Luxembursko – Írsko 1:1 (kon.) | S. Macedónsko – Srbsko 0:0 (kon.) | Kazachstan – Dánsko 0:1 (kon.)
Bosna – Švédsko 1:1 (kon.) | Fínsko – Chorvátsko 0:2 (kon.) | Litva – Španielsko 0:2 (kon.)
Bulharsko – Wales 0:4 (kon.) | Taliansko – Čierna Hora 1:0 (kon.) | Rakúsko – Azerbajdžan 6:0 (kon.)
Rusko – Malta 6:0 (kon.) | Cyprus – Lichtenštajnsko 6:0 (kon.) | Gibraltar – Švajčiarsko 0:4 (kon.)
Ukrajina – Arménsko 2:1 (kon.) | Lotyšsko – Nemecko 1:3 (kon.) | Turecko – Škótsko 1:1 (kon.)
Estónsko – Nórsko 0:5 (kon.) | Holandsko – Moldavsko 3:0 (kon.) | Island – Grécko 1:1 (kon.)
Poľsko – Izrael 1:2 (kon.) | Anglicko – Kosovo 2:0 (kon.) | San Maríno – Maďarsko 0:4 (kon.)
Sev. Írsko – Slovensko sk 1:0 (kon.)
Holandsko
3:0 (2:0)
Moldavsko
cz Utorok 07.09.2021, 18:45 • Stadion De Adelaarshorst, Deventer • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.

Hezký úterní večer přeji všem příznivcům nejkrásnějšího sportu na světě. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na kvalifikační zápas na ME do 21 let mezi domácím Nizozemskem, které na svém hřišti v Denveteru přivítá výběr Moldavska.

Tento zápas je na programu ve skupině E, kde vedle Nizozemska a Moldavska jsou také výběry Švýcarska, Bulharska, Walesu a trpaslíka z Gibraltaru. Pro domácí výběr bude tento zápas jejich první vystoupení ve skupině, nacož hráči Moldavska už mají za sebou dva zápasy. Nejprve remizovali ve Walesu 0:0 a poté doma prohráli s Bulharskem 0:2..

Vzájemné zápasy

11. října 2003 | Nizozemsko – Moldavsko 0:0
    2. dubna 2003 | Moldavsko – Nizozemsko 2:2

Nizozemsko: de Keijzer – Frimpong, Kasanwirjo, Botman (C), Bakker – Ekkelenkamp, Bogarde, Timber – Brobbey, Zirkzee, Boadu
    Náhradníci: Verbruggen – Hoever, van den Berg, Reis, Maatsen, van Kaam, Taylor, Redan, Fofana

Moldavsko: Smalenea – Gaiu, Ieseanu, Iovu, Stefan, Osipov – Pușcaș, Lisu, Cojocari, Moțpan – Postolachi (C)
    Náhradníci: Moraru – Moșneaga, Gliga, Mămăligă, Ignatov, Brinzaniuc, Blănuță, Danu, Gurulea

Rozhodčí: Skoulas – Koula, Nikolaidis (všichni Řecko).

1

1
    O úvodní výkop se postarali hostující hráči, kteří dnes budou hrát v modré kombinaci. Domácí Nizozemsko hraje ve své typické oranžové barvě.

2
    Botman chtěl konstruktivně rozehrát, ale byl nepochopen svými spoluhráči. Míč proletěl až k moldavskému brankáři.

3
    Nizozemsko se snaží hned od úvodních minut tvořit hru, načež se soupeř zatáhnul k vlastnímu vápnu.

4
    Souboj kapitánů vyhrál ten domácí. Postolachi byl v tuto chvíli bez šance, jelikož neměl podporu svých spoluhráčů.

5
    První větší šance před hostující brankou. Nejprve se do zakončení dral Boadu a potom Zirkzee. Jenže ani jeden nevyzrál na moldavskou obranu.

6
    Ieseanu se u rohového kopu dopustil nedovoleného zákroku. Nizozemsko bude mít k dispozici přímý kop.

7
    Timber se ujal exekuce tohoto přímého kopu, ale svůj centr poslal pouze do autu. Smalenea se protáhne odkopem od branky.

8
    Moldavsko je aktivní pouze co se týče nedovolených zákroků. Jinak nic pozitivního zatím nepředvedlo.

9
    Pokud se bavíme o negativních věcech na jedné straně, tak musíme zmínit i druhou stranu. Tu zatím zdobí množství nepřesností v kombinaci.

