Alavés – Valencia 2:1 (kon.) | Levante – Real Betis 2:4 (kon.) | Sociedad – Granada 2:0 (kon.)
Espanyol – Barcelona 2:2 (kon.)
Levante UD
2:4 (1:3)
Real Betis
cz Nedeľa 13.02.2022, 16:15 • Estadio Ciudad de Valencia (Valencia) • Španielska LaLiga • 24. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (18:13:50)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 4:11. Střely mimo: 4:4. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:8.

Je konec. Real Betis splnil roli favorita a zvítězil na půdě Levante 4:2, čímž se usazuje na třetí pozici.
    Skvělá první půle pro nezaujatého diváka nebo fanouška Betisu. Už ve 14. minutě totiž otevřel brankový účet Nabil Fékir. Ve 23. minutě bylo málem srovnáno, ale rána Moralese skončila na skvělém zákroku brankáře. Ve 29. minutě zvýšil vedení na 2:0 Edgar González. Ve 42. minutě to bylo už 3:0 pro Real, když se prosadil William Carvalho. O minutu později ale snížil Dani Goméz.
    Druhá půle začala velmi aktivně, jelikož ve 47. minutě snížil na rozdíl jediné branky. O dvě minuty později se ale skvěle prosadil z přímého kopu Fékir. V 74. minutě navíc uviděl domácí Soldado červenou kartu. Na konci zápasu mohl zvýšit vedení Ruibal, ale neproměnil dobrou šanci.
    Real Betis zvítězil na půdě Levante 4:2.

90+3

90+2
    José Luis Morales se snažil dostat ke střele, ale opět z toho nebylo nic vážnějšího.

90+1
    Enis Bardhi našel na zadní tyči spoluhráče, ale ten nedokázal zakončit podle představ.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

89
    Znovu se Levante nepodařilo vytvořit nic vážnějšího, což asi ani už nikdo nečekal.

87
    Tentokrát se hosté dopustili ofsajdového postavení a hra je přerušená.

86
    Aitor Ruibal dostal skvělou přihrávku od spoluhráče, ale místo přihrávky na volného Williana Josého zakončoval sám a Dani Cárdenas jej vychytal!

85
    Zápas se nyní spíše dohrává a Betis drží míč bezpečně na kopačkách.

83
    Domácí posléze sice dostali míč do vápna, ale nebylo z toho nakonec nic nebezpečného a balón skončil za bránou.

82
    Domácí se pokouší něco vymyslet v deseti hráčích, ale mají to velmi těžké.

80
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Aitor Ruibal.

78
    Héctor Bellerín se skvěle zbavil obránce na pravé straně a posléze posunul míč Lainezovi, ovšem jeho pokus letěl nad bránu.

77
    Levante se sice snažilo něco vymyslet z pravé strany, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

75
    Estadio Ciudad de Valencia nyní zkrápí déšť, který je pro Levante pravděpodobně sestupový, neboť nadále zůstává beznadějně na posledním místě.

74
    Tak tohle je už obrovský problém pro Levante, protože Roberto Soldado uviděl červenou kartu za svůj šlapák Carvalhovi!

Michal Raška

Góly: 43. Goméz (De Frutos), 47. Goméz (De Frutos) – 14. Fékir, 29. González, 42. W. Carvalho (Tello), 49. Fékir

Karty:   48. M. Cáceres (LVN) – 21. Pezzella (RBE), 57. Bellerín (RBE)   74. Soldado (LVN)

Levante UD: Cárdenas – Miramón (73. Pubill), Ó. Duarte, Vezo (40. Pier), M. Cáceres (67. Soldado), Son – De Frutos, Malsa, Melero (73. Pepelu) – Goméz (67. E. Bardhi), Morales (C).
    Náhradníci: Aitor Fernández – E. Bardhi, Cantero, Coke, Franquesa, Pepelu, Pubill, Pier, Radoja, C. Clerc, Soldado, N. Vukčević.

Tréner: Alessio Lisci

Real Betis: Rui Silva – Bellerín, Pezzella, Bartra, Moreno – González, W. Carvalho (80. Ruibal) – Rodri (66. Guardado), Fékir (C), Tello (66. José) – Iglesias (66. D. Lainez).
    Náhradníci: Robles – Akouokou, Guardado, Joaquín, Juanmi, D. Lainez, Miranda, Ruibal, V. Ruiz, Sabaly, José.

Tréner: Manuel Pellegrini

Rozhodca: Latre – Mateo, Escabosa