Kluž – Lazio 0:0 (kon.) | Dnipro-1 – Larnaca 0:0 (kon.) | Partizan – Tiraspol 1:3 (kon.)
Anderlecht – Razgrad 2:1 (3:0 po pen.) | Gent – Karabach 1:0 (5:3 po pen.) | Bazilej – Trabzonspor 2:0 (kon.)
Lech Poznań – Bodö/Glimt 1:0 (kon.) | Fiorentina – Braga 3:2 (kon.)
FC Bazilej 1893
2:0 (1:0)
Trabzonspor A.S.
cz Štvrtok 23.02.2023, 21:00Európska konferenčná liga • Play-off

Ode mě je to dnes vše. Dobrou noc! (22:59:34)

Fauly: 19:9.

Je tomu tak! Basilej postupuje do další fáze po velmi záživném utkání. Ve druhém poločase jsme viděli spousty zajímavých situací, vše odstartoval začátek poločasu, kdy Lahoz nejprve nařídil pokutový kop pro Trabzonspor, po zhlédnutí videa však změnil své rozhodnutí. Své rozhodnutí změnil i v 61. minutě, když Denswil dostal míč do sítě jen díky svému ofsajdovému postavení. Hosté pak měli několik šancí ke skórování, trefili tyč, další šance pochytal Hitz, a tak přišel trest v 77. minutě, kdy rozhodl o postupujícím Zeqiri, který skóroval z ojedinelé šance. Basilej už si závěr zkušeně pohlídala, a tak může slavit postup do další fáze.

90+6

90+6
    Zdá se, že je rozhodnuto. Gómez vybojoval faul u rohového praporku na útočné polovině.

90+3
    Yazici zbytečně fauloval, což Basileji náramně vyhovuje, neboť čas plyne a nehraje se.

90+2
    Bozok sice dostal míč do sítě, jenže předtím stál v ofsajdu, a tak asistent rozhodčího ihned signalizuje ofsajd.

90+1
    Yazici se nedostal k centrovanému míči.

90
    Nastavovat se bude 6 minut.

90
    Bardhiho centr nepřinesl žádné nebezpečí.

90
    Basilej dobře vyplňuje volné prostory. Nyní však bude mít Trabzonspor k dispozici roh.

89
    Bakasetas rozehrál další standardku, k hlavičce se však nedostal žádný z jeho spoluhráčů.

88
    Žlutá karta pro tým FC Basilej (Dan Ndoye).

87
    Bardhi rozehrával standardku z velké vzdálenosti, rozhodl se pro střelu, ta však skončila dva metry nad břevnem.

86
    Basilej je zalezlá na své obranné polovině. Trabzonspor má velké problémy s něčím něco vymyslet.