Luxembursko – Írsko 1:1 (kon.) | S. Macedónsko – Srbsko 0:0 (kon.) | Kazachstan – Dánsko 0:1 (kon.)
Bosna – Švédsko 1:1 (kon.) | Fínsko – Chorvátsko 0:2 (kon.) | Litva – Španielsko 0:2 (kon.)
Bulharsko – Wales 0:4 (kon.) | Taliansko – Čierna Hora 1:0 (kon.) | Rakúsko – Azerbajdžan 6:0 (kon.)
Rusko – Malta 6:0 (kon.) | Cyprus – Lichtenštajnsko 6:0 (kon.) | Gibraltar – Švajčiarsko 0:4 (kon.)
Ukrajina – Arménsko 2:1 (kon.) | Lotyšsko – Nemecko 1:3 (kon.) | Turecko – Škótsko 1:1 (kon.)
Estónsko – Nórsko 0:5 (kon.) | Holandsko – Moldavsko 3:0 (kon.) | Island – Grécko 1:1 (kon.)
Poľsko – Izrael 1:2 (kon.) | Anglicko – Kosovo 2:0 (kon.) | San Maríno – Maďarsko 0:4 (kon.)
Sev. Írsko – Slovensko sk 1:0 (kon.)
Holandsko
3:0 (2:0)
Moldavsko
cz Utorok 07.09.2021, 18:45 • Stadion De Adelaarshorst, Deventer • Kvalifikácia na ME U21 • Skupina E

To by bylo z mé strany všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek večera a u dalšího přenosu zase někdy na počtenou. (20:39:11)

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:6. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 9:9.

Je dobojováno. Nizozemsko úspěšně vstoupila do nové kvalifikace a připsalo si tři body za vítězství 3:0. Domácí tým rozhodnul už v prvním poločase, kdy se nejprve trefil Zirkzee a Ekkelenkamp. Ve druhém poločase se zápas vesměs dohrával. Za zmínku stojí jedině gól Brobbeyho, který stanovil konečný výsledek.

90+5

90+4
    Ekkelenkamp ještě stihnul rozehrát jeden přímý kop na polovině hřiště, ale to bude zřejmě všechno. Rozhodčí se dívá na hodinky.

90+3
    V nastaveném čase se nic zásadního neděje, zápas se spíše pouze už dohrává. Ani jeden tým se nikdy nežene.

90+1
    Rozhodčí tohoto utkání nastavil čtyři minuty nad rámec hrací doby.

90
    Ani tato střela, kterou vyslal domácí Bogarda neskončila za zády hostujícího brankáře. Stav zůstává i nadále stejný.

88
    Redan si nepohlídal své postavení a byl vystaven ofsajdu. Tohle byla skvělá práce hostující obrany.

87
    Postolachi vyvinul nadmíru snahy a po zásluze byl potrestán hvizdem rozhodčího. Ten zřejmě viděl nějaký útočný faul.

86
    Domácí Maatsen se skvěle uvolnil, ale nepřesně zakončil. Jeho střela neměla ty potřebné parametry.

84
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Brian Brobbey, přichází Fodé Fofana.

84
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Jeremie Frimpong, přichází Ki-Jana Hoever.

83
    Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Daniel Lisu, přichází Eugeniu Gliga.

82
    Útočný akce domácích skončila opět předčasným hvizdem rozhodčího. Smalenea bude odkopávat z místa faulu.

80
    I na druhé straně se vyskytl nedovolený zákrok, jehož autorem byl obviněn domácí Brobbey.

79
    Lisu může být rád, že za svůj nedovolený zákrok nedostal žlutou kartu. Rozhodčí volí v tomto případě pouze domluvu.

77
    Ekkelenkamp se postavil k exekuci přímého kopu. Domácí hráč se snažil ohrozit brankáře, ale to se mu moc nepovedlo. Míč skončil mimo.

76
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Quiten Timber, přichází Daniel van Kaam.

76
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Myron Boadu, přichází Daishawn Redan.

75
    Holandský trenér přichystal další střídání. Uvidíme pro koho zápas skončí a pro koho začne.

74
    Ojedinělý výpad Moldavska také skončil neúspěšně. Domácí brankář je dnes bezchybný a připisuje si jeden úspěšný zásah za druhým.

