě vhazování pro Polsko, které provede Wszołek. Pak už by měl přijít každou chvíli závěrečný hvizd.

90+6
    Ári Jónsson si splnil defenzivní povinnosti zakřižováním Wszołeka a odkopem míče do autu.

90+5
    Žlutá karta pro tým Polsko (Bartosz Slisz).

90+4
    Odmar Faerö zezadu podkopl unikajícího Frankowského a také on si z utkání odnese žlutou kartu.

90+3
    Ještě vysoký centr Davidsena, se kterým si ale poradila obrana soupeře.

90+3
    Jakub Piotrowski si vysloužil žlutou kartu.

90+2
    Poláci to chtějí už spíše v klidu dohrát a nikam moc nepospíchají. Nutno říci, že jim nahrává výsledek z Albánie, kde Česko směřuje k porážce a to by znamenalo, že na druhé místo v tabulce se posune právě Polsko.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě sedm minut!

90
    Střídání v týmu Faerské ostrovy:
    ze hřiště odchází Sölvi Vatnhamar, přichází Stefan Radosavljević.

89
    Střely celkem – 3:11

88
    Filip Marchwiński poprvé u míče. Z levé strany se dostal do pokutového území, ale z těžké pozice zakončil hodně nepřesně.