Fínsko – Kazachstan 1:0 (kon.) | Cyprus – Rusko 0:2 (kon.) | Írsko – Azerbajdžan 1:1 (kon.)
Srbsko – Luxembursko 4:1 (kon.) | Lotyšsko – Nórsko 0:2 (kon.) | Slovinsko – Malta 1:0 (kon.)
Ukrajina – Francúzsko 1:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Dánsko 0:1 (kon.) | Izrael – Rakúsko 5:2 (kon.)
Škótsko – Moldavsko 1:0 (kon.) | Gibraltar – Turecko 0:3 (kon.) | Holandsko – Čierna Hora 4:0 (kon.)
Slovensko – Chorvátsko sk 0:1 (kon.)
Slovinsko
1:0 (1:0)
Malta
Sobota 04.09.2021, 18:00Kvalifikácia MS (Európa) • Skupina H

O osude dnešného zápasu rozhodol gólom z penalty v závere prvého polčasu Lovrič. V druhom polčase Malta dokonca vyrovnala, ale gól Montebella neplatil pre ofsajd. Slovinsko v závere ešte mohlo streliť druhý gól, lenže Šporar nevyužil výhodu druhého pokutového kopu. Tento výsledok znamená, že Slovinsko sa vďaka tesnému víťazstvu nad Maltou posunulo v tabuľke na tretie miesto pred Slovensko a zároveň sa bodovo dotiahlo na Chorvátsko. Lenže práve Slovensko má pred sebou ešte večerný zápas proti Chorvátsku. Odo mňa je to z tohto zápasu, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte príjemný večer! (19:58:28)

90+5

90+5
    Posledný nákop hostí, s ktorým si poradil Oblak a v zápase už druhý gól neuvidíme.

90+4
    Šporar sa individuálne nepresadil, ale ešte Pepe bude potrebovať ošetrenie v čase, keď už hostia musia vrhnúť všetky sily do útoku.

90+3
    Nedorozumenie Bonella so spoluhráčom, ktoré mohol potrestať Šporar, ale na poslednú chvíľu to brankár hostí dokázal vyriešiť odkopom

90+2
    Razantný odkop domáceho obrancu a lopta sa vracia na polovicu Malty, ktorá nevie založiť nebezpečnú akciu.

90+1
    Ešte päť minút nadstaveného času v druhom polčase, ale Slovinsko drží loptu ďaleko od Oblakovej brány.

90
    Lenže hosťom chýba kvalita v útočnej fáze, preto Slovinsko nemá až také problémy vzadu a domáci dúfajú, že zahodená penalta Šporara ich mrzieť nebude.

89
    Tak stále nie je rozhodnuté a Malta môže cítiť šancu vybojovať si aspoň bod, pretože Slovinsko dnes nie je mužstvom, ktoré by si zaslúžilo vyhrať.
    88. Andraž Šporar (SLV)

88
    Šporar pohrdol gólom, keď penaltu kopol katastrofálne a jeho slabé zakončenie ani nie dobre umiestnené k pravej tyči dokázal Bonello vychytať!
    87.

87
    Zajc bol faulovaný na hranici pokutového územia Attardom a hlavný rozhodca odpískal druhú penaltu pre Slovinsko!
    86. Nikolai Muscat (MAL)

86
    Žltú kartu dostáva Nikolai Muscat (Malta).

85
    Tak čas sa pre hostí kráti a Malta rozhodne nevyzerá na to, že by sa dostala do väčšieho tlaku, skôr čaká na nejakú jednu príležitosť, z ktorej by senzačne vyrovnala.

84
    Naďalej domáci držia loptu na útočnej polovici a dokonca si vybojovali rohový kop, ktorý hostia prežili bez väčšej ujmy.

83
    Stojanovič prehodil loptu na Črnigoja, ktorého prudký center z uhla nebol adresný a Malta si mohla vydýchnuť.

81
    Domácim vyšla akcia, ktorá z pravej strany priniesla loptu do šestnástky na voľného Zajca a ten zlyhal v zakončení, keď jeho strela bola veľmi nepresná.