10
    Zirkzee se dostal do zakončení, ale bohužel pro jeho tým netrefil hostující branku. Následovat bude další odkop od branky.

11
    Aktivní Zirkzee se opět ocitnul v zakončení, ale ani to nebylo přesné. Míč prolétnul těsně vedle levé tyčky.

12
    Smalenea nám ukázal, že i odkop od branky se taky nemusí povést. Míč z jeho kopačky zamířil do autu.

13
    Nizozemsko je i nadále aktivní, ale buď nemá štěstí v kombinaci nebo v zakončení. Stav zápasu zůstává stejný.

14
    Tentokrát to byl Boadu, který zkusil své štěstí, ale i on byl nepřesný. Nizozemský tlak se zvyšuje, úvodní branku je cítit ve vzduchu.

15
    Postolachi se přihlásil o slovo a pro svůj klub vybojoval zajímavou příležitost. Jenže akce skončila nepřesnou střelou.

16
    Domácí tým se nastěhoval na polovinu svého soupeře. Moldavský tým se stáhnul úplně do svého vápna, odkuď pozorně brání.

17
    Smalenea si připsal úvodní zákrok zápasu. Míč musel vyrazit mimo tři tyče, takže to znamená roh pro domácí celek.

18
    Rohový kop nebyl přesně rozehrán, ale z následné akce domácí opět zahrozili. Zirkzeeho hlavička skončila v rukavicích brankáře.

19
    Ieseanu se s míčem příliš nepáral a když mohl, tak vystřelil. Jeho volej skončila vysoko nad brankou.

20
    Domácí tým se nikdy netlačí a spíše volí postupnou kombinaci. Moldavané i nadále pozorně brání svou branku a nerozhodný výsledek.

21
    Frimpong se diví, ale podle opakovaných záběru se domácí hráč provinil proti pravidlům. Akce Nizozemska je u konce.

22
    Postolachi si nepohlídal své postavení na útočné polovině a byl nachytán v ofsajdu. Ojedinělá šance Moldavska tedy končí předčasně.

23
    V některých chvílích sledujeme doslova obléhání moldavského vápna. Nizozemci zatím nenašli recept, jak zdolat obranu soupeře.

24
    Moldavsko začíná vystrkovat růžky. Tentokrát se do střelecké příležitosti dostal Gaiu, ale branku netrefil.

25
    Další střelecká příležitost pro Moldavsko. Pușcaș donutil domácího brankáře k zákroku.

26
    Byli jsme svědky dalšího útočného faulu na domácí straně. Tentokrát se proti pravidlům provinil Bogarde.

27
    Aktivní Moldavsko se i nadále tlačí do útoku. Je velké překvapení, že je domácí favorit takhle nechá hrát.

28
    Po moldavském rohu bude následovat přímý kop. Tentokrát to je Nizozemsko, která je zatlačeno do svého vápna.

29
    Nizozemsko chtělo zrychlit hru. První čtyři přihrávky na jeden dotek jim vyšly, ale ta pátá už ne. Hosté se dokázali ubránit.

30
    Máme za sebou úvodních třicet minut dnešního utkání. V Deventeru zatím hrajeme bez branek. Kdo by tohle před zápasem čekal.

31
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Evidentně jsem bezbrankový stav zakřiknul, protože JOSHUA ZIRKZEE nám otevřel brankový účet dnešního zápasu. Na jeho střelu na zadní tyč neměl moldavský brankář nárok – 1:0.
    31. ZIRKZEE - 1:0

32
    Už to mohlo být o dvě branky, ale Brobbey poslal míč pouze těsně vedle tyčky. Moldavský tým teď měl doslova z pekla štěstí.

34
    Žlutou kartu dostává Jeremie Frimpong (Nizozemsko).
    Žlutou kartu dostává Serafim Cojocari (Moldavsko).

35
    Moldavsko bude mít k dispozici další přímý kop na polovině soupeře. Posledních deset minut poločasu bude ještě zajímavých.

36
    Hra byla přerušena, protože jeden z domácích hráčů si vyžádal ošetření. Podle záběru má daný hráč problém s kotníkem.