73
    Domácí tým rozehrál přímý kop, který nebyl využitý. Míč skončil vysoko nad hostující brankou.

72
    Nizozemsko drží míč na svých kopačkách a nikde se výrazně netlačí. Moldavsko neklade žádný odpor.

71
    Moțpan vystřihnul takové nepovedené nůžky, které skončily mimo branku. Domácí brankář se protáhne odkopem od své svatyně.

70
    Dvacet minut do konce tohoto utkání. Moldavané se snaží něco vymyslet, ale na vynikající Nizozemce to prostě nestačí.

69
    Ekkelenkamp končí akci svého týmu svým nedovoleným zákrokem. Moldavsko bude rozehrávat z místa prohřešku.

68
    Nizozemsko vstřelilo svou další branku, ale ani tahle neplatilo. Tentokrát tomu předcházel špatně hozený aut.

67
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Mitchel Bakker, přichází Ian Maatsen.

66
    Žlutou kartu dostává Daniel Lisu (Moldavsko).

66
    Střídání v týmu Moldavsko: ze hřiště odchází Dan Pușcaș, přichází Gheorghe Brinzaniuc.

65
    Moldavský tým se brání pouze za cenu odkopu na polovinu soupeře. Tohle nebude ten správný postup.

64
    Myron Boadu opět všem utekl a dokonce i překonal moldavského brankáře. Jeho radost netrvala dlouho, byl odmávám jeho ofsajd.

63
    Nizozemsko začalo opět obléhat moldavské vápno, zatím ale bez úspěchu. Nezměnil to ani Zirkzee a jeho střela doprostřed branky.

62
    Druhý poločas postrádá nějaké závratné tempo, které by oživilo hru v Deventeru.

61
    Zápas opět pokračuje. Hostující brankář to ještě zkusí, tak uvidíme. Pro jistotu se začal rozcvičovat jeho náhradník.

60
    Smalenea si při svém zákroku přivodil nějaké zranění, které si žádá ošetření. Rozhodčímu nezbývá nic jiného, než utkání přerušit.

59
    Už to mohlo být o čtyři branky, ale moldavská obrana se dokázala na poslední chvíli ubránit.

58
    Postolachi avizuje nějaký nedovolený zákrok, který byl spáchán na jeho osobu. Rozhodčí ale nereaguje.

57
    Moldavsko se rychlo hnalo do útoku, mělo do konce výhodu rohového kopu, ale ten jim nic zásadního nepřinesl.
    55. BROBBEY - 3:0

55
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    Poprvé to nevyšlo, tak to BRIAN BROBBEY zkusil podruhé. Jenže do tétoi brankové situace se dostal jako slepý k houslím a míč pouze dorazil do branky. Tohle byla obrovská nedůslednost moldavského obrany – 3:0.

54
    Domácí brankář rychle rozehrál a vybídnul Brobbeyho do samostatného úniku. Hostující brankář byl ale rychlejší a míč odkopnul.

53
    Pușcaș se úplnou náhodou dostal do zakončení, ale jeho střela byla nakonec zablokována pozorným obráncem.

52
    Domácí fanoušci se začínají probouzet z poločasového spánku a začínají svůj tým tlačit do útoku.

51
    Smalenea bude rozehrávat od své vlastní branky, ale k rozehrávce se moc nemá. Ani jeden hráč se mu nenabídnul.

50
    Moldavané se snaží uklidnit hru svou kombinací mezi stopery a daří se jim to. Nizozemský tým je prozatím nechává hrát.

49
    Hostující obrana si neví rady s domácím Boaduem, který je velmi rychlý a dokáže se prosadit v situaci jeden na jednoho.

48
    Krásná kombinace na jeden dotek v podání domácího týmu skončila u Brobbeyho, který si nerozuměl s kolegou z útoku.

47
    Nizozemsko se snaží začít tam, kde v prvním poločase skončilo a celkem se to daří. Moldavsko je nastěhováno ve svém vápnu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:47.

Je za námi první poločas tohoto utkání. Nizozemsko se pomalu rozehřívalo, protože na první gól jsme si museli počkat až do 31. minuty, kdy se poprvé v zápase trefil Joshua Zirkzee. To ale nebylo všechno. V samotném závěru zvýšil vedení svého týmu domácí Jurgen Ekkelenkamp. Nizozemsko tedy plní roli favorita a po úvodním dějství vede nad svým soupeřem 2:0.

