Monaco – Lorient 0:0 (kon.) | Angers – Štrasburg 0:1 (kon.) | Brest – Troyes 5:1 (kon.)
Clermont Foot – Saint-Étienne 1:2 (kon.) | Nantes – Remeš 1:0 (kon.) | Lens – Bordeaux 3:2 (kon.)
Metz – Marseille 1:2 (kon.)
Angers SCO
0:1 (0:1)
RC Štrasburg Alsace
cz Nedeľa 13.02.2022, 15:00 • Stade Raymond Kopa, Angers • Ligue 1 Uber Eats • 24. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Angers SCO (12) se střetne s výborně hrajícím RC Štrasburkem (4). Štrasburk nahrál o devět bodů více než jeho soupeř.

Vzájemné utkání:

RC Štrasburk – Angers SCO 0:2 (0:0)

Branky: 57. Traoré, 81. Bahoken

ŽK: 18. Djiku, 40. Liénard – 35. Taibi, 41. Mangani, 79. Thomas

RC Štrasburk ve výborné sezóně atakuje příčky zajíšťující účást v pohárové Evropě. Štrasburk během ledna prohrál ze čtyř utkání pouze na hřišti Girondins Bordeaux 3:4! Nicméně v posledním utkání dokázal Štrasburk porazit nebezpečné a nevyzpytatelné družstvo FC Nantes 1:0!

Angers SCO hraje dlouhodobě velmi nevýrazně. Po třech porážkách Angers sice uhrálo v derby proti Lorientu remízu 0:0 a následně dokonce porazilo Troyes 2:1. Následně však Angers dvakrát prohrálo proti Saint Étienne 0:1 a poté dokonce inkasovali na hřišti Olympique Marseille debakl 2:5!

Předpokládané absence:

Angers SCO

Cho (nespecifikované zranění)
    bin Tálíb (poranění stehna)

RC Štrasburk

Le Marchand (poranění zad)

Angers SCO: Petković – Thomas, I. Traoré (C), Mendy – Cabot, bin Tálib, Únáhí, Doumbia – Fulgini – Búfál, Bahoken.
    Náhradníci: Mandrea – Ebosse, Manceau, Taïbi, Capelle, Pereira Lage, Mangani, Cho, Ninga.
    Trenér: Gérald Baticle

RC Štrasburk: Sels – Sissoko, Nyamsi, Perrin – Liénard (C), Djiku, Thomasson, Prcić, Guilbert – Gameiro, Ajorque.
    Náhradníci: Kawašima – Caci, Fila, Aholou, Bellegarde, Kandil, Sahi, Waris, H. Diallo.
    Trenér: Julien Stéphán

Rozhodčí: Gaillouste – Luzi, Torregrossa.

Angers bude hrát v bíločerných dresech, Štrasburk nastoupí k utkání v bílých dresech.

1

2
    Angers vstoupilo do utkání aktivně, hráči soupeře si museli pomoci dalekým odkopem.

3
    Liénard se v souboji jeden na jendoho u levé postranní čáry neprosadil dle svých představ.

4
    Centr Boufala z levé strany hřiště končí pouze v rukavicích připraveného brankáře Selse.

5
    Liénard byl po odehrání míče ihned nekompromisně dohrán zbytečně tvrdě Cabotem.

6
    Liénard leží opět na hrací ploše a sudí povolává lékaře s masérem k ošetření tohoto hráče.

7
    Hráči Angers se opět po několika minutách odmlčení chtějí aktivně vrátit zpět do hry.

8
    Boufal byl uhlídán soupeřem Sissokem pouze za použití faulu.

8
    Skákavá střela Boufala z přímého kopu končí pouze daleko od branky Štrasburku.

9
    Fulgini přišel o míč po čistém skluzu Nyamsiho.

10
    Boufal prohrál osobní souboj na hranici pokutového území soupeře.

10
    Jimmy Cabot odehrál míč na rohový kop pro RC Štrasburk.

11
    Štrasburk právě vstřelil branku!
    Po centru z rohu vyhrál hlavičkový souboj Nyamsi a odražený míč neskutečně parádní ránou z voleje napálil přímo do sítě bez rozmyšlení KÉVIN GAMEIRO – 0:1!
    11. Kévin GAMEIRO - 0:1

12
    Sofiane Boufal je v péči lékařu ve středu hrací plochy.

13
    Branka Gameira bude vskutku kandidovat na nejhezčí branku sezóny v celé Ligue1.

14
    Po centru Fulginiho na míč nedosáhl v pokutovém území nabíhajíící kapitán Traoré.

15
    Sražený míč bez přípravy napálil po zemi Prcić, ale nevedl si tak úspěšně jako jeho spoluhráč Gameiro před pár minutami.