37
    Ieseanu se dostal k hlavičce, kterou nasměroval pouze mimo domácí branku. Domácí brankář se protáhne odkopem.

38
    Rychlý protiútok domácího celku nepřinesl ohrožení branky, ale jenom pouze výhodu rohového kopu.

39
    Brobbey si ve výskoku pomohl rukama. Rozhodčí si toho všimnul a odpískal dalšího útočný faul.

40
    Zbývá pět minut do konce prvního poločasu tohoto zápasu, kde Nizozemsko plní roli favorita a vede na svém hřišti 1:0.

41
    Nizozemská akce končí opět předčasně před pokutovým územím. Jeden z domácích hráčů se opět provinil útočným faulem.

42
    Brobbey protáhnul moldavského brankáře, který si připsal další úspěšný zásah v zápase. Stav utkání se nemění.

43
    První poločas se zřejmě bude dohrávat na polovině Moldavska. Domácí tým by si chtěl pojistit své poločasové vedení.

44
    Cojocari se prezentoval zajímavou inviduální akcí, která ovšem neměla dlouhého trvání. Domácí obrana si s tímto výpadem dokázala poradit.

45
    Rozhodčí tohoto utkání nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.

45+1
    Moldavsko drží míč na svých kopačkách, ale nemůže postoupit na polovinu soupeře. Nizozemsko skvěle napadá jejich rozehrávku.

45+2
    Tak přece jenom dal domácí tým ještě jeden gól v prvním poločase. Centr z levé strany prolétnul vápnem až k JURGENU EKKELENKAMPOVI, který překonal svou skákavou střelou hostujícího brankáře – 2:0.
    45+2. EKKELENKAMP - 2:0

45+2

Je za námi první poločas tohoto utkání. Nizozemsko se pomalu rozehřívalo, protože na první gól jsme si museli počkat až do 31. minuty, kdy se poprvé v zápase trefil Joshua Zirkzee. To ale nebylo všechno. V samotném závěru zvýšil vedení svého týmu domácí Jurgen Ekkelenkamp. Nizozemsko tedy plní roli favorita a po úvodním dějství vede nad svým soupeřem 2:0.

Druhý poločas začne přibližně v 19:47.

46

47
    Nizozemsko se snaží začít tam, kde v prvním poločase skončilo a celkem se to daří. Moldavsko je nastěhováno ve svém vápnu.

48
    Krásná kombinace na jeden dotek v podání domácího týmu skončila u Brobbeyho, který si nerozuměl s kolegou z útoku.

49
    Hostující obrana si neví rady s domácím Boaduem, který je velmi rychlý a dokáže se prosadit v situaci jeden na jednoho.

50
    Moldavané se snaží uklidnit hru svou kombinací mezi stopery a daří se jim to. Nizozemský tým je prozatím nechává hrát.

51
    Smalenea bude rozehrávat od své vlastní branky, ale k rozehrávce se moc nemá. Ani jeden hráč se mu nenabídnul.

52
    Domácí fanoušci se začínají probouzet z poločasového spánku a začínají svůj tým tlačit do útoku.

53
    Pușcaș se úplnou náhodou dostal do zakončení, ale jeho střela byla nakonec zablokována pozorným obráncem.

54
    Domácí brankář rychle rozehrál a vybídnul Brobbeyho do samostatného úniku. Hostující brankář byl ale rychlejší a míč odkopnul.

55
    Poprvé to nevyšlo, tak to BRIAN BROBBEY zkusil podruhé. Jenže do tétoi brankové situace se dostal jako slepý k houslím a míč pouze dorazil do branky. Tohle byla obrovská nedůslednost moldavského obrany – 3:0.
    55. BROBBEY - 3:0

57
    Moldavsko se rychlo hnalo do útoku, mělo do konce výhodu rohového kopu, ale ten jim nic zásadního nepřinesl.

58
    Postolachi avizuje nějaký nedovolený zákrok, který byl spáchán na jeho osobu. Rozhodčí ale nereaguje.

59
    Už to mohlo být o čtyři branky, ale moldavská obrana se dokázala na poslední chvíli ubránit.

60
    Smalenea si při svém zákroku přivodil nějaké zranění, které si žádá ošetření. Rozhodčímu nezbývá nic jiného, než utkání přerušit.

61
    Zápas opět pokračuje. Hostující brankář to ještě zkusí, tak uvidíme. Pro jistotu se začal rozcvičovat jeho náhradník.

