Fínsko – Kazachstan 1:0 (kon.) | Cyprus – Rusko 0:2 (kon.) | Írsko – Azerbajdžan 1:1 (kon.)
Srbsko – Luxembursko 4:1 (kon.) | Lotyšsko – Nórsko 0:2 (kon.) | Slovinsko – Malta 1:0 (kon.)
Ukrajina – Francúzsko 1:1 (kon.) | Faerské ostrovy – Dánsko 0:1 (kon.) | Izrael – Rakúsko 5:2 (kon.)
Škótsko – Moldavsko 1:0 (kon.) | Gibraltar – Turecko 0:3 (kon.) | Holandsko – Čierna Hora 4:0 (kon.)
Slovensko – Chorvátsko sk 0:1 (kon.)
Slovinsko
1:0 (1:0)
Malta
Sobota 04.09.2021, 18:00Kvalifikácia MS (Európa) • Skupina H

O osude dnešného zápasu rozhodol gólom z penalty v závere prvého polčasu Lovrič. V druhom polčase Malta dokonca vyrovnala, ale gól Montebella neplatil pre ofsajd. Slovinsko v závere ešte mohlo streliť druhý gól, lenže Šporar nevyužil výhodu druhého pokutového kopu. Tento výsledok znamená, že Slovinsko sa vďaka tesnému víťazstvu nad Maltou posunulo v tabuľke na tretie miesto pred Slovensko a zároveň sa bodovo dotiahlo na Chorvátsko. Lenže práve Slovensko má pred sebou ešte večerný zápas proti Chorvátsku. Odo mňa je to z tohto zápasu, ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte príjemný večer! (19:58:28)

90+5

90+5
    Posledný nákop hostí, s ktorým si poradil Oblak a v zápase už druhý gól neuvidíme.

90+4
    Šporar sa individuálne nepresadil, ale ešte Pepe bude potrebovať ošetrenie v čase, keď už hostia musia vrhnúť všetky sily do útoku.

90+3
    Nedorozumenie Bonella so spoluhráčom, ktoré mohol potrestať Šporar, ale na poslednú chvíľu to brankár hostí dokázal vyriešiť odkopom

90+2
    Razantný odkop domáceho obrancu a lopta sa vracia na polovicu Malty, ktorá nevie založiť nebezpečnú akciu.

90+1
    Ešte päť minút nadstaveného času v druhom polčase, ale Slovinsko drží loptu ďaleko od Oblakovej brány.

90
    Lenže hosťom chýba kvalita v útočnej fáze, preto Slovinsko nemá až také problémy vzadu a domáci dúfajú, že zahodená penalta Šporara ich mrzieť nebude.

89
    Tak stále nie je rozhodnuté a Malta môže cítiť šancu vybojovať si aspoň bod, pretože Slovinsko dnes nie je mužstvom, ktoré by si zaslúžilo vyhrať.
    88. Andraž Šporar (SLV)

88
    Šporar pohrdol gólom, keď penaltu kopol katastrofálne a jeho slabé zakončenie ani nie dobre umiestnené k pravej tyči dokázal Bonello vychytať!
    87.

87
    Zajc bol faulovaný na hranici pokutového územia Attardom a hlavný rozhodca odpískal druhú penaltu pre Slovinsko!
    86. Nikolai Muscat (MAL)

86
    Žltú kartu dostáva Nikolai Muscat (Malta).

85
    Tak čas sa pre hostí kráti a Malta rozhodne nevyzerá na to, že by sa dostala do väčšieho tlaku, skôr čaká na nejakú jednu príležitosť, z ktorej by senzačne vyrovnala.

84
    Naďalej domáci držia loptu na útočnej polovici a dokonca si vybojovali rohový kop, ktorý hostia prežili bez väčšej ujmy.

83
    Stojanovič prehodil loptu na Črnigoja, ktorého prudký center z uhla nebol adresný a Malta si mohla vydýchnuť.

81
    Domácim vyšla akcia, ktorá z pravej strany priniesla loptu do šestnástky na voľného Zajca a ten zlyhal v zakončení, keď jeho strela bola veľmi nepresná.

80
    Ďalšia možnosť pre Maltu presadiť sa po štandartnej situácii, lenže lopta našla pripraveného Oblaka a Slovinsko sa zrejme už bude sústrediť len na obranu.

79
    Striedanie v tíme Malta: z ihriska odchádza Tristan Caruana, prichádza Steve Pisani.

78
    Pepe zostal otrasený po tvrdom súboji s Mevljom a hráč Malty bude potrebovať ošetrenie, preto hra je opäť na chvíľu prerušená.
    77. Luke Montebello (MAL)

77
    Žltú kartu dostáva Luke Montebello (Malta).

76
    Tentokrát Pepe v súboji so Šporarom v pokutovom území a bývalý hráč Slovana si pýtal druhý pokutový kop pre domácich, ale rozhodca sa ho nerozhodol odpískať

75
    Kurtič si skúsene vypýtal faul od Teumu a domáci budú pokračovať na útočnej polovici.

74
    Kombinácia Malty končí nepresnou prihrávkou a hostia tak opäť na chvíľu odovzdali loptu Slovinsku.

73
    Striedanie v tíme Malta: z ihriska odchádza Joseph Mbong, prichádza Luke Gambin.

71
    Na zemi ostáva ležať Mbong možno už aj kvôli kŕčom a hra je prerušená pre jeho ošetrenie.

70
    Striedanie v tíme Slovinsko: z ihriska odchádza Sandi Lovrić, prichádza Jon Gorenc Stankovič.

70
    Striedanie v tíme Slovinsko: z ihriska odchádza Benjamin Šeško, prichádza Andraž Šporar.

68
    Malta sa dostala teraz z dosť veľkých problémov, keď Muscat bol napádaný, ale napokon z toho mohla byť zaujímavá prihrávka za obranu, lenže smerovala len na Oblaka.

67
    Hneď sme videli rýchlejšiu akciu Slovinska, lenže opäť nič zaujímavé z nej nevzniklo, keď si s centrom Stojanoviča poradil Bonello.

66
    Každopádne Slovinsku sa podobne pasívny výkon v druhom polčase nemusí vôbec vyplatiť a tento neuznaný gól by mali domáci brať ako varovný signál.

65
    Veľká škoda pre Maltu, keď sa o vyrovnávajúci gól postaral Montebello k strelou k pravej tyči, ale gól neplatí, pretože prihrávka na útočníka hostí smerovala z ofsajdu.

64
    Malta pokračuje autovým vhadzovaním na pravej strane, ale zatiaľ je to stále ďaleko od brány Oblaka.

63
    Prízemná prihrávka na Montebella, ktorý napriek všetkej snahe už nemal šancu loptu dobehnúť a udržať v hre.

61
    Viaceré striedania na oboch stranách, ktoré zrejme majú rozhýbať ofenzívy oboch mužstiev, ale v druhom polčase zatiaľ pokračujeme v dosť nezáživnom futbale.

60
    Striedanie v tíme Slovinsko: z ihriska odchádza Jan Mlakar, prichádza Miha Zajc.

60
    Striedanie v tíme Slovinsko: z ihriska odchádza Damjan Bohar, prichádza Domen Črnigoj.

59
    Malta rozohrávala v druhom polčase ďalší rohový kop, ale opäť z neho nič vážne nevyťažila a Oblak môže rozohrať akciu.

58
    Striedanie v tíme Malta: z ihriska odchádza Shaun Dimech, prichádza Paul Mbong.

58
    Striedanie v tíme Malta: z ihriska odchádza Alexander Satariano, prichádza Luke Montebello.

57
    Satariano poriadne vystrašil napádaním Oblaka, ktorý ale nezazmätkoval a dokázal loptu posunúť ďalej na spoluhráča, ale nebola to vôbec jednoduchá situácia.

56
    Jednoduchá lopta na Satariana, ktorý sa k nej nedostal, pretože pred ním odkopol Mevlja.

55
    Šeško bol v pokutovom území, ale v rýchlosti si neprehodil loptu na ľavačku a hneď k nemu dostúpil Shaw, ktorý ho ďalej nepustil.

54
    Ale veľmi nepresný center a okrem toho aj viacero súbojov, ktoré dopadli útočným faulom.

53
    Na opačnej strane vidíme snahu hostí o kombináciu, ktorá skončila druhým rohovým kopom pre Maltu v zápase.

52
    Rýchly prechod Slovinska do útoku, keď Mlakar posunul na Bohara a ten sa dostal k zaujímavej strele z uhla, ale lopta skončila v rukaviciach Bonella.

51
    Boj o loptu pri ľavej postrannej čiare skončil v prospech Slovinska, lenže potom Stojanovič nenašiel vpredu nikoho.

50
    Zbytočný ofsajd Slovinska, pretože Mlakar si nedal pozor na svoje postavanie, a tak prakticky domáci odovzdali loptu Malte.

49
    Slovinsko sa nikam neponáhľa, ale loptu potiahol dopredu Stojanovič a získal autové vhadzovanie.

48
    Bonello je pri zrode ďalšej akcie Malty a na rozdiel od Oblaka je v kontakte s loptou veľmi častou.

47
    Na začiatku druhého polčasu prevažne s loptou na kopačkách domáci, ale po nepresnom pase sa už dostali k slovu aj hostia.

46
    Striedanie v tíme Malta: z ihriska odchádza Juan Carlos Corbalan, prichádza Ryan Camenzuli.

46

Prvý polčas zápasu medzi Slovinskom a Maltou veľa futbalovej krásy neponúkol. Domáci takmer inkasovali po kikse Oblaka, ale ten napokon loptu stihol zachytiť pred bránkovou čiarou a tesne pred koncom prvého polčasu rozhodca odpískal penaltu, aj keď išlo o dosť kontroverzné rozhodnutie, pretože ťažko povedať, či sa po Pepeho zákroku na Mevlju mal pískať pokutový kop. Každopádne ho premenil Lovrič a Slovinsko je tak s výsledkom určite spokojné, aj keď ich výkon bol skôr sklamaním. Druhý polčas začne približne o 19:02.

45+1

45+1
    Nadstavuje sa iba jedna minúta a napriek zvýšenej snahe hostí to už Slovinsko zvládne a do druhého polčasu pôjde s náskokom.

45
    Žltú kartu dostáva Alexander Satariano (Malta).
    45. Sandi Lovrić (SLV) - 1:0

45
    Slovinsko dalo gól! SANDI LOVRIČ si zobral na starosť exekúciu pokutového kopu a zakončil do ľavého horného rohu, pričom Bonello ani nevystihol smer strely a domáci idú v závere polčasu celkom nezaslúžene do vedenia!

44
    Žltú kartu dostáva Enrico Pepe (Malta).
    43.

43
    Veľmi diskutabilný moment, ktorý prišiel po rohu, pretože po kontakte Pepeho s Mevljom bude Slovinsko rozohrávať pokutový kop!

42
    Ale nič také sa nekonalo a Bonello opäť zakročil pri centrovanej lopte bez problémov, lenže Šeško po následnej individuálnej akcii získal roh.

41
    Domáci sa opäť posunuli k bližšie bráne hostí a po faule na Stojanoviča z toho môže byť nebezpečný center.

40
    Mbogng dohral nedovolene Kurtiča a Slovinsko zostane na útočnej polovici, pričom vstupujeme do záverečných piatich minút prvého polčasu.

39
    Defenzívne povinnosti si splnil Mevlja, ktorý zastavil rýchly prechod Malty, ale tá bude mať k dispozícii autové vhadzovanie.

38
    Šeško sa nepresadil v súboji proti Pepemu s Corbolanom v pravom rohu a Malta získala autové vhadzovanie.

36
    Zrejme sa domáci dopustili nedovoleného zákroku, preto Malta prežila nebezpečnú situáciu a naďalej drží bezgólový stav.

35
    Balkovec rozohrával štandartnú situáciu a lopta sa odrazila veľmi vhodne pre Kurtiča, ktorý ale neotvoril skóre dnešného zápasu a dokonca sa píska proti Slovinsku.
    33.

33
    Tak teraz poriadne zabrnkal na nervy domácim fanúšikom Oblak, ktorý mal veľké problémy s veľmi jednoduchou strelou a situáciu vyriešil až na dvakrát, keď loptu zachytil tesne pred bránkovou čiarou!

32
    Jemný oblúčik do šestnástky nebol presný a Šeško sa na hrote Slovinska naďalej trápi aj kvôli tomu, že obrancovia hostí ho bránia osobne.

31
    V tejto chvíli už registrujeme prvú strelu Malty v zápase, keď po rohovom kope hlavičkoval tiesnený Shaw, a tak nedokázal usmerniť loptu na Oblakovu bránu.

30
    Attard poslal center do šestnástky z pravej strany a Satoriano sa nedostal k hlavičke, pretože domáci obranca odvrátil na rohový kop.

29
    Lopta je až pri Bonellovi, ktorého hostia dosť zapájajú pri rozohrávke, keďže Slovinci napádajú naozaj vysoko a častokrát narobia problémy Malte.

28
    Malta po dlhšej dobe na útočnej polovici, lenže domáca obrana zblokovala nábehovú prihrávku, a potom sa dopustil faulu Teuma.

25
    Naďalej čakáme na prvú veľkú gólovú príležitosť, pretože tlak domácich zatiaľ negraduje a Malta pozorne bráni.

24
    Slovinsko rozohrávalo druhý roh z pravej strany, ale hostia loptu odkopli len k Lovričovi a jeho ďalekonostná strela nebola najpresnejšia.

23
    Malta takmer zaskočila domácich rýchlym brejkom, ale finálna prihrávka skončila len u Oblaka, preto môžu pokračovať domáci v držaní lopty.

21
    V tejto chvíli center už bol zaujímavejší, ale Šeško sa nepresadil proti protihráčom v hlavičkovom súboji.

20
    Maltská obrana pôsobí dostatočne kompaktne a s dlhými pasmi si vie rady, preto Slovinci budú musieť zrejme niečo zmeniť, aby hostí prekvapili.

19
    Shawov dlhý nákop, ale vlastne išlo len o odovzdanú loptu, ktorá doletela až k Oblakovi.

18
    Slovinsko zatiaľ viac skúša útočiť po pravej strane, ale teraz ich snaha stroskotala na vlastnej nepresnosti.

17
    Ale hneď od začiatku sa hrá dosť tvrdo, čo na vlastnej koži pocítil aj Satariano a Malta môže zostať pri lopte.

16
    Ďalší center do šestnástky hostí, kde nebol ani jeden slovinský hráč, takže Bonello loptu stiahol s prehľadom.

15
    Máme za sebou úvodnú štvrťhodinu a Slovinsku sa zatiaľ nepodarilo otvoriť skóre, dokonca môžeme tvrdiť, že Malta drží domácich celkom bez problémov na dištanc.

14
    Tak aj táto akcia mohla dopadnúť o dosť lepšie ako len nepresným centrom alebo strelou Stojanoviča, preto bude rozohrávať Bonello.

13
    Slovincom vyšle akcia po pravej strane a dokonca center bol adresovaný presne na hlavu, ale zároveň sme videli druhé nepresné zakončenie domáceho hráča.

11
    Žltú kartu dostáva Jasmin Kurtić (Slovinsko).

10
    Lenže aj s týmto rohom si poradil brankár a Oblak dokonca poslal dlhý pas na Bohara, ktorý sa proti prevahe súperov nepresadil.

9
    Rýchly prechod Mlaty do otvorenej obrany Slovinska a Mbong trafil protihráča, takže vybojoval pre hostí prvý roh.

7
    Už to mohlo horieť v pokutovom území Malty, ale prízemná centrovaná lopta z pravej strany bola odprataná do bezpečia hráčom hostí.

6
    Pepe zastavil Šeška nedovoleným spôsobom, lenže Slovinsko sa stále nevie presadiť pri postupnom útoku.
    5.

5
    Vysoké napádanie Slovinska robí veľké problémy maltským obrancom pri rozohrávke a aj tentokrát je zakladanie ich kombinácie na vlastnej polovici veľmi kostrbaté.

4
    Vo vzduchu sa presadil maltský brankár Bonello, ale Malta chybovala v rozohrávke a o prvú nepresnú strelu sa postaral Bohar, ktorý zakončoval nad bránu hostí bez dlhšej prípravy.

3
    Dosť nepresvedčivý odkop Shawa, ktorý zapríčinil prvý rohový kop pre Slovinsko v tretej minúte.

2
    Slovinská akcia začína z defenzívnych radov, ale Malta odvracia na autové vhadzovanie.

1
    Hneď v úvodnej minúte fauloval Kurtič, ale štandartnú situácia rozohral Teuma len na hlavu prvého slovinského hráča.

1

Slovinsko: Oblak (C) – Stojanović, M. Mevlja, Bijol, Balkovec – Gnezda Čerin, Kurtić – Mlakar, Lovrić, Bohar – Šeško.
    Náhradníci: Vekič, Belec – Skubič, Blažič, Štulac, Šporar, Zajc, Črnigoj, Jurčević, Stankovič, Zahovič, Rogelj.

Malta: Bonello (C) – Shaw, Pepe, N. Muscat – Attard, T. Caruana, Teuma, Corbalan – J. Mbong, Satariano, Dimech.
    Náhradníci: Galea, Grech – Camenzuli, S. Borg, Agius, D. Vella, Grech, Montebello, S. Pisani, P. Mbong, K. Micallef, Gambin..

Slovinsko

Slovinci sa nachádzajú na štvrtom mieste našej kvalifikačnej skupiny. Naposledy so Slovákmi remizovali doma 1:1, zatiaľ však vyhrali len raz a to trochu prekvapivo na úvod proti Chorvátsku (1:0). Okrem toho podľahli Rusku (1:2) aj Cypru (0:1). V tabuľke sú na štvrtom mieste so ziskom štyroch bodov pri skóre 3:4.

Malta

Malta a Cyprus patria medzi outsiderov našej skupiny, aj v Slovinsku sa očakáva výhra domácich. Ostrovný tím ale získal už štyri body, keď veľmi prekvapivo remizoval so Slovenskom (2:2) a naposledy porazil Cyprus jasne 3:0. Nestačil ale na favorizované Rusko (1:3) a ani Chorvátsko (0:3). V tabuľke je na piatom mieste so štyrmi bodmi pri skóre 6:8. Paradoxne v našej skupine strelil najviac gólov, no najviac ich aj inkasoval.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.