Manchester City – Liverpool 4:1 (kon.) | Arsenal – Leeds 4:1 (kon.) | Bournemouth – Fulham 2:1 (kon.)
Brighton – Brentford 3:3 (kon.) | Crystal Palace – Leicester 2:1 (kon.) | Nottingham – Wolverhampton 1:1 (kon.)
Chelsea – Aston Villa 0:2 (kon.)
Brighton & Hove Albion
3:3 (2:2)
Brentford FC
cz Sobota 01.04.2023, 16:00 • Amex Stadium, Falmer • Anglická Premier League • 29. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (18:06:02)

Držení míče: 73 % : 27 %.
    Střely na branku: 15:5. Střely mimo: 8:1. Rohy: 14:0. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 16:10.

Tabulkoví sousedé se rozchází smírně. Pro oba týmy je dělba bodů ztrátou v boji o evropské poháry. O něco zklamanější může být Brentford, který sice celý zápas bránil, ale díky vysoké efektivitě hned třikrát vedl. Po Pinnockově gólu z 49. minuty hosté čelili drtivému tlaku. Raya byl ostřelován ze všech stran a na konečných 3:3 nakonec kapituloval až v 90. minutě z penalty Mac Allistera.

90+6

90+6
    Alexis Mac Allister zastavil Wissův rychlý protiútok faulem za žlutou kartu. Domácí za to mohou být ještě rádi, jelikož po promarněném rohu byli vzadu skoro bez zajištění.

90+5
    Brighton opět reklamuje Hickeyho ruku ve vápně! Ve snaze o centr ji zblízka trefil March, ale penalta tentokrát nařízena nebude.

90+4
    Žlutá karta pro tým Brighton & Hove Albion (Pascal Groß).

90+3
    Rico Henry se na levém křídle stal obětí Großova nedovoleného zákroku. Domácí se této standardce s jistotou ubránili a nadále živí naději na obrat.

90+2
    Po faulu ve středu hřiště se Brentford objevuje na útočné polovině snad úplně poprvé od Pinnockova gólu z 49. minuty.

90+1
    Nastavuje se 6 minut.

90
    Brighton právě vstřelil branku!
    Zodpovědnost na sebe vzal ALEXIS MAC ALLISTER a penaltou z poslední minuty řádné hrací doby vyrovnal stav utkání na 3:3!

89
    Aaron Hickey ještě dostal na památku žlutou kartu.

88
    Hickeyho ruka potvrzena, Brighton může vyrovnat z pokutového kopu!

87
    Špatná zpráva pro Brentford. Michael Oliver se jde podívat na video a s největší pravděpodobností se na hřiště vrátí s penaltovým verdiktem.

86
    Großův centr se odrazil k Undavovi, jehož ránu z bezprostřední blízkosti zablokovala vystrčená ruka Hickeyho. Čeká se na rozhodnutí VARu.

85
    Střídání v týmu Brentford FC:
    ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Sámán Ghoddos.

84
    Facundo Buonanotte se představil faulem na Jensena. Brentford před odkopem Rayi ukrojí několik desítek sekund.

83
    Střídání v týmu Brighton & Hove Albion:
    ze hřiště odchází Danny Welbeck, přichází Deniz Undav.

Michal Břuchanský

Góly: 21. Mitoma (Steele), 28. Welbeck (March), 90. Mac Allister (pen.) – 10. Jansson (Jensen), 22. Toney (Mbeumo), 49. Pinnock (Mbeumo)

Karty:   90+4. Groß (BRN), 90+6. Mac Allister (BRN) – 89. Hickey (BRF)

Brighton & Hove Albion: Steele – Veltman (72. Enciso), Dunk (C), Colwill, Estupiñán (83. Buonanotte) – Groß, Caicedo – March, Mac Allister, Mitoma – Welbeck (83. Undav).
    Náhradníci: R. Sánchez – Ayari, Gilmour, Moran, van Hecke, Webster.

Tréner: Roberto De Zerbi

Brentford FC: Raya – Hickey, Pinnock, Mee, Henry – Jensen (85. Ghoddos), Nörgaard, Jansson (C) – Damsgaard (73. Dasilva), Toney, Mbeumo (79. Wissa).
    Náhradníci: Strakoša – Roerslev, Schade, Stevens, Jørgensen, Olakigbe.

Tréner: Thomas Frank

Rozhodca: Oliver – Burt, Mainwaring