16
    Domácí hráči jsou opaření nečejkaným úvodem, hráči soupeře se dopouštějí velmi špatné rozehrávky.

17
    Sissoko sice nevyhrál souboj v pokutovém území, ale bin Tálíb odehrál míč raději na rohový kop.

18
    Zmatky před brankou Petkoviće se nyní obešli bez inkasované branky v síti Angers.

19
    Pas Thomassona na nabíhajíícho spoluhráče přes bránícího protihráče neprošel.

20
    Po špatném došlapnutí evidentně kulhá pravděpodobně Fulgini.

21
    Štrasburk se po vstřelené brance nikem nehrne a zkouší vyčkávat a maximálně se pokouší o rychlé brejky.

22
    Kličkující Boufal opakovaně po sobě narazil na připravéné protihráče.

23
    Na druhé straně hřiště velmi hrozí vždy nebezpečný Adrien Thomasson.

24
    Souleyman Doumbia ukázal mnohem rychlejší nohy než vyhlášený hlavičkář Ajorque.

25
    Batista Mendy se bezradně rozhlíží kolem sebe, neboť nemá komu nahrát ze svých spoluhráčů.

26
    Thomasson dle sudího na polovině hřiště fauloval Fulginiho.

27
    Liénard byl tentokráte z levé postranní čáry dobře uhlídán soupeři na čele s Cabotem.

28
    Další skákavý míč končí pouze v moci jistého brankáře Matze Selse.

29
    Další faul Cabota již bude potrestán žlutou kartou.

29
    Žlutou kartu dostává Jimmy Cabot (Angers SCO).

30
    Následný cnetr Liénarda z přímého kopu srazil druhý kapitán Traoré přímo ke svému brankáři Petkovićovi.

31
    Po ztrátě míče v pokutovém území se hráči Angers provinili útočným faulem.

32
    Doumbia nedokázal přes Perrina odcentrovat rohový kop pro Angers SCO.

33
    Po centru z rohu mohl skoróvat pohotově hlavičkující Stéphane Bahoken, ale Sels ukázal výborný zásah, kdy míč vyrazil!
    33. Sels pohotovým zákrokem vyrazil zakončení Bahokena!

35
    Perrin opět vše zvládl v defenzívě na výtečnou.

36
    Bahoken po své šanci dostal chuť do hry a nyní získal faul na svou osobu poblíž pokutového území soupeře.

37
    Thomasson svým přízemním pasem pod sebe v pokutovém území pouze sestřelil bránícího soupeře. Nikdo jiný v modrobílém dresu se k míči nedostal.

38
    Thomasson bude rozehrávat rohový kop Štrasburku zleva.

39
    Sissoko pořádně osolil protihráče a tento známý brousek v Ligue1 již žluté kartě neuteče.

40
    Liénard sice dlouze protestuje z pozice kapitána, ale to mu není nic platné.

40
    Žlutou kartu dostává Dimitri Liénard (RC Štrasburk) za protesty.

41
    Útočný faul končí pobyt hráčů Angers SCO v soupeřově pokutovém území.

42
    Ajorque se drží rukou za pochroumané ramene.

43
    Velmi snadný míč pro brankáře Petkoviće.

44
    Do tohoto centru se Bahoken nedokázal opřít dle potřebné razance.

45
    Rozhodčí nastaví 2 minuty!

45
    Jimym Cabota poslal k zemi za pomoci faulu Thomasson.

45+1
    Centr Boufala si u vzdálenější tyče dokázala pohlídat obrana Štrasburku.

45+2
    Boufal při útočném faulu doslova zalehl svou mohutnou postavou Dimitri Liénarda.

45+2

V jedenácté minutě se nádherně z voleje trefil Kévin Gameiro a určil následující výboj utkání! Ve třicátétřetí minutě mohl srovnat Bahoken, ale ztroskotal na brankáři Selsovi! Veškeré zajimavé situaci můžete vidět v gifech Michala Rašky. Druhý poločas by měl začínat cca v 16:03 hodin.

46
    Po pasu Fulginiho dokázal Cabot získat pro Angers SCO rohový kop.

47
    Následný centr z rohového kopu dokázali obránci Štrasburku odehrát mimo pokutové území.

48
    Domácí čekali odpískání faulu, přerušení hry nepřišlo, ale Sissoko nedokázal z toho, že hra pokračovala dále nic vytěžit.

49
    Sissoka si silovým způosbem v osobním souboji vychutnal Romain Thomas.

50
    Skákavá střela z přímého kopu z kopačky Guilberta končí pouze mimo tři tyče branky Angers.

51
    Batista Mendy raději volil odkopnutí míče až na tribuny.

52
    Nebezpečného Thomassona příliš tvrdě dohrál Cabot, byť již má na kontě žlutou kartu.

52
    Centr z přímého kopu nenadělal hráčům Angers žádné vrásky na čele.

53
    Ibrahima Sissoko soutěží v přímém souboji s Cabotem, kdo způsobí více faulů.

54
    Nepřesný pas předčasně ukončil útočnou kombinaci Angers.

55
    Centrovaný míč v pokutovém území do svých rukavic uzmul Petković před čekajíícm Ajorquem.

56
    I tento centr byť s velkou dávkou štěstí dokázala obrana Štrasburku odvrátit.

57
    Následná přízemní střela Boufala letěla přímo do míst, kde to brankář Sels očekával.

58
    Gameiro zcela sám proti třem nedokázal dát míč pod sebe na nabíhajíícho Sissoka a následně Thomasson poslal míč pouze za koncovou čáru.

