Kluž – Lazio 0:0 (kon.) | Dnipro-1 – Larnaca 0:0 (kon.) | Partizan – Tiraspol 1:3 (kon.)
Anderlecht – Razgrad 2:1 (3:0 po pen.) | Gent – Karabach 1:0 (5:3 po pen.) | Bazilej – Trabzonspor 2:0 (kon.)
Lech Poznań – Bodö/Glimt 1:0 (kon.) | Fiorentina – Braga 3:2 (kon.)
ACF Fiorentina
3:2 (1:2)
Sporting Braga
cz Štvrtok 23.02.2023, 21:00 • Stadio Artemio Franchi, Florencie • Európska konferenčná liga • Play-off

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:9. (23:01:12)

Fiorentina drama nepřipustila a po suverénním čtyřbrankovém vítězství na stadiónu soupeře vyhrála i na domácí půdě, byť výrazně těsnějším výsledkem 3:2.

Alespoň první poločas mírné drama přeci jen přinesl, protože hosté odskočili do dvoubrankového vedení a rázem ztráceli už jenom dva zásahy. Domácí ale na druhou trefu soupeře dokázali bleskově zareagovat a ve druhé půli dokonali obrat zásluhou gólů Riccarda Saponary a Arthura Cabrala.

Svěřenci kouče Italiana se mohou zaslouženě těšit na osmifinálový los, Bragu přehráli opravdu výrazným rozdílem. Portugalský celek dvojutkání ztratil hlavně nepovedeným domácím střetnutím.

90+2

90+1
    Těsně bráněný Arthur Cabral si neporadil se zpracováním dlouhého odkopu brankáře, balón jenom prodloužil za sebe do země nikoho.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec základní hrací doby jednu minutu.

89
    V obležení dvou konkurentů si Lucas Martínez nepočínal ideálně. Chtěl nastřelit Ruize, jenže útočník šikovně uhnul, takže si kulatý nesmysl u půlicí čáry v klidu zpracoval Bruma.

88
    Na druhý gól během pár minut si dělal zálusk Arthur Cabral, ovšem vypálil jenom do tyče a branka by stejně nejspíše neplatila pro ofsajdové postavení forvarda.

87
    Do centru zprava se hlavou trefil Rodrigo Gomes. Nejednalo se o příliš prudké zakončení, přesto Sirigu míč raději vyrážel.

86
    Evidentně hosté nechtějí opouštět soutěž porážkou. Náběh skvěle načasoval Abel Ruiz a dostal míč na pravou stranu šestnáctku, nahrávku do druhé vlny na Hortu přečetl Terzić.

85
    Střetnutí se dohrává spíše z povinnosti. Fiorentina v součtu gólu za oba zápasy vstřelila o pět více, Braga si je vědoma, že za pár minut její letošní pouť pohárovou Evropou skončí.
    83. Arthur CABRAL - 3:2

83
    Fiorentina právě vstřelila branku!
    Obrat dokonán, domácí získávají na svou stranu těsný náskok! Bonaventura zapisuje třetí asistenci poté, co s hlavou nahoře odcentroval do vápna z pravé strany na ARTHURA CABRALA a ten v pádu zvládl míč prudce napálit do sítě po brankářově pravici.

82
    Nepovedený centr vyslal od levé lajny Rodrigo Gomes. Salvatore Sirigu si počkal a vysoký míč bezpečně schoval v rukavicích.

81
    Střídání v týmu SC Braga:
    ze hřiště odchází Sikou Niakaté, přichází Serdar Saatçı.

80
    Druhé dějství je jednoznačně v režii domácích. Ti pokračují v kombinaci na útočné polovině a trpělivě čekají na mezírku v soupeřově defenzivě.

79
    Přečíslení čtyř proti třem úspěchem neskončilo. Akce skončila v půlkruhu u Giacoma Bonaventury, zkušený Ital vystřelil o kus vedle pravé tyčky.

78
    Sofján Amrábat se okamžitě zapojil do utkání. Obloučkem za defenzivní linii hledal Arthura Cabrala, Sikou Niakaté protihráče zkušeně odstavil tělem.

77
    Střídání v týmu ACF Fiorentina:
    ze hřiště odchází Rolando Mandragora, přichází Sofján Amrábat.

Milan Huppert

Góly: 37. Mandragora (Bonaventura), 58. Saponara (Bonaventura), 83. A. Cabral (Bonaventura) – 17. Castro, 34. Djalo (Banza)

Karty:   39. Dodô (FIO), 56. N. González (FIO), 70. Martínez (FIO), 70. Biraghi (FIO)

Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 10:3. Rohy: 7:5. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:9.
    ACF Fiorentina: Sirigu – Dodô (46. A. Terzić), Martínez, Ranieri, Biraghi (C) – Bianco (60. Castrovilli), Mandragora (77. Amrabat), Bonaventura – N. González (60. Ikoné), A. Cabral, Saponara (74. Brekalo).
    Náhradníci: Terracciano – Barák, Duncan, Igor, L. Jović, Kouamé, Sottil.

Tréner: Vincenzo Italiano

Sporting Braga: Sá (C) – Mendes, Niakaté (81. Saatçı), P. Oliveira, Borja – Castro, Pizzi (62. Račić), Ro. Gomes – Djalo (72. Bruma), Banza (72. Ruiz), A. Horta (62. R. Horta).
    Náhradníci: Matheus – Fernandes, V. Gómez, Gorby, Medeiros, P. Santos, Sequeira.

Tréner: Artur Jorge

Rozhodca: Bastien – Zakrani, Berthomieu (FRA)
    16.02.2023
    Braga - Fiorentina 0:4

Góly: 45+1. L. Jović (Biraghi), 60. L. Jović (Saponara), 79. A. Cabral (Biraghi), 90. A. Cabral (Ikoné)

Karty:   50. Venuti (FIO), 86. Kouamé (FIO), 89. Ikoné (FIO)   55. Vítor Tormena (BRG)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 1:7. Střely mimo: 2:3. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 8:9.