45+2
    45+2. EKKELENKAMP - 2:0

45+2
    Tak přece jenom dal domácí tým ještě jeden gól v prvním poločase. Centr z levé strany prolétnul vápnem až k JURGENU EKKELENKAMPOVI, který překonal svou skákavou střelou hostujícího brankáře – 2:0.

45+1
    Moldavsko drží míč na svých kopačkách, ale nemůže postoupit na polovinu soupeře. Nizozemsko skvěle napadá jejich rozehrávku.

45
    Rozhodčí tohoto utkání nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.

44
    Cojocari se prezentoval zajímavou inviduální akcí, která ovšem neměla dlouhého trvání. Domácí obrana si s tímto výpadem dokázala poradit.

43
    První poločas se zřejmě bude dohrávat na polovině Moldavska. Domácí tým by si chtěl pojistit své poločasové vedení.

42
    Brobbey protáhnul moldavského brankáře, který si připsal další úspěšný zásah v zápase. Stav utkání se nemění.

41
    Nizozemská akce končí opět předčasně před pokutovým územím. Jeden z domácích hráčů se opět provinil útočným faulem.

40
    Zbývá pět minut do konce prvního poločasu tohoto zápasu, kde Nizozemsko plní roli favorita a vede na svém hřišti 1:0.

39
    Brobbey si ve výskoku pomohl rukama. Rozhodčí si toho všimnul a odpískal dalšího útočný faul.

38
    Rychlý protiútok domácího celku nepřinesl ohrožení branky, ale jenom pouze výhodu rohového kopu.

37
    Ieseanu se dostal k hlavičce, kterou nasměroval pouze mimo domácí branku. Domácí brankář se protáhne odkopem.

36
    Hra byla přerušena, protože jeden z domácích hráčů si vyžádal ošetření. Podle záběru má daný hráč problém s kotníkem.

35
    Moldavsko bude mít k dispozici další přímý kop na polovině soupeře. Posledních deset minut poločasu bude ještě zajímavých.

34
    Žlutou kartu dostává Jeremie Frimpong (Nizozemsko).
    Žlutou kartu dostává Serafim Cojocari (Moldavsko).

32
    Už to mohlo být o dvě branky, ale Brobbey poslal míč pouze těsně vedle tyčky. Moldavský tým teď měl doslova z pekla štěstí.
    31. ZIRKZEE - 1:0

31
    Evidentně jsem bezbrankový stav zakřiknul, protože JOSHUA ZIRKZEE nám otevřel brankový účet dnešního zápasu. Na jeho střelu na zadní tyč neměl moldavský brankář nárok – 1:0.

30
    Máme za sebou úvodních třicet minut dnešního utkání. V Deventeru zatím hrajeme bez branek. Kdo by tohle před zápasem čekal.

29
    Nizozemsko chtělo zrychlit hru. První čtyři přihrávky na jeden dotek jim vyšly, ale ta pátá už ne. Hosté se dokázali ubránit.

28
    Po moldavském rohu bude následovat přímý kop. Tentokrát to je Nizozemsko, která je zatlačeno do svého vápna.

27
    Aktivní Moldavsko se i nadále tlačí do útoku. Je velké překvapení, že je domácí favorit takhle nechá hrát.

26
    Byli jsme svědky dalšího útočného faulu na domácí straně. Tentokrát se proti pravidlům provinil Bogarde.

25
    Další střelecká příležitost pro Moldavsko. Pușcaș donutil domácího brankáře k zákroku.

24
    Moldavsko začíná vystrkovat růžky. Tentokrát se do střelecké příležitosti dostal Gaiu, ale branku netrefil.

23
    V některých chvílích sledujeme doslova obléhání moldavského vápna. Nizozemci zatím nenašli recept, jak zdolat obranu soupeře.

22
    Postolachi si nepohlídal své postavení na útočné polovině a byl nachytán v ofsajdu. Ojedinělá šance Moldavska tedy končí předčasně.

21
    Frimpong se diví, ale podle opakovaných záběru se domácí hráč provinil proti pravidlům. Akce Nizozemska je u konce.

20
    Domácí tým se nikdy netlačí a spíše volí postupnou kombinaci. Moldavané i nadále pozorně brání svou branku a nerozhodný výsledek.

19
    Ieseanu se s míčem příliš nepáral a když mohl, tak vystřelil. Jeho volej skončila vysoko nad brankou.

18
    Rohový kop nebyl přesně rozehrán, ale z následné akce domácí opět zahrozili. Zirkzeeho hlavička skončila v rukavicích brankáře.