62
    Druhý poločas postrádá nějaké závratné tempo, které by oživilo hru v Deventeru.

63
    Nizozemsko začalo opět obléhat moldavské vápno, zatím ale bez úspěchu. Nezměnil to ani Zirkzee a jeho střela doprostřed branky.

64
    Myron Boadu opět všem utekl a dokonce i překonal moldavského brankáře. Jeho radost netrvala dlouho, byl odmávám jeho ofsajd.

65
    Moldavský tým se brání pouze za cenu odkopu na polovinu soupeře. Tohle nebude ten správný postup.

66
    Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Dan Pușcaș, přichází Gheorghe Brinzaniuc.

66
    Žlutou kartu dostává Daniel Lisu (Moldavsko).

67
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Ian Maatsen.

68
    Nizozemsko vstřelilo svou další branku, ale ani tahle neplatilo. Tentokrát tomu předcházel špatně hozený aut.

69
    Ekkelenkamp končí akci svého týmu svým nedovoleným zákrokem. Moldavsko bude rozehrávat z místa prohřešku.

70
    Dvacet minut do konce tohoto utkání. Moldavané se snaží něco vymyslet, ale na vynikající Nizozemce to prostě nestačí.

71
    Moțpan vystřihnul takové nepovedené nůžky, které skončily mimo branku. Domácí brankář se protáhne odkopem od své svatyně.

72
    Nizozemsko drží míč na svých kopačkách a nikde se výrazně netlačí. Moldavsko neklade žádný odpor.

73
    Domácí tým rozehrál přímý kop, který nebyl využitý. Míč skončil vysoko nad hostující brankou.

74
    Ojedinělý výpad Moldavska také skončil neúspěšně. Domácí brankář je dnes bezchybný a připisuje si jeden úspěšný zásah za druhým.

75
    Holandský trenér přichystal další střídání. Uvidíme pro koho zápas skončí a pro koho začne.

76
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Myron Boadu, přichází Daishawn Redan.

76
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Quiten Timber, přichází Daniel van Kaam.

77
    Ekkelenkamp se postavil k exekuci přímého kopu. Domácí hráč se snažil ohrozit brankáře, ale to se mu moc nepovedlo. Míč skončil mimo.

79
    Lisu může být rád, že za svůj nedovolený zákrok nedostal žlutou kartu. Rozhodčí volí v tomto případě pouze domluvu.

80
    I na druhé straně se vyskytl nedovolený zákrok, jehož autorem byl obviněn domácí Brobbey.

82
    Útočný akce domácích skončila opět předčasným hvizdem rozhodčího. Smalenea bude odkopávat z místa faulu.

83
    Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Daniel Lisu, přichází Eugeniu Gliga.

84
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Ki-Jana Hoever.

84
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Brian Brobbey, přichází Fodé Fofana.

86
    Domácí Maatsen se skvěle uvolnil, ale nepřesně zakončil. Jeho střela neměla ty potřebné parametry.

87
    Postolachi vyvinul nadmíru snahy a po zásluze byl potrestán hvizdem rozhodčího. Ten zřejmě viděl nějaký útočný faul.

88
    Redan si nepohlídal své postavení a byl vystaven ofsajdu. Tohle byla skvělá práce hostující obrany.

90
    Ani tato střela, kterou vyslal domácí Bogarda neskončila za zády hostujícího brankáře. Stav zůstává i nadále stejný.

90+1
    Rozhodčí tohoto utkání nastavil čtyři minuty nad rámec hrací doby.

90+3
    V nastaveném čase se nic zásadního neděje, zápas se spíše pouze už dohrává. Ani jeden tým se nikdy nežene.

90+4
    Ekkelenkamp ještě stihnul rozehrát jeden přímý kop na polovině hřiště, ale to bude zřejmě všechno. Rozhodčí se dívá na hodinky.

90+5

Je dobojováno. Nizozemsko úspěšně vstoupila do nové kvalifikace a připsalo si tři body za vítězství 3:0. Domácí tým rozhodnul už v prvním poločase, kdy se nejprve trefil Zirkzee a Ekkelenkamp. Ve druhém poločase se zápas vesměs dohrával. Za zmínku stojí jedině gól Brobbeyho, který stanovil konečný výsledek.

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:9.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou. (20:39:11)