Elche – Girona 1:2 (kon.) | Bilbao – Valladolid 3:0 (kon.) | Osasuna – Barcelona 1:2 (kon.)
Athletic Club Bilbao
3:0 (1:0)
Real Valladolid
cz Utorok 08.11.2022, 20:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španielska LaLiga • 14. kolo

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (21:56:43)

Athletic slaví tříbodový zisk, v utkání s průměrným Valladolidem potvrdil roli favorita a udržel pozici v elitní čtyřce tabulky. Dvakrát se v utkání trefil Gorka Guruzeta, který pak přepustil místo Muniainovi, aby ve druhém poločase nacentroval míč přesně na hlavu Viviana. Jeho trefa posvětila skóre 3:0. Pokud Osasuna dotáhne do vítězného konce utkání s Barcelonou, měl by Athletic zůstat na čtvrté příčce. Valladolid je desátý s šestibodovým náskokem na sestupové pozice.

Držení míče: 43 % : 57 %.
    Střely na branku: 6:0. Střely mimo: 8:7. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 20:6.

90+4

90+3
    Další centr z volného přímého kopu proletěl vápnem bez odezvy. Dobíhají poslední vteřinky zápasu, který jasně ovládl domácí celek.

90+1
    Možná zbytečně dlouhé nastavení, každopádně trápení hostů a domácí oslava bude trvat ještě čtyři minuty.

90
    Ještě jedna potenciálně nebezpečná standardní situace pro Real Valladolid a šance na to si ještě spravit dojem. A nebyla to špatná výzva! Álvaro Aguado nacentroval míč skvělým způsobem, jenže Džawád al-Jámiq na zadní tyči nezakončil.

88
    Centr, který obstaral Iván Sánchez, byl pro nabíhající hráče Valladolidu příliš krátký. Utkání se chýlí ke konci.

86
    Míč si před šestnáctkou přebíral v rychlosti Sergio León, ovšem k zakončení se už nedostal. Hosté jsou ve druhém poločase enormně bezzubí.

86
    Vysoko se do vzduchu vyšplhal Zouhair Feddal a soupeři uštědřil jednu od cesty. Sudí to přehlédnul.

85
    Za žlutou kartu fauloval Unai Vencedor. Po necelých 20 minutách na hřišti tak schytává trest.

83
    Střídání v týmu Athletic Bilbao:
    ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Jon Morcillo.

Střídání v týmu Real Valladolid:
    ze hřiště odchází Gonzalo Plata, přichází Lucas Rosa.

82
    Domácí nemají dost, po pěkné narážečce se snažil odcentrovat Unai Vencedor, ale míč ho tentokrát neposlechl. Bude se střídat.

79
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    Nádherná standardní situace ihned po výměně na hrací ploše odemyká cestu ke třetímu domácímu zářezu. Na exkluzivní centr z nohy Ikera Muniaina si naběhl DANIEL VIVIAN a beranidlem v podobě hlavy nádherně prorazil. Míč se ještě efektně otřel o horní tyč a zapadl do sítě. Mizérie Valladolidu v tomto měření se tím jen podtrhla, zakončujícího obránce nechali zcela osamoceného. Asistence: Iker Muniain.

78
    ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Asier Villalibre,
    ze hřiště odchází Oihan Sancet, přichází Raúl García.

76
    Další útok končí hostujícím zmarem, Daniel Vivian udělal dost pro to, aby už Kike Pérez na míč nedosáhnul. Bude to jen odkop od brány Athleticu.

74
    Míč sice na ploše ještě zastihl špičkou kopačky Iker Muniain, představoval si ovšem větší podporu směrem dopředu. Raději zařadil zpátečku.

73
    Dobrá práce hostujícího Óscara Plana, který vlétl mezi přesilu, obral hráče Bilbaa o míč a ještě se zasadil o odpískaný faul.

72
    Po hodně dlouhé době se mohl Unai Simón zapotit, jenže Gonzalo Plata z relativně solidní pozice na hraně šestnáctky zamířil vedle pravé tyče. Hosté nejsou sto vystoupit z letargie, do které po dobrém vstupu upadli.