17
    Smalenea si připsal úvodní zákrok zápasu. Míč musel vyrazit mimo tři tyče, takže to znamená roh pro domácí celek.

16
    Domácí tým se nastěhoval na polovinu svého soupeře. Moldavský tým se stáhnul úplně do svého vápna, odkuď pozorně brání.

15
    Postolachi se přihlásil o slovo a pro svůj klub vybojoval zajímavou příležitost. Jenže akce skončila nepřesnou střelou.

14
    Tentokrát to byl Boadu, který zkusil své štěstí, ale i on byl nepřesný. Nizozemský tlak se zvyšuje, úvodní branku je cítit ve vzduchu.

13
    Nizozemsko je i nadále aktivní, ale buď nemá štěstí v kombinaci nebo v zakončení. Stav zápasu zůstává stejný.

12
    Smalenea nám ukázal, že i odkop od branky se taky nemusí povést. Míč z jeho kopačky zamířil do autu.

11
    Aktivní Zirkzee se opět ocitnul v zakončení, ale ani to nebylo přesné. Míč prolétnul těsně vedle levé tyčky.

10
    Zirkzee se dostal do zakončení, ale bohužel pro jeho tým netrefil hostující branku. Následovat bude další odkop od branky.

9
    Pokud se bavíme o negativních věcech na jedné straně, tak musíme zmínit i druhou stranu. Tu zatím zdobí množství nepřesností v kombinaci.

8
    Moldavsko je aktivní pouze co se týče nedovolených zákroků. Jinak nic pozitivního zatím nepředvedlo.

7
    Timber se ujal exekuce tohoto přímého kopu, ale svůj centr poslal pouze do autu. Smalenea se protáhne odkopem od branky.

6
    Ieseanu se u rohového kopu dopustil nedovoleného zákroku. Nizozemsko bude mít k dispozici přímý kop.

5
    První větší šance před hostující brankou. Nejprve se do zakončení dral Boadu a potom Zirkzee. Jenže ani jeden nevyzrál na moldavskou obranu.

4
    Souboj kapitánů vyhrál ten domácí. Postolachi byl v tuto chvíli bez šance, jelikož neměl podporu svých spoluhráčů.

3
    Nizozemsko se snaží hned od úvodních minut tvořit hru, načež se soupeř zatáhnul k vlastnímu vápnu.

2
    Botman chtěl konstruktivně rozehrát, ale byl nepochopen svými spoluhráči. Míč proletěl až k moldavskému brankáři.

1
    O úvodní výkop se postarali hostující hráči, kteří dnes budou hrát v modré kombinaci. Domácí Nizozemsko hraje ve své typické oranžové barvě.

1

Nizozemsko: de Keijzer – Frimpong, Kasanwirjo, Botman (C), Bakker – Ekkelenkamp, Bogarde, Timber – Brobbey, Zirkzee, Boadu
    Náhradníci: Verbruggen – Hoever, van den Berg, Reis, Maatsen, van Kaam, Taylor, Redan, Fofana

Moldavsko: Smalenea – Gaiu, Ieseanu, Iovu, Stefan, Osipov – Pușcaș, Lisu, Cojocari, Moțpan – Postolachi (C)
    Náhradníci: Moraru – Moșneaga, Gliga, Mămăligă, Ignatov, Brinzaniuc, Blănuță, Danu, Gurulea

Rozhodčí: Skoulas – Koula, Nikolaidis (všichni Řecko).

Vzájemné zápasy

11. října 2003 | Nizozemsko – Moldavsko 0:0
    2. dubna 2003 | Moldavsko – Nizozemsko 2:2

Tento zápas je na programu ve skupině E, kde vedle Nizozemska a Moldavska jsou také výběry Švýcarska, Bulharska, Walesu a trpaslíka z Gibraltaru. Pro domácí výběr bude tento zápas jejich první vystoupení ve skupině, nacož hráči Moldavska už mají za sebou dva zápasy. Nejprve remizovali ve Walesu 0:0 a poté doma prohráli s Bulharskem 0:2..

Hezký úterní večer přeji všem příznivcům nejkrásnějšího sportu na světě. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na kvalifikační zápas na ME do 21 let mezi domácím Nizozemskem, které na svém hřišti v Denveteru přivítá výběr Moldavska.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:45.