Nantes – Juventus 0:3 (kon.) | Midtjylland – Lisabon 0:4 (kon.) | Monaco – Leverkusen 2:3 (3:5 po pen.)
Eindhoven – Sevilla 2:0 (kon.) | Manchester United – Barcelona 2:1 (kon.) | Rennes – Doneck 2:1 (4:5 po pen.)
Union Berlín – Amsterdam 3:1 (kon.) | AS Rím – Salzburg 2:0 (kon.)
koniec po penal. (3:5)
AS Monaco
2:3 (1:2)
Bayer Leverkusen
cz Štvrtok 23.02.2023, 18:45 • Stade Louis-II, Monaco • Európska liga • Play-off

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:12. (21:35:03)

Napínavý dvojzápas je u konce. Oba dva celky dokázaly venku zvítězit poměrem 3:2 a tak byla nevyhnutelná zápletka jménem prodloužení a následné penalty, které lépe zvládl Bayer Leverkusen!
    V monackém dějství tahalo většinu zápasu za kratší konec Monako. Po trefě Ben Yeddera vyrovnalo nejprve v prvním poločase, aby za další dvě minuty opět prohrávalo. Leverkusen poté dokonce zvýšil na 3:1 a držel se v postupové pozici, ale Monako díky Embolovi šest minut před koncem snížilo na 2:3 a duel šel do prodloužení. Tam jsme moc příležitostí neviděli a konal se tak penaltový rozstřel. Německý celek dokázal proměnit všech pět exekucí, naopak v monackém dresu pouze břevno trefil Matazo a poslal tím Bayer dál!
    Toto je pro dnešek vše a já děkuji za pozornost.

Moussa DIABY

5. séria
    3:5
    Nübel byl blízko blizoučko k udržení svého týmu ve hře. Správně si vybral stranu ale střelu Diabyho nezkrotil dostatečně a francouzský útočník posílá Leverkusen do osmifinále Evropské ligy!
    Kevin VOLLAND

4. séria
    3:4
    Hrádecký zvolil správnou stranu, ale Vollandova rána byla rychlá a přesná!
    Patrik SCHICK

4. séria
    2:4
    Patrik Schick si před samotným zakončením přibrzdil a přesně k levé tyči z jeho pohledu trefuje!
    Breel EMBOLO

3. séria
    2:3
    Embolo bez potíží k tyči snižuje skóre a drží naděje Monaka.
    Edmond Fayçal Tapsoba

3. séria
    1:3
    Tapsoba jako další obránce v brzké fázi rozstřelu trefuje skvěle levý horní roh brány! Nübel zkusil zůstat stát na místě.
    Eliot MATAZO

2. séria
    1:2
    Další tvrdá rána z monackých kopaček ale Matazo napálil jen břevno!
    Nadiem AMIRI

2. séria
    1:2
    Amiri dokázal střelou k levé tyči proměnit, i když Nübel trefil stranu.
    Axel DISASI

1. séria
    1:1
    Netradičně zahájil za Monako stoper Disasi a nekompromisně tvrdou ranou vyrovnává!

Michal Hromas

Góly: 19. Ben Yedder (pen.), 84. Embolo (Diatta) – 13. Wirtz, 21. Palacios, 58. Adli (Wirtz)

Karty:   41. Fofana (ASM), 119. C. Henrique (ASM), 120. Jakobs (ASM) – 65. Andrich (LEV), 99. Palacios (LEV)

3:5   Moussa Diaby (LEV)

Střely na branku: 5:8. Střely mimo: 6:6. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:12.
    AS Monaco: Nübel – Matsima (61. Diop), Disasi, Sarr, C. Henrique – Diatta (109. Volland), Mo. Camara (70. Matazo), Fofana, Golovin (78. Boadu) – Ben Seghir (78. Jakobs), Ben Yedder (C) (78. Embolo).
    Náhradníci: Didillon – Okou, Martins, Akliouche, Magassa, Minamino.

Tréner: Clement

Bayer Leverkusen: Hrádecký (C) – Frimpong (104. Diaby), Tapsoba, Tah, Hincapié – Palacios, Andrich, Bakker – Adli (74. Amiri), Wirtz (115. Azmoun) – Hložek (70. Schick).
    Náhradníci: Pentz, Lomb – Fosu-Mensah, Kossounou, Hudson-Odoi, Bellarabi, Demirbay, Azhil.

Tréner: Xabi Alonso

Rozhodca: Hernández Hernández – Naranjo, Sánchez Rojo (všichni Španělsko)
    16.02.2023
    Leverkusen - Monaco 2:3

Góly: 48. Diaby (Frimpong), 59. Wirtz (Adli) – 9. Hrádecký (vla.), 74. Diatta (Ben Yedder), 90+2. Disasi (Ben Seghir)

Karty:   14. Tapsoba (LEV), 50. Wirtz (LEV), 63. Adli (LEV) – 82. Maripán (ASM), 90+7. Diatta (ASM)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 7:2. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 10:7.