Philadelphia – Boston 2:1 (kon.) | Toronto – Ottawa 2:4 (kon.) | Arizona – St. Louis 4:5 (kon.)
Pittsburgh – Columbus 3:2 (po pr.) | Washington – Buffalo 3:4 (po pr.) | Minnesota – Colorado 3:2 (po pr.)
Arizona – Anaheim 2:3 (kon.)
Minnesota Wild
3:2 (0:0, 2:0, 0:2 - 1:0)
Colorado Avalanche
cz Nedeľa 25.09.2022, 22:08 • Xcel Energy Center, St. Paul • Príprava NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (00:45:50)

Justus Annunen (COL) 33 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%, odchytal 60:48

Minnesota zvládla vstup do tréninkového kempu a porazila obhájce Stanley Cupu z Colorada 3:2 po prodloužení. Avalanche ovšem nastoupili v hodně osekané sestavě a je vcelku překvapením, že proti mnohem silnější soupisce Minnesoty dokázali vybojovat v základní hrací době remízu. Vděčí za to hlavně brankáři Justusu Annunenovi, který odchytal celý zápas a v základní hrací době inkasoval pouze dvakrát. Coloradu se povedlo po brankách Smallmana a Bowerse ve třetí třetině srovnat, ale domácí měli bleskový nástup v prodloužení a utkání rozhodl svou trefou Hartman.

60:48
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! Hned v první minutě prodloužení se povedlo RYANU HARTMANOVI dorazit vlastní střelu za záda Justuse Annunena a strhnout vítězství na stranu domácích. Asistence: Marco Rossi, Matt Dumba.

60:18
    Hartman zakončil útok zpoza kruhů, Annunen jeho zakončení vyráží.

60:01

Dnešní utkání bude muset rozhodnout prodloužení!

60:00

59:34
    Eriksson Ek a Hartman se dostali ke dvěma střelám v rychlém sledu, Annunen však tuto hrozbu přečkal!

58:43
    Galchenyukovu střelu srazil domácí O'Rourke do ochranné sítě. Vhazuje ve v obranném pásmu Minnesoty.

58:23
    Shaw přinutil svou střelou zpoza levého kruhu brankáře Annunena k zákroku a k přerušení hry.

57:51
    Kotouč po nahození ve středním pásmu skončil v ochranné síti. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

57:20
    Coloradu se povedlo vymanit ze zámku a trochu šetří čas.

56:50
    Minnesota vytváří na soupeře velký tlak, nedaří se ale prostřelit dobře chytajícího Annunena. Po Middletonově zakončení z bekhendu hostující brankář přerušuje hru.

56:15
    Beckman zůstal na ledě, jeho další střelecký pokus byl zblokovaný.

56:00
    Čtyři minuty do konce základní hrací doby. Hra je přerušena a přichází komerční pauza.

Jan Vojkůvka

Góly a asistencie: 26. Kaprizov (Hartman), 38. Addison (Kaprizov, Rossi), 61. Hartman (Rossi, Dumba) – 44. Smallman (Smith, Englund), 46. Bowers (Ranta)

Minnesota Wild: Fleury (32. Wallstedt) – Addison, Dumba, Lambos, Middleton, O'Rourke, Špaček – Bankier, Beckman, Eriksson Ek, Foligno, F. Gaudreau, Haight, Hartman, Chaffee, Kaprizov, Petrovský, Rossi, Shaw
    Colorado Avalanche: Annunen (Francouz) – Aamodt, Englund, Hamilton, Hunt, Jacobs, Vande Sompel – Blidh, Bowers, Galchenyuk, Hudon, Megna, Meyers, Newhook, Ranta, Sedlák, Smallman, Smith, Wagner