Švédsko – Lotyšsko 3:2 (kon.) | Fínsko – Slovensko sk 6:2 (kon.) | USA – Čína 8:0 (kon.)
Kanada – Nemecko 5:1 (kon.)
USA
8:0 (1:0, 3:0, 4:0)
Čína
cz Štvrtok 10.02.2022, 14:10 • National Indoor Stadium, Peking. • Olympijské Hry - muži • Skupina A

56:39
    Jenže přesilovka Číny a tlak končí faulem Kanea, který podrazil Benierse. A dostává dvě minuty, bude se hrát ve čtyřech.

55:04
    Ta teď ještě zesílí, protože Ness vyhodil puk bez teče přes hrazení.

53:29
    Do střely se hnal Spencer Foo, asi nejlepší z Číňanů, ale fauloval ho Abdelkader, který dostává dvě minuty za sekání. Přesilovka pro Čínu.

33:44
    Jenže ne na dlouho... Američané hráli v šesti, šance pro Číňany. Které nyní čeká přesilová hra.

31:23
    Ale máme tu další vyloučení, tentokráte pro brankáře Smitha, který najel do cesty jednomu z Američanů, za což dostává dvě minuty. Ty odsedí Werek. Přesilovka čtyř proti třem pro USA.

30:45
    Jenže hned po třech sekundách jdou Číňané do čtyř, Parker Foo trefil holí protihráče do obličeje v útočném rohu.

30:42
    Do dobré šance se tlačil Chelios, avšak neuspěl. V tu chvíli už bylo jasné, že se bude vylučovat, protože po souboji za brankou Číny neudržel nervy Berniers, který mimo hru nevybíravě sekl protihráče. Za což dostane dvě minuty.

12:28
    První přesilovku v olympijské historii pro Čínu, dvě minuty dostává Agostino, který podrazil v útočném pásmu Spencera Fooa.

09:26
    Do obrovské šance se tlačil po otočce na pravém křídle Spencer Foo, jenže nakonec s pukem najel až do brankáře, což se zatím prakticky vždy na olympijském turnaji trestá. Dvě minuty pro čínského útočníka za nedovolené bránění brankáři. Další americká přesilovka.

01:06
    První přesilovou hru dnešního duelu si zahrají Američané, vyloučen je extřinecký útočník Werek za zdržování hry.

Ku každému repre dresu SVK 2014 vám pribalíme šál! Dres vám zašleme do 3 dní od uhradenia objednávky. www.fanstore.sk.

Daniel Krátký

Góly a asistencie: 11. Brisson (Knies), 26. N. Cates (Farrell, Meyers), 32. B. O'Neill (Miele, Faber), 39. Farrell (Abruzzese), 42. Farrell (Kampfer), 51. Meyers (Farrell), 52. Beniers (Abruzzese, Cooper), 59. Farrell (Abdelkader, Helleson)

USA: Commesso (Nagle) – Kampfer (A), A. Ness, Warsofsky, Faber, Perbix, Cooper, Helleson – B. O'Neill, Miele (C), Agostino – Abruzzese, Beniers, Knies – Farrell, Meyers, N. Cates (A) – McLaughlin, Abdelkader, N. Smith – Brisson.
    Tréner: David Quinn.

Čína: J. Smith (P. O'Brien) – T. Schultz (A), Chelios, Fram, Yuen, Sproul, D. Osipov, Čchen, Jen – S. Foo (A), Lockhart, P. Foo – Jen, C. Kane, Werek – C. Čang, Tyler Wong, Yip (C) – Čung, Ying, Siang.
    Tréner: Ivano Zanatta.

Rozhodca: Tscherrig (SWI), Kaukokari – Nikulainen (oba FIN), Šišlo (RUS).