Fiorentina – Lech Poznań 2:3 (kon.) | Alkmaar – Anderlecht 2:0 (4:1 po pen.) | West Ham – Gent 4:1 (kon.)
Nice – Bazilej 1:2 (po pr.)
ACF Fiorentina
2:3 (0:1)
KKS Lech Poznań
cz Štvrtok 20.04.2023, 18:45 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Európska konferenčná liga • Štvrťfinále

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z fotbalu se budu těšit opět na shledanou. (20:45:43)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 9:3. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 17:15.

Je dobojováno. Hosté se ve druhé půli trefili dvakrát a vymazali tak ztrátu. Vypadalo to, že se půjde do prodloužení či penalt, to ale domácí odmítli, když se dokázali prosadit dvakrát. V celkovém součtu tak vítězí 6:4 a postupují dále. Pro Lech pouť konferenční ligou naopak končí.

90+7

90+7
    Odkop od domácí branky a za chvíli už se zřejmě ozve hvizd hlavního sudího, který zápas ukončí.

90+6
    Poslední minuta nastavené hrací doby, u míče jsou hosté a ještě se pokoušejí něco vymyslet před brankou Pietra Terracciana.

90+5
    Hosté se teď ještě snažili o další branku, ale Pietro Terracciano zavřel brankoviště a drží míč u sebe.

90+4
    Do další šance se dostal Gaetano Castrovilli, ale vyrovnáno z toho není. Domácí to úplně mrzet nemusí, stále mají bezpečný náskok. Do konce chybí ještě dvě nastavené minuty.
    90+2. Gaetano CASTROVILLI - 2:3

90+2
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky a v celkovém součtu mají opět dvoubrankový náskok, zřejmě tak rozhodují o postupu dále. GAETANO CASTROVILLI v pokutovém území bouchnul do balonu a ten končí za zády Bednareka – 2:3. Asistence: Nicolás González.

90+2
    Nicolás González sebral míč soupeři a dostal ho daleko od brány Terracciana. Domácí tak jdou do útočné akce, zároveň jsou ale připraveni i vzadu.

90+1
    Nastavuje se ještě šest minut navíc.

89
    U míče jsou hosté a dostávají jí ho na polovinu domácího celku. Nika Kvekveskiri však z dálky poslal balon jen vedle tyče Pietra Terracciana.

88
    Žlutá karta pro tým KKS Lech Poznaň (Michał Skóraś).

87
    Fiorentina zahrával další standardní situaci v podobě volného kopu, ale soupeř si poradil. Míč tak má Filip Bednarek a bude odkopávat od své branky.

85
    Střídání v týmu ACF Fiorentina:
    ze hřiště odchází Riccardo Sottil, přichází Christian Kouamé.

84
    Lucas Martínez centroval míč do pokutového území, ale poslal ho jen za zadní čáru. Následuje tak odkop od Bednarekovy brány.

83
    Žlutá karta pro tým KKS Lech Poznaň (Nika Kvekveskiri).

82
    Střídání v týmu KKS Lech Poznaň:
    ze hřiště odchází Radosław Murawski, přichází Nika Kvekveskiri.

Vendula Zdražilová

Góly: 78. Sottil, 90+2. Castrovilli (N. González) – 9. Sousa, 65. Velde (pen.), 69. Sobiech (J. Karlström I)

Karty:   19. Biraghi (FIO), 35. Milenković (FIO), 63. A. Terzić (FIO), 68. Venuti (FIO) – 17. Sobiech (LPO), 24. Czerwiński (LPO), 83. Kvekveskiri (LPO), 88. Skóraś (LPO)

ACF Fiorentina: Terracciano – Venuti, Milenković (46. Martínez), Igor, Biraghi (C) (54. A. Terzić) – Bonaventura (71. Castrovilli), Mandragora, Barák – N. González, L. Jović (71. A. Cabral), Sottil (85. Kouamé).
    Náhradníci: Cerofolini – Dodô, Saponara, Ranieri, Duncan, Bianco.

Tréner: Vincenzo Italiano

KKS Lech Poznań: Bednarek – Dagerstål, J. Karlström I, Milić – Skóraś, Czerwiński (31. Pereira), Murawski (C) (82. Kvekveskiri), Rebocho – Sousa (80. Marchwiński) – Sobiech (80. Ishak), Velde (81. Ba Loua).
    Náhradníci: Medrala, Holec – Douglas, Citajšvili, Gurgul, Amaral, Šatka.

Tréner: John van den Brom

Rozhodca: Obrenovič (SVN) – Praprotnik (SVN), Kordež (SVN)
    13.04.2023
    Lech Poznań - Fiorentina 1:4

Góly: 20. Velde (Ishak) – 4. A. Cabral, 41. N. González (Biraghi), 58. Bonaventura, 63. Ikoné

Karty:   83. Ranieri (FIO)

Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 0:7. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 6:15.