59
    Obrana dobře zasáhla což nedokázal následně podpořit Sissoko.

60
    Střela Fulginiho o malý kus minula pravou šibenici branku Štrasburku.

62
    Bahoken byl na poslední chvíli perfektně ubráněn skluzujícím obráncem soupeře.

63
    Rozhodčí nechali nejprve vyniknout Petkoviče a až poté následně odpískali ofsajd Štrasburku.

64
    První změnu v utkání chystá logicky lavička Angers SCO.

65
    Liénard se již k míči nedostal jelikož byl výborně pozičně ubráněn soupeřem.

66
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Azzáedín Únáhí, přichází Pierrick Capelle.
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Stéphane Bahoken, přichází Mohamed-Ali Cho.

67
    Thomas po svém obehrání musel následně zatáhnout za záchrannou brzdu proti šikovnějšímu protihráči.

68
    Žlutou kartu dostává Romain Thomas (Angers SCO) za faul.

69
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Ibrahima Sissoko, přichází Jean-Ricner Bellegarde.
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Dimitri Liénard, přichází Anthony Caci.

70
    Kopačka přeskakujícího Cho smolně zasáhla skluzujícího Lucase Perrina – rohový kop.

71
    Z rohového kopu hráči Angers nic nevytěžili.

72
    Odražený míč po sraženém centru napálil ze střední vzdálenosti Prcić zcela mimo zařízení Angers.

73
    Fulgimi nemohl uspět proti třem soupeřům, ale dosáhl asi možného maxima v podobě rohového kopu.

74
    Střídání v týmu Angers SCO: ze hřiště odchází Romain Thomas, přichází Enzo Ebosse.

75
    Bellagarde ukázal rychlé nohy a k zemi ho nedovoleně poslal nestíhající Ebosse.

76
    Pád hráče Štrasburku tentokráte nechal hlavního rozhodčího v naprostém klidu.

77
    Centr zprava jistě stahuje ze vzduchu do svých rukavic brankář Sels.

78
    Cho nenahrál celkem nepochopitelně volnému Boufalovi, místo toho dal míč do druhé vlny spoluhráči Capellemu a ten byl vracejícím se obráncem obehrán.

80
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Kévin Gameiro, přichází Habib Diallo.

81
    Doumbia neuspěl v osobním souboji a následně jeho spoluhráč musel šáhnout k nedovolenéímu zákroku.

82
    Doumbia byl až příliš pozdě v souboji proti pronikajícímu Guilbertovi, kterého podražením smetl na trávník.

83
    Žlutou kartu dostává Souleyman Doumbia (Angers SCO).

84
    Fulgini společně při kombinaci s bin Tálíbem na levé straně hřiště nic převratného nevymysleli.

85
    Cho zcela propadl v osobním souboji proti Lucasovi Perrinovi.

86
    Sudí raději zkontroval zdravotní stav útočníka Cho po předchozím souboji.

87
    Střídání v týmu RC Štrasburk: ze hřiště odchází Frédéric Guilbert, přichází Karol Fila.

88
    Fila postrčil Boufala v pokutovém území. Kdyby to byla ještě trochu větší intenzita zřejmě by se již následně pískala penalta.

89
    Ludovic Ajorque sice nesouhlasně kroutí hlavou, ale pro tuto chvíli se do statistik tohoto utkání zapíše pouze ofsajdem.

90
    Rozhodčí nastaví 4 minuty!

90+1
    Boufal nejprve prohrál souboj s Bellegardem a následně ho ještě navíc podrazil.

90+2
    Domácí hráči nedokázali potrestat nepříliš kvalitní opuštění branky brankáře Selse.

90+3
    Doumbia nedokázal dostat z levé strany hřiště v podobě centru balon do pokutového územi.

90+4

Druhý poločas nenabídl nic zajímavého. O všem důležitém se rozhodlo během poločasu prvního. Utkání rozhodla nádherná branka Kevina Gameira z jedenácté minuty! Jediná šance domácích, kterou měl ve třicátétřetí minutě Bahoken byla skvostně zlikvidována dobrým zásahem brankáře Selse. RC Štrasburk tak zcela potvrdil roli papírového favorita a připisuje si si tři cenné body za výhru v Angers 1:0! Ćtenárům onlajnů přeji hezký a pohodový zbytek tohoto dne.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 7:5. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 1:6. Fauly: 20:11. (16:59:58)