1:2 (0:2)
Česko
cz Utorok 08.11.2022, 14:00Reprezentácia U16

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u fotbalu zase někdy příště. (15:54:33)

Dnešní utkání je u konce. Český tým do 16 let poráží v přípravném utkání Slovince 2:1. O výsledek se zasloužila už před poločasem dvojice Beran, Švancara. První jmenovaný poslal jako správný kapitán tým do vedení a Švancara následně navýšil skóre. Po změně stran dokázali domácí už pouze snížit zásluhou Kurtoviće ze značky pokutového kopu. Oba týmy si duel zopakují za dva dny ve stejný čas.

90+3

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje 3 minuty.

89
    Po dlouhém nákopu Slovinců vybojoval Kulyk míč pro hostující tým.

88
    Taktický faul Aleše Březiny přerušuje rychlý protiútok domácího celku. Český hráč se navíc obešel bez karty.

87
    Rohový kop se domácím nepovedl. Standardní situaci ke skórování nevyužili a od vlastní branky bude rozehrávat Obdržálek.

86
    Rohový kop pro Slovince.

85
    Snad dvacátý ofsajd domácího celku, tentokrát to bylo na polovině hřiště, míč zdarma pro český tým.

83
    Z pravé strany se snažil doručit míč do vápna Kurtović, česká obrana však byla proti.

80
    Ofsajd na druhé straně hřiště. Na hraně vápna byl v postavení mimo hru domácí Šunta.

79
    Zpoza vápna vypálil Moudrý, trefil však pouze tyčku slovinské branky.

78
    Opět se bojuje o střed hřiště, dnešní zápas zatím příliš fotbalové radosti nepřinesl.

77
    Střídání v týmu Česko:
    ze hřiště odchází Čížek, přichází Palivec,
    ze hřiště odchází Řeháček, přichází Panoš,
    ze hřiště odchází Nechvátal, přichází Krpálek.

75
    Centr Slovinců z pravé strany vyrazil pozorný brankář Obdržálek a Češi mohou dopředu.

74
    O druhou branku se pokoušel znovu Kurtović, jehož rána zpoza vápna skončila na českém bloku.
    72. KURTOVIĆ - 1:2

72
    Slovinsko právě vstřelilo branku! K míči se postavil Slovinec KENAN KURTOVIĆ, který poslal brankáře na druhou stranu a obral ho o čisté konto.
    70. Penaltový zákrok

70
    Jeden z domácích hráčů se dostal do obrovské šance, kdy si obhodil brankáře a pálil na odkrytou branku. Český bek Řeháček ho trefil rukou a rozhodčí píská penaltu.

69
    Na druhé straně se do šance hnal Šabotić, na poslední chvíli mu zakončení znemožnil stoper Kulyk.

68
    Střídající Penxa se uvolnil na středu hřiště a z větší vzdálenosti zkusil přelobovat brankáře Strajnara. Branku však výrazněji netrefil.

66
    Dlouhý nákop Slovinců si našel výborným výběhem Obdržálek, Češi zůstávají na míči.

65
    Důrazný míč na hrot útoku dostal míč Šunta, který si ho zpracoval, ale poté už mával lajnový rozhodčí ofsajd.

64
    ze hřiště odchází Belžík, přichází Březina,
    ze hřiště odchází Naskos, přichází Slončík.

62
    Do pravé strany dostal zajímavý míč pro centr Beran. Míč mu na chvilku sjel z nohy a český hráč se už poté musel vracet.

61
    Cvijetić dostal míč do pokutového území, ale do zakončení už se nedostal. Rozhodčí znovu naznačují ofsajd.

60
    Střídání v týmu Slovinsko:
    ze hřiště odchází Kramberger, přichází Štifter,
    ze hřiště odchází Zorko, přichází Cvijetić.

59
    K vidění je nyní několik soubojů na středu hřiště.

57
    S ofsajdy se v poslední době roztrhl pytel. Další postavení mimo hru se píská českému týmu.

56
    Už tu mohla být druhá branka českého kapitána! Beran si opět našel míč na zadní tyči a z těžké pozice pálil do rukavic Strajnara.

54
    Slovinci zakombinovali před českým vápnem, nakonec se ale do zakončení dostat nedokázali.

53
    Vysoký míč dopředu Česku nic nevynesl, píská se ofsajd.

51
    Švancara dostal míč na levou stranu hřiště, následně ale nedokázal nacentrovat do vápna přes prvního soupeře.

50
    Dlouhý nákopem Slovinců až od stoperů nic nepřenesl. Pro míč si došel brankář Obdržálek.

48
    Po rohovém kopu se dostal k hlavičce z penalty Kolísek, který mířil nad branku.

47
    První rychlejší akce českého týmu ve druhém poločase přináší rohový kop.

46

Druhý poločas začne přibližně v 15:02.

Úvodních pětačtyřicet minut je minulostí. Český tým o poločase vede ve Slovinsku 2:0. V ofenzivně opatrném zápase se prosadil z ojedinělých dvou šancí. V 36. minutě udeřil na zadní tyči neobsazený kapitán Beran a těsně před pauzou pak po přesném centru z levé strany skóroval v pokutovém území Švancara. Kromě gólů jsme více šancí na obou stranách neviděli, což se snad zlepší směrem do druhého poločasu.

45

45
    Češi kontrolují hru před pauzou. Výsledek 2:0 je pro ně parádní směrem do druhého poločasu.
    43. ŠVANCARA - 0:2

43
    Česko právě vstřelilo branku! Ještě před poločasem tu máme druhou branku zápasu. Český tým jde do dvoubrankového vedení. Jeden z hostujících hráčů potáhl míč po levé straně a následně nacentroval přesně do vápna pro DANIELA ŠVANCARU, který z voleje poslal šikovně míč do šibenice slovinské branky.

40
    Dobrou práci tělem předvedl na středu hřiště hostující Naskos, který si podržel míč a vybojoval i faul na svoji osobu.

38
    Český tým evidentně vstřelená branka nabudila. Žilákovi svěřenci rázem zpřesnili kombinaci a hrají v daleko větším tempu.
    36. BERAN - 0:1

36
    Česko právě vstřelilo branku! Máme tu první branku zápasu a do vedení jde český tým. Ke ŠTĚPÁNU BERANOVI propadl míč na zadní tyčku, český kapitán si míč zpracoval na pravačku a poté ho přesně poslal na vzdálenější tyčku slovinské branky.

35
    Hra se aktuálně odehrává na polovině hřiště, kde oba celky bojují o hrací předmět.

33
    Rychlý útok českého týmu byl zastaven a nyní probíhá ošetřování faulovaného Čecha.

32
    Český stoper Martin Kulyk na chvilku zaváhal při rozehrávce. Nakonec však soupeře do gólovky nepustil a svou chybu odčinil.

30
    Máme za sebou třetinu zápasu. V úvodní půlhodině jsme zatím branku neviděli a ani žádná větší šance nepotěšila divákovo oko.

29
    Šikovné prostrčení Naskose do pokutového území na poslední chvíli hasil brankáře Strajnar, který dobrým vyběhnutím lapil míč.
    28. Čížkův přímý kop

28
    I o další standardní situaci se postaral Kryštof Čížek, jehož centr do vápna dokázala domácí obrana odvrátit na rohový kop.

27
    Přímý kop z pravé strany hřiště pro hostující celek.

26
    Od praporku nacentroval do vápna Čížek, vysoký míč nakonec propadl mezi rukavicemi Strajnarovi, ale jeho spoluhráči dokázali míč odvrátit.

26
    Rohový kop pro svěřence Jana Žiláka.

25
    Zajímavou průnikovku zamýšlel do vápna soupeře Šabotić. Pro míč si ale pohotově došel Obdržálek.

24
    Na nějakých třiceti metrech se s míčem vytočil Daniel Švancara a zkusil vypálit. V pádu pálil jen lehoučce a do prostoru slovinského brankáře.

23
    Český záložník Kryštof Čížek se i přes faul skvěle uvolnil na středu hřiště od dvojice soupeřů. Škoda jen, že rozhodčí mu neponechal výhodu.

22
    V úvodu zápasu bohužel není k vidění kdovíjak atraktivní fotbal. Ani jeden z týmů se příliš nežene dopředu, už i aktivita českého týmu lehce opadla.

21
    Slovinci mají v úvodu zápasu velký problém s postaveními mimo hru. V dalším ofsajdu byl nachytán Suhovršnik.

20
    Český záložník už je na nohou a může se pokračovat ve hře.

19
    Na hrací ploše zůstává ležet hostující Naskos, hra se tak přerušuje.

18
    Český tým v klidu kombinuje na vlastní polovině. Slovinci aktuálně nevysunuli svůj presink.

16
    Domácí se opět dostali do zajímavého brejku a znovu je zastavil ofsajd. Tentokrát se do něho kousek před pokutovém územím chytil Suhovršnik.

15
    Slovinci se snad poprvé v utkání dostali do vápna soupeře, Šuntu ale zastavil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.

14
    Dlouhý nákop domácího středopolaře nikoho v modrém dresu nenašel. Hrát tak může český strážce branky Obdržálek.

13
    Opět v akci asi nejviditelnější český hráč. Beran si šikovně pokryl míč a vybojoval faul na svoji osobu.

12
    Na pravé straně hřiště se uvolnil kapitán Beran, jehož následný centr ale neskončil ve vápně.

10
    Nepovedené přenesení Matyáše Nechvátala ze středu hřiště na levou stranu a vhazovat bude domácí celek.

8
    Nebezpečný centr z levé strany hřiště proletěl domácím pokutovým územím bez jakéhokoli kontaktu.

7
    Beranův dlouhý nákop do pokutového území nikoho v červeném dresu nenašel. Strajnar bude rozehrávat od vlastní branky.

5
    Český záložník Naskos se snažil prostrčit míč do pokutového území pro Švancaru, před kterým sebral míč domácí brankář Strajnar.

4
    Po pravé straně hřiště se snažil uvolnit Beran, důsledná obrana domácích ho však podél lajny nepustila.

2
    Větší šance z toho pro hostující tým nebyla, protože rozhodčí odpískal útočný faul.