Sevilla – Manchester United 3:0 (kon.) | Lisabon – Juventus 1:1 (kon.) | St.Gilloise – Leverkusen 1:4 (kon.)
AS Rím – Feyenoord 4:1 (po pr.)
AS Rím
4:1 (0:0)
Feyenoord Rotterdam
cz Štvrtok 20.04.2023, 21:00 • Stadio Olimpico, Řím • Európska liga • Štvrťfinále

AS Řím se o postup do finále EL utká s německým Leverkusenem, druhou dvojici tvoří Juventus a Sevilla. Možná se tedy dočkáme italského finále.

Tímto konstatováním se loučím a přeji dobrou noc. (23:50:57)

Držení míče: 50 % : 50 %.
    Střely na branku: 12:6. Střely mimo: 10:6. Rohy: 8:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 12:16.

Na penalty nakonec nedošlo, AS rozhodlo o své výhře a postupu ještě v prodloužení. Hosté mohou litovat, ještě v 89. minutě postupovali, jenže pak inkasovali druhý gól a v prodloužení další dva a bylo rozhodnuto. V závěru navíc dohrávali po červené kartě o deseti, jejich pohárová pouť tak dneškem končí.

120+4

120+3
    José Mourinho burcuje domácí fans k bouřlivé atmosféře, domácí publikum mu s radostí vyhovuje.

120+2
    Málem se hosté dostali ještě do šance, domácí zakopávají míč do zámezí.

120+1
    Nastavují se tři minuty.

119
    Červená karta pro tým Feyenoord Rotterdam (Santiago Giménez). Hráč hostů hodně tvrdě najel do Manciniho.

119
    A nakonec se jde podívat na záznam sám. Je docela dobře možné, že hosté budou dohrávat o deseti.

119
    Hlavní arbitr nyní řeší s VAR, zda neudělit červenou kartu.

118
    Žlutá karta pro tým AS Řím (Rui Patrício). Domácí brankář inkasuje trest zřejmě za zdržování.

117
    Santiago Giménez přetáhl svůj centr a balón odehrál jenom do zámezí. Jeho celku odbíjejí poslední minuty letošní pohárové Evropy.

116
    Hosté reklamovali ruku v pokutovém území, hraje se dál.

114
    Špatná a nepřesná střela hostů letí mimo tři tyče.

113
    Hosté to ještě nechtějí vzdát, nyní budou po faulu rozehrávat na soupeřově straně.

111
    Žlutá karta pro tým AS Řím (Tammy Abraham).

110
    Hlavní arbitr ještě řešil situaci s VAR, zdálo se, že Tammy Abraham byl v ofsajdu, avšak vše je v pořádku.
    108. Lorenzo PELLEGRINI - 4:1

108
    AS Řím právě vstřelil branku!
    Italský tým směřuje do semifinále EL. Tammy Abraham svou velkou šanci ještě nevyužil, když Justin Bijlow jeho tvrdou ránu vyrazil, ovšem k míči doběhl LORENZO PELLEGRINI a rychle jej odehrál do odkryté části hostující svatyně. Domácí mohou začít pomalu slavit.

Petr Frömel

Góly: 60. Spinazzola, 89. Dybala (Pellegrini), 101. El Shaarawy (Abraham), 108. Pellegrini (Abraham) – 80. Paixão (Szymański)

Karty:   34. Llorente (ASR), 107. Dybala (ASR), 111. Abraham (ASR), 118. Patrício (ASR) – 12. Hartman (FEY), 18. Wieffer (FEY), 35. Holmgren Pedersen (FEY), 39. Giménez (FEY)   119. Giménez (FEY)

AS Rím: Patrício – Spinazzola, Mancini, Llorente (72. Ibañez), Smalling (78. Çelik), Zalewski (73. Dybala) – Pellegrini (C), Wijnaldum (21. El Shaarawy, 106. Kumbulla), Matić, Cristante – Belotti (73. Abraham).
    Náhradníci: Boer, Svilar – Ma. Camara, Bove, Volpato, Tahirović.

Tréner: J. Mourinho.

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Geertruida, Hancko, Trauner (106. Dilrosun), Hartman (106. López) – Szymański (91. Holmgren Pedersen), Wieffer, Kökçü (C) – Jahanbakhsh (74. Danilo), Giménez, Idrissi (64. Paixão).
    Náhradníci: Marciano, Wellenreuther – Rasmussen, Kasanwirjo, Taabouni, Milambo, Bullaude.

Tréner: A. Slot.

Rozhodca: Taylor – Beswick, Nunn